crowd funding course

צריך לספר

"והכעס הזה הוא כעס שהולך איתי הרבה זמן. זה כעס של לא מספרים. איך הם יבינו אותי אם הם לא היו איתי שם? הם לא הרגישו את החול הזה בפה שאני הרגשתי."

הסיפור הזה ועוד רבים נוספים המתארים תחושות שעולות אחרי שחוזרים משדה הקרב, מצאו קשב ומרחב לגיטימי ביוזמות שמוביל פרויקט רסיסים.

את חלקנו הכאב הזה צורב רק בימי זיכרון, חלקנו מרגישים צביטה עם כל דיווח מעזה ויש מי מאיתנו שחווים את זה שוב ושוב בכל יום ובכל לילה.

נשים וגברים שחוו שירות צבאי מזוויות שונות וזכרונותיהם שבים ועולים, לא מצאו מקום מכיל לשתף בו או אזן קשבת ומבינה, עד שהדרך הובילה אותם אלינו. לוחמים ולוחמות, תומכי לחימה, הורה של... בת זוג של... כל אלו קיבלו תחושת הזדהות, קהילה וקבלה בפעילות המגוונת שרסיסים מאפשרת בשש השנים האחרונות.

לכל מי שחווה אירוע לחימה יש סיפור. סיפור שאנחנו מחזיקים עמוק בפנים ולא נותנים לאף אחד לגעת. חלקנו מתביישים בו, חלקנו לא מעזים לספר אבל לכולנו יש סיפור שצריך להיאמר. סיפור שצריך להקשיב לו.

מי אנחנו?

פרויקט רסיסים (ע"ר) הוקם לפני שש שנים במטרה להוביל ולהרחיב את השיח החברתי-תרבותי בישראל בנושאי צבא, לחימה ושכול.

הפרויקט נותן קול ל"שקט הנוגע לקרב" ויוצר מרחב בטוח ומכיל הנותן לגיטימציה לשיתוף חוויות הלחימה. אנו מאמינים כי אם נקשיב וניגע בזיכרונות הכואבים, ייטב לאלה שנושאים אותם ועל ידי כך נחזק את החברה הישראלית כולה.

מה אנחנו עושים?

זו השנה השישית ברציפות שפרויקט רסיסים מקיים אירועי יום הזיכרון לנופלים ולחיים, ערב שבו עולים על הבמה גברים ונשים הנושאים ונושאות את משא הזיכרון החי ממלחמות ישראל. הם מספרים לנו על הזווית שדרכה חוו את הלחימה, ואיך היא ממשיכה להדהד ולהשפיע על חייהם.

לאירועים שלנו מגיעים מאות אנשים כל שנה, והם גם מועברים בשידור חי בדף הפייסבוק שלנו.

פרויקט רסיסים מתחזק קהילה דיגיטלית - בדף הפייסבוק ובאתר האינטרנט שלנו - שם נאגרו והתפרסמו עשרות סיפורים מאז שקם הפרויקט.

רסיסים היא פלטפורמה ייחודית לאירועי תוכן, ערבי שיח, מיצגי אמנות, וסדנאות העוסקים בשיח סביב חוויות קרב ולחימה ונותנים צבע לחוויה השקופה. אנו מאמינים שיש דרכים רבות לעבד ולשתף את הסיפור האישי והסיפור החברתי של כולנו.

פרויקט רסיסים צריך אותך

פרויקט רסיסים פועל כבר שש שנים על בסיס התנדבות בלבד. היום, כדי להמשיך לפעול ולשנות אנחנו זקוקים לעזרתך - על מנת שנוכל להמשיך לקיים את אירועי רסיסים בירושלים ובתל אביב וגם להתרחב לערים נוספות ברחבי הארץ, בכדי לתחזק את הקהילה הדיגיטלית שלנו ולהגיע לעוד אנשים שצריכים לשתף, בכדי ליזום יותר אירועי תוכן במהלך השנה וסדנאות במגוון תחומים, בשביל לשמור על כל מה שהקמנו עד כה ולהעמיק את הפעילות - פרויקט רסיסים זקוק לתקציב עבור צוות ומשאבים שיכלו לגרום לכל זה לקרות. אחרת, לצערנו לא נוכל להמשיך. היום, אחרי שש שנים של פעילות, אנחנו צריכים את עזרתך.

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 352 משקיעים
 • ₪74,246 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
49%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪60 ($17.14) מכתב תודה מכתב תודה מטעם מתנדבי ומתנדבות פרוייקט רסיסים. מינימום ₪70 ($20.00) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו להמשיך את הפעילות השוטפת שלנו. מינימום ₪80 ($22.86) אימון ריצה אימון ריצה קבוצתי עם רביד כהן - ממאמני קבוצת הריצה "רצים עם רמי". 15 משתתפים באימון, ייערכו שני אימונים באזור ירושלים. 23 זמינים מתוך 30 מינימום ₪90 ($25.71) הופעה של פול טראנק! ב18.7, להקת הרוק הישראלית, פול טראנק מגיעים להופעה בבארבי ת"א. 5 זמינים מתוך 6 מינימום ₪100 ($28.57) תודה רבה! בזכותך טקסי יום הזיכרון לנופלים ולחיים, ימשיכו להתקיים מדי שנה. מינימום ₪110 ($31.43) ערב שירה ותרבות בריה"מית עם אלקס ריף משוררת, זמרת ומקימת ״הבריגדה התרבותית״. זוכת פרס שרת התרבות למשוררים בתחילת דרכם לשנת תשע״ח. 18 זמינים מתוך 25 מינימום ₪120 ($34.29) בתיאבון! ארוחת בוקר מפנקת בבית קפה "התחתית" בתל אביב. 5 זמינים מתוך 24 מינימום ₪130 ($37.14) ההצגה: בעקבות אחת - טריפ לילי בלתי נשכח בין סיפורי ירושלים חוויה פרפורמטיבית חד פעמית. שמונה קלאסיקות ספרותיות מתעוררות לחיים ללילה אחד, ומזמינות אתכם להלך בין הדמויות, המילים, הסצנות, הריחות והטעמים של ירושלים. יוצרת ומנהלת אמנותית: מאיה בואנוס. 24 זמינים מתוך 30 מינימום ₪140 ($40.00) כל מה שרציתם לדעת על הפנסיה שלכם וחסכון לעתיד טיפים והרצאה של תומר ורון- בעבר ראש הדסק הכלכלי בגלי צה"ל וכתב ב"כלכליסט", ובהווה יועץ פיננסים ומשכנתאות ובוגר תואר שני בבנקאות ומימון. 46 זמינים מתוך 50 מינימום ₪150 ($42.86) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו להרחיב ולפתח את קהילת רסיסים ברשת. מינימום ₪250 ($71.43) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לקיים אירועי אומנות הצובעים את חווית הלחימה השקופה. מינימום ₪400 ($114.29) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לקיים אירועים אינטימיים ברחבי הארץ, סביב התמודדות עם חוויות קרב ולחימה. מינימום ₪600 ($171.43) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לקיים אירוע בנושא חוויות לחימה בקרב נשים. מינימום ₪800 ($228.57) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לפתוח בקמפיין העלאת מודעות להשפעות חוויות קרב ולחימה על החברה הישראלית. מינימום ₪1,000 ($285.71) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לפתוח סדנאות ספוקן וורד נוספות. מינימום ₪1,600 ($457.14) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לפתוח סדנת כתיבה יוצרת. מינימום ₪2,500 ($714.29) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לקיים אירועי יום הזיכרון בערים נוספות בארץ. מינימום ₪5,000 ($1,428.57) תודה רבה! תרומתך תסייע לנו לפתוח זירת פעילות חדשה בעיר נוספת.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!