לצד לא מעט גלגולים ושינויים כמעט בלתי אפשריים בנושא של התייקרות במשק והתמודדות של לא מעט בתי אב עם בעיות במציאת עבודה, או כעצמאיים, גם היריבות הפנימית בינינו לא רק במשק יכולה מאד להשפיע.

סימן שאלה

על פי חדשות המימון שפורסמו עד לא מזמן, האשימו את הציבור החרדי בכך שהם לא לוקחים חלק בכוח העבודה, ותוך כך, הם אחראיים גם לאותה עליית מחירים משמעותית שאנחנו חווים בשנתיים האחרונות. מי באמת אחראי על עליית המחירים, ואיך זה בא לידי ביטוי? מיד ננסה ליישב את המחלוקת הזו.

יוקר המחייה, למה זה באמת קורה?

היציאה האיטית ממשבר הקורונה מביאה עמה הרבה בלגן, בתוכו גם בתחום שבו כולנו חיים ונושמים ממנו, כלכלה וכספים. יוקר המחיה עלה בצורה משמעותית וגורם לכולנו הרבה בלגן אישי, מדיני, ועסקי.

בתוך כל הבלגן הזה, האישי שלנו והעסקי בא לידי ביטוי גם הבלגן המדיני כאשר התנצחויות בלתי פוסקות עולות בין שר האוצר הנוכחי ליברמן, לבין ראש הסיעות החרדיות בכנסת.

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  בתקופת המשבר הנוכחית, התייחס ליברמן למספר נושאים הקשורים לסדר היום, והוסיף כי יוקר המחיה קשור באופן ישיר לכך שהציבור החרדי לא משתתף בכוח העבודה. אף ציין כי יותר מ50 אחוזים מאוכלוסיית החרדים, לא לוקחים חלק בכוח העבודה. עוד ציין כי אם כן היו עושים כך, שיעור התעסוקה היה איכותי ואף מייצר כ20 מיליארד ₪ שהיו נכנסים אל מערך הכלכלה ומשפרים את יוקר המחייה.

  עוד ציין ליברמן כי קרן המטבע שפרסמו את הדו"ח על הכלכלה הישראלית מהווים תעודת הצטיינות  לממשלת ישראל. אותה ממשלה שעושה מאבק אדיר ביוקר המחייה. ובכך, גם האשים באופן ישיר את האוכלוסיה החרדית על כך שהם לא משתתפים בשוק העבודה וגורמים נזק ישיר ליוקר המחייה.

  על כך התבטאו מהאוכלוסייה החרדית ומתנועת 'עמודים ביחד' כי ליברמן הוציא דברי הסתה על הציבור החרדי ואף יוצר אטימות וניתוח. כמו כן, כינו את ליברמן כשר האוצר מהאכזריים שידעה מדינת ישראל, מנותק ומתנשא. וקראו לשרי הממשלה שלא לשתוק על דברי הסתה אלו.

  מה אנחנו למדים מכך? שבנוסף לכל העוולות שיוקר המחייה מביא עמו, התמודדות כלכלית מול הבנקים, ארגונים פיננסיים ועוד חברות אשראי שונות, הלוואות, או מציאת עבודה. אנחנו גם מתמודדים עם לא מעט קונפליקטים פוליטיים פנימיים בין שרי הממשלה, לבין האוכלוסיות השונות.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   איך באמת להתמודד עם יוקר המחייה

   בתור צרכנים יש לנו כוח שלא תמיד אנחנו מודעים אליו, ואנחנו יכולים בקלות להתמודד גם עם קונפליקטים הקשורים ליוקר המחייה בתוך הממשלה. זה מצריך מאיתנו לא מעט כוחות ולפעמים גם התאגדות של קבוצות אבל אם אנחנו נחושים בדעתנו, נוכל להוביל מחאה זו או אחרת ולהביא לשינוי משמעותי, וקרו לא מעט כאלו בהיסטוריה הרחוקה ואף הקרובה.

   נתונים סטטיסטיים

   אם אנחנו פועלים כיחידים, עצמאיים, זה כמובן מרגיש כמו מלחמה בחזית. כך או כך, חשוב בעיתות כאלו להיות מלווים באנשי מקצוע מהטובים ביותר שיוכלו לסייע לנו להתמודד עם מצב כלכלי לא אידיאלי.

   אנשי המקצוע יוכלו להעניק טיפים, להעניק תמיכה, ואף ללוות ולייעץ בתחומי ההלוואות במידה והחלטנו שאנחנו זקוקים לכאלו.

   אך כאשר אנחנו בוחנים גם אופציות נוספות, אפשר ללמוד לחסוך נכון. אפשר ללמוד לצרוך נכון מוצרי צריכה, ובכלל, ואפשר גם ללמוד היכן לצמצם והיכן להשקיע יותר.

   בין אם אתם בעלי נכסים, או לא. בעלי יכולת השקעה, או לא, תוכלו ללמוד מה אתם צריכים, מה אתם חייבים ולנהל רישום כלכלי איכותי ומקצועי שיביא לכך שבסופו של דבר תוכלו לחסוך כסף וליהנות מרווחה כלכלית בדיוק כמו שתמיד חלמתם, בלי קשר למי אשם או לא, ביוקר המחייה.

   שתפו ברשת: