צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444
crowd funding course

שולחים את דידי לוורלדקון

דידי חנוך

סיקור כנס המד"ב העולמי בסן אנטוניו

היי, אני דידי חנוך. אני כותב על טכנולוגיה ותרבות ומדע בדיוני, ואני מתרגם ספרים. רובם מד"ב או פנטסיה. בעברי, ערכתי סדרות מד"ב ופנטסיה. אני רוצה לנסוע לוורלדקון 2013 שייערך בסן אנטוניו, טקסס בסוף אוגוסט-תחילת ספטמבר השנה.

בשנת 2014 יגיע ללונדון כנס המדע הבדיוני העולמי, האירוע הגדול בעולם שסובב סביב ספרות מד"ב ופנטסיה. זה יהיה הכנס הנגיש ביותר לישראלים מזה זמן רב, וחובבים רבים ודאי ישקלו להגיע. אני אהיה בלונדון, אבל אין לי את המשאבים להגיע לכנס של השנה בסן אנטוניו.

לטובת החובבים ששוקלים להגיע ללונדון, חובבים שרוצים לדעת באופן כללי מה קורה בוורלדקון, וחובבים שרוצים משהו מהכנס, אני רוצה לצאת השנה לטקסס לסקר את הכנס. ואם סתם בא לכם לשלוח אותי לאמריקה, גם טוב.

מה זה אומר "לסקר את הכנס?" זה אומר דיווחים יומיים מפורטים, עם תמונות. אם אשתתף בפאנל, אספר עליו. אם אלך לפאנל אספר גם עליו. וזה אומר ראיונות עם סופרים. אילו סופרים? אני עוד לא יודע. אחוז ניכר מהסופרים שאתם אוהבים מגיע לוורלדקון כל שנה, כך שיש סיכוי סביר שתהיה לי הזדמנות לראיין אותם. אבל הזמן מוגבל, גם שלי וגם שלהם, וראיונות לוקחים זמן. בין הסופרים שנרשמו כבר לוורלדקון הנוכחי ניתן למנות את קוני ויליס, ג'ורג' ר"ר מרטין, דיוויד ברין, ג'ין וולף, קורי דוקטורוב. באופן טבעי, יהיה לי קל יותר לראיין סופרים כמו סטיבן ברוסט וקרול ברג (שגם יהיו שם) אותם אני מכיר אישית.

אתן לכם, המשקיעים שלי, לבחור את מי אנסה לראיין. וגם חלק מהשאלות (כל עוד הן יהיו שאלות סבירות).

למה וורלדקון?

בניגוד לארועים גיקיים חשובים אחרים, כמו קומיקון, וורלדקון לא זוכה לסיקור תקשורתי מסיבי. בגלל שאין בו כוכבי קולנוע ולא מכריזים בו על דברים. אבל זה המפגש הגדול ביותר בשנה בין סופרי וקוראי מדע בדיוני ופנטסיה. יוצרים כמו ג'ורג' ר"ר מרטין מקפידים להגיע כל שנה לוורלדקון, גם אם הם לא נוסעים לאף כנס אחר. בין היוצרים שאישרו כבר הגעה לוורלדקון השנה אפשר למנות את מרטין, קוני ויליס, דיוויד ברין, קורי דוקטורוב, ג'ין וולף ורובין הוב. וזה כנס שנועד באמת למפגש עם חובבים. לא היית עושה קיקסטארטר דומה לכנס הפנטסיה העולמי, למרות שמגיע לשם מספר דומה של יוצרים, מכיוון שזה כנס שנועד בראש ובראשונה לתעשייה עצמה.

למה לשלוח דווקא אותי?

LonestarCon3, הוורלדקון של השנה, יהיה כנס המד"ב העולמי השלישי שלי. ב-1989 לקחתי את הכסף שנחסך על ידי הורי מאז הבר מצווה שלי ונסעתי לכנס המדע הבדיוני העולמי בבוסטון. ב-2005 נסעתי לכנס המד"ב העולמי האחרון שנערך באירופה, Interaction בגלאזגו. אני מכיר לא מעט אנשים בקהילה, מה שעשוי לעזור לי בהשגת ראיונות. ויש לי המון ניסיון בלסקר ארועים. ככתב טכנולוגיה, נסעתי בעבר מספר פעמים בשנה לסקר ארועים, כולל כנס הסלולר השנתי בברצלונה.

אני גם חלק מקהילת המד"ב בישראל כבר שנים רבות. דבר שאנסה לעשות בסן אנטוניו הוא לשכנע כמה שיותר יוצרים מחו"ל להגיע לארץ. בין אם כאורחי כבוד של כנס זה או אחר, או סתם לביקור (שסביבו ודאי ניתן יהיה לתפור ארוע כלשהו). הייתי מעורב ישירות בהבאת ניל גיימן, אורסון סקוט קארד, טים פאוורס ואחרים לארץ. אולי אוכל לקדם גם את הבאת היוצרים האהובים עליכם.

עוד משהו קטן

הסכומים לתמורות השונות הם סכומי מינימום. אפשר ואף רצוי להשקיע יותר.

מטרות המשך!

עכשיו מגיע השלב המקובל הבא: מטרות המשך.

אז זה הולך ככה: אם נעבור את ה-14,000, אני הולך לתגבר את הסיקור במידה משמעותית בוידאו. זה אומר שאני קונה כרטיס סים, וכמה חבילות דאטה שצריך, מצלם סרטונים ומעלה אותם. את חלקם - כמו, נאמר, זכיות בהוגו - אעלה לייב. אחרים יעלו בסוף היום. אני מדבר על סרטונים קצרים, סטייל היישום Vine.

אם אני עובר את ה-18,000, אני מוסיף לי שותף לחדר המלון ומתגבר את הוידאו באופן באמת רציני. מה זה אומר? ראיונות בוידאו. צלם הוידאו המדובר צפוי להיות חברי הטוב, ואדם שיש ניסיון רב בצילום וידאו לאינטרנט: זיו קיטרו!

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 55 משקיעים
 • ₪10,720 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
107%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
₪20 ($5.71) תודה אודה לכם מאד ₪50 ($14.29) תודה וקרדיט תודתי הנצחית וקרדיט בעמוד התודות באתר שאפתח לצורך הסיקור ₪100 ($28.57) קובעים לי דברים כל ההטבות הקודמות והאפשרות להצביע על הסופרים שאנסה לראיין בכנס. ₪150 ($42.86) ברכה בוידאו מסטיבן בראסט (טוב, ברוסט) כל ההטבות הקודמות וגם: סופר הפנטסיה סטיבן ברוסט ישלח לכם ברכה אישית מוורלדקון, ואני אעלה אותה ליוטיוב. 1 זמינים מתוך 5 ₪150 ($42.86) ברכה בוידאו מקרול ברג כל ההטבות הקודמות וגם: סופרת הפנטסיה קרול ברג תשלח לכם ברכה אישית מוורלדקון, ואני אעלה אותה ליוטיוב. הבהרה: ברכות הוידאו לא נכללות בתמורות היקרות יותר. 5 זמינים מתוך 5 ₪200 ($57.14) חולצה מהכנס כל ההטבות הקודמות וחולצה רשמית של הכנס, אותה תוכלו לקבל ממני באיקון 2013 בתיאום מראש, או בדואר, למקרה שלא תגיעו לכנס. 9 זמינים מתוך 20 ₪200 ($57.14) תאריך לידה לדמות ב"דם כחול 2" + עותק חתום החמצתם את המימונמון של "דם כחול 2" והתבאסתם? ורד טוכטרמן מציעה הזדמנות נוספת. שתי דמויות שלה זקוקות לתאריך לידה (לא כולל שנת לידה) ואתם יכולים לקבוע אותו. וגם לקבל ספר חתום. ואצלי: תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 2 זמינים מתוך 2 ₪250 ($71.43) אני בוחר לכם ספר תודה, קרדיט, הצבעה על ספרים לראיונות וגם: ספרו לי מה אתם אוהבים לקרוא, ואני אלך לאולם הסוחרים של וורלדקון ואמצא לכם ספר. את הספר תוכלו לקבל באיקון 2013 או בדואר, למקרה שלא תגיעו לכנס. 6 זמינים מתוך 10 ₪300 ($85.71) ספר חתום כל ההטבות הקודמות, מינוס החולצה, ופלוס ספר חתום של סופר/ת לבחירתכם מבין הסופרים בכנס, בתנאי שיהיה לסופר/ת ארוע חתימות. גם את הספר תוכלו לקבל באיקון 2013 או בדואר, למקרה שלא תגיעו לכנס. 14 זמינים מתוך 20 ₪300 ($85.71) דיסק חתום של לזלי פיש הפילקרית לזלי פיש תהיה אורחת כבוד בוורלדקון. זה אומר שיהיה קל למצוא דיסקים שלה, ויהיה אפשרי להחתים אותה. בנוסף, כמובן: תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 3 זמינים מתוך 5 ₪350 ($100.00) אני בוחר לכם ספר חתום תודה, קרדיט, הצבעה על ספרים לראיונות וגם: ספרו לי מה אתם אוהבים לקרוא, ואני אלך לאולם הסוחרים של וורלדקון ואמצא לכם ספר של סופר או סופרת שבכנס, ואז אשיג חתימה. את הספר תוכלו לקבל באיקון 2013 או בדואר, למקרה שלא תגיעו לכנס. 5 זמינים מתוך 5 ₪400 ($114.29) דמות בספר של קרול ברג סופרת הפנטסיה קרול ברג מציעה לתת את שמכם לדמות בספר שהיא כותבת עכשיו, Dust and Light, או בספר ההמשך. בנוסף, תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 0 זמינים מתוך 1 ₪400 ($114.29) הרצאה ביתית - מדע בדיוני אני אגיע אליכם הביתה ואתן הרצאה על נושא לבחירתכם במדע בדיוני ופנטסיה. בנוסף, תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 3 זמינים מתוך 3 ₪500 ($142.86) הרצאה ביתית - טכנולוגיה אני אגיע אליכם הביתה ואתן הרצאה על נושא טכנולוגי. עתיד הייצור, מה יחליף את הסמארטפון, איך מדפסות תלת מימד ומימון המון משנים את העולם. בנוסף, תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 3 זמינים מתוך 3 ₪1,000 ($285.71) הרצאה מוסדית - טכנולוגיה אני אגיע אליכם לחברה ואתן הרצאה על נושא טכנולוגי. עתיד הייצור, מה יחליף את הסמארטפון, איך מדפסות תלת מימד ומימון המון משנים את העולם. בנוסף, תודה, קרדיט, הצבעה על סופרים לראיונות. 2 זמינים מתוך 2
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!