Create your project today! Mimoona is always here for you 077-2233444
crowd funding course

שלום לכולם, נעים להכיר

אנחנו עמותת "כלבים בשירות אנשים", מטרת העמותה הנה לשפר את איכות חייהם של בני אדם וחיי כלבים נטושים ולהצילם. אנו עושים זאת באמצעות מעגל נתינה שלם שמזה שנים מנצח את הבלתי אפשרי, מרפא, מעצים ומחמם את הלב!

בשלב הראשון אנחנו מצילים כלבים מהסגרים המועמדים להמתה ומביאים אותם אלינו לכלביה הטיפולית. התחלנו עם 4 כלבים וכיום בכל זמן נתון כ-50 כלבים בכלבייה ועוד מאות שעברו את מעגל הנתינה שלנו.

בשלב השני הכלבים עוברים תהליך שיקום ואימון מיוחד בכלביה בעזרתם של נוער בסיכון, אנשים בעלי צרכים מיוחדים ובעזרת המדריכים המיומנים שלנו. בתהליך המיוחד הזה כל הצדדים נהנים מההשפעות המרפאות של הקשר האנושי – כלבי.

בשלב השלישי לאחר שעברו תהליך שיקומי ואימונים, הכלבים שהצלנו מוכנים כעת לצאת יחד עם הצוות שלנו לפעילויות טיפול בעזרת כלבים ברחבי הארץ. אנחנו עושים פעילויות טיפול בעזרת כלבים במגוון מוסדות, הוסטלים, מועדוניות, בתי ספר, גני ילדים ועוד – למגוון אוכלוסיות כמו אוטיסטים, נוער בסיכון, צרכים מיוחדים, מוגבלות שכלית, פוסט טראומה, נפגעי נפש והתעללות, בעיות רגשיות ועוד.

בשלב הרביעי, לאחר שהכלבים עברו תהליך חשיפה וסוציאליזציה והם למעשה כלבי טיפול מוסמכים, אנחנו מוצאים להם בתים חמים שיש להם סיכוי גבוה להסתגל אליהם ולהתאים לצרכי המשפחה החדשה ובכך להעלות את סיכויי הצלחת האימוץ.

במעגל הנתינה אנחנו מצילים מדי שנה מאות כלבים מהסגר ומסכנת המתה בכדי להוות כלבי טיפול שמסייעים ומפתחים ילדים, נוער בסיכון, אוכלוסיות בוגרות ובעלי צרכים מיוחדים, על ידי מודל טיפולי שנקרא Time-Dog המיועד למגוון צרכים ובעיות רגשיות ופיזיות בקרב אוכלוסיות שונות, כגון: תסמונות פוסט-טראומטיות, אוטיזם, בעלי נכויות פיזיות, נפגעי חרדה ועוד בעזרת מטפלים מוסמכים, מדריכים, מאלפים ומתנדבים.

אנחנו מבקשים מכם את עזרתכם לגייס 295,000 ש"ח, על מנת להמשיך את פעילותה החשובה והמוצלחת של העמותה ולהעניק בית לכלבי העמותה כיוון שהכלביה הטיפולית שאנו מפעילים מזה שנים נאלצת להסגר מסיבות בירוקרטיות.
אנא תמכו בתשורות ועזרו לנו לתת לכלבים ולאנשים את הטוב ביותר כדי שיעזרו זה לזה. בשם העמותה וכל הצוות אנחנו מודים לכם מכל הלב!!!

עוד קצת עלינו

שיטת הטיפול Dog Time שפותחה לפני למעלה מ20 שנה הובילה להקמת העמותה בשנת 2006 על מנת לפתח פרויקטים ותכניות המאפשרים לאוכלוסיות נזקקות שונות ליהנות מתרומתם המשמעותית של כלבים לבריאותם הפיזית והנפשית של כל מי שנמצא במחיצתם וליצור מעגל נתינה אינסופי שמרפא, מעצים, מציל ותורם לכל המעורבים בו.
התכניות השונות מיועדות לילדים, נוער מבוגרים וזקנים, בסיכון או בעלי מוגבלויות, במסגרות מוסדיות או קהילתיות.

מטרותיה של העמותה

- מתן טיפול בעזרת כלבים על ידי המודל הטיפולי שלנו עבור ילדים, נוער בסיכון או עם צרכים מיוחדים.
- ביצוע מחקרים אודות השפעת הטיפול בעזרת כלבים.
- הקמת מרכזים לטיפול בעזרת כלבים המעסיקים אוכלוסיות מיוחדות ונוער בסיכון.
- גיוס של נוער בסיכון ליחידות כלבניות בצה"ל.
- קידום התחום הפרא-אג'יליטי בארץ (ספורט כלבני לאנשים בעלי צרכים מיוחדים).

המודל הטיפולי וצורת העבודה בשיטת DogTime

פרויקטים ותכניותיה השונות של העמותה להעצמה לנוער בסיכון מתנדב, לימודים לבגרות כלבנית, חוגים במתנ"סים, פעילות חברתית בבתי ספר, מושתתים על הפריה הדדית שמעצימה את כל הצדדים. כך למשל, נער בסיכון, שמסיים קורס אילוף כלבים, אשר בבסיסו מהווה כלי לוויסות דחפים ומיתון פרצי אלימות, ישתתף בסיום הקורס בפעילות התנדבותית במסגרת פרויקט אחר של העמותה, המטפל בילדים עם צרכים מיוחדים. בדרך זו, מעודדת העמותה המשך התנדבות ומעורבות, גם באופן עצמאי; מה שמאפשר גדילה מתמדת של מעגלי הנהנים מהפעילות.

"חברים לחיים" הוא פרויקט טיפולי ייחודי המיועד לטיפול באוכלוסיות מיוחדות ורגילות ולנוער בסיכון בעזרת אילוף כלבים וספורט כלבני. (אג'יליטי)
מטרות הטיפול:
• מתן כלים להתמודדות עם קשיים, תסכולים ומצבי לחץ (אשר נובעים מקשיי למידה, הפרעות קשב וריכוז, בעיות התנהגות ועוד).
• פעילות גופנית המותאמת לכיסאות גלגלים ונכויות שונות המשלבת יכולות מנטאליות, אילוף כלבים ותנועה.
• העלאת שמחת החיים
• שיפור המוטוריקה עדינה וגסה
• רכישת ושיפור ביטחון עצמי
• רכישת כישורי תקשורת

עקרונות הטיפול בעזרת כלבים: "פרויקט המאלף הצעיר", מטרתו להקנות למטופלים כלים להתמודד עם קשיים אותם הם חווים ומהם הם סובלים. הכלב ככלי טיפולי מהווה גירוי חיצוני שמחייב התייחסות. הוא דורש תשומת לב אך גם מקרין בטחון ומאפשר להתמודד עם מצבים הקורים במציאות, אך הפעם בצורה מבוקרת ומכילה, תוך קבלת כלים אמיתיים ואימוץ מודל התנהגותי חדש. דבר שיאפשר השתלבות טובה יותר בסביבה הקרובה ובקהילה. ההנחה היא שמטופל הנדרש להפעיל את הכלב בזמן האילוף ורוצה לאמן אותו לכללים חדשים ומשמעת, בעצם מאמן את עצמו לאותם הדברים בדיוק.לדוגמא, אם המטופל דורש מהכלב להתמיד ולהישאר מרוכז בזמן הפגישה, באופן אוטומטי הוא יבצע זאת בעצמו! במהלך הטיפולים, תעמוד בפני בעלי היכולת מתוך האוכלוסייה המיוחדת, האפשרות להפוך לעוזרי מטפלים. המהפך ממטופל למטפל הוא מרכיב חשוב ועיקרי בתהליך והוא נועד לאפשר מעבר ממצב של חוסר אונים, ערך עצמי ירוד, גישה שלילית ודרשנית לסביבה, למצב של לקיחת אחריות, מתן דוגמה אישית ), שמחייבת שינוי התנהגותי(, תחושת נתינה, הזדהות וסימפטיה למטופלים.

אוכלוסיות היעד:
נפגעי טראומה ונפגעי נפש: אוכלוסיה זו מאופיינת בתחושת בלבול וחוסר קשר למציאות, לעיתים הם חשים כי אין טעם לחייהם ומכאן נובע חוסר חשק לעשייה ולאיבוד שמחת החיים. העבודה עם הכלבים, מחזירה אותם למציאות הקיימת. הכלב, שכל הזמן מחייב מיקוד בעבודה עוזר להם בהתמודדות של כאן ועכשיו כלומר, אם הם לא יתייחסו אליו וידברו אליו הוא לא יגיב ולהפך, הוא יגיב אם יפנו אליו ואף יעניק חיבה ביחס המתאים. ההכנסה של חיים מבחוץ שלא קשורים למה שעובר ועבר עליהם, מחזירה אותם למציאות ומאלצת אותם להתמודד עם הקורה בה ואף ליהנות ממנה. הקשר שנוצר בין הכלב למטופל יכול להכניס משמעות לחייהם ורצון להמשיך ולחיות בשביל הפגישה עם הכלב, העבודה איתו הדורשת התמדה, ובשליטה העצמית שלהם ובכלב שמולם. במהלך הקורס המטופלים יעבדו עם הכלב יאלפו אותו ואף יכינו אותו לתחרויות האג'יליטי המתקיימות מדי כמה חודשים כאשר הם הנוהגים שלו. בצורת הטיפול הזו, העתיד יהפוך למשמעותי ומציאותי יותר: יש מולי מטרה שלא קשורה לעברי או למצבי כיום ואני אעמוד בה ואף אצליח.

תשושי נפש- תשישות הנפש הוא מצב נפשי קשה המתבטא בחוסר רצון או יכולת לתקשר או להיות מעורב. לעיתים, כשמדובר בשילוב עם מחלת האלצהיימר העניין מתבטא גם בקושי להיות מחובר לזמן ולמקום. במקרים כאלה צורת טיפול נכונה היא המפתח ליכולתם לתקשר ולצאת אל העולם שסביבם. העבודה באווירה רגועה ולא מחייבת מקיימת את אפשרות הבחירה להתקרב בהדרגה. הכלב משמש למטרה זו כמקום חיבור עדין ומכיל. הכלבים מעצם טבעם מקבלים את המטופלים כפי שהם, ללא שיפוט או ביקורת. דרך החיבור הנפשי בין האדם התשוש לכלב ניתן לחזק את יכולתו לעשות ולפעול. תחילה למען הכלב - במתן מים, אוכל או ליטופים ומאוחר יותר כלפי שאר הסביבה. עצם הפעולה מוציאה את האדם (מרצונו האישי) מהמצב של הניתוק והתשישות. הקשר עם הכלב מאפשר גם התמודדות עם רגשות קשים שעולים אצל המטופלים, לעיתים בהקשר לתקופות שונות בעברם. עצם ההוצאה של התחושות משחררת לעיתים קרובות את הצורך לאחוז בעבר ופותחת מקום לקשר עם ההווה.

סכיזופרניה - אוכלוסיה הסובלת בעיוות בדרך בה האדם חושב ופועל עם עצמו או עם הסביבה. הלוקים מסכיזופרניה נוטים לסבול מפחדים הגורמים להם כינוס עצמי, קושי להפריד בין מציאות לדמיון, והרבה מהם מאבדים קשר עם המציאות. העבודה עם הכלב מאלצת את הלוקים בסכיזופרניה להיות נוכחים בכאן ועכשיו. נתינת פקודה עבור הכלב גורמת לפעולה מצד הכלב, דבר הנותן אחיזה במציאות. התמדת העבודה מול הכלב הופך לייסוד יציב בחייהם.

חרדה - אוכלוסיות המאופיינות בחרדה, סובלות מחוסר שקט נפשי המתבטא גם בתסמינים פיזיים כגון נימול בפנים או בחלק מהפנים, לחץ בחזה, קשיי נשימה, דופק גבוה, רעד הזעה וכו'. הרבה פעמים מלוות את החרדה מחשבות אשר משהו רע עומד לקרות. הכלב הטיפולי, באופיו - השליו ומצוין עם אנשים, נותן עוגן רגוע ומשרה ביטחון עבור אנשים הסובלים מחרדה. אדם הסובל מחרדה אשר עוזר לכלב להתגבר על מכשולי האג'יליטי שגם הם בחלקם מפחידים עבור הכלב רוכש את המיומנות והכלים איך גם הוא להתגבר על פחדים ומכשולים בחייו.

דיכאון - מתבטא בעצבות ודכדוך, חוסר עניין בפעילויות שיעוררו עניין והנאה, הפרעות בשינה, אי שקט, תחושת חוסר ערך ואשמה, קשיי ריכוז וכו'. בעבודת הפרא-אג'יליטי עם הכלב, על האדם להיות מרוכז בכלב ובמטרה, האדם והכלב צריכים תיאום מושלם על מנת להשלים משימות ולהגיע להצלחות. מטופלים בכלבנות הטיפולית מבצעים פעולה או אומרים פקודה אשר גורמת לכלב לבצע את הפעולות הנדרשות. הביטחון העצמי ותחושת ההצלחה של המטופל גוברת כאשר הוא מקבל תגובה מיידית לפקודה הנאמרת מצד הכלב. כאשר המטופל והכלב מגיעים לסוף מסלול האג'יליטי בהצלחה, אחרי מספר שיעורים וניסיונות מעלה את תחושת הערך של האדם כלפי עצמו, ביטחון עצמי, הנאה ועניין. מפחית את העצבות והדכדוך, ומשאיר טעם של עוד.

הפרעות התנהגות - הפרעות התנהגות מתבטאות בהתנהגויות חוזרות ונשנות אשר ברובן אנטי חברתיות, ולעיתים אף תוקפניות ומרדניות. אוכלוסיה זו לפעמים חולקת את אותם תסמינים של הפרעות קשב וריכוז ואף נגרמת עקב ההפרעה הזו. בעבודה מול הכלב הילד צריך להבין שבשביל להצליח בפקודות משמעת, מסלולי אג'יליטי או טריקים עליו להגיע לשליטה מלאה בכלב, עליו לבנות קשר של אמון מול הכלב ועם הקשר הזה לעבוד יחד ולהגיע להצלחה. בשביל לשלוט בכלב שליטה מלאה על הילד בראש ובראשונה לשלוט על עצמו, על יצריו, על דחפיו. הקשר עם הכלב יוצר מערכת יחסים יציבה בחייו של הילד, אשר הופך למטפל עבור הכלב.

מוגבלות שכלית התפתחותית - אוכלוסיה הסובלת מתפקוד אינטלקטואלי נמוך.

אנשים בעלי קושי ברכישת מיומנויות למידה, מיומנויות תקשורת או כל מיומנות אחרת הדרושה לחיי היומיום.

אוכלוסיה בעלת קשיים בפתרון בעיות והתמצאות במרחב. העבודה עם הכלב עוזרת לחדד את המיומנויות המוטוריות כמו כן השכליות, עבודת הDogTime הגורמת למטופלים לעבוד ולחזק את שני צידי הגוף ואונות המוח. עבודת הפרא-אג'יליטי שבה הם צריכים להיות צמודים לכלב במסלול אג'יליטי ולכוון אותו אל המתכנים הרצויים לפי הסדר עוזרת להם לחדד את ההתמצאות במרחב, חשיבה מהירה, ותגובה הגיונית בסיטואציות שונות עם הכלב.

אם הגעתם עד לכאן כנראה שאתם כבר חלק ממעגל הנתינה שלנו

תודה לכם על שאתם חלק מאיתנו בלב ונשמח לתמיכתכם כדי להעניק לכלבים בית חדש ויחד נגדיל את מעגל הנתינה!!!

Find us on

Comments

 • 97 Investors
 • ₪17,112 Pledged Of ₪
 • 2
  1
  Days
  :
  1
  8
  Hours
  :
  2
  1
  Minutes
5%
Support
This is a flexible funding project. The project owner will receive all the funds raised until the deadline.
Minimum ₪50 ($14.29) מתנה מיוחדת לכלביכם מילדי כלבים בשירות אנשים תודה מכל הלב מכלבים בשירות אנשים!!! ילדי העמותה יצרו בשמחה ובאהבה פאוצ' מקסים לחטיפים עבור כלביכם. *המתנה תוענק בנקודות חלוקה באזור המרכז והדרום.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪75 ($21.43) סרטון תודה מכל הלב מכלב שהצלתם בתמיכתכם כאות תודה כל תמיכתכם הנפלאה, נשלח אליכם סרטון בכיכובו של כלב טיפולי מקסים מכלבי כלבים בשירות אנשים
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪145 ($41.43) ספרון דיגיטלי על הכלב עם טיפים מקצועיים על אילוף ספרון דיגיטלי על הכלב עם טיפים מקצועיים על אילוף, שישלח אליכם ישירות לכתובת המייל
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪155 ($44.29) ספרון על הDogTime עם טיפים לעבודה עם הילד והכלב ספרון דיגיטלי על הDogTime עם טיפים לעבודה עם הילד והכלב שישלח אליכם ישירות לכתובת המייל
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪250 ($71.43) סרטון עם פתרונות וטיפים לאילוף המתמקד בבעיה ספציפית סרטון בן 15-20 דקות עם טיפים על אילוף עם התמקדות בבעיה ספציפית (צרכים בבית, אכילת רהיטים, נביחות על אנשים/כלבים, קפיצות על אנשים, הכלב בורח/לא בא אליי) שישלח אליכם במייל. *יש לציין בהערות את סוג הבעיה הספציפית בה תרצו לקבל טיפים ומגוון פתרונות.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪300 ($85.71) 5% הנחה באודיס פלייס Udi's Place - חנות אינטרנטית למזון וציוד לבעלי חיים תודה רבה על תמיכתכם!!! אנו נשלח אליכם שובר המעניק 5% הנחה באודיס פלייס - חנות מזון וציוד לכל חיות המחמד, המספקת מזון וציוד איכותי לחיות שלכם. החנות הוקמה מתוך אהבה לבעלי חיים. בנוסף ל5% הנחה תזכו לאיכות מזון וציוד מעולה ולשירות מצוין!
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪400 ($114.29) שיעור אילוף אחד עם מאלף מוסמך תודה רבה על תמיכתכם!!! בתמורה נעניק לכם ולכלבכם שיעור עם מאלף מוסמך. *עם סיום הקמפיין ניצור עמכם קשר על מנת לתאם מועד. **שיעורי האילוף ומפגשי הטיפול מתקיימים בכלבייה הטיפולית במושב עזריקם.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪490 ($140.00) 3 סרטונים עם פתרונות וטיפים לאילוף המתמקדים בבעיות ספציפיות בתמורה לתמיכתכם הנדיבה נשלח אליכם 3 סרטונים בני 15-20 דקות עם טיפים על אילוף עם התמקדות בבעיות ספציפית (צרכים בבית, אכילת רהיטים, נביחות על אנשים/כלבים, קפיצות על אנשים, הכלב בורח/לא בא אליי) שישלח אליכם במייל. *יש לציין בהערות את סוג הבעיות הספציפיות בהן תרצו לקבל טיפים ומגוון פתרונות.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪500 ($142.86) טיפול פרטני עם כלב טיפולי תודה רבה על תמיכתכם!!! בתמורה נעניק לכם טיפול פרטני עם כלב טיפולי. *עם סיום הקמפיין ניצור עמכם קשר על מנת לתאם מועד. **שיעורי האילוף ומפגשי הטיפול מתקיימים בכלבייה הטיפולית במושב עזריקם.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪1,000 ($285.71) 5 סרטונים עם פתרונות וטיפים לאילוף המתמקדים בבעיות ספציפיות בתמורה לתמיכתכם הנדיבה נשלח אליכם 5 סרטונים בני 15-20 דקות עם טיפים על אילוף עם התמקדות בבעיות ספציפית (צרכים בבית, אכילת רהיטים, נביחות על אנשים/כלבים, קפיצות על אנשים, הכלב בורח/לא בא אליי) שישלח אליכם במייל. *יש לציין בהערות את סוג הבעיות הספציפיות בהן תרצו לקבל טיפים ומגוון פתרונות.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪1,000 ($285.71) 3 שיעורי אילוף עם מאלף מוסמך תודה רבה על תמיכתכם!!! בתמורה נעניק לכם ולכלבכם 3 שיעורים עם מאלף מוסמך. *עם סיום הקמפיין ניצור עמכם קשר על מנת לתאם מועדים. **שיעורי האילוף ומפגשי הטיפול מתקיימים בכלבייה הטיפולית במושב עזריקם.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪1,200 ($342.86) 3 טיפולים פרטניים עם כלב טיפולי תודה רבה על תמיכתכם!!! בתמורה נעניק לכם 3 טיפולים פרטניים עם כלב טיפולי. *עם סיום הקמפיין ניצור עמכם קשר על מנת לתאם מועדים. **שיעורי האילוף ומפגשי הטיפול מתקיימים בכלבייה הטיפולית במושב עזריקם.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪1,500 ($428.57) 5 שיעורי אילוף עם מאלף מוסמך תודה רבה על תמיכתכם!!! בתמורה נעניק לכם ולכלבכם 5 שיעורים עם מאלף מוסמך. *עם סיום הקמפיין ניצור עמכם קשר על מנת לתאם מועדים. **שיעורי האילוף ומפגשי הטיפול מתקיימים בכלבייה הטיפולית במושב עזריקם.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪1,800 ($514.29) תא בכלביה שקרוי על שמך בתמורה לתמיכתכם הנדיבה נעניק לתא בכלביה את שמכם או שם של מישהו שתרצו שנקרא על שמו. *נא ציינו בהערות על שם מי תרצו שיקרא התא.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪3,000 ($857.14) שמך או שם אהוב על קיר התרומות בתמורה לתרומתך הנדיבה שמך או שם אהובך ייחקק על קיר התרומות בכלביה החדשה. *נא ציינו בהערות על שם מי תרצו שייחקק השם בקיר התרומות.
Delivery Time: Jun 2019
Minimum ₪20,000 ($5,714.29) אגף בכלביה יקרא על שמך או ע"ש אהובך בתמורה לתרומתך הנדיבה נעניק לאגף בכלביה את שמך או שם אהובך. *נא ציינו בהערות על שם מי תרצו שיקרא האגף.
Delivery Time: Jun 2019
Order a crowd funding lecture
x

Like Mimoona? Let us feel it!