לא אחת קורה שהבנק מסרב לנו לקבלת הלוואה, בגלל המון סיבות שלא תמיד קשורות אלינו, או תלויות בנו. בעבר הרחוק, כאשר סיטואציה מסוג זה קרתה נאלצנו להתמודד עם הבשורה המרה ולוותר על מה שרצינו בעקבות הסירוב. כיום, ישנן הלוואות חוץ בנקאיות שמאפשרות לנו לקבל מסגרת נוספת, ובמגוון של אופציות, ריביות ודרכים.

הלוואה

יחד עם זאת, לא מומלץ שתיקחו הלוואה חוץ בנקאית לבד, אלא בליווי מקצועי, ומיד גם תבינו מדוע.

הלוואה לוקחים באחריות, או לא לוקחים בכלל

על פי חדשות המימון, נכון לשנת 2021, הריבית הממוצעת על המינוס עומדת על 8.5ֵֵ%, כפול מהריבית הממוצעת על הלוואות אחרות.

לא מעט אנשים חושבים שכאשר הם במינוס, הם בעצם כבר לקחו הלוואה מהבנקים. אך בגלל שאנשים מסתכלים על הנושא בתור 'מסגרת אשראי', הם לא קוראים לזה הלוואה.

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  ועל כן, לקיחת הלוואה נוספת כרוכה בהוצאות נוספות, והחזרים חודשיים נוספים שלא תמיד קל לעמוד בהם. כשאתם בוחרים לקחת הלוואה תמיד מומלץ לעשות זאת בליווי מקצועי שתשקף לכם יכולת החזר רלוונטית המתאימה לכם אישית. אחרת, אין באמת פיתרון בהתנהלות כלכלית שאינה אחראית, ובלקיחת הלוואה שעלולה להביא אתכם ליותר הוצאות ולהכניס אתכם לבור כלכלי חמור יותר.

  הלוואה חוץ בנקאית, מהיכן?

  הפרמטר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו, כשאתם ניגשים לקחת הלוואה חוץ בנקאית בפרט והלוואות בכלל הוא, איך אתם מגיעים למצב של חסכון בעלויות הלוואה, וזאת על מנת שתוכלו לחיות חיים קלים ברמה כלכלית.

  לעולם ההלוואות נכנסו כמה שחקנים מרכזיים שהפכו את כל הנושא לתחרות רצינית, אבל כזו שמאפשרת לכם לקבל חלופה ראויה לבנקים, שלעיתים מסרבים גם מסיבות אלו ואחרות.

  השחקנים הראשיים המציעים לכם הלוואות כמוצר לכל דבר, הם בעיקר:

  חברות האשראי המרכזיות

  חברות האשראי הגדולות המרכזות אצלן גם חברות בת שונות של כרטיסי האשראי הפכו להיות מקור הלוואה חוץ בנקאית לכל מטרה.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   לא מדובר כבר רק בחברת אשראי המאפשרת לכם לקבל כרטיס אשראי, עם מסגרת לכרטיס בלבד. אם כי גוף פיננסי המספק לכם מסגרת חוץ בנקאית לקבלת הלוואה ישירה אל חשבון הבנק שלכם, ובסכומים גבוהים של עד מאה אלף ש"ח.

   חשוב לקחת בחשבון ריבית, החזר ההלוואה וזמן פריסה. זה נראה מאד מפתה, אבל אל תתפתו לכל הצעה ובחנו היטב חלופות מתאימות.

   התנהלות כלכלית

   חברת הביטוח שלכם

   אם לפני כמה שנים היו שואלים אתכם, אם חברת הביטוח שלכם יכולה להעניק לכם הלוואה, לבטח הייתם מופתעים מעצם השאלה. אבל הסיטואציה שבה חברת הביטוח הפכה להיות מקור פיננסי להלוואה חוץ בנקאית היא כבר לא חלום, אלא מציאות.

   חברת ביטוח מעניקה כיום מוצרי אשראי במגוון של אופציות, ובריביות משתנות. וזאת בהתאם לסוג הביטוח הקיים לכם בחברה זו. אם יש לכם ביטוח פנסיוני, תוכלו לקבל הלוואה על חשבון הפנסיה העתידית שלכם.

   אם יש לכם ביטוחים אחרים מקיפים, תוכלו לבחון אופציה לקבלת הלוואה גם על ביטוחים אלו. ישנן גם חברות אשראי המתנהלות כגוף פיננסי המעניק הלוואות ללווים ללא שום בעיה, גם אם אין לאלו ביטוח אצלם. יש לבחון את כל האופציות בקפידה.

   מימון ישיר

   גוף פיננסי נוסף הוא חברות מימון. חברות אלו מלוות הלוואה למטרה ספציפית, כאשר אתם מוכיחים לחברה על בקשת ההלוואה. רכישת דירה, שיפוצים, לימודים, רכישת רכב ועוד. אפשר גם לקבל דרך חברת מימון ישיר הלוואה לכל מטרה, אך התנאי לכך הוא תהליך שונה מחברות האשראי או הביטוח.

   חשוב לזכור שהלוואה היא לא מתנה, אף חברת אשראי, בנק, חברת מימון או חברת ביטוח לא יעניקו לכם במתנה כסף. ועליכם לקחת בחשבון שהלוואות יש לשלם. במידה ואתם רואים שהחזר ההלוואה הוא בעייתי, או כזה שלא מאפשר לכם לעמוד בו בעתיד צרו קשה לצמצום ההחזר.

   ההלוואה היא אמנם פיתרון נהדר לטווח הקצר, אך היא פלסטר ולא תוכל ללמד אתכם התנהלות כלכלית נכונה. לשם כך, עליכם להיות מלווים באנשי מקצוע מהטובים בתחום.

   שתפו ברשת: