ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

הפלוג הפוליטי מבצע את סקר המתפקדים של קדימה

טל שניידר

סקר מתפקדי קדימה של הפלוג, הבלוג הפוליטי


המפלגה הגדולה בישראל (28 מנדטים, בינתיים) יוצאת ב 27 למרץ לבחור ראש חדש או לבצר את מעמדה של הראש הקיים - ואין בנמצא ולו סקר מתפקדים אחד שיגלה לנו, לאן מנשבת הרוח הפוליטית של 96 אלף מתפקדי קדימה.

לפני כמה ימים הודלפו תוצאותיו של סקר מתפקדים שערך פרופ' קמיל פוקס, באמצעות מכון דיאלוג ולפיו, לבני זוכה ב 36% מן הקולות, מופז ב 25% ודיכטר ב 11%. מן הפרסום החלקי, מבלי שהוצגו השאלות בסקר, וללא כלי ניתוח נוספים - קשה לדעת את משמעויותיו, במיוחד בהתחשב ב 28% שבחרו שלא להשיב.

אף עיתון או גוף תקשורת בישראל לא מעז לסקור את המתפקדים של קדימה, אחרי שב 2008, חזו הסוקרים פערים גדולים לטובת לבני ובסופו של דבר הסתבר שמופז הפסיד לה בכ 431 קולות בלבד. עוד יום הכיפור של הסוקרים, כינו זאת אז, בשל חוסר יכולתם לצפות את העומד להתרחש.

פרטים נוספים אפשר לקרוא בבלוג שלי: www.talschneider.com

כאן נכנס הפלוג, הבלוג הפוליטי לתמונה


למרות הסיכון הגדול, ומאחר ואין אף סקר בנמצא, החלטתי במסגרת הפלוג, לקפוץ למים הקרים, קרים מאוד. והחלק הגדול והמעניין (והמפחיד, מבחינתי) הוא שהחלטתי לפנות לקוראי הפלוג, להשתתף במימון הסקר.

הנה הנחות היסוד:

1) את הסקר תלווה דפנה גולדברג-ענבי. דפנה היתה הסוקרת הרשמית של משרד ראש הממשלה, בשנים 1999 - 2000, כשאהוד ברק היה ראש הממשלה והיא זו שחשבה על הרעיון לבצע פה סקר עצמאי.

דפנה עבדה כסוקרת פוליטית מאז 1992, וליוותה את כל מערכות הבחירות הכלליות, המוניציפליות, המפלגתיות עד לפני כשנה פלוס, עת עברה לעבוד בשוק הפרטי.

דפנה בחרה את מכון המחקר המבצע את הטלפונים, היא זו שתנסח את השאלות, תפקח על ביצוע הטלפונים למתפקדים, תקבל את התוצאות לידיה, תבצע ניתוחים וחיתוכים ותסייע לי בכתיבת הפוסטים המלווים את סקר הפלוג.

דפנה לא מקבלת שקל אחד ממני או מאף גוף אחר, והיא עובדת איתי על התהליך הזה מתוך רצון לבצע סקרים בשקיפות, להביא מידע לציבור, כדי שאנשים יוכלו לקבל החלטות פוליטיות באופן שקול (ולמקרה שזה לא היה מובן מאליו עד היום, גם אני לא רואה פה שקל)

אה, ודבר נוסף, הכי חשוב: דפנה היא בת-דודי (גילוי נאות).

2) מכון המחקר שיבצע את הסקר הוא 'חקר רייטינג מחקרי שוק בע"מ'. מתוך שלושה מכונים אליהם פנינו, 'חקר' הציעו את הסכום שנראה לנו הגון והולם: 5,400 ש"ח + מע"מ.

3) התהליך יתנהל כאן בשקיפות מלאה ואני מתחייבת בפניכם לפרט את התהליך הכספי של מימון הסקר (תכף נגיע גם לזה), את העמלות שאני משלמת בדרך, את השאלות שישאלו בסקר, ולהציג בפני הגולשים את כל הנתונים (חיתוכים לפי מין, גיל, ותק התפקדות בקדימה, איזור מגורים בארץ) וכל מידע אחרי שיהיה בידי.

4) עלות הסקר בתוספת 16% מע"מ ו 5% עמלה שגובה ממני אתר גיוס כספים ועוד 5% דמי סליקה (שגובות חברות האשראי ) הוא 6890 ש"ח. כדי לממן את הסקר הזה החלטתי לפנות לגולשים, בפייסבוק, בטוויטר ומי שקורא כאן באופן קבוע באתר ומתעניין בסקרים, בבחירות ובפעילות פוליטית של הציבור - ולהציע לכולם להשתתף במימון.

5) והנה השורה החשובה פה – הגולשים מממנים, ביחד איתי ועם דפנה, סקר עצמאי, נטול פניות, בהליך שקוף ומבלי לחשוש מן התוצאות, יהיו מה שיהיו. דפנה אינה בניגוד עניינים כלשהו, כמו חלק מן הסוקרים הפועלים כיום בשוק. הפלוג לא רוכש את הסקר ממכון סקרים, העובד במקביל עבור אחד המועמדים, כמו חלק מן הסקרים שהתפרסמו לאחרונה.

6) כל אחד המעוניין לקחת חלק, יכול לבחור את הסכום הנראה ראוי בעיניו (החל מ 25 ש"ח) ואפשר לשלם בכרטיס אשראי או באמצעי התשלום האחרים באתר מימונה.

הכסף עובר ישירות לאתר 'מימונה' ואני "אמשוך" אותו, בתום התהליך. במקביל, אני אוציא צ'ק מזומן מכיסי ואעביר אותו למכון 'חקר'.

לפי כללי 'מימונה', אם לא הצלחתי לעמוד ביעד של גיוס הסכום הכולל, הכסף יחזור לחשבון/כרטיס האשראי של כל אחד מן המשתתפים (הכל או לא כלום).

בפלוג יוצב חלון - וידג'ט - שיעדכן אותנו בנוגע לשיעור גיוס הכספים בכל רגע נתון. תחזיקו אצבעות שאצליח לאסוף את הסכום הגדול הזה.

7) לוח הזמנים צפוף מאוד, אפילו יומרני (כן, למה לא חשבתי על זה קודם? טוב, זה באמת היה רעיון של דפנה שעלה רק בשבת האחרונה בשיחה משפחתית).

עד ליום השבת הקרוב, ה 17 למרץ, אני מתכוונת לאסוף חלק גדול מן הכסף, כדי שאתן אור ירוק לסוקרים.

החל מיום ראשון בבוקר, ה 18 למרץ ועד למחרת, ה 19 למרץ, יעבדו הטלפנים, דפנה ואני נשב על הנתונים, נעבדם ונכין לפרסום.

ביום שלישי בבוקר, ה 20 למרץ, בדיוק שבוע לפני הפריימריז, נפרסם כאן בפלוג את התוצאות.

8) ונקודה נוספת: אחרי התייעצות עם מקורבי הפלוג, ומתוך חשש עמום שלא אצליח לעמוד במשימת מימון הסקר, החלטתי לשקול גם מימון חיצוני. פניתי לעמותה ישראלית עצמאית, א-מפלגתית וללא מטרות רווח הפועלת בתחום הדמוקרטיה והממשל, ואם הם יאותו, הם יממנו חלק מן הפרויקט. בינתיים, וכדי לא לבזבז זמן עד לקבלת תשובתם, אני מתחילה את המימון באמצעות הגולשים.

אני מודה מראש לכל מי שהחליט לקחת חלק בפרויקט הזה, בין אם בתשלום ובין אם בהפצתו בפייסבוק ובטוויטר ואני אעדכן כמובן בפוסטים שוטפים בנוגע להתפתחויות.

טל שניידר


פרטים נוספים אפשר לקרוא בבלוג שלי: www.talschneider.com

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 85 משקיעים
 • ₪6,950 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
100%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) תודה מקרב לב על השתתפות במימון הסקר של הפלוג עזרת לנו לבצע את סקר המתפקדים של קדימה כדי לדעת לאן נושבת הרוח במפלגה הגדולה בישראל (בינתיים) לקראת הבחירות. מינימום ₪50 ($14.29) שמך יוזכר בפלוג כמי שהשתתף במימון הסקר עזרת לנו לבצע את סקר המתפקדים של קדימה כדי לדעת לאן נושבת הרוח במפלגה הגדולה בישראל (בינתיים) לקראת הבחירות ושמך יצוין בפלוג כמשתתפים (אפרסם את שמך רק אחרי שאקבל לכך אישור מפורש ממך, כמובן) מינימום ₪100 ($28.57) פוסט אורח שלך יפורסם בפלוג עזרת לנו לבצע את סקר המתפקדים של קדימה כדי לדעת לאן נושבת הרוח במפלגה הגדולה בישראל (בינתיים) לקראת הבחירות וכאות תודה על המימון אפרסם פוסט אורח שלך, שנכתב כולו על ידך בנושא פוליטי כלשהו בימים ובשבועות שלאחר הבחירות (אפרסם זאת רק אחרי שאקבל לכך אישור מפורש ממך, כמובן) מינימום ₪250 ($71.43) טל שניידר, עיתונאית הפלוג, תכתוב עליך פוסט עזרת לנו לבצע את סקר המתפקדים של קדימה כדי לדעת לאן נושבת הרוח במפלגה הגדולה בישראל (בינתיים) לקראת הבחירות וכאות תודה על המימון אפגש איתך ואכתוב עליך פוסט בפלוג. אם אתה דובר, עוזר, פוליטיקאי לעתיד, אפשרות זו עשויה להתאים לך מינימום ₪500 ($142.86) תחשף לתוצאות הסקר 12 שעות לפני שיחשף בפלוג, תוך שאת/ה מתחייב לשמירה על סודיות עזרת לנו לבצע את סקר המתפקדים של קדימה כדי לדעת לאן נושבת הרוח במפלגה הגדולה בישראל (בינתיים) לקראת הבחירות וכאות תודה על המימון אשתף אותך, בתמורה להתחייבותך לשמור על סודיות גמורה, בתוצאות הסקר כ 12 שעות לפני שאפרסם את התוצאות הרשמיות בפלוג
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!