ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

שאלות נפוצות

כללי

מהי מימונה?

 

מימונה היא אתר מימון המונים (יש אומרים גיוס המונים) שמטרתו לסייע לכן ולכם להשיג את המימון לו אתם זקוקים בכדי להקים או להגדיל את המיזם שלכם, מאז 2012 עזרנו לאלפי אנשים לגייס מליוני שקלים. מימון המונים זו שיטה לגיוס סכומים נמוכים מהרבה אנשים כך שלבסוף אתם מקבלים את המימון לו אתם זקוקים. עבור תמיכתם מקבלים התומכים תמורות שיכולות להיות בדמות מוצר, שירות או חוויה הניתנים על-ידי בעל הפרויקט. ראו את סרטון ההסבר שלנו המופיע בעמוד הבית, זה ימחיש את הרעיון של מימונה נהדר!

 

האם עלי להיות חברה/עוסק מורשה וכו' בכדי לפרסם פרויקט?

 

לא.

 

מי יכול להעלות או לממן פרויקט?

 

כל אחד ואחת מכל מקום בעולם עם רעיון, פרויקט, יוזמה או עסק יכול לפנות למימונה במטרה להעלות קמפיין גיוס המונים.

 

האם עלי להחזיר את הכספים שגייסתי?

 

לא. הכסף שגויס אינו הלוואה- מדובר ברצון טוב של תורמים ומשקיעים שמטרתו לתמוך בפרויקט. התומכים מקבלים תמורות על תרומתם ככה שכולם מרוויחים.

 

האם עלי להירשם לאתר כדי להשקיע או ליזום פרויקט?

 

אינך נדרש להירשם לאתר (זה חינם!) בכדי לחפש פרויקטים שונים, אבל בכדי להשקיע או לתמוך בפרויקט או לחלופין, ליצור פרויקט גיוס המונים, אתה נדרש ליצור פרופיל משתמש- אך זה לוקח בדיוק עשר שניות וזה חינם! הסיבה שמשקיעים נדרשים להירשם בכדי לתמוך בפרויקט נובעת מהצורך לקשר בין השקעה לפרויקט ספציפי ולכך שלבעל הפרויקט צריך להיות מידע מינימלי בכדי שיוכל לספק למשקיע את התמורה לה הוא הוא זכאי.

 

האם מימונה תחתום על הסכם סודיות?

 

לא, כיוון שאנו לא בוחנים את הפוטנציאל הכלכלי של הפרויקט שלכם. זה תלוי בכם לחלוטין כמה מידע תחשפו בקשר לפרויקט. יחד עם זאת מימונה מאמינה שאם לא תציגו את מרכולתכם בפני הקונים היא לעולם לא תימכר, גם אם היא הסחורה הכי איכותית בשוק.

 

הגשת פרויקט

 

כיצד להגיש פרויקט או מיזם?

 

לחצו על "יצירת פרויקט" בצדו הימני העליון של האתר כדי להתחיל בתהליף

 

מדוע הפרויקטים נבחנים בטרם עלייתם?

 

מימונה בוחנת את הפרויקטים המוגשים בכדי לוודא שבעלי הפרויקטים מבינים את האופן שבו הפלטפורמה שלנו עובדת ועומדים בקריטריונים מסוימים. בנוסף, אנחנו מעוניינים לוודא שהתוכן מתאים לאופי האתר. איננו בודקים את ההיתכנות העסקית של הפרויקט ולא מבקרים אותו בכל צורה . במידה והפרויקט לא הועלה לאתר, תוכלו להגישו שוב ושוב ללא כל הגבלה.

 

עצות בקשר להגשת פרויקט?

 

צפו בסרטוני ההדרכה שלנו כאן.

 

האם הגשת פרויקט כרוכה בתשלום?

 

לא, זה חינם! ככה כל אחד יכול להגיש פרויקט ללא מחסומים כלכליים. במקום זה, מימונה גובה מבעלי הפרויקטים עמלה הנגזרת מהסכום המועבר אליהם. אם מדובר בפרויקט "הכל או כלום" גובה העמלה הינו 9% מהסכום שהועבר לבעל הפרויקט + מע"מ, ואם מדובר ב"פרויקט גמיש" גובה העמלה הינו 12% + מע"מ (ראו הסבר בהמשך). אם הכסף לא הועבר לבעל הפרויקט מימונה לא גובה אגורה.

 

מדוע פרויקטים תחומים בסכום ובזמן?

 

לכל פרויקט קיים סכום ספציפי המתבקש על-ידי בעל הפרויקט ומסגרת זמן (עד 45 ימים) לגייס סכום זה. הסיבה לכך נעוצה במוטיבציה המוגברת של בעל הפרויקט לשווק את הפרויקט ושל המשקיעים להשקיע בו כאשר ישנה מסגרת זמן.

 

באילו שפות ניתן להגיש פרויקט?

 

כל פרויקט חייב להיות מוגש בשפה העברית או הערבית. בסוף הליך בניית הפרויקט בעברית יוכל בעל הפרויקט להעלותו גם באנגלית.

 

מה קורה אם גייסתי סכום כסף מעבר למה שביקשתי?

 

צרות של עשירים. המשמעות של גיוס מעבר למה שנתבקש היא שיהיה לך יותר כסף למיזם שלך, יותר פרסום ואולי יותר תמורות אותן תצטרך לספק.

 

מה קורה אם לא הגעתי לסכום שנתבקש במסגרת הזמן שנקבע (ההבדל בין קמפיין גמיש לקמפיין הכל או כלום)?

 

ככלל, ישנם שני סוגים של פרויקטים באתר מימונה. הסוג הראשון הינו פרויקט "הכל או כלום". במקרה כזה, בעל הפרויקט יקבל את הכספים שגייס רק אם הגיע לסכום אותו ביקש לגייס מלכתחילה (אלא אם כן התומכים בחרו אחרת, ראו הסבר בהמשך). אם הוא לא הגיע לסכום זה, המשקיעים לא יחויבו, הכסף לא יועבר לבעל הפרויקט ומימונה לא תגבה דבר. במקרה כזה, בעל הפרויקט לא משלם אגורה. אנו נוהגים כך כיוון שללא כל הכספים, בדרך כלל, לא תוכלו להשיג את המטרה לשמה את מגייסים את הכספים (קניית תנור אפיה או הקלטת דיסק) ואז התומכים לא יקבלו את התמורות שהובטחו. התנהלות שכזו מגנה גם על המשקיעים/תומכים וגם על בעלי הפרויקטים.

הסוג השני של הפרויקטים נקרא "פרויקט גמיש". אילו הם פרויקטים, בהם צוות מימונה רואה לנכון לאפשר גם "מימון גמיש" לפיו בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא הגיע ליעד אותו הציב לעצמו. המשקיעים יוכלו לזהות פרויקטים מסוג זה באמצעות סמל בולט בעמוד הפרויקט המציין כי מדובר "בפרויקט מימון גמיש" בו החיוב מתבצע באופן מיידי וללא תלות בהגעה לסכום מסוים. גם בפרויקטים אילו מחויב בעל הפרויקט לספק באופן מלא את התמורות המוצעות.במקרים רבים, פרויקטים גמישים מגיעים ואף עוברים את יעד הגיוס שהציבו לעצמם.

האם יש גבול לכמה שניתן לגייס דרך האתר?

 

לא. אולם כדאי לנסות לגייס סכום סביר המתאים ליוזמה שלכם.

 

תמיכה בפרויקט

 

מי יכול לתמוך בפרויקט?

 

כל אחד מכל מקום עם כרטיס מסטרקארד, ויזה או אמריקן אקספרס תקין יכול לתמוך בפרויקט. צר לנו, אך איננו מקבלים מזומן, שקים, פייפאל או דיינרס.

 

האם ישנה עמלה כלשהי לתמיכה בפרויקט?

 

לא.

 

כיצד אני משקיע בפרויקט?

 

כנסו לפרויקט שמעניין אתכם ובחרו את הסכום אותו תרצו להשקיע, משם זה לוקח חצי דקה.

 

האם ניתן לשלם בשקים, פייפאל או במזמון?

 

לצערנו לא. התשלומים ניתנים לביצוע רק באמצעות כרטיסי אשראי. אחת הסיבות לכך היא שכדי שתרומתך/השקעתך יוצגו במערכת שלנו כסכום שבעל הפרויקט גייס התשלום צריך להיות באמצעות כרטיס אשראי.

 

מה קורה כאשר תם זמנו של הפרויקט?

 

לכל פרויקט ישנו סכום אותו מעוניין בעל הפרויקט לגייס, ומגבלת זמן לעשות זאת. כאשר תם הזמן התוצאות תלויות בסוג הפרויקט: 1) אם מדובר בפרויקט "הכל או כלום" וגויס כל הסכום שנתבקש, כל הכספים מועברים לבעל הפרויקט שאחראי לספק למשקיעים את התמורות שלהם. 2) אם לא גויס הסכום, התומכים כלל לא יחויבו ובעל הפרויקט לא יקבל דבר. 3) אם מדובר בפרויקט גמיש, בעל הפרויקט יקבל את הכספים המיועדים לו.


 

מי אחראי לשליחת התמורות ומתי אקבלם?

 

רק בעל פרויקט אחראי לפיתוח ולשליחת התמורות. אם יש לך כל שאלה בקשר לתמורות, תוכלו תמיד ליצור קשר עם בעל הפרויקט דרך עמוד הפרויקט או ישירות. התמורות ישלחו על-ידי בעל הפרויקט רק לאחר סיום הפרויקט בהצלחה.

 

האם אני רשאי לבקש ניירות ערך?

 

לא.

 

תמורות

 

מי יוצר את התמורות?

 

בעלי הפרויקטים אחראים לייצור ואספקת התמורות. במקרים רבים, זה התוצר של הפרויקט שלהם (כגון דיסק לאחר פרויקט של הקלטת דיסק ועוד), אך זה יכול להיות כמעט כל מוצר או שירות אחר, השמיים הם הגבול כך שככל שתהיו יצירתיים יותר כך תעניינו יותר. כדאי לכם ליצור מדרג של תמורות (25 ש"ח, 50 ש"ח, 100 ש"ח וכו').

 

האם ניתן להגביל את מספר התמורות?

 

כן. ניתן לקבוע שהתמורה הניתנת בעבור 100 ש"ח מוגבלת ל 20 תומכים. כך תוכלו ליצור מתנות אקסקלוסיביות. הכמות שעדיין זמינה תתעדכן באופן אוטומטי.

 

מי מספק את התמורות ומתי?

 

בעל הפרויקט אחראי על ייצור ואספקת הפרויקטים לתומכים. כאשר הנכם מחשבים את הסכום לו אתם זקוקים לפרויקט קחו בחשבון את ההוצאות השונות שיהיו לכם בגין התמורות, אריזתם ושליחתם לתומכים. זכרו, כל עוד לא גויס מלוא הסכום אין לשלוח את התמורות.

 

מה ניתן להציע כתמורה?

 

כמעט כל דבר חוקי, ראו את האוניברסיטה של מימונה בהקשר זה. בכל אופן לא ניתן להציע ניירות ערך במימונה.


 

כמה תמורות כדאי להציע?

 

ראו את הסרטון העליון כאן, אנו עוסקים בכך. בעקרון ניתן להציע כמה שרוצים, אנחנו אפילו נשמח לתת לכם רעיונות.

 

נהלים

 

שכחתי את הסיסמה, מה לעשות?

 

גשו לעמוד הבית ולחצו על כפתור "שכחתי סיסמה" (מצד שמאל למעלה), לאחר מכן ישלח לכם קישור להחלפת הסיסמה. אם זה לא עובד, שלחו לנו מייל ל- admin@mimoona.co.il                                                      


 

מי מוציא קבלות/חשבוניות לתומכים?

 

אתם. אתם תקבלו מאיתנו את כל הפרטים ותוכלו לעשות את זה בלחיצת כפתור דרך מערכת אתר icount.

 

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!