ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

פלאים: משחק גיבורי על צעירים בעולם מבוגר

אביב אייסל


האם אי־פעם ניסית לדמיין איך זה לשבור קיר עם אגרוף? איך מרגיש לירות ברקים מקצות אצבעותיך? מה היית עושה לו יכולת לרוץ במהירות הקול? או לעוף?

האם אי־פעם שמעת "לא" מכעיס מהורה, מורה, בוס, או מישהו שתמיד הערצת? האם אי־פעם רצית להגיד להם, "לא אכפת לי מה אתם חושבים" ואז ללכת לעשות משהו לגמרי מדהים?

האם אתם נהנים מסיפורים על גיבורים מעניינים, מגניבים אך מורכבים, אנשים שלא בטוחים מה מקומם בעולם, אבל בסופו של דבר שואפים לעשות את הדבר הנכון כנגד סיכויים בלתי אפשריים?

פלאים הוא המקום שבו כל החוויות האלה מתחברות. זהו משחק בו תוכלו לספר סיפורים על גיבורי קומיקס מדהימים משלכם, על צעירים שעומדים בפני העולם סביבם וסוללים בו את דרכם – עם הרבה פיצוצים ושיגעונות לאורך הדרך. זהו משחק בו אפשר לכוון את הסיפור ובו זמנית להתפלא מלגלות לאן הוא מתפתח.


מהו פלאים? | היעדים | התקציב | התשורות
מי אנחנו? | משחקי תפקידים? | מדברים עלינו | שאלות ותשובות
“פלאים: גיבורי המחר" הוא משחק תפקידים ישראלי חדש המבוסס על המשחק המצליח Masks אשר בנוי על בסיס "מנוע האפוקליפסה" (ואנור/עולם המבוך). בפלאים אתם משחקים צוות של גיבורי-על צעירים המתמודדים עם קשיי הבגרות - ונבלי על! - בעיר בדיונית אותה יצרתם בעצמכם.

פלאים עוסק בראש ובראשונה בקבוצה של גיבורי־על צעירים. הם חברים, יריבים, אולי מביעים עניין רומנטי זה בזה או אולי מתחרים אחד בשני, אבל תמיד חברי צוות, הכוכבים השותפים של ספר הקומיקס שלהם. הם משתמשים בכינויים מגניבים, הם מצילים אנשים מאסונות ומנבלים, והם עושים זאת יחד. הם חיים ביחד באותה העיר, שעדיין מתאוששת מהשלכות "מלחמת האדירים", ונאלצים להתמודד עם שלל קולות שמנסים להגיד להם מי הם אמורים להיות. גיבורים צעירים אלה מנסים למצוא את דרכם ולהבין מהו מקומם בעולם.

בפלאים אתם משחקים דמויות בגילאי 16 ל־20 בערך (כשיש מקום גם לדברים כמו חייזר בן 1,000 שנים שהוא עדיין נער בגוף ובנפש). דמויות שעדיין מנסות לגלות מי הן, אך לא צעירות עד כדי כך שאין להן מושג כלל. הבעיה היא כל המבוגרים האלה סביבם, שאומרים להן מה לעשות ומה להיות.

פלאים כולל תרגום של Masks, אך כמו ב-"ואנור" שהוצאנו לאור בשנת 2013 הוא לא רק תרגום – המשחק המקורי עבר התאמה ופיתוח נוסף, עם עולם מערכה חדש וסגנון משחק מעט שונה. בנוסף, בעזרת התומכים, פלאים יכלול גם דמויות ונבלים משלכם בדוגמאות המשחק שמופיעות בו.

פלאים שואב השראה מיצירות כמו: Young Justice, Young Avengers, Avengers Academy, Runaways,
Teen Titans, Ms. Marvel, Wolverine and the X-men
ועוד!

רוצים להכיר את המשחק בפלאים יותר לעומק? אתם יכולים להאזין לדוגמת יצירת דמויות וצוות בפודקאסט שורפים משחקים. בשבועות הקרובים נשדר מספר מפגשים של משחק הדגמה מלא בפלאים.

הצטרפו לשיחה:
אתם יכולים להוריד את שבעת הדמויות לדוגמה שכתבנו לפסטיבל אייקון: החניכה "קינטיקה", היורש "אומברה", המשואה "כחל", הנובה "ארגמן", הנוכריה "עדן", הסער "סופרמטאל" והפרחח "רמיקס" (שחלק ממנו כבר ראיתם).12,000 ₪ – זהו המינימום הדרוש כדי להוציא את הספר לאור. אנחנו משתפים פעולה עם הוצאת גיבורים, ההוצאה לאור של העמותה למשחקי תפקידים בישראל, כדי להדפיס את הספר בבית דפוס מקומי ולשלוח את הספרים בישראל. ניתן גם לאסוף את העותק שלכם באחד האירועים בהם משתתפת הוצאת גיבורים לאורך השנה.

ב־22,000 ₪ הספר יעבור קפיצת מדרגה, כי נוכל להדפיס מהדורה בכריכה קשה. אם נגיע ליעד הזה, כל מי שתמך כדי לקבל ספר בכריכה רכה יוכל להוסיף סכום קטן כדי לשדרג לכריכה הקשה.


14,000 ₪ – ערן אבירם כותב רקע אלטרנטיבי למשחק. ב-"עיר הפרמידה" העצומה נולדים מדי דור הפסוקים, אנשים בעלי כוחות אדירים; גורלו של כל אחד הוא להגשים פסוק אחד מתוך הנבואות העתיקות הניתנות בידי האורקל שבראש העיר. כפסוקים צעירים, אתם נדרשים להתאמן ולהתכונן ליעודכם - אבל כשאתם נחשפים לכל הפוליטיקה, הפאסון, המסורות והדרישות, אתם מתחילים לתהות אם יש בכלל אמת בנבואות. ואפילו אם יש לכם יעוד של ממש, האם תוכלו להתגבר ולהתבגר מספיק כדי למצוא אותו?

16,000 ₪ – חגי אלקיים יכתוב הרפתקה מיוחדת לפלאים. ב"ערי מקלט", שלושה בני נוער ישראליים מחליטים שנמאס להם: נמאס להם מהמבוגרים שמנהלים להם את הכסף לא נכון, נמאס להם מהמבוגרים שמנהלים את הפוליטיקה לא נכון, נמאס להם מהמבוגרים שמנסים לנהל להם את החיים לא נכון - והם מחליטים לקחת את העניינים לידיים שלהם. "הגאון" משתלטת על מגדלי עזריאלי ועל מתחם הקריה בתל אביב, "פני אבן" משתלט על מצדה, ו"ערוב" השתלט על שטח בדרום רמת הגולן. האם מדובר על נבלים שיעשו הכל כדי לשמור על העצמאות שלהם? יכול להיות שהם צודקים? ומה אתם תחליטו לעשות - להצטרף אליהם, או לעזור למדינת ישראל להחזיר את הריבונות שלה על ערי המקלט?

18,000 ₪ – הצוות המוכשר של Up to Four Players (אביב אור וערן אבירם) יכין קומיקס פתיחה לספר. הקומיקס יציג דוגמת משחק המתארת ארבע דמויות אייקוניות כשהן נאבקות בנבלת המרשעת – הספרנית! כמו הקומיקס המצליח Crystal Heart, קומיקס הפתיחה של הספר יציג את עולם המשחק לצד העולם האמיתי וידגים את השימוש בחוקי המשחק ליצירת הנרטיב הבדיוני. ובל נשכח את גלגולי הקוביות.

20,000 ₪ – איתי אסף רייזמן-גרייף כותב פרק על הרצת וגילום בני נוער ומצוקת נעורים. מימי באפי, ה-X-Men, עד דמדומים וכולל, הז'אנר של אקשן על טבעי סייע להנכיח את בעיות גיל הנעורים בדרך מעניינת ונגישה; על בסיס כמעט עשור של ניסיון בהוראת משחקי תפקידים לבני נוער, איתי יתאר כלים ברורים ופשוטים לכתיבת משחקים וגילום דמויות שיחברו בין הדרמה והקונפליקטים הפנימיים, עם האקשן והמתח בחוץ.


לאן הולך הכסף שאנחנו מקבלים? אתם התומכים בוודאי רוצים לדעת שאנחנו יודעים כיצד להשתמש בכסף שנתתם לפרויקט. להלן חלוקת התקציב להוצאה לאור של פלאים.

אפשר לראות שרוב הכסף הולך לעיצוב: הכריכה, האיורים ואלמנטים אחרים של עימוד הספר. את תרגום, כתיבת ועריכת הטקסט כבר עשינו, כך שרוב העבודה שנשארה היא לקחת את הטקסט הזה ולהפוך אותו ממש לספר, שתאהבו להחזיק ביד (או על גבי המסך) ולקרוא.


את הכסף אנחנו מגייסים באמצעות התשורות שאתם בוחרים, הדברים אותם תקבלו עם סיום הקמפיין. לב הקמפיין הוא הספר עצמו, אבל יש לנו עוד כמה תשורות נוספות.

ספרים דיגיטליים: "פלאים" בגרסה דיגיטלית, כקובץ PDF. את הספר תקבלו בשתי החנויות הדיגיטליות למשחקי תפקידים: DriveThruRPG וחנות גיבורים, והוא ישלח אליכם מיד בסיום העבודה. כל תמיכה בסכום 50 ₪ ומעלה כוללת גם עותק דיגיטלי.

ספרים מודפסים: "פלאים" כספר פיזי מודפס בכריכה רכה. הוא יצא לאור בסיוע הוצאת גיבורים, ולאחר ההדפסה תוכלו לאסוף אותו בעצמכם באחד האירועים בהם יש דוכן של ההוצאה, או במשלוח דרך דואר ישראל. כל תמיכה בסכום 120 ₪ ומעלה כוללת עותק מודפס ומשלוח בישראל. אין צורך להוסיף תשלום עבור משלוח, בכל מקרה.
כפי שנאמר קודם, אם נגיע ליעד של 22,000 ₪, כל מי שתמך כדי לקבל ספר בכריכה רכה יוכל לבחור לשדרג לכריכה קשה בתוספת מחיר קטנה.

בנדלים: "זה לא הרודאו הראשון שלנו", כמו שאומרים. אם עדיין אין ברשותכם את "ואנור" או את "קוסמים קטנים", הספרים הקודמים שהשתתפנו בהוצאתם לאור, תוכלו לקבל בנדל שכולל את הספרים האלה וגם את "פלאים". במקרה של בנדל ספרים מודפסים, המשלוח כלול בתמיכה.

יצירה: מספר תשורות כוללות שילוב שלכם בתהליך היצירה של הספר. יש לנו כמה פריטים שמחכים לעזרה מכם – הגיבורים האייקוניים שמופיעים בספר, נבלים, דוגמה לצוות של גיבורי־על בוגרים, ואפילו העיר בה מתרחש המשחק. אם אתם בוחרים באחת התשורות הללו, אנחנו נעזר בכם כדי ליצור ולתכנן את הפרטים האלה: לתת לדמויות שם, לכתוב להן תיאור, להוסיף פרטים נוספים ובחלק מהמקרים גם להזמין איור מתאים שיופיע בספר.

צ'ופרים: ויש תשורות שנותנות לכם דברים מגניבים נוספים שלא קשורים ישירות לספר – סימניות, מפגשי משחק, הרצאות וסדנאות. את התשורות האלה תרמו לנו חברים קרובים שעוזרים לנו להפוך את "פלאים" להצלחה.


אביב מנוח אייסלאביב מנוח אייסל: יוצר, מעצב משחקים ויזם סדרתי. האיש שמאחורי "ואנור: משחק הרפתקאות," משחק התפקידים הראשון שעבר מימון המונים בישראל, ומאז היה מעורב בהפקה של הפודקאסט "על כתפי גמדים" (שגם עבר מימון המונים), בהוצאה לאור של "קוסמים קטנים" (מומן גם הוא בהצלחה!) ובהרצה של שידורי משחק מרובים לצדקה (צריח הברקת, ציידי המפלצות, ארבעה שחקנים ומנחה). המפיק והמגיש הראשי של "שורפים משחקים", הפודקאסט לגיימר העצלן (בינתיים בלי מימון). אם משהו קשור למשחקים, אביב כנראה מתעסק בזה.

חגי גומפרטחגי גומפרט: שחקן תפקידים וכותב תוכן משחקי תפקידים. כותב שותף של "מתוך האפלה", ספר הרחבה למהדורה 4 של מבוכים ודרקונים בהוצאת הפונדק; כותב שותף ומתרגם של "ואנור: משחק הרפתקאות", יחד עם אביב מנוח; כותב ראשי של "גיבורי הסערה", ספר הרחבה לפאת'פיינדר בהוצאת הפונדק; וכן שותף בכתיבת תוכן חינמי באתר "הפונדק", בכתיבת פרק ההתאמה עבור "ואנור" של "הרפתקה בצוק החשש" בהוצאת גיבורים, ובכתיבת ההתאמות המכאניות עבור המהדורה השנייה של "רשומון איי הסערה" בהוצאת הפונדק.כשמשחקים פלאים, אתה וחבריך מספרים סיפור, כמעט כמו שהייתם כותבים קומיקס יחד. כל אחד מגלם תפקיד של דמות ראשית בסיפור. המשחק מתנהל כמו שיחה, כשאתם מדברים על הדמויות, מה הן עושות ומה מתרחש סביבן. כל אחד מכם הוא הסופר והקורא כאחד, כך שיוצא לכם להנות גם מהזכות לכוון את הסיפור למסלול שמעניין אתכם, וגם מההתרגשות כאשר הוא מגיע לתפניות שלא ציפיתם.

בניגוד לספר קומיקס רגיל, בפלאים יש חוקים שלוקחים אותך למקומות לא צפויים, מרגשים ומופתעים, ומנחים אותך מה להגיד ומתי. כאשר אתה מעיף מכונית על הטי־רקס, במקום לנחש מה קרה, החוקים נכנסים לפעולה ועוזרים לך להתקדם אל השלב הבא. גם אתה תורם לכך – החוקים הללו נותנים קו מנחה המשמש את הקבוצה ביצירת הסיפור – והם מובילים אותך דרך נתיבים מסוימים, כאלה שלא היית בהכרח בוחר בעצמך.

כאשר אתה זורק את המכונית, לא תדע מראש האם הטי־רקס יתפוס אותה באוויר עם מלתעותיו המאיימות, או יירה בה עם משגר טילים דינו־קיברנטי סודי, או שהמכונית פשוט תפגע לו ישר בפנים. אתה מגלגל קוביות, רואה איך הדברים מתפתחים, וזוכה בהנאה שבהפתעה.

אחת השחקניות המשתתפות היא המנחה. שאר השחקנים מתמקדים בדמות האחת שלהם. התפקיד שלהם הוא להפוך את הדמות הזאת למעניינת, מושכת, מגניבה, מורכבת וכן הלאה. הם שוקעים במשחק הדמות ולוקחים אחריות על ההחלטות שלה.

לעומתם, המנחה אחראית לכמעט כל הדברים האחרים. זה קצת כמו להיות ישות קוסמית מאחורי הקלעים; שולטת בשאר היקום שמלבד הגיבורים הראשיים. זאת עבודה די מגניבה.

בתור המנחה, את כאן כדי לזרוק לשולחן נבלים מרושעים ואויבים מסוכנים ולצפות בגיבורים מפילים אותם. את כאן כדי לפגוע בדמויות בנקודות הכואבות ולחגוג את הדרמה. את כאן כדי לדחוף את הגיבורים לסף היכולת ולראות למה הם הופכים תחת הלחץ העצום. את כאן כדי להפתיע את השחקנים ולהנות מהדברים המבדרים שהם בוחרים לעשות.
מה יקרה אם לא תצליחו לגייס את היעד הראשוני?
אם לא נצליח לגייס את היעד הראשוני (12,000 ₪), נוציא את הספר בגרסה דיגיטלית בלבד, ללא איורים חדשים וללא עיצוב הכריכה. יתכן שבעתיד נוכל לעדכן את עיצוב הספר ולהדפיס אותו במהדורה פיזית.

למי מיועד המשחק והאם הוא מתאים למתחילים?
המשחק ידידותי מאד לשחקנים מתחילים וכולל את אחד ההסברים הטובים ביותר שיצא לנו לקרוא לאיך עובדים משחקי תפקידים, מה התפקיד של כל אחד מחברי הקבוצה ובפרט תפקידה של המנחה. גם שחקני תפקידים ותיקים ימצאו בהסברים שבספר חיזוק מרענן לסגנון המשחק שלהם. וכמובן שהוא משחק חובה לכל חובב גיבורי־על באשר הוא.

האם המשחק מתאים לילדים?
במשחק מגלמים דמויות של גיבורי על בני נוער, בסביבות גילאי 15 עד 19. בנקודות מסוימות מודגשים נושאים שקרובים לליבם של בני נוער, כמו יחסים עם ההורים ויחסים בין-אישיים. הוא אינו כולל תוכן שאינו מתאים לילדים,אך יש בו אזכורים מסוימים לסמים ואלכוהול. עבור ילדים בגילאי 6 עד 10, נמליץ על המשחק הנהדר "קוסמים קטנים." לילדים בוגרים יותר, נמליץ על "ואנור: משחק הרפתקאות."

מה צריך כדי לשחק?
כדי לשחק "פלאים: גיבורי המחר" צריך 3-5 חברים לקבוצה, עותק של החוקים, עותק של דפי העזר (דפי הדמות, המהלכים ועזרים למנחה, כולם ניתנים להורדה מהאתר שלנו), שתי קוביות משחק רגילות (כמו של מונופול או שש־בש), כמה דפים וכלי כתיבה.

אנחנו מאוד אוהבים את הפרויקט אבל לא יכולים לתמוך כרגע!
זה בסדר גמור. גם אנחנו נתקלים בהמוני פרויקטים למימון המונים ולא יכול לתמוך בכולם.
לשתף הלאה מועיל לפרויקט כמעט כמו לתמוך בו בעצמכם. אז אם אתם רוצים לתמוך בפרויקט כספית, מעולה, אבל אם אתם רוצים לעשות משהו אחר ועדיין לתרום להצלחה, אנא, שתפו. הדבר החשוב ביותר בפרויקטים כאלו זה להגיע לכמה שיותר אנשים.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 89 משקיעים
 • ₪12,590 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
104%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪10 ($2.86) תמיכה ביצירה ישראלית אנו מודים לכם על תמיכתכם להצלחת הפרויקט. שמכם יופיע בעמוד התומכים שבספר. מינימום ₪50 ($14.29) הספר הדיגיטלי עותק דיגיטלי של "פלאים: גיבורי המחר" בפורמט PDF. מינימום ₪100 ($28.57) באנדל דיגיטלי: פלאים + ואנור עותק דיגיטלי של "פלאים: גיבורי המחר", וגם של "ואנור: משחק הרפתקאות", בפורמט PDF. מינימום ₪120 ($34.29) הספר המודפס עותק מודפס של "פלאים: גיבורי המחר" בכריכה רכה. כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. מינימום ₪140 ($40.00) הספר המודפס וסימנית פלאים מעוצבת עותק מודפס של "פלאים: גיבורי המחר" בכריכה רכה ובנוסף גם סימניית פלאים מעוצבת. כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. מינימום ₪180 ($51.43) סדנת הנחיית קמפיינים כרטיס להשתתפות בסדנה להנחיית קמפיינים למשחקי תפקידים בהדרכתו של איתי רייזמן־גרייף. כולל עותק מודפס, משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 29 זמינים מתוך 30 מינימום ₪200 ($57.14) מודפס עם חתימה עותק מודפס של "פלאים: גיבורי המחר" בכריכה רכה, עם חתימה והקדשה אישית של אביב. כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 16 זמינים מתוך 20 מינימום ₪220 ($62.86) בנדל עולמות מופלאים עותק מודפס בכריכה רכה של "פלאים: גיבורי המחר" וגם של "ואנור: משחק הרפתקאות". כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי של שני הספרים. 15 זמינים מתוך 20 מינימום ₪220 ($62.86) בנדל קסום עותק מודפס בכריכה רכה של "פלאים: גיבורי המחר" וגם של "קוסמים קטנים". כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי של שני הספרים. 17 זמינים מתוך 20 מינימום ₪250 ($71.43) אתה הנבל אתם עוזרים לנו ליצור ולתכנן את אחד הנבלים שיופיעו בספר. כולל עותק מודפס, משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 20 זמינים מתוך 25 מינימום ₪300 ($85.71) בנדל יצירת ישראלית עותק מודפס בכריכה רכה של "פלאים: גיבורי המחר", "ואנור: משחק הרפתקאות" וגם "קוסמים קטנים – משחק תפקידים להורים וילדים". כולל משלוח בישראל ועותק דיגיטלי של כל אחד מהספרים. 16 זמינים מתוך 20 מינימום ₪350 ($100.00) את פלא מופלאה אתם עוזרים לנו ליצור ולתכנן את אחת הדמויות האייקוניות שיופיעו בספר, כולל איור. כולל עותק מודפס, משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 9 זמינים מתוך 10 מינימום ₪400 ($114.29) משחק בהנחיית נבות רם אתם מקבלים משחק תפקידים שולחני (חד־פעמי) בהנחיית נבות רם ל־5 משתתפים. כולל עותק מודפס (1), משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 2 זמינים מתוך 2 מינימום ₪500 ($142.86) העיר שלכם אתם עוזרים לנו ליצור ולתכנן את העיר לדוגמה שתופיע בספר בפרק 2. כולל עותק מודפס, משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪800 ($228.57) סדנת איורי דמויות אתם מקבלים סדנת איורי דמויות בהדרכת טניה איטקין ל־5 משתתפים. כולל עותק מודפס (1), משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 4 זמינים מתוך 4 מינימום ₪1,000 ($285.71) עורך ראשי אתם עוזרים לנו לתכנון סצנה מרהיבה שתופיע באיור עמוד מלא בספר. כולל עותק מודפס, משלוח בישראל ועותק דיגיטלי. 1 זמינים מתוך 1
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!