crowd funding course

זוזימה- מקימים בית למחול תנועה ויצירה במדבר

זוזימה

בית למחול תנועה ויצירה- המסע שלנו

היצירה והתנועה, הביאה אותנו, כל אחד בדרכו למצפה רמון. נפגשנו בהנגר "אדמה" ועבדנו שנים ארוכות ביחד כרקדנים ומורים בצוות.
עם הסגירה של ההנגר, הבנו שהעשייה התרבותית והאומנותית הזו חייבת להישאר ולהתפתח במצפה רמון. היא לא יכולה להיעלם מהנוף המדברי.
התחלנו את צעדינו הראשונים בצורה עצמאית. את מסלול הלימודים "אדמה" החליף "פאטה מורגנה" ואנו המשכנו בו כצוות, במקביל המשיך כל אחד מאתנו בעיסוקו בעולם המחול והיצירה.
בסוף השנה האחרונה, התנאים יצרו בעבורנו הזדמנות מיוחדת- לאחר שנים של עשייה משותפת החלטנו לקחת את המיזם צעד נוסף קדימה ולחבר את שלל עשייתנו בתחום המחול, התנועה והיצירה, להתאגד כקולקטיב ולהקים את זוזימה- הבית למחול תנועה ויצירה

אז מה עושים אצלנו:

בכל שנה מגיעים אלינו למעלה מ-20 סטודנטים שבאים לשנה של העמקה והתנסות במצפה רמון.
מסלול הלימודים שלנו פתוח לכל אדם המחפש להכיר את הגוף הנע- לחבר את התנועה לאנשים וכל זאת במרחב מותאם ועם דרישה מקצועית גבוהה.
אנחנו מקיימים כיתות אומן והשתלמויות מקצועיות מהארץ ומהעולם ומזמינים אלינו אומנים לרזידנסי
הבית שלנו פתוח לדיסציפלינות שונות ורוצה להפגיש בין אומנים מעולמות מגוונים, המעוניינים לפתח שפה חדשה, שבמרכזה עושר של כלים ונקודות השקפה.
הבית שלנו עצמאי ומאפשר את מרב החופש היצירתי.
אנחנו מציעים פעילות תרבותית לקהילת מצפה רמון והסביבה- הרצאות, סדנאות, ”בית ספר ערב", שיעורים לקהילה ועוד.
הבית שלנו מגבש סביבו קהילה שנעה ורוקדת במדבר. אנשים שחיים במרחב הדרומי ומחפשים תוכן איכותי כמו במרכז הארץ ואחרים שמגיעים עד לכאן כדי ליהנות ממרחב-זמן מדברי, כזה המאפשר האטה, התבוננות והעמקה מחוץ להמולת העיר.

האנשים מאחורי המיזם:

נבו רומנו, יליד 1982 כוריאוגרף, אמן ופרפורמר.
למד באקדמיה למוזיקה על שם בוכמן מהטה בתל אביב,בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים.
עבד ויצר בשיתוף עם אמנים שונים בינהם; ליאת דרור וניר בן גל, נאווה פרנקל, דניאל לנדאו, אריאל כהן ושני גרנות.
לצד עבודתו כאמן בשנים האחרונות מרצה במחלקה למחול במכללת ספיר. משתתף בפרוייקט רקדן בקהילה מטעם משרד התרבות וממקימיי בית הספר זוזימה במצפה רמון.
עבודותיו השונות זכו לתמיכה במהלך השנים מצד מפעל הפיס, משרד התרבות, הזירה הבין תחומית, קרן רבינוביץ׳, תיאטרון תמונע ועוד.
כמו כן עבודותיו הוצגו בלונדון, גרמניה, פולין, בודפשט וקרואטיה, שם זכה בפרס על יצירה חדשנית והעבודה הטובה ביותר בפסטיבל PUF.

אביטל איפרגן – רקדן, מורה ויוצר בעץ.
בעל חגורה שחורה בקראטה, למד סישיין קיטאדו עם מאסטר "שיהאן" קן וייט בצרפת והוסמך על ידו להדרכה. בוגר מסלול שיאצו במכללת מדיסין ולימודי קונטקט עם זהר רבינוביץ.
במשך עשור רקד ויצר בלהקת המחול "ליאת דרור ניר בן גל" והיה מורה לתנועה וטכניקת "משקלים" במסגרת ביה"ס "אדמה".
ממקימיי בית הספר זוזימה במצפה רמון, יוצר בעץ וחומר ואבא לליבי.

מעיין שובל, ילידת 1991, רקדנית יוצרת ומורה למחול.
בוגרת בהצטיינות של מגמת המחול קמפוס "קרית שרת".
לאחר לימודי כוריאוגרפיה אצל הכוריאוגרף עידן כהן, העלתה את היצירה "Let it go" בבכורה בסוזן דלל ולאחר מכן במסגרת פסטיבל "מחול שלם”.
מתוך רצון לפתח את השפה התנועתית ולמצוא מרחב חדש ליצירה, עברה למצפה רמון ולמדה שנתיים ב"אדמה".
התאהבה במדבר ונשארה ליצור וללמד במצפה רמון. העלתה את היצירה "Rebirth" בהפקת תאטרון הנגב.
לאחר מכן לימדה וניהלה את בית הספר למחול ותנועה "פאטה מורגנה" וממקימיי בית הספר זוזימה במצפה רמון.
לאורך השנים מלמדת מחול ותנועה לקבוצות ויחידים, תוך התבוננות ביחסי הגומלין שבין התנועה לתודעה ופיתוח המודעות האישית.


יערה רייך-פרפורמרית ויוצרת בתחום התיאטרון
בוגרת ביה"ס לתיאטרון פיזי ז'ק לקוק בפריז' וביה"ס הגבוה למשחק לי סטרסברג בניו יורק.
עם שובה ארצה ב-2007 הקימה את קבוצת "איגרא.רמא" . עבודותיה עלו בתיאטראות ופסטיבלים רבים בארץ ובחו"ל, בינהם תיאטרון קליפה, פסטיבל עכו, פסטיבל CLOUNIN באוסטריה , תיאטרון ACUD בברלין ואחרים.
לאורך השנים, עבדה והשתלמה עם אלכסנדר דל פרוג'יה (צרפת) בשיטתו וקיבלה את בירכתו ללמדה בישראל. לצד עבודתה כיוצרת, לוקחת חלק בקבוצת LA PASSIONATA SVIRONI עימה הופיעה במופע
"THE HOOD" זוכה פרס חבר השופטים בפסטיבל בת- ים. המופע עלה בפסטיבלים רבים בישראל,אירופה ואסיה.
בשנת 2011 עברה למצפה רמון והייתה חלק מצוות המורים של הנגר "אדמה" . בימים אלו לוקחת חלק בהקמת "זוזימה"- בית למחול, תנועה ויצירה במצפה רמון.

מה נעשה בתמיכה...

לאחר שנים בהם נדדנו בין מרחבים , אנחנו יוצאים לדרך עצמאית על מנת לאפשר בית שכל כולו- תנועה, מחול ויצירה עצמאית.
שנת הלימודים הקרובה נפתחת ב-3/11 – יש צוות מנוסה, תכנית לימודים ו-24 סטודנטים שעוברים לגור במצפה רמון.
התמיכה שלכם תאפשר לנו להסב את ה-האנגר התעשייתי למרכז מחול ולייצר סביבה מקצועית ותומכת בסטודנטים, באומנים ובקהילה. הקמת בית חדש שיכול להכיל את הפעילות ולהיות עצמאי לפעול ולגדול.
בימים אלו אנו עומלים על
הקמת 2 חללי סטודיו עם רצפת מחול וגלריה.
בניית מרחב סטודנטים ואירוח אומנים
סידור והכנת החצר
רכישת ציוד מקצועי
התאמת המרחב לצרכים המקצועיים.

***לידיעתכם זוזימה עובדת תחת עמותת ארץעיר ותרומה לארץעיר מוכרת כפטורה ממס על פי סעיף 46 (למעוניינים בטופס נא כתבו לנו)***

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 176 משקיעים
 • ₪53,150 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
55%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) כרטיס למסיבת הפתיחה שלנו אחת המסיבות הכי שוות של השנה ולכם כבר יהיה כרטיס ביד!! מינימום ₪120 ($34.29) מכתב תודה אישי ותיק אופנתי של ZUZIMA תיק עם לוגו זוזימה ובתוכו מכתב תודה אישי מקושט וחתום על ידינו, כבר בדרך אליכם! 19 זמינים מתוך 20 מינימום ₪250 ($71.43) זמן סטודיו! מרחב ליצירתיות שלכם מחפשים קצת זמן אימון בסטודיו? יש לכם מופע שזקוק לקצת זמן עבודה, או שזקוקים לרגע אינטימי בחלל מכיל? אנחנו פותחים בפניכם את הסטודיו הקטן שלנו ל-6 שעות של חזרות אימונים ויצירה 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪280 ($80.00) שיעור פרטי- עם אחד ממורי הצוות של "זוזימה". סשן אינטימי של שעה וחצי עם אחד ממובילי קולקטיב זוזימה לבחירתכם. ריקוד/תנועה/תיאטרון/ נוכחות בימתית/קונטקט או כל דבר אחר שאנחנו יכולים ללמד. אצלנו בסטודיו לפי בחירתכם 3 זמינים מתוך 10 מינימום ₪350 ($100.00) הקלטת שיר עם סיגי ידגר סיגי ידגר מוסיקאית מחוננת, מנצחת מקהלות בהכשרתה ואחת המורות היותר טובות שאנחנו מכירים, תקליט את השיר שלכם באולפן הביתי שלה במצפה רמון. הזדמנות של פעם בחיים 2 זמינים מתוך 3 מינימום ₪380 ($108.57) שרפרף מדיטציה בעבודת יד+מכתב תודה אישי+תיק זוזימה מזמינים אתכם לקחת את הרגע הזה, להתיישב על שרפרף מדיטציה עשוי עץ בעבודת יד ולמצוא בתוככם את השקט הפנימי. וגם תיק עם מכתב אישי מאיתנו:) 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪400 ($114.29) תיק גב זוזימה+ מכתב תודה +כרטיס זוגי לאתר "חמת גדר" אתר הנופש והספא של חמת גדר מציע לכם מגוון עצום של אטרקציות ופעילויות לכל הגילאים, והכל במקום אחד. הכניסה עלינו! וכדי שיהיה איפה לשים את המגבת, נשלח לכם גם תיק ותודה 2 זמינים מתוך 5 מינימום ₪450 ($128.57) מפגש הכנה לאודישן- אוהד פרח אוהד פרח- במאי , תסריטאי ויוצר מוביל בתעשיית הטלוויזה בישראל יכין אותך לאודישן בסשן אחד על אחד של שעה במרכז הארץ. 1 זמינים מתוך 2 מינימום ₪500 ($142.86) סדנת חיבורים- תנועה וטקסט עם אבנר מרים וקרן בן אלטבט 2 האומנים המופלאים האלו - קרן ואבנר שחיים ויוצרים ביחד מגיעים למצפה רמון לסדנה שכולה פרקטיקות של חיבור והקשבה עמוקה. נתחיל מחיבור ברמת הנשימה ומשם נצא למסעות של תנועה, קול וכתיבה משותפת. 1 זמינים מתוך 4 מינימום ₪750 ($214.29) סופש שבוע אוליטמטיבי במצפה אול אינקלודד!!!! לילה מפנק בצימר" הבית של אביטל" וארוחת ערב משפחתית בברך הכוללת 3 מנות עיקריות, 2 קנקני שתייה ו-3 מנות קינוח. 2 זמינים מתוך 2 מינימום ₪750 ($214.29) צילומי מדבר של האומנית נורית עגור פיסת מדבר ממוסגרת של נורית עגור, אחת האמניות הרב תחומיות הוותיקות. בהדפסת נייר ארכיב על אלומיניום בגודל 20X29 בדרך אלייך... 3 זמינים מתוך 3 מינימום ₪1,000 ($285.71) התשורה הרומנטית כרטיס זוגי לאחת ההופעות המדהימות שיתארחו השנה בסטודיו שלנו + סשן תנועה זוגי במדבר בזריחה + 2 בירות בפאב הברך האגדי של מצפה רמון 6 זמינים מתוך 7 מינימום ₪1,200 ($342.86) 2 לילות בצימר "הבית של אביטל" בתיאום מראש אחת הפנינות המקומיות - בית יפיפיה, מפנק ומאובזר על גבול המדבר. יכול לארח עד 6 אנשים. 3 זמינים מתוך 4 מינימום ₪2,000 ($571.43) סדנה סגורה לקבוצה (עד 25 אנשים) - תנועה / קונטקט /משחקי תיאטרון סדנה חווייתית באורך של שעה וחצי ,המיועדת לקבוצות או משפחות המחפשות תוכן מיוחד ואיכותי למפגש והיכרות מחודשת מזווית אחרת ומפתיעה בהנחיית אחד מחברי קולקטיב זוזימה לבחירתכם. 5 זמינים מתוך 5
מינימום ₪100 ($28.57) כרטיס זוגי ל "גולדה הדיירת האחרונה" כרטיס זוגי להצגה "גולדה הדיירת האחרונה" ומקום שמור על שמכם באולם . בתאטרון צוותא בדצמבר או במצפה רמון. 0 זמינים מתוך 10 מינימום ₪120 ($34.29) מכתב תודה אישי ותיק אופנתי של ZUZIMA תיק עם לוגו זוזימה ובתוכו מכתב תודה אישי מקושט וחתום על ידינו, כבר בדרך אליכם! 0 זמינים מתוך 20 מינימום ₪200 ($57.14) ארוחת ערב זוגית בפאב הברך האגדי של מצפה רמון הכוללת 2 מנות עיקריות, שתייה וקינוח. אוכל צמחוני משובח ואווירה של קסם! 0 זמינים מתוך 4 מינימום ₪200 ($57.14) זמן סטודיו! מרחב חזרות ליצירות שלכם יש לכם מופע שזקוק לקצת זמן עבודה, מחפשים קצת זמן אימון בסטודיו? אנחנו פותחים בפניכם את הסטודיו הקטן שלנו ל-6 שעות של חזרות אימונים ויצירה 0 זמינים מתוך 5 מינימום ₪260 ($74.29) הופעה וארוחה - הבילוי המושלם עם רותם תש"ח במהלך השנה יגיע אלינו הרקדן והכיאורוגרף המוערך רותם תש"ח להופעה אינטימית בסטודיו זוזימה ולכם מחכים 2 מקומות שמורים בשורה הראשונה. ידוע שתרבות מעוררת רעב אז הוספנו ארוחת בורגר זוגית טבעונית במסעדת מאונה - מסעדה צמחונית קטנה ומתוקה במצפה רמון. 0 זמינים מתוך 2 מינימום ₪260 ($74.29) ארוחה והופעה - הבילוי המושלם עם רותם תש"ח כבר בסוף נובמבר יגיע אלינו הרקדן וכוריאוגרף המוערך, רותם תש"ח להופעה אינטימית בסטודיו זוזימה ולכם מחכים 2 מקומות שמורים בשורה הראשונה. ידוע שאומנות מעוררת תיאבון, אז הוספנו ארוחת בורגר זוגית במסעדת "מאונה" הטבעונית הנחשקת של מצפה. 0 זמינים מתוך 3 מינימום ₪380 ($108.57) פגישת ייעוץ בעיצוב רויטל בתיאום באיזור המרכז או הדרום רויטל שטיינברג- אמנית וציירת מהשורה הראשונה ומעצבת אירועים ובמות, תפגוש אתכם ותעזור לכם לתכנן את העיצוב הבא שלכם בבית או בעסק 0 זמינים מתוך 4 מינימום ₪400 ($114.29) כרטיסיית זוזימה- 6 שיעורים בביצפר ערב החל מדצמבר ייפתח "ביצפר ערב" בסטודיו שלנו עם שלל שיעורים לכל מי שאוהב להזיז את הגוף. כרטיסייה זו תעניק לכם כניסה חופשית ל-6 מפגשים לבחירתכם במהלך השנה. 0 זמינים מתוך 9 מינימום ₪550 ($157.14) הדפס של רישומי נוף הר הנגב מאת הצייר והפסל איצו רימר איצו רימר, זוכה פרס הביאנלה הלאומית. שחי במצפה רמון ומצייר את נופי המדבר המפעימים. מעניק הדפס יפיפה של רישומי נוף הר הנגב . 0 זמינים מתוך 3 מינימום ₪750 ($214.29) "שריטות בעץ" - עבודת רישום בעץ "שריטות בעץ" - עבודת רישום בעץ של האמן אביטל איפרגן, בגודל 50X70 מוקדשות לך אישית ומגיעה עד הבית 0 זמינים מתוך 2 מינימום ₪750 ($214.29) "שריטות בעץ" - עבודת רישום בעץ "שריטות בעץ" - עבודת רישום בעץ של האמן אביטל איפרגן, בגודל 50X70 מוקדשות לך אישית ומגיעה עד הבית 0 זמינים מתוך 1 מינימום ₪850 ($242.86) טיול ג'יפים חוויתי בלב המכתש "תיירות רמון" יקחו אתכם לראות את פלאי המדבר במכתש רמון עם מדריך מקצועי ומנוסה. אורך הטיול כשעתיים ,מיועד ל- 6 אנשים . 0 זמינים מתוך 1
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!