ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

ד״ר יעל בן-משה/ Dr. Yael Ben-Moshe

 • קצת עלי

  שמי יעל, אני בת 38, מרצה באקדמיה וחוקרת. לפני 4 שנים חזרתי לארץ מגרמניה, היכן שהשלמתי מחקר ארוך ומעמיק על דמותו של היטלר בקולנוע הגרמני והאמריקאי מ-1945 ועד היום. את המחקר כתבתי בזכות מלגות מחקר למצטיינים, שאפשרו לי לאחר מכן גם לפרסם את הספר בהוצאת ספרים גרמנית תחת כותרת ״Hitler Konstruieren״. הספר זכה לביקורות רבות גם בעיתונות הכתובה וגם בכתבי עת בגרמניה, ואפשר למצוא אותו באמזון.

  מצאתי לנכון להתמקד בהיטלר משום שמאז 1945 היו ועדיין יש אינספור סרטים, סדרות, ספרים, חוברות קומיקס ועוד מוצרים אמנותיים מגוונים שעוסקים בדמות שלו באופן שוטף מאז תום המלחמה. רוב המוצרים הללו בכלל לא מגיעים לארץ או לידיעת הציבור הישראלי, אך הם זוכים לפופולריות בחו״ל.
  כדי לבחון לעומק את התופעה, ולהבין את העניין הבלתי מוסבר בהיטלר, החלטתי לחקור כיצד מעצבות המדינות את הזיכרון הקולקטיבי על היטלר אחרי המלחמה דרך סרטי קולנוע אליהם נחשפים מיליונים של אנשים, לא רק במדינה שהפיקה את הסרט, אלא גם בחו״ל.
  האם דמותו של היטלר אחרי המלחמה שונה בהכרח עבור הגרמנים והאמריקאים גם עשרות שנים אחרי המלחמה? דרך ייצוג דמותו הקולנועית, בסרטים שלכאורה מספרים את ההיסטוריה כפי שהיא היתה, חשפתי את הערכים החברתיים, המיתוסים והאידיאולוגיות פוליטיות שמועברים דרך אותם ייצוגים בתקופות שונות, עוטפים את דמותו ומאפשרים התבוננות אמביוולנטית ומסקרנת על היטלר.

  הפרוייקט במימונה נועד למעשה לעזור לי לתרגם את הספר מגרמנית לעברית ולהשיק אותו בישראל. הוצאת רסלינג מעוניינת להוציא את הספר לאור, אך חסרים לי האמצעים לעשות זאת.
  המחקר חשוב לקהיליה הישראלית כי הוא חושף את קהילת הקוראים בישראל לפן אחר בזיכרון ההיסטורי על השואה וגרמניה הנאצית. הספר הוא מראה ביקורתית על הפרספקטיבות השונות שמייצרות את המוצר שנקרא ״היטלר״, וחושף את ההתבוננות האחרת של הגרמנים והאמריקאים על דמותו, כפי שעדיין לא נחשף במחקרים אחרים, בארץ או בחו״ל.

אפשר למצוא אותי גם ב:

הפרוייקטים שלי

פרוייקטים שמימנתי

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!