אנחנו לא צריכים להיות מומחים גדולים בתחומי כלכלה וכספים כדי להרגיש את אותה עליית מחירים משמעותית שמשנה לנו את איכות החיים. מספיק שנצא לקניות החודשיות שלנו בסופר, ונבין עד כמה חומרי הגלם עלו. השאלה הגדולה היא איך לשרוד את עליית המחירים. וכאן נכנסים לתמונה לא רק פרמטרים שונים שאנחנו יכולים ומסוגלים לשנות בעצמנו, אלא גם ליווי מקצועי של אנשים שמבינים היטב את העולם הזה, ויוכלו לסייע לנו לא מעט לצאת ממעגל מאד אינטנסיבי.

התנהלות כלכלית

המחירים עולים – וגם המתח

אם טרם קישרתם את הנושא, זה די ברור שעליית המחירים קשורה באופן ישיר ליציאה האיטית ממשבר הקורונה שפקד את העולם בשנתיים האחרונות. משבר קשוח מאד, שבו נעצר לפתע העולם ותוך כך, כל התעשייה נעצרה.

כל מהדורות חדשות הכלכלה מדווחות על 'אפטר שוק' עולמי של עולם הכלכלה, ולא בכדי. מחירי האנרגיה זינקו מעלה, מחיר הנפט עלה ממחיר אפס לשיא שלו, כאשר אנחנו מדברים על יותר משמונים דולר לחבית. מחירי ההובלות במכולות זינקו בכמעט 90 אחוזים תוך פחות משנה ולמעשה, הכל פשוט מביא לכדור שלג ענק של התייקרות.

תוך כך, המוצרים המיובאים מחו"ל מתייקרים, ולכן גם התוצרת המקומית מתייקרת בשל חומרי גלם אותם מייבאים מחו"ל. ובל נשכח את מודל החל"ת שהביא לקריסה בשוק העבודה והעלה את שיעור האבטלה הגבוה ביותר שהיה בהיסטוריה הישראלית.

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  על פי חדשות המימון אנחנו גם אחרי שנה שלמה עדיין משלמים את מחיר החל"ת. עובדים שעבדו עבור שכר מסוים וקיבלו חל"ת עבור ישיבה בבית, דורשים יותר כסף לחזור לעבדה. רשתות רבות משקפות שקשה לשכור עובדים, בין אם צעירים ובין אם לא, כי אלו העדיפו לשבת בבית.

  כדור השלג שנוצר הותיר לא מעט משפחות ועסקים עצמאיים ללא הכנסה חודשית קבועה, וביחד עם התייקרות משמעותית, קיבלנו מצב בלתי נסבל של התמודדות כלכלית קשה. איך בכל זאת מתמודדים עם המצב הזה? יש לנו כמה טיפים עבורכם, שלא שוללים במקביל אליהם גם ליווי מקצועי כמובן.

  4 טיפים להתמודדות עם עליית המחירים

  לא חייבים לקנות הכל

  ההמלצה הגורפת היא כמובן לקנות חכם, בכל מה שקשור למוצרי צריכה ובכלל. אם אתם עושים קניה בסופר, בקניה החודשית לא חייב לקנות מוצרים שנראים לכם יקרים מדי. בסך הכל, המותגים בסופר שהם מקומיים לא פחות איכותיים מהמוצרים שנראים לכם יותר יקרים.

  טבלאות, הן מסייעות לכם

  לא משנה עד כמה הטכנולוגיה תנסה להחליף את הטבלאות הקלאסיות, טבלאות אקסל של הוצאות והכנסות יסייעו לכם להתמודד עם עליית המחירים. תתכננו נכון את הכלכלה החודשית שלכם, רשמו כל הוצאה, וכל הכנסה וכך תוכלו לדעת היכן אתם חורגים, והיכן אתם מדייקים.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   עברו למזומן בלבד

   זה נשמע מופרך, אבל בעבר לא היו קיימים כרטיסי אשראי או מסגרות אשראי נוספות ואנשים 'עבדו' עם מזומן בלבד. יש לכך כל כך הרבה יתרונות. ביניהם, היכולת להרגיש באמת את הכסף לפני שאתם משלמים איתו וגם האפשרות לרישום קל יותר ומדויק יותר.

   עליית מחירים

   למדו את ההבדל בין רוצים לצריכים

   זה די ברור שלא כל מה שאתם קונים, זה מה שאתם צריכים אלא גם מה שאתם רוצים. יש לנו נטייה לפצות את עצמנו כשאנחנו נמצאים במצב כלכלי רעוע. הפיצוי הזה עלול פשוט לעלות לנו עוד הרבה מאד כסף. כשאתם צריכים זה ברור, כשאתם רוצים, וודאו האם באמת שווה לכם להשקיע את הכסף במוצרים שעלולים להכניס אתכם לסיטואציה כלכלית קשה יותר ממקודם.

   שתפו ברשת: