ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

כמה מילים עליי

שמי רז אופיר.
אני בן קיבוץ עין החורש, יליד 64, נשוי ואב לשתי בנות, ומתגורר בקיבוץ.
לפני מספר שנים, בעודי עובד בענף המטעים, נחשפתי לכמה מפלאי הטבע הפחות נצפים באזור מגוריי. זכיתי לראות בעלי חיים שונים שמטבעם הם מעדיפים להסתר מעין אדם שאת עקבות מסעותיהם הליליים ניתן היה לראות על עפר השבילים, ובאדמת השדות העוטפים את הקיבוץ. באותה תקופה רשמתי לעצמי מספר סיפורים קצרים על אנשי הלילה- שומרי שדות, פקחי סיירת, ציידים, והקורות אותם בעת פעילותם הלילית, ומפגשיהם עם בעלי החיים השונים ועם אנשי הלילה האחרים- גנבי היבול ובעלי החיים, שודדי הציוד החקלאי, ובוזזי הדשן, חומרי ההדברה, ושאר החומרים היקרים שננעלו במחסני המגדלים למשמרת בלילות.
עברו שנים, הלכתי למקומות אחרים, יצאתי ללימודים, ושבתי לקיבוץ, אבל לא שבתי אל עבודת המטעים, התחתנתי, הקמתי בית, ושבתי ונזכרתי באחת מאהבותיי המוקדמות- אהבת הסיפור.
הסיפורים הנושנים נזנחו, כי שוב אינני מעורב בחיי החקלאות של סביבת הקיבוץ, אבל המוטיבים המרכזיים שבהם – אהבת החי, ואהבת הלילה, נותרו. והם משתלבים בסיפורי העכשווי שנכתב מנקודת ראות והשקפה בוגרים יותר, ועוסק בנושא אחר הקרוב לליבי אף הוא, שבו גם עסקתי בלימודיי – נפש האדם ויחסים בין אישיים.

הספר פולי א דו

הספר שנקרא פולי א דו – Folie a deox – בעברית - שגעון בשניים.
מתאר את מערכת היחסים המורכבת בין שני חברי נפש שעברם המשותף במלחמה, ומאורעות שונים בחייהם בתקופה שאחריה, לקחו אותם אל מסע הרסני, טוטלי וחסר תוחלת.
הספר מתרחש בעתיד, אך אינו סיפור מדע בדיוני, והוא עוסק אך ורק בחוויותיהם האישיות של הגיבורים מהאספקט הנפשי, ובפעולות שהם פועלים בעקבות מחשבותיהם. למעשה ניתן להכיל את הסיפור ולשבץ אותו בכל נקודת זמן למן תחילתה של ההיסטורי האנושית ועד ימינו אנו.
הסיפור ממוקם בארצות הברית של שנות הארבעים של המאה הנוכחית. אך ניתן לשבצו או להעבירו בעצם לכל מקום בעולם, משום שהוא עוסק בחוויה האישית הסובייקטיבית של גיבוריו, ומבטא הלכי רוח ומצבים אוניברסליים, התקפים לכל מקום בעולם.
הסיפור מסופר על ידי שני דוברים לסירוגין (לא באופן סימטרי) שהם שני הגיבורים הראשיים של הספר, בצורת סיפורים ומחשבות אותם הם מספרים בדמיונם לבנותיהם, ודרכן אל קהל הקוראים, ובשיחות שהם מקיימים ביניהם, שדרכן אנו נחשפים לתיאורי מאורעות שהתרחשו בעברם.

מטרתי בגיוס הכסף

היא לאפשר את הוצאת הספר לאור, על מנת לאפשר את הפצתו לקהל.
הכסף שיגויס בפרויקט מיועד וישמש למטרה זו בלבד, וסכום המטרה שנקבע כולל בתוכו את עלויות ההוצאה לאור כפי שנקבעו על ידי המו''ל. ניתן יהיה לעקוב אחר תהליך הגיוס והתקדמות הפרויקט באתר. לשאלות בנושא הפרויקט, או בנושאי הספר ועלילתו ניתן ליצור עמי קשר בכתובת המייל: razofir@einhahoresh.org.il ודרך האתר.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 21 משקיעים
 • ₪6,130 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
13%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪40 ($11.43) תודה אישית במייל מכתב תודה אישי במייל מינימום ₪100 ($28.57) תודה אישית במייל + תעודת הוקרה מכתב תודה אישי במייל ותעודת הוקרה שתשלח בדאר מינימום ₪200 ($57.14) תודה אישית במייל ועותק אלקטרוני מכתב תודה אישי במייל. עותק אלקטרוני של הספר "פולי א דו"בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו ובמקביל לעלייתו של הקובץ באתר מינימום ₪250 ($71.43) חולצה עם לוגו עטיפת הספר "פולי א דו " ועותק אלקטרוני חולצה עם לוגו עטיפת הספר שתישלח תוך זמן קצר. עותק אלקטרוני של הספר "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו ובמקביל לעלייתו של הקובץ באתר 28 זמינים מתוך 30 מינימום ₪300 ($85.71) עותק הספר בכריכה רכה + הקדשה אישית עותק של הספר "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו 27 זמינים מתוך 30 מינימום ₪450 ($128.57) חולצה עם לוגו עטיפת הספר + עותק הספר בכריכה רכה והקדשה אישית חולצה עם לוגו עטיפת הספר שתישלח תוך זמן קצר. עותק של הספר "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו 27 זמינים מתוך 30 מינימום ₪600 ($171.43) עותק אלקטרוני + עותק הספר בכריכה רכה + פגישה אישת פגישה אישית איתי לשיחה על הספר ועל פי תאום מראש, עותק אלקטרוני של הספר "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו ובמקביל לעלייתו של הקובץ באתר. עותק של הספר בכריכה רכה "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו 4 זמינים מתוך 5 מינימום ₪1,500 ($428.57) עותק אלקטרוני + עותק הספר בכריכה רכה + הרצאה / שיחה על הספר הרצאה/שיחה על הספר בפורום עפ"י בחירת התורם ובתאום מראש, עותק אלקטרוני של הספר "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו ובמקביל לעלייתו של הקובץ באתר. עותק של הספר בכריכה רכה "פולי א דו" בסיום הפרוייקט וגיוס הכסף במלואו 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!