מאז ומתמיד המושג 'הלוואה' היווה לנו תחושה שזה מה שיעניק לנו את הפיתרון האידיאלי, אבל חששנו לגשת לכך. הסיבה לכך, היא כי מי שלא מכיר את המושג היטב, או את המשמעות שלו, עלול לקחת החלטות שגויות בתחום. אך אם אתם מתייעצים עם האנשים הנכונים, ובודקים את השוק לפני שאתם לוקחים הלוואה כראוי, אין הרבה מקום לטעויות.

הלוואה

לקיחת הלוואות – בואו לא נשתגע

אם אתם כבר שנים מתכננים שיפוץ והתייאשתם, או אם אתם חייבים כבר להחליף את הרכב הישן אין ספק שלקיחת הלוואה יכולה לסייע לכם. אך לפני שאתם עושים זאת, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים מהותיים:

חישובים מדויקים

כשאתם יושבים ובודקים מדוע אתם צריכים לקחת הלוואה, דאגו גם לחשב סכומים מדויקים. לא תמיד הסכום הראשוני שאתם חושבים עליו הוא באמת הסכום שאתם צריכים. קחו בחשבון הוצאות שלא תמיד חושבים עליהן כבר בהתחלה והן יכולות בהחלט לצוץ בין לבין במהלך הדרך.

תנו עדיפות עליונה לגובה ההחזר החודשי

גובה ההחזר החודשי הוא הפרמטר הכי חשוב שיקבע אם תוכלו לעמוד בהלוואה. ואותו אפשר לחשב אך ורק על סמך ההוצאות וההכנסות שלכם. חשוב שתדעו, שאם אינכם עומדים בפרעון ההלוואה אתם עלולים לחוות גבייה של הוצאה לפועל, והוצאות משפטיות. ועל כן, את סעיף זה יש לקחת בכובד ראש וברגישות הראויה.

 

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  יש פיקדון? אולי הוא יהיה התחליף להלוואה

  אם יש לכם חיסכון כלשהו, או פיקדון, זוהי גם אופציה שיכולה להיות נוחה במקום לקחת הלוואה ולהמשיך ולשלם אותה בתשלומים לשנים רבות. הסיבה לכך היא כי פיקדונות מעניקים ריבית נמוכה יותר מריביות הלוואה, ועל כן, אולי כדאי לחשוב על לפדות אותם במקום הצעד הזה.

  מהי מטרת ההלוואה

  הלוואות לא לוקחים סתם, אם אינכם זקוקים לה, סביר להניח שלא טוב שתכניסו את עצמכם לחבויות מיותרות. אם ההלוואה היא לצורך שיפוץ, רכישה של רכב, לימודים, סגירת חבויות קודמות או אפילו חופשה שאתם מאד זקוקים לה, זה כבר עניין אחר.

  איך בוחרים את ההלוואה הנכונה, ומהמקום המתאים?

  כיום ישנם לא מעט גופים המאפשרים לקיחת הלוואות. חברות האשראי הן כבר מזמן לא רק מספקות כרטיסי אשראי אלא מאפשרות גם אשראי חיצוני כהלוואות חיצוניות לכל מטרה, ואפילו חברות הביטוח נכנסו לשוק ההלוואות כשהן מדברות על הלוואה על חשבון פנסיה קיימת.

  וכמובן, הבנקים. כיום כמעט כל בנק מעניק הלוואה לכל לקוחות הבנקים, כאשר הבנקים פותחים 'חשבון הלוואות' מיוחד.

  כשאתם בודקים היכן עדיף לכם לבצע בקשת הלוואה, קחו בחשבון את כמות השנים לפריסה, את גובה הריביות. את הסכום המוצע לכם כמובן, ואל תיקחו יותר ממה שאתם צריכים כי זה עלול גם לגרום לכם לחבויות מיותרות בעתיד.

  איך משתלטים על החזרים?

  ללא שום ספק, הלוואה טובה שתסייע לכם, היא כזו שתוכלו לעמוד בהחזרים שלה. ולכן, גם החזרים קטנים יכולים לפתות אתכם, אבל זה לא אומר שלטווח הארוך תוכלו לעמוד בהם היות והחיים מתכננים לנו לעיתים תכניות לא צפויות. פירעון הלוואה מומלץ לסיים במועד שקבעתם מראש, ללא דחיות ארוכות מדי.

  הלוואה היא פיתרון, אבל זמני

  הלוואות ללא ספק הן פתרון בסיטואציות מסוימות. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שהלוואה לא פותרת התנהלות כלכלית שאינה נכונה.

  כך או כך, מומלץ שתתייעצו מראש עם אנשי מקצוע בתחום, ותהיו מלווים באנשי המקצוע המתאימים על מנת שאלו יוכלו לעזור לכם גם להתנהל כלכלית נכון, וגם לבחור את ההלוואה שהכי מתאימה לכם באופן אישי.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   שיחת טלפון לקיחת הלוואה
   שתפו ברשת: