ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

קמפיין לעידוד אחוזי ההצבעה

שיר נוסצקי

מי אנחנו:

התנועה לתקשורת חברתית נוסדה ב9.7.11 על ידי רועי נוימן (יחסי ציבור), שיר נוסצקי (מפיקה ראשית) ורגב קונטס (מנהל קריאטיב, במאי ואחראי רשתות חברתיות) כחלק מהתארגנות המוקדמת לקראת המחאה החברתית הישראלית שאנו היינו בין יוזמיה יחד עם דפני ליף. הקמפיין שיצרנו, "ב' זה אוהל – לוקחים אוהל ונוקטים עמדה – העם דורש צדק חברתי!" – זכה פרס דרור לקמפיין ציבורי לשנת 2011 היה שותף למחאה החברתית הגדולה ביותר בעולם בשנה זו (במספרים מוחלטים) יותר ממליון איש בעצרות בכל הארץ במשך חודש וחצי כשבעצרת הגדולה ביותר נכחו 450 אלף איש (במדינה של 7 מליון) ושעל פי בדיקות שנעשו על ידי עיתונאים כלכליים, הקמפיין, שהושקעו בו מאות אלפי שקלים בודדים (חלקו הגדול מתרומות קטנות בציבור הרחב), הגיע לחשיפה בסך כולל של כרבע מליארד ₪

מטרת הקמפיין

היא להחזיר את אחוזי ההצבעה למקומם ההיסטורי במדינת ישראל. על פי ניתוחים שונים הירידה הדרמטית באחוזי ההצבעה מתרכזת בערים הגדולות. במערכת הבחירות של 2009 כמעט חצי מיליון בעלי זכות בחירה באזור גוש דן בחרו שלא להגיע לקלפיות. אחוז ההצבעה בתל-אביב עמד על 58.6% בלבד ובחיפה רק 57.4% בחרו להצביע. גם אחוזי ההצבעה של המגזר הערבי נמוכים יחסית לממוצע הארצי. מגמה זו החלה כבר בשנות ה-70'.

נתונים אלה גורמים לכך שכנסת ישראל מורכבת בצורה שאינה משקפת את עמדותיו של הציבור הרחב. ביישובים החרדיים אלעד ומודיעין עילית עמדו אחוזי ההצבעה (בהתאמה) על 83% ו-87%, ובהתנחלות בית אל נרשם אחוז הצבעה של 86%. נתונים אלו מראים לנו שהמפה הפוליטית אינה מייצגת את דעת הרוב ושקבוצות סקטוריאליות משתלטות על מוקדי כוח והשפעה.

בשביל מה אנחנו צריכים את הכסף?

סרטונים ויראליים : סרטוני הסברה של מפורסמי ישראל ואזרחים מן השורה. הסרטונים השונים יעסקו במה שמונע מאזרחים להצביע, פוסטרים שיפוזרו ברחבי הארץ בשביל להעלות את המודעות לחשיבות ההצבעה, אירוע שטח מול תלמידים, קשישים וסרבני הצבעה, פעילות ויראלית שתקדם את המעורבות הפוליטית, אוטובוסים ביום הבחירות שיביאו לקלפי אנשים המתקשים פיסית להצביע, אירועי יום בחירות והטבות למצביעים ורעיונות רבים ונוספים שיקראו לציבור: תבחרו! או שיבחרו בשבילכם.

תבחרו! או שיבחרו בשבילכם

הסרטון הראשון בקמפיין, יש לנו עוד המון סרטונים שצריכים מימון בשביל להיות מופקים.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!