לא כולם יודעים להתנהל כלכלית, זה לא סוד גדול. וגם אם לא, כולנו רוצים לחסוך. אנחנו חולמים על זה שנצליח לשים בצד כסף בפקדונות, בחסכון לפנסיה ובקופות גמל. אבל בתוך כל ההתנהלות השוטפת בחיים אנחנו גם לוקחים לא מעט הלוואות מהבנק, משכנתא, וגם הלוואות חוץ בנקאיות. איך אפשר לחסוך בהתנהלות החודשית כשיש הלוואות, ומה אפשר לעשות כדי לצמצם את עלויות ההלוואות בכל זאת? מיד תגלו.

הלוואה

חיסכון חודשי בעלויות הכוללות, כך עושים את זה

הסברה הגורפת שהלוואה היא פיתרון כלכלי למי שלא יודע להתנהל כלכלית היא לא נכונה, למעשה, הלוואה היא פלסטר. היא לא באמת תפתור לנו חבויות אם לא נדע להתנהל איתה נכון.

ואם אנחנו רוצים עוד לחסוך בין לבין, מומלץ שנחשוב על החזרי הלוואות שאפשר לעמוד בהם, או אם אפשר לפרוע קודם את כל ההלוואות ורק אז להתחיל לחסוך.

רוב האנשים מתנהלים כלכלית כשיש להם הלוואות שוטפות בחשבון. בין אם הם לקחו הלוואות ממסגרות חוץ בנקאיות. ובין אם לקחו הלוואות מתוך הבנק עצמו. כשאנחנו חושבים על חסכונות, אנחנו למעשה חוסכים לטווח ארוך, או לאירועים ספציפיים.

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  הלוואות אנחנו לוקחים כשאנחנו צריכים חופשה, שיפוץ, להחליף את הרכב ובתקופה הנוכחית בעיקר לסגירת חבויות ומינוס בחשבון.

  אם אנחנו גם מפקידים כסף לחיסכון, וגם מבצעים החזרי הלוואות, בפועל, מה בעצם נשאר לנו? כמעט כלום ושום דבר. ואנחנו חיים על המינוס בחשבון, בלי לזכור, שגם הוא הלוואה מסוג מסוים.

  ההיגיון הכלכלי אומר שאם אנחנו כבר חוסכים, עדיף שקודם נסיים לפרוע את ההלוואה, כך זה יהיה אפקטיבי יותר. אבל בפועל, בפרקטיקה, כמה זה באמת מתאפשר? יחד עם זאת, אפשר בהחלט לחסוך בעלויות שוטפות בבית ובחיים בכלל:

  קונים רק מה שצריך

  כשיש לנו כסף בידיים יש לנו נטייה לקנות יותר ממה שאנחנו צריכים. אם לפני הקניות נשב, נעשה רשימה מסודרת אחרי שעשינו סקירה עמוקה בבית לגבי כל מה שצריך ונקנה רק את מה שהבית, ואנחנו צריכים, נחסוך הרבה יותר כסף.

  אוכלים יותר בבית

  מסעדות זה כיף, גם בר מדי פעם. אבל מדי פעם בלבד. אל תצאו יותר מדי לאכול בחוץ, כי לא תרגישו כמה כסף אתם מבזבזים. אתם עלולים להוציא אלפי שקלים על אוכל בחוץ בלי להרגיש בכלל.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   רוכשים במבצעים

   כן, זאת לא בושה. קופונים, מבצעים, הנחות. כל מה שעושה טוב לחשבון הבנק שלכם ולכיס שלכם יכול לסייע. כשאתם רוכשים מוצרים, חופשות, או אפילו מותרות עשו זאת אך ורק במבצעים.

   התייעצות ללקיחת הלוואה

   לוקחים הלוואה? בדקו היטב את המוצר הכלכלי שאתם לוקחים

   הלוואה היא לא מתנה, בטח כאשר מדובר על הלוואה לכל מטרה המשווקת מוצר כלכלי בריביות משתנות. ולכן כאשר אתם מקבלים הצעה להלוואה ואף מסכימים לה מומלץ לעשות זאת כשאתם מלווים באנשי מקצוע מתאימים. יועץ פיננסי, בנקאי או אפילו אנשים שאתם סומכים עליהם שעוסקים בתחום.

   אם אתם עובדים בחברות גדולות מומלץ לבדוק הלוואות מטעם החברה שממנה תוכלו לקבל הלוואות בריביות נמוכות, ועם הטבות. בדקו היטב את תנאי ההלוואה, את תנאי החסכונות והתאימו את סוג ההחזרים, את כמות ההחזרים ואת הסכום למצב הכלכלי שלכם. קחו בחשבון גם מצב כלכלי עתידי. אם יש לכם הוצאות גבוהות, או אם יש לכם כספים שצריכים להכנס ותוכלו לפרוע את ההלוואות לפני הזמן שקבעתם.

   תמיד טוב להתעדכן כמובן בתחום של חדשות המימון ולגלות אם יש 'מוצרי' הלוואות או הטבות חדשות שאתם לא מודעים אליהן.

   ואם אתם בכל זאת במצב שבו אתם מחזירים גם כספים בעקבות פתרונות הלוואה חוץ בנקאיות וגם מפקידים חיסכון, על מנת שאלו לא יחנקו אתכם כלכלית וודאו שאינכם מפסידים כסף ועשו זאת רק כאשר אתם יודעים בוודאות שאין שום דרך שזה לא ישתלם לכם כלכלית.

   שתפו ברשת: