ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

חרוזים - האלבום של אמוצי

אחרי שנים רבות של הופעות החל מלהקת הנח''ל, בה עשיתי את שרותי הצבאי, עבור דרך ''הבחורים מאפיקים'', להקה שהקמתי עם חבר והייתי הרוח החיה בה, המשך כסולן ובהרכבים שונים בפסטיבלי עין-גב ובאירועים שונים בכל הארץ וכלה בשתי הופעות יחיד שאני מריץ, וכהמשך ליצירה עבור אחרים ועבור עצמי, בעיקר לחנים אך גם טקסטים, למופעים, הצגות, ערבי שירה ועוד, החלטתי להוציא אלבום סולו שכולו לחנים שלי - בעיקר לשירי משוררים. ההפקה המוזיקלית נמסרה לידיו האמונות של אילן ארד - מוזיקאי ויוצר מוכשר בזכות עצמו.
מצורף קישור לשיר ''חרוזים מאת פו הדוב''

תולדות חיים בתחומי הבמה ועוד

מגיל צעיר בלטתי בתחומי הבמה והמוזיקה. כוכב הצגות בבית-הספר שר במקהלה וחבר בלהקות נוער שהופיעו בכל הארץ. את השרות הצבאי עשיתי בלהקת הנח''ל בתקופת הזוהר שלה - ''גשם בוא'', ''קרנבל בנח''ל'', ''שיר לשלום'' ועוד. ישבתי מאחורי גבה של נעמי שמר כשכתבה את מילות הבית הרביעי של ''ירושלים של זהב'' במבואות אל-עריש. בסוף השרות נפצעתי בהפגזה בתעלת סואץ בדרך להופעה. הפציעה קטעה את דרכי הבימתית. את שנות ההחלמה מהפציעה עשיתי באקדמיה ''בצלאל'' שם כיהנתי שנה אחת גם כיו''ר אגודת הסטודנטים. את כישורי המוזיקה והבמה ביטאתי שם בעיקר במסיבות הסטודנטים. אחרי הלימודים הקמתי עם עוד חבר את להקת ''הבחורים מאפיקים'' והייתי הרוח החיה בלהקה עת דחפתי להקלטות, הפקת תקליטים והופעות בטלוויזיה. במקביל השתתפתי כסולן ובהרכבים שונים בפסטיבלי עין-גב לדורותיהם, במועדוני הזמר של שרה'לה שרון ובהפקות שונות של המועצה האזורית עמק-הירדן. כל אותן שנים כתבתי לחנים, בעיקר לשירי משוררים ולהצגות רבות באפיקים, בעמק-הירדן וברחבי הארץ שאת חלקן גם ביימתי. להצגה ''פו הדוב'' כתבתי 10 לחנים לטקסט המקורי של א.א.מילן. חידוש של אחד מהם יופיע באלבום. בהמשך יצאתי עם שתי תכניות יחיד - אחת של שירים ישראליים "שרים ששים פלוס'' שנעשתה בסימן 60 למדינת ישראל אתה הופעתי בכל רחבי הארץ. והשנייה ''שרים ביטלס'' משירי להקת החיפושיות, תכנית שהפקתי במלאת 50 שנה להופעה ההיסטורית של הביטלס בפאלאדיום. במקביל אני מקיים סיור מוזיקלי בעקבות הספר ''הביתה'' של אסף ענברי שהיה רב-מכר לפני מספר שנים. כעט החלטתי להוציא אלבום סולו שכולו לחני. חלק מהרפרטואר האישי הקבוע שלי וחלק נכתבו במיוחד לאלבום החדש.
מצורף קישור לשיר ''סינדרלה''

''עד הלום'' - א.שלונסקי / א.ברונטמן

כשהתבקשתי לכתוב שיר לחג ה-95 של חפציבה חיפשתי טקסט שיבטא את המהות של ההתיישבות לרגלי הגלבוע. בספרון קטן של שירי א.שלונסקי שההורים שלי קיבלו ב''מפעל הספר'' מצאתי את מחזור שירי גלבוע שלו שנכתב בהקשר לתקופה בה שהה בעין-חרוד בגדוד העבודה. מתוכו בחרתי את ''עד הלום'' שמבטא את עולמם של החלוצים שעזבו את בתי הוריהם ואת תרבות ארון הספרים היהודי ברוסיה ובאירופה (אביו של שלונסקי היה חסיד חב''ד ואמו ממשפחה יהודית ציונית) ובאו לחיות בארץ ישראל. החליפו את הרמז, הדרש והסוד בהר הגלבוע, עם כל המשמעות התנכית שמתלווה אליו, את התפילות בילל התנים, את המליצות של מאפו בשירי החלוצים ואת הגוילים הישנים בדרדרים ובעדרים.
העיבוד המוזיקלי נוגע בשירים מוכרים על נופי עמק יזרעאל אך מתכתב גם עם ימינו אלה ומוסיף רובד של מוזיקה עכשווית.
כאן מובא קולאז' אילוסטרציה של תמונות מהתקופה בה נכתב השיר - רובן ככולן משויכות לאזור הגלבוע, עמק חרוד ועמק-יזרעאל.
קלידים: ישראל מזרחי, גיטרות: אלי שמאלץ, באס: יותם בארי, תופים: איתן יחזקאלי, קלרינט וחליל: אילן ארד, הקלטה ומיקס: אלון תמיר,
מצורף קישור לשיר ''עד הלום''

''אליעזר בן-יהודה '' מתוך המופע ''שרים שבעים פלוס''

המופע החדש שלי יכלול את שירי האלבום וכן שירים מתוך המופע הקודם כמו למשל ''אליעזר בן-יהודה" מלים: ירון לוונדון, לחן: מתי כספי, ביצוע שלי מהתכנית "שרים שבעים פלוס" ערב של שירים עבריים מכל הזמנים בסימן 70 לישראל.
"כמו הנביאים הקנאים לשם הוא קינא לפועל ולתואר ולשם..."
קישור לשיר ''אליעזר בן-יהודה''

''בנימין זאב הרצל'' מתוך המופע ''שרים שבעים פלוס''

ועוד דוגמא מהמופע הקודם: ''בנימין זאב הרצל''- י.רוטבליט / י.רוזנבלום - ביצוע שלי מתוך ההופעה "שרים 70 פלוס" ערב של שירים עבריים מכל הזמנים בסימן שבעים שנים ועוד קצת לישראל.
הציונות המודרנית החייתה את הכמיהה העתיקה לארץ ישראל והביאה להקמת המדינה. במבט אירוני / ציני, פוסט ציוני, כתבו יענקלה רוטבליט ויאיר רוזנבלום על חוזה המדינה.
קישור לשיר ''בנימין זאב הרצל''

''לך לך'' בראשית י''ב / א.ברונטמן

קולאז'-אילוסטרציה ויזואלית לשיר "לך לך" מלים: בראשית י"ב, לחן ושירה: אמוץ אמוצי ברונטמן, הפקה מוזיקלית: אילן ארד.
יום העצמאות של מדינת ישראל, שנחוג באפיקים בסימן " לך לך ... וגו' " , זימן לי את הלחנת הטקסט מבראשית פרק י"ב שבו מצווה ה' את אברהם אבינו : "...לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך...וגו' " .
העיבוד המוזיקלי נעשה ברוח הטקסט: אברם (בטרם נוספה ה ה' לשמו) יוצא מאור כשדים לארץ כנען. הוא מתחיל את מסעו בפריטה מזרחית עדינה כשקולות העדרים ופעמוניהם מלווים אותו, נשמעת מעין תרועה הקוראת להמשך המסע - "...אל הארץ אשר אראך..." . אברהם מקיים את הבטחת אלוהיו: "...ואעשך לגוי גדול..." . ולבסוף גם מתברכות בו "...כל משפחות האדמה"
קישור לשיר ''לך לך''

''הקיץ גווע'' - ח.נ.ביאליק/ א.ברונטמן

קולאז'-אילוסטרציה ויזואלית לשיר "הקיץ גווע" מלים: ח.נ.ביאליק לחן ושירה: אמוץ אמוצי ברונטמן
עיבוד והפקה מוזיקלית:אילן ארד
כינור: גלעד הילדסהיים, צ'לו: רז כהן, חצוצרה: נבות שגיא, חליל, קלרינט וסקסופון: אילן ארד
השיר והעיבוד הם קלאסיים באופים. את הלחן והעיבוד המוזיקלי מובילים ערכים ספרותיים של השיר:
1. מוטיב ההתמעטות וההצטמצמות - מההוד וההדר של הקוסמוס והטבע אל הפרטים הארציים הקטנים האנושיים והבודדים. 2. ההפתעה של הסוף: הקריאה לתכליתיות - עם כל היופי הפיוטי של סוף הקיץ והסתיו, לא פחות חשוב הוא הצורך המעשי להתכונן לחורף וכמובן המטפורה שבעניין.
ייעוץ ספרותי: חנה ברגר
קישור לשיר ''הקיץ גווע''

החזית והגב של האלבום

מופיעים בקבצים המצורפים

חוברת עם פירוט מילות השירים והמבצעים בכל שיר

מופיעה בקבצים המצורפים

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 60 משקיעים
 • ₪14,100 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
28%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) אלבום דיגיטלי או פיזי לבחירה לבחירה בין אלבום פיזי כולל חוברת עם עיצוב גרפי ומילות כל השירים שיישלח לתומך או הרשאה להורדת אלבום דיגיטלי זהה מינימום ₪75 ($21.43) אלבום כנ''ל פלוס הזמנה לאחד ממופעי ההשקה התורמים יקבלו אלבום כנ''ל פלוס הזמנה לאחד ממופעי ההשקה של האלבום. מופעי ההשקה יתקיימו במאי. חלוקת האלבום תתבצע ביוני. מינימום ₪100 ($28.57) אלבום כנ''ל פלוס הזמנה לאחד ממופעי ההשקה + דיסק נוסף אלבום כנ''ל פלוס הזמנה לאחד ממופעי ההשקה + דיסק נוסף - לקט לחנים שלי לשירים שונים שלא נכנסו לאלבום ובביצועים שונים (''הבחורים מאפיקים'' ואחרים). מופעי ההשקה יתקיימו במאי. חלוקת האלבומים תתבצע ביוני מינימום ₪3,500 ($1,000.00) הופעה המשלבת את שירי האלבום עם מבחר של שירים עבריים מכל הזמנים הופעה המשלבת את שירי האלבום עם מבחר של שירים עבריים מכל הזמנים מתוך התכנית שלי ''שרים שבעים פלוס'' בסימן 70 שנה למדינת ישראל שאני מריץ כבר זמן מה בכל הארץ. דוגמאות מההופעה אפשר לראות בתיאור הפרוייקט. ההופעה יכולה להתקיים באולם סטנדרטי, בפאב או בשטח גדול בבית פרטי. בתאום החל מיולי 2018. המופע כולל מצגת עם מילות כל השירים והקהל מוזמן להצטרף לשירים. במקרה של חלל גדול כמו אולם או פאב (לא בית פרטי) הסכום אינו כולל את עלות המקום והגברה התואמת לגודל החלל. מינימום ₪3,500 ($1,000.00) ''שרים ביטלס'' - מבחר משירי להקת החיפושיות ''שרים ביטלס'' - מבחר משירי להקת החיפושיות - זהו מופע שאני מריץ יחד עם הפסנתרן והמוזיקאי מוריס בבני קרוב ל 10 שנים. המופע כולל קטעי קישור וסיפורים מאחורי הקלעים על הלהקה וכן מצגת עם תמונות ומילות כל השירים. הקהל מוזמן להשתתף בשירה. בתיאום החל מיולי 2018. ההופעה יכולה להתקיים במועדון או פאב או בשטח גדול בבית פרטי. במקרה של חלל גדול, מועדון או פאב (לא בית פרטי) הסכום אינו כולל את עלות המקום והגברה התואמת את גודל החלל. אפשר לראות דוגמא מהמופע - כתבו בגוגל או ביוטיוב: "סרטון הדגמה קצר למופע ''שרים ביטלס'' או הכנסו לכתובת: https://www.youtube.com/watch?v=AEE6AgfJKFo
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!