צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444
crowd funding course

שאלות נפוצות

כללי

מהי מימונה?

 

מימונה היא פלטפורמה אינטרנטית שמטרתה לסייע ליזמים להשיג את המימון לו הם זקוקים בכדי להביא את הרעיון לכדי מציאות. האתר שלנו הינו פלטפורמת "מימון חברתי" שזוהי למעשה דרך לגיוס סכומים נמוכים מהרבה אנשים כך שלבסוף היזם מקבל את המימון לו הוא זקוק בכדי להגשים את חלומו. עבור השקעתם מקבלים המשקיעים תמורות שיכולות להיות בדמות מוצר, שירות או חוויה הניתנים על-ידי בעל הפרויקט. ראו את סרטון ההסבר שלנו המופיע בעמוד הבית, זה ימחיש את הרעיון של מימונה נהדר!

 

האם עלי להיות חברה/עוסק מורשה וכו' בכדי לפרסם פרויקט?

 

לא.

 

מי יכול להעלות או לממן פרויקט?

 

כל אחד ואחת מכל מקום בעולם עם רעיון, פרויקט, יוזמה או עסק יכול לפנות למימונה במטרה להעלות פרויקט. שיטה זו למימון יוזמות לא רק שהיא טובה בשביל השגת המימון הראשוני לפרויקט או להרחבת פרויקט קיים אלא שהיא גם מאפשרת השגת מימון לבניית אב-טיפוס. באמצעות האתר ניתן לממן כל סוג של פרויקט בר תמיכה. כל מי שיש לו 20 ש"ח יכול להפוך למשקיע בפרויקט. התמיכה בפרויקטים נעשית דרך האתר ויכולה להתבצע על-ידי כל אחד מכל מקום בעולם.

 

האם עלי להחזיר את הכספים שגייסתי?

 

לא. הכסף שגויס אינו הלוואה- מדובר ברצון טוב של תורמים ומשקיעים שמטרתו לתמוך בפרויקט. המשקיעים מקבלים תמורות על תרומתם ככה שכולם מרוויחים.

 

האם עלי להירשם לאתר כדי להשקיע או ליזום פרויקט?

 

אינך נדרש להירשם לאתר (זה חינם!) בכדי לחפש פרויקטים שונים, אבל בכדי להשקיע או לתמוך בפרויקט או לחלופין, ליזום פרויקט, אתה נדרש ליצור פרופיל משתמש- אך זה לוקח בדיוק דקה וזה בחינם! הסיבה שמשקיעים נדרשים להירשם בכדי לתמוך בפרויקט נובעת מהצורך לקשר בין השקעה לפרויקט ספציפי ולכך שלבעל הפרויקט צריך להיות מידע מינימלי בכדי שיוכל לספק למשקיע את התמורה לה הוא הוא זכאי.

 

האם מימונה תחתום על הסכם סודיות?

 

לא, כיוון שאנו לא בוחנים את הפוטנציאל הכלכלי של הפרויקט שלכם. זה תלוי בכם לחלוטין כמה מידע תחשפו בקשר לפרויקט. יחד עם זאת מימונה מאמינה שאם לא תציגו את מרכולתכם בפני הקונים היא לעולם לא תימכר, גם אם היא הסחורה היא איכותית בשוק.

 

הגשת פרויקט

 

כיצד להגיש פרויקט או מיזם?

 

כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על הלינק של קבלת השקעה כאן או בדף הבית ולמלא את טופס הגשת הפרויקט בהתאם לסדר הקיים באתר. בטרם הגשת הפרויקט היו בטוחים שאתם מוכנים לעשות את הנדרש בכדי שהוא יצליח. האמינו לנו, לא מדובר ב"שגר ושכח". עליכם ליצור קהילה סביב הפרויקט (באמצעות הרשתות החברתיות, וידאו, אימיילים וכו') ולתת לאנשים סיבה להשקיע בכם.

 

מדוע הפרויקטים נבחנים בטרם עלייתם?

 

מימונה בוחנת את הפרויקטים המוגשים בכדי לוודא שבעלי הפרויקטים מבינים את האופן שבו הפלטפורמה שלנו עובדת. בנוסף, אנחנו מעוניינים לוודא שהתוכן מתאים לאופי האתר. איננו בודקים את ההיתכנות העסקית של הפרויקט ולא מבקרים אותו בכל צורה . במידה והפרויקט לא הועלה לאתר, תוכלו להגישו שוב ושוב ללא כל הגבלה.

 

עצות בקשר להגשת פרויקט?

 

ראו את האוניברסיטה של מימונה לטיפים ועצות.

 

האם הגשת פרויקט כרוכה בתשלום?

 

לא, זה חינם! ככה כל אחד יכול להגיש פרויקט ללא מחסומים כלכליים. במקום זה, מימונה גובה מבעלי הפרויקטים עמלה הנגזרת מהסכום המועבר אליהם. אם מדובר בפרויקט "הכל או כלום" גובה העמלה הינו 9% מהסכום שהועבר לבעל הפרויקט + מע"מ, ואם מדובר ב"פרויקט גמיש" גובה העמלה הינו 12% + מע"מ (ראו הסבר בהמשך). אם הכסף לא הועבר לבעל הפרויקט מימונה לא גובה אגורה.

 

מדוע פרויקטים תחומים בסכום ובזמן?

 

לכל פרויקט קיים סכום ספציפי המתבקש על-ידי בעל הפרויקט ומסגרת זמן (עד 60 ימים) לגייס סכום זה. הסיבה לכך נעוצה במוטיבציה המוגברת של בעל הפרויקט לשווק את הפרויקט ושל המשקיעים להשקיע בו כאשר ישנה מסגרת זמן.

 

באילו שפות ניתן להגיש פרויקט?

 

כל פרויקט חייב להיות מוגש בשפה העברית. בסוף הליך בניית הפרויקט בעברית יוכל בעל הפרויקט להעלותו גם באנגלית.

 

מה קורה אם גייסתי סכום כסף מעבר למה שביקשתי?

 

צרות של עשירים. המשמעות של גיוס מעבר למה שנתבקש היא שיהיה לך יותר כסף למיזם שלך, יותר פרסום ואולי יותר תמורות אותן תצטרך לספק.

 

מה קורה אם לא הגעתי לסכום שנתבקש במסגרת הזמן שנקבע?

 

ככלל, ישנם שני סוגים של פרויקטים באתר מימונה. הסוג הראשון הינו פרויקט "הכל או כלום". במקרה כזה, בעל הפרויקט יקבל את הכספים שגייס רק אם הגיע לסכום אותו ביקש לגייס מלכתחילה (אלא אם כן התומכים בחרו אחרת, ראו הסבר בהמשך). אם הוא לא הגיע לסכום זה, המשקיעים לא יחויבו, הכסף לא יועבר לבעל הפרויקט ומימונה לא תגבה דבר. במקרה כזה, בעל הפרויקט לא משלם אגורה. אנו נוהגים כך כיוון שללא כל הכספים, בדרך כלל, לא תוכלו להשיג את המטרה לשמה את מגייסים את הכספים (קניית תנור אפיה או הקלטת דיסק) ואז התומכים לא יקבלו את התמורות שהובטחו. התנהלות שכזו מגנה גם על המשקיעים/תומכים וגם על בעלי הפרויקטים.

הסוג השני של הפרויקטים נקרא "מימון חלקי" או "פרויקט גמיש". אילו הם פרויקטים, בהם צוות מימונה רואה לנכון לאפשר גם "מימון גמיש" לפיו בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא הגיע ליעד אותו הציב לעצמו. המשקיעים יוכלו לזהות פרויקטים מסוג זה באמצעות סמל בולט בעמוד הפרויקט המציין כי מדובר "בפרויקט מימון חלקי" בו החיוב מתבצע באופן מיידי וללא תלות בהגעה לסכום מסוים. גם בפרויקטים אילו מחויב בעל הפרויקט לספק באופן מלא את התמורות המוצעות.

האם יש גבול לכמה שניתן לגייס דרך האתר?

 

לא. אולם כדאי לנסות לגייס סכום סביר המתאים ליוזמה שלכם.

 

תמיכה בפרויקט

 

מי יכול לתמוך בפרויקט?

 

כל אחד מכל מקום עם כרטיס מסטרקארד, ויזה או אמריקן אקספרס תקין יכול לתמוך בפרויקט. צר לנו, אך איננו מקבלים מזומן או שקים.

 

האם ישנה עמלה כלשהי לתמיכה בפרויקט?

 

לא.

 

כיצד אני משקיע בפרויקט?

 

כל שעליך לעשות הוא לבחור בפרויקט ולהקיש על הסכום (והתמורה) אותו תרצו להשקיע או על כפתור ה-investשלאחריו תוכלו לבחור את סכום ההשקעה ואת התמורה אותה תקבלו. משם תועברו להליך תשלום מאובטח באמצעות כרטיס אשראי.

 

האם ניתן לשלם בשקים או במזמון?

 

לצערנו לא. התשלומים ניתנים לביצוע רק באמצעות כרטיסי אשראי. אחת הסיבות לכך היא שכדי שתרומתך/השקעתך יוצגו במערכת שלנו כסכום שבעל הפרויקט גייס התשלום צריך להיות באמצעות כרטיס אשראי.

 

מה קורה כאשר תם זמנו של הפרויקט?

 

לכל פרויקט ישנו סכום אותו מעוניין בעל הפרויקט לגייס, ומגבלת זמן לעשות זאת. כאשר תם הזמן התוצאות תלויות בסוג הפרויקט: 1) אם מדובר בפרויקט "הכל או כלום" וגויס כל הסכום שנתבקש, כל הכספים מועברים לבעל הפרויקט שאחראי לספק למשקיעים את התמורות שלהם. 2) אם לא גויס הסכום, התומכים כלל לא יחויבו ובעל הפרויקט לא יקבל דבר. 3) אם מדובר בפרויקט גמיש, בעל הפרויקט יקבל את הכספים המיועדים לו.

 

 

מי אחראי לשליחת התמורות ומתי אקבלם?

 

רק בעל פרויקט אחראי לפיתוח ולשליחת התמורות. אם יש לך כל שאלה בקשר לתמורות, תוכלו תמיד ליצור קשר עם בעל הפרויקט דרך עמוד הפרויקט. התמורות ישלחו על-ידי בעל הפרויקט רק לאחר סיום הפרויקט בהצלחה.

 

האם אני רשאי לבקש ניירות ערך?

 

לצערנו, נכון להיום, לא ניתן להציע לתומכים בפרויקט ניירות ערך בתמורה להשקעתם, אלא רק תמורות שונות ויצירתיות.

 

תמורות

 

מי יוצר את התמורות?

 

בעלי הפרויקטים אחראים לייצור ואספקת התמורות. במקרים רבים, זה התוצר של הפרויקט שלהם (כגון דיסק לאחר פרויקט של הקלטת דיסק ועוד), אך זה יכול להיות כמעט כל מוצר או שירות אחר, השמיים הם הגבול כך שככל שתהיו יצירתיים יותר כך תעניינו יותר. כדאי לכם ליצור מדרג של תמורות (25 ש"ח, 50 ש"ח, 100 ש"ח וכו').

 

האם ניתן להגביל את מספר התמורות?

 

כן. ניתן לקבוע שהתמורה הניתנת בעבור 100 ש"ח מוגבלת ל 20 תומכים. כך תוכלו ליצור מתנות אקסקלוסיביות. הכמות שעדיין זמינה תתעדכן באופן אוטומטי.

 

מי מספק את התמורות ומתי?

 

בעל הפרויקט אחראי על ייצור ואספקת הפרויקטים לתומכים. כאשר הנכם מחשבים את הסכום לו אתם זקוקים לפרויקט קחו בחשבון את ההוצאות השונות שיהיו לכם בגין התמורות, אריזתם ושליחתם לתומכים. זכרו, כל עוד לא גויס מלוא הסכום אין לשלוח את התמורות.

 

מה ניתן להציע כתמורה?

 

כמעט כל דבר חוקי, ראו את האוניברסיטה של מימונה בהקשר זה. בכל אופן לא ניתן להציע ניירות ערך במימונה.

 

 

כמה תמורות כדאי להציע?

 

הצעה של יותר מדי סוגים של תמורות עשויה לבלבל ולהבריח תומכים. אנשים רוצים לעזור לכם ויחד עם זאת לשמור על פשטות. אל תעיקו על התומכים עם יותר מדי אפשרויות לתמוך בכם. יותר מחמישה, שישה סוגים של תמורות זה כבר יותר מדי.

 

נהלים

 

שכחתי את הסיסמה, מה לעשות?

 

גשו לעמוד הבית ולחצו על כפתור "שכחתי סיסמה" (מצד שמאל למעלה), לאחר מכן ישלח לכם קישור להחלפת הסיסמה. אם זה לא עובד, שלחו לנו מייל ל- admin@mimoona.co.il                                                      

 

 

 

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!