ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

"המסע לאתיופיה שינה את חיי"

רבים מבני הנוער יוצאי העדה האתיופית מתביישים במסורת ובמנהגים של הוריהם ומרגישים שהפערים בין החיים שלהם היום לחיי הוריהם בעבר הם כה גדולים עד כי אינם ניתנים לגישור. תחושה זו פוגעת ומשפיעה על כל תחומי חייהם ומונעת מהם תחושת גאווה ושוויון אמיתיים !

לפני כשנה וחצי, יצאה קבוצת חניכים מבן יקיר למסע שורשים ששינה את חייהם ואת האופן שבו תפסו את משפחתם ואת עצמם.

מסלול המסע נבנה לפי הכפרים שמהם הגיעו החניכים, הם זכו לפגוש בני משפחה מרוחקים , הם הרגישו גאווה בפני חבריהם (בני העדה ושאינם יוצאי אתיופיה), הכירו את עברם וראו במו עיניהם את המקום שבו חיו הוריהם ואת הקשיים אתם התמודדו.

החניכים שזכו להשתתף במסע עברו חוויה משמעותית ומרגשת ששינתה את חייהם. ההכרות עם הסיפור המשפחתי חיזקה וחיברה אותם הן למדינת ישראל והן לשורשים שלהם.


כפר הנוער בן יקיר- נעים להכיר!

כפר הנוער בן יקיר הוא ביתם של כמאה נערים מכל רחבי הארץ המגיעים על רקע קשיים שונים, מצבי סיכון ולעתים אף ריחוק ממשפחתם. בכפר הם מקבלים הזדמנות אמיתית להתחיל מחדש: לפרוח, להתקדם, להצליח ולשנות את נקודת הפתיחה שלהם להמשך החיים עד להשתלבות מוצלחת בחברה הישראלית.

טמרו חולם לצאת למסע לאתיופיה

טמרו (שם בדוי) נער מקסים ומוכשר המתחנך בכפר הנוער בן יקיר, עלה לארץ מאתיופיה בגיל 3 עם אמו ואחיו. אביו נפטר וקבור באתיופיה ואין לו זיכרונות ממנו.

טמרו חולם לצאת למסע לאתיופיה להכיר מקרוב את המקום שממנו הגיע, ללמוד על משפחתו, לבקר בקבר של אביו ולהתמודד עם הסיפור האישי שלו תוך שהוא מלווה בחבריו מהכפר.

המסע יאפשר לטמרו להתחבר לסיפור המשפחתי שלו, להרגיש שייכות וגאווה שיתנו לו כוח להמשיך ולהתמודד עם האתגרים הרבים בחייו כשהוא הרבה יותר חזק ובטוח בעצמו.

תרמו עכשיו והגשימו לטמרו את החלום!

איך אפשר לעזור?

עלות המסע לחניך ל-8 ימים - 8,150 ש"ח

חסר לנו סכום של 57,050 ש"ח למימון 7 חניכים במסע.
רק גיוס הסכום המלא יאפשר לנו להוציא את משלחת החניכים לאתיופיה!

במידה ונגייס סכום גדול יותר נוכל לאפשר לחניכים נוספים להצטרף למסע.

כולנו ביחד מתגייסים למען המסע לאתיופיה-
מסע משנה חיים של חניכי בן יקיר!

ההכנות למסע

למסע ייצאו 12 חניכים בני העדה האתיופית ושאינם בני העדה האתיופית יחד עם אנשי צוות ומלווים מהקהילה של עמק חפר. מטרת המסע היא לחבר את החברה הישראלית על כל גווניה לעליית יהודי אתיופיה.

תכנית ההכנה כוללת פגישות והדרכה לקראת חווית המסע. במסגרת ההכנה מבצעים החניכים עבודת שורשים משפחתית, לומדים לעומק על ההיסטוריה של אתיופיה ושל הקהילה היהודית באתיופיה ומעמיקים את ההכרות אחד עם השני ועם צוות המלווים. דרך החיבור עם המלווים הם לומדים על העלייה מכל קצוות תבל ומשלימים את הפאזל של החברה הישראלית. לאחר המסע מרצים החניכים בפני קהלים מגוונים על המסע, התחושות והישראליות החזקה שהם זוכים להרגיש.

המסע הזה הוא חשוב עבור הנערים שלנו שכבר מצפים ומחכים לו.

רק בעזרתכם נוכל לצאת למסע! עזרו לטמרו וחברים נוספים להגשים את חלומם ולצאת לאתיופיה למסע של חייהם!

הרוח הישראלית

הרוח הישראלית, חברה לתועלת הציבור (חל"צ), פועלת מזה 20 שנה לצמצום פערים וחיזוק אוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית בדגש על ילדים ובני נוער בסיכון.
הרוח הישראלית פועלת לגיוס ומעורבות של החברה הישראלית לטובת תכניות המעניקות מענה אמיתי לנוער בסיכון, ובין היתר מובילה ומקדמת פעילויות ויוזמות להעצמת בני נוער כגון המסע לאתיופיה בכפרי נוער.

האם התרומה לקמפיין מוכרת לצרכי מס?

כן, הרוח הישראלית הינה חל"צ ובעלת אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה. קבלה לתרומה תשלח לתורמים.

תודה רבה:)

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 20 משקיעים
 • ₪4,035 הושקע מתוך ₪
 • 2
  8
  ימים
  :
  1
  5
  שעות
  :
  4
  0
  דקות
7%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) תודה! מכתב תודה ותעודת הוקרה אישית תשלח אליך בדואר.
זמן אספקה משוער: נובמבר 2019
494 זמינים מתוך 500
מינימום ₪150 ($42.86) תודה מכל הלב! מכתב אישי מנער שייצא במשלחת לאתיופיה וישתף בחוויות מרגשות ואירועים מיוחדים מהמסע ישלח במייל.
זמן אספקה משוער: מרץ 2020
197 זמינים מתוך 200
מינימום ₪300 ($85.71) אתם נפלאים! אלבום תמונות מהמסע ומכתב אישי מנער שישתתף במשלחת ישלח אלייך במייל.
זמן אספקה משוער: אפריל 2020
99 זמינים מתוך 100
מינימום ₪500 ($142.86) תודה ענקית ריגשתם אותנו! סרט מרגש שיתעד את המשלחת מרגע יציאתה מהארץ ולכל אורך המסע ישלח אלייך במייל.
זמן אספקה משוער: אפריל 2020
48 זמינים מתוך 50
מינימום ₪1,000 ($285.71) אין כמוכם! מתחילים לארוז! תודה על התרומה הנדיבה. נשמח להזמינכם לערב המסכם בכפר יחד עם כל חניכי המשלחת והצוות המלווה. מכתב תודה אישי, אלבום תמונות וסרט עם הקדשה אישית ישלחו אליכם במייל.
זמן אספקה משוער: אפריל 2020
49 זמינים מתוך 50
מינימום ₪5,000 ($1,428.57) וואו תודה ענקית ממשלחת החניכים לאתיופיה! מתרגשים:) תרומתכם הנדיבה מקדמת אותנו מאד אל היעד ותאפשר השתתפות של חניך במסע לאתיופיה. מזכרת מיוחדת מאתיופיה, מכתב אישי מחניך, תעודה הוקרה, סרט עם הקדשה אישית ואלבום תמונות ישלחו אלייך.
זמן אספקה משוער: אפריל 2020
15 זמינים מתוך 15
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!