ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

חינוך במציאות משתנה

גיא אורן

פרטים על הספר- העתיקו את הקישור : http://bit.ly/2p83BiL

לפני 20 שנה...
בשנת 1998 לימדתי בחטיבת ביניים.

שמי גיא אורן. הייתי אז מורה צעיר להיסטוריה ולימדתי על הציונות בעזרת ספר לימוד עתיק שזכרתי אותו עוד מימי כתלמיד. הרגשתי שלא כך צריכה להיראות ההוראה. אז חקרתי וחיפשתי מקורות מידע נוספים באינטרנט. לא היו אז כמעט חומרים בעברית, למעט אתר אחד, ובו היתה פעילות נחמדה על הרצל. לקחתי את זה בשתי ידיים. למחרת הגעתי לכיתה וכתבתי את הכתובת הארוכה של האתר על הלוח... היום זה היה נראה כמו בדיחה טובה. ביקשתי מהתלמידים להעתיק אותו אל המחברות ואחר כך בבית להעתיק את הכתובת במחשב ולבצע את המשימה. לחלק מהתלמידים לא היה מחשב בבית, אז הצעתי להם להכין את השיעורים בספרייה.

בשיעור הבא, רוב התלמידים, להפתעתי, לא הכינו את השיעורים. לא הבנתי איך יכול להיות שהתלמידים לא מתלהבים מהמורה הראשון בהיסטוריה שמשתמש באתרי אינטרנט ללימוד היסטוריה??? היום אני מבין מה היה החסם. חוסר בשלות.

חוסר הבשלות היה במובן הטכנולוגי והמנטלי. במובן הטכנולוגי, ההפנייה לאינטרנט היתה מסורבלת ולא מושכת. האינטרנט לא היווה ממש ערך מוסף. הידע היה עדיין אצל המורה, האינטרנט תפקד אז כמו אנציקלופדיה בספרייה- קיים אך לא ניגשים אליו.

במובן המנטלי, התלמידים לא היו עדיין בשלים ללמידה באמצעות מקורות אינטרנטיים, שלא לדבר על יכולות חיפוש והתמצאות בסיסית במחשב ואפילו פוביה ממחשבים.

Start here- Start up

השנים חלפו, הגענו לשנת 2018, מאז סוף המאה העשרים ועד היום לימדתי תלמידים, מורים ומנהלים כשהשאיפה היא אחת- להיות רלוונטי ולהתאים את הלמידה למציאות משתנה. הספר הזה נכתב מתוך ניסיון רב השנים האלו ומתוך תובנה שלפחות שני דברים השתנו לחלוטין מאז- היום ישנה בשלות. בשלות טכנולוגית ובשלות מנטלית.

בשלות שמאפשרת למורה להיות משמעותי במציאות משתנה. בשלות המאפשרת חינוך אחר.

אני מרגיש שהכל מוכן לקראת השינוי שכולם כבר מדברים עליו ומצפים לו.

לילדים שלנו מגיע שיראו אותם, מגיע להם שהילדות שלהם תהיה מאושרת, מלאת אתגר והתלהבות!

אני מרגיש שלהמונים יש כוח. אנרגיה עצומה. בכוחנו להיות המצת שיניע את השינוי.

מהאתר של מימון ההמונים, להפיכת הספר הזה למנוע שישנה את פני החברה. כי חינוך טוב מייצר חברה טובה יותר.

הספר הזה פותח בסדרת מכתבים אישיים לתלמיד, להורים, למורה, למנהל ולשר החינוך ובהם דרישה מכל אחד לעשות מעשה בתחום אחריותו על מנת לשנות את החינוך! אשמח לשתף אתכם בהמשך הפרויקט את תוכן המכתבים!

בספר תמצאו שהדרך לשינוי אינה ארוכה, היא יכולה להתרחש בכאן ועכשיו, בקבלת החלטה אחת- להתעקש על יושרה, להיות משמעותי באמצעות העצמה, הכוונה והדרכת התלמידים. הספר מתאר את הדרכים של המורים לעשות את השינוי ולהיות מנחה משמעותי לכל תלמיד. המטרה שהספר הזה יהיה המדריך למורה במציאות משתנה.

מה בין חינוך קשוב לניהול קשוב?

הספר מתמקד בעיקר בחינוך, אולם כל קורא יוכל למצוא שהעקרונות המופיעים בספר יכולים להתאים לא רק לחינוך אלא לכל תחום וארגון.

על כן, בספר יש גם התייחסות לניהול קשוב באשר הוא. ניהול קשוב הינו היום אחד מדרכי הניהול החשובים ביותר כיום, המשלבים את עקרונות המיינדפולנס והאמפתיה בניהול. העובדים הצעירים של היום דומים מאוד לתלמידים של היום. שניהם רוצים משמעות. על המנהלים שלהם להיות קשובים כדי לעזור להם לממש את הפוטנציאל. הספר הזה יעזור למנהלים להיות קשובים, מנטורים של העצמה והכוונה.

אז, Start here – Start up. היו שותפים איתי בפרויקט הזה, אני מבטיח לכם שזו תהיה הנאה עצומה עבורכם לקרוא את הספר הזה ולדעת שביכולתכם להיות חלק מהשינוי בחינוך, כי הכל באמת תלוי בנו.


קצת עלי...

גיא אורן, בן 44, נשוי לרינלי ואבא לעדי, יואב ועמית. גר בצור הדסה, בהרי ירושלים. איש חינוך, עובד עם צוותים חינוכיים בכל הארץ, מנחה סדנאות ODT ומיינדפולנס. אוהב לנגן על גיטרה ופסנתר, אוהד של ג'ירונה מהליגה הספרדית, אוהב חתולים אבל יש לי בבית כלב.

***מידע חשוב לבתי ספר בנוגע לכרטיס אשראי***

היות ואופן התשלום בקמפיין מתאפשר רק באמצעות כרטיס אשראי, אמצעי תשלום שלא קיים בבתי ספר, ניתן ליצור קשר עמי לבחירת התמורה שאתם מעוניינים לרכוש. אני אבצע את התשלום מכרטיס האשראי האישי שלי, ואוציא חשבונית אשר מולה תוכלו לבצע את הרכישה. (כמובן, רק בסיום הקמפיין, לאחר שנגיע ליעד הגיוס)
תודה על הסבלנות וההבנה של המסגרת המוגבלת בדרכי תשלום בקמפיין.
צרו קשר עמי במייל: guyo20@gmail.com
או בטלפון: 050-9398282

למידע נוסף על הספר

ראו בקובץ המצורף תוכן עניינים של הספר וכן העתיקו את הקישור לקריאה נוספת אודות הספר
http://bit.ly/2p83BiL

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 38 משקיעים
 • ₪9,135 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
30%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪0 ($0.00) רוצים לדעת פרטים על הספר? העתיקו את הקישור: http://bit.ly/2p83BiL אפשר לקרוא בחינם :) קריאה נעימה. למה זה מופיע בתמורות? כי לפני שמחליטים להשקיע, מומלץ לקרוא על הספר. מינימום ₪50 ($14.29) ספר עם הקדשה אישית איסוף מירושלים או מתל אביב. *** הספר יימכר לאחר הקמפיין במחיר של 85 שח. מינימום ₪65 ($18.57) ספר עם הקדשה אישית ומשלוח עד הבית! *** הספר יימכר לאחר הקמפיין במחיר של 85 שח. 81 זמינים מתוך 100 מינימום ₪250 ($71.43) סדנת מיינדפולנס בטבע+ ספר סדנת מיינדפולנס בטבע (בהרי ירושלים) במהלך חודש מאי, עוד לפני שמגיע החום הגדול. סדנת התבוננות והשראה, בשילוב טעמים בבישול שלי בפויקה, אשמח לפגוש אתכם לסדנה של כאן ועכשיו, של נשימה ומרחב. וכמובן תקבלו את הספר עם הקדשה אישית מיוחדת. 10 זמינים מתוך 12 מינימום ₪675 ($192.86) 15 ספרים במחיר מיוחד *** מיועד לצוותי חינוך המעוניינים לפתח שיח או לעורר השראה*** 15 ספרים במחיר מיוחד של 45 שח לספר. משלוח עד הבית/הארגון באזור ירושלים והמרכז. בשאר חלקי הארץ- באיסוף עצמי מאזור המרכז. 15 זמינים מתוך 15 מינימום ₪1,050 ($300.00) 30 ספרים במחיר מיוחד ***מיועד לצוותי חינוך המעוניינים לפתח שיח או לעורר השראה*** 30 ספרים בעלות מיוחדת של 35 שח לספר. משלוח עד הבית/הארגון באזור ירושלים והמרכז. בשאר חלקי הארץ- איסוף עצמי מאזור המרכז. 11 זמינים מתוך 15 מינימום ₪1,450 ($414.29) הרצאה + 15 ספרים הרצאה מרתקת על הנחייה וחינוך במציאות משתנה + 15 ספרים בעלות מיוחדת של 45 שח לספר. ההרצאה תתקיים במהלך חודשים מאי-ספטמבר לפי בחירתכם. 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪1,800 ($514.29) הרצאה + 30 ספרים הרצאה מרתקת על הנחייה וחינוך במציאות משתנה. + 30 ספרים בעלות מיוחדת של 35 שח לספר. ההרצאה תתקיים במהלך חודשים מאי-ספטמבר לפי בחירתכם. 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪1,900 ($542.86) סדנת ODT + ספר לכל משתתף סדנת ODT לגיבוש צוות עד 15 משתתפים. סדנה של שעה וחצי של צחוק והנאה לגיבוש צוות. הסדנה תתקיים במהלך חודשים מאי-אוקטובר. בנוסף תקבלו 15 ספרים במחיר מיוחד של 45 שח לספר. 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪2,100 ($600.00) 70 ספרים במחיר סופר מיוחד ***מיועד לצוותי חינוך המעוניינים לפתח שיח או לעורר השראה*** 70 ספרים בעלות מיוחדת של 30 שח לספר. משלוח עד הבית/הארגון באזור ירושלים והמרכז. בשאר חלקי הארץ- איסוף עצמי מאזור המרכז. 4 זמינים מתוך 5 מינימום ₪3,800 ($1,085.71) תהליך של 2 מפגשים בנושא ניהול קשוב תהליך מיוחד במינו של שני מפגשים על ניהול קשוב. מיועד לארגונים או לקבוצת מנהלים. כיצד לנהל ניהול קשוב על בסיס מודל הניהול ההומני. המפגשים יכללו תרגולים של הקשבה ואמפתיה, משימות ODT לאימון ניהול קשוב וספר לכל משתתף. מספר המשתתפים במפגשים: עד 20 משתתפים. 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪20,000 ($5,714.29) ליווי, הדרכה והטמעה בבתי ספר לשנה"ל תשע"ט VIP- מיועד לשני בתי ספר מלאי תעוזה ובשלים להנחייה כבר בשנת הלימודים הקרובה. תקבלו ממני הדרכה צמודה שבעזרתה תוכלו להטמיע את ההנחייה הקשובה בבית הספר ולהתאים את החינוך למציאות המשתנה. במסגרת הליווי אגיע ל 20 ימי הדרכה מלאים הכוללים- פגישות עם המנהל, פגישות אישיות עם מורים, צוותים והדרכות מליאה ומענה שוטף וצמוד בטלפונים ומיילים. *** שווי המתנה- פרייסלס!*** 2 זמינים מתוך 2
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!