ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

צמחיית ישראל ברשת - אתר ואפליקציה

Avinoam Danin אבינעם דנין

אנו עדיין זקוקים לעזרתכם!

סיימנו את מהלך הגיוס במימונה ותודה ענקית לכל מי שעזר לנו להגיע עד לכאן. אנחנו עדיין זקוקים לעזרה בהקמת המיזם ובהגשמת החלום של מידע אמין, נגיש וללא תשלום על הצמחיה והצומח של ישראל, באינטרנט ובסמארטפון.

רוצים לעזור? כל הפרטים כאן:
http://blog.flora.org.il/donate

תודה מראש!

דמיין איך בזכותך ילדים ומבוגרים בדורות הבאים יהנו להגדיר וללמוד על צומח וצמחיית ישראל

במשך שנים, אוהבי העולם הענק של צמחיית ישראל, היו צריכים להסתפק במדריכים מיושנים, ספרים שנקרעו או נרטבו בסיורי השטח בשדה, שיטות הגדרה לא מעודכנות וטלפונים ביום חופש או סופשבוע לחברים טובים, שגרים קרוב לאזורי פריחה כדי לשאול "ראית אם אירוס הארגמן כבר פורח השנה?".

זה היה טוב בשבילנו בעבר. המציאות היום שונה.

היינו רגילים – לקרוא ספרים, להתייעץ עם חברים בטלפון.

המציאות היום שונה.

ילדינו כבר לא רגילים להחזיק ספר, בוודאי שלא בשטח, וכדי להתייעץ עם חבר הם רגילים לפתוח פייסבוק או אפליקציית שיתוף חברתי זו או אחרת. משנה לשנה אנו רואים איך ילדים (ואנחנו כמבוגרים בעקבותיהם), פחות מעוניינים ללמוד על הצומח בשדה, לקחת חלק בטיולים משפחתיים ולהוציא את הראש מהגאדג'ט הפרטי שלהם, אייפון, אייפוד, או כל מסך קטן אחר.

ההחלטה: להביא את הידע על צמחיית ישראל לידי אוהביו ולהפוך אותו לנגיש לכולם – בבית או בשדה


במשך יותר מחמישים שנה חקר פרופ' אבינעם דנין את צומח וצמחיית ישראל, לימד דורות רבים של סטודנטים באוניברסיטה העברית ושיתף בידע שאסף אלפי אנשי מקצוע ואוהבי בוטניקה ברחבי העולם, דרך קורסים, מאות מאמרים וספרים.

פרופ' דנין החליט להקים מיזם חשוב - אתר שירכז את כל המידע המקצועי המדויק ביותר, על הצומח והצמחייה של ישראל, פורומים לאוהבי הצומח והטבע, תמונות ודיווחים אמיתיים מהשטח (עדכוני פריחה, מסלולי סיור מומלצים ועוד).

פרופ' דנין החליט שהאתר לא רק ירכז את הידע, אלא יהיה מוביל ככלי שיאפשר לדורות הבאים להרגיש קרובים יותר לצמחיית ישראל, ויעזור להם להגדיר וללמוד על הצמחייה והצומח בארץ.

אתר פתוח לכולם – ללא כל עלות


כדי להביא באמת את הידע לכל המתעניינים, החליט פרופ' דנין שהאתר יהיה חינמי, בעברית ובאנגלית (לטובת המתעניינים מהקהילה העולמית), ויכלול כלי הגדרה חדשניים ואפליקציית סמארטפון, כדי לאפשר נגישות לכלים ולמידע מכל מקום – בבית או בשדה.

המפתח להשגת היעד: התרומה שלך - כל סכום יעזור!


התרומה שלך תאפשר לנו להקים את המיזם, ולהפוך אותו לנגיש למתעניינים לאוהבי הטבע בארץ ובעולם, ללא תשלום וללא כל כוונת רווח. מטרתו היחידה של פרופ' דנין היא לשתף את המתעניינים ואוהבי התחום בידע שצבר במשך עשרות שנים של מחקר, לימוד ומיפוי הצומח בארץ ישראל. שאיפתו ותקוותו היא שידע זה יהיה יהפוך זמין עבורכם עבור ילדיכם ולדורות הבאים.

כל סכום יעזור, קטן או גדול. רק ביחד נוכל להגיע לתקציב שהצבנו לעצמנו בפרויקט.

אין מספיק אתרים וספרים שמתעסקים בנושא? למה להקים עוד אחד?

קיימים מספר אתרים שהוקמו בשנים האחרונות בידי אוהבי התחום ואנשי מקצוע שונים, והם ראויים לפרגון ולהערכה רבים על פועלם. אין אף אתר המרכז את המידע העצום על כל צמחיית וצומח ישראל. כלי ההגדרה הנמצא כרגע בתהליך פיתוח יהיה חדשני ברמה עולמית, ויותאם לסמארטפונים לטובת ילדים ומבוגרים המעוניינים להגדיר בזמן סיור בשטח.

האם מקימי האתר הם מלכ"ר (גוף הרשום כגוף ללא כוונת רווח)

פרופ' דנין אינו מלכ"ר, אולם התחייבותו האישית היא שכל הכספים שיגויסו לטובת אתר צמחיית ישראל ברשת יוקדשו לבניית האתר ואפליקציית הסמארטפון, וניהול הכספים יהיה במעקב של רו"ח.

האם התרומה לאתר היא תרומה מוכרת במס?

מאחר ופרופ' דנין אינו מלכ"ר, התורמים יקבלו חשבונית מס/קבלה.

מתי אקבל חשבונית לאישור על התשלום?

חשבונית מס/קבלה תשלח בדוא"ל שציינת לאחר התשלום.

מה תעשו אם יישאר כסף?

הוא ישמש לתחזוקה השוטפת של האתר- תיקונים ושיפורים, ולכיסוי עלויות האחזקה שלו.

לאן אפשר לפנות עם שאלות?

נשמח לעזור בכל שאלה: info@flora.org.il

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 336 משקיעים
 • ₪52,659 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
75%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) כרטיס תודה אישי כרטיס תודה אישי מפרופ' דנין מינימום ₪125 ($35.71) חבל ארץ חבל מעשה ידי פרופ' דנין, עשוי מצמח הוושינגטוניה, עם כרטיס תודה אישי. החבל והכרטיס, הינם סימניה ומזכרת, חוט מקשר בינך לבין האתר והצומח של ארץ ישראל. 218 זמינים מתוך 300 מינימום ₪250 ($71.43) לקסיקון כרטא, החי והצומח בארץ-ישראל לקסיקון כרטא, החי והצומח בארץ-ישראל. (א. דנין וא. ארבל) כרטא - המדריך השלם לעולם הטבע של ארץ ישראל במהדורת כיס נוחה. ספר שהיה לרב מכר, עם הקדשה ותודה אישית מפרופ' דנין, בצירוף "חבל ארץ" שמתואר למעלה כסימניה אישית. 20 זמינים מתוך 90 מינימום ₪500 ($142.86) תרומה לזכר יקיריכם תעודת הוקרה אישית, מפרופ' אבינעם דנין, לזכר יקיריכם שאינם עמנו, לאות תודה והוקרה על תרומתכם להקמת אתר צמחיית ישראל ברשת. 44 זמינים מתוך 50 מינימום ₪500 ($142.86) תעודת הוקרה תעודת הוקרה אישית, מפרופ' אבינעם דנין, לאות תודה על תרומתכם להקמת אתר צמחיית ישראל ברשת. ניתן גם להקדיש את התעודה למי שתבחרו - מתנה נהדרת לחובבי בוטניקה וטבע מינימום ₪750 ($214.29) המגדיר לצמחי בר בארץ ישראל (פינברון-דותן, דנין) המגדיר המלא כולל פירוט על 2750 מיני צמחי הבר המצויים בארץ ישראל. תיאור כל מין מלווה במפת תפוצה ובאיור המאפשר את הגדרתו. חלק מהמינים מוצגים גם בצילומים צבעוניים. בנוסף הקדשה אישית מפרופ' דנין, בצירוף חבל "החוט המקשר" שמתואר למעלה כסימניה אישית 39 זמינים מתוך 50 מינימום ₪1,500 ($428.57) צילומי טבע מקוריים: כל הטבע בכף ידך גישה לגלריית תמונות דיגיטליות לבחירתך - 5 תמונות דיגיטליות מקוריות של פרחים וצמחים שצילם הצלם ברק דנין. מינימום ₪5,000 ($1,428.57) ארוחת ערב חגיגית, עם פרופ' אבינעם דנין ארוחת ערב לקבוצה סגורה, באירוחו של פרופ' דנין, לשיחה פתוחה על צמחיה, צומח ישראל, היכרות עם בעלי תחומי ענין קרובים. 15 זמינים מתוך 15 מינימום ₪10,000 ($2,857.14) לוגו לתודה, צילום על קנווס וכל השאר כל המתנות כולן. מגדיר, לקסיקון, "חבל ארץ", ארוחת ערב עם פרופסור דנין, ובנוסף - תודה מיוחדת ולוגו חברה בעמוד ה"תודות" באתר ותמונה מוגדלת על קנווס, 50x70 ס"מ, לבחירה ממאגר צילומי הצומח של אלי לבנה. 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!