ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

השקת הספר "שער הזהב" - מדריך נוער במים סוערים


הספר "שער הזהב" מתאר מסע של צמתים המתחיל במעברת "עלומים" בעיר כפר סבא של אמצע שנות ה- 60. אני שחלמתי על הארץ המובטחת, כהבטחתו של אבי, נוחת למציאות אחרת ממה שתיארתי לעצמי אי שם בין הרי האטלס - בילדותי במרוקו.
אני, כיום מנהל מינהל חברה ונוער במחוז מרכז, מזמין אתכם לסיפורי המיוחד אשר מתחיל באותו רגע מכונן כשאני מתקבל סוף סוף לחברה הצברית ומשם לצמתים מכוננים אשר ישפיעו על החברה בישראל. את הסיפור שלי אני מרצה בכל רחבי הארץ, מעל אלף הרצאות, בקרב אנשי חינוך ונוער בוגר ומשתף בשיח על ערכים, עקרונות ותובנות בנושא מנהיגות חינוכית ישראלית.
אני מזמין אתכם לקחת חלק בעיצוב פניה של החברה הישראלית במימון המוני של השקת הספר שחיברתי "שער הזהב", כל תרומה תתקבל בברכה, המיזם יסתיים בתאריך 16 בדצמבר 2017.

תקציר הספר "שער הזהב"

"הוא עמד מחוץ למגרש הכדורגל והביט בערגה ובקנאה בילדים המשחקים. זיכרונות עלו בראשו, מהמגרש בעיירה בני-מלל שבמרוקו. המחשבות גרמו לו לשקוע בעצב. העיר, הקהילה, הנופים, הריחות, כולם רחוקים כל כך עכשיו".
זהו סיפורו של ילד, עולה חדש ממרוקו, המתגורר במעברה. במרוקו חלם על ארץ זבת חלב ודבש כמו בסיפורים, אך כאן הוא זנוח, דחוי חברתית ואינו מדבר עם איש. במציאות מנוכרות זו, המרוחקת כל כך מכל מה שחלם עליו, הוא מרגיש לפתע יד מונחת על כתפו. המדריכה אורית מכניסה אותו למגרש הכדורגל כשרגליו כושלות מרוב התרגשות, אולם בתוך זמן קצר הוא מפגין יכולות משחק בלתי רגילות ומבקיע שני שערים לטובת הקבוצה שלו. "שער הזהב" היה יותר משער במשחק כדורגל. זהו השער שדרכו נכנס לחברת הילדים בישראל של שנת 1964, ומרגע זה נפתח מסע של הגשמה עצמית דרך תנועות נוער, פנימייה, צבא, עסקים, חינוך ופוליטיקה. במרכז המסע עומד תפקידו כמדריך בני נוער, שבו הפעים את תחושת השליחות, והפך ממקבל למעניק.

רפי דהן הוא מנהל מחוז מרכז מנהל חברה ונוער במשרד החינוך, הוא בוגר תואר ראשון ושני בחינוך ובהיסטוריה של עם ישראל, חבר מועצת פתח תקוה ומועמד לראשות העיר לשעבר. דהן זכה בשני פרסי חינוך, ומילא שורה של תפקידים בתחום החינוך: הדרכת נוער חבורות רחוב, ניהול מרכזים קהילתיים, ניהול מחלקת הנוער בעיריית פתח תקוה, פיקוח מטעם משרד החינוך במחוזות תל אביב והמרכז וראש תחום נוער בקהילה במחוזות תל אביב ומהמרכז. בעבר פרסם את הספרים "ספר שירים במעברים" ו"אומתם של הייתם להם אם". כמו כן לקח חלק בהעלאת המחזמר "שער הזהב" המבוסס על סיפור ילדותו, ובמחזה "מדריך במים סוערים", המבוסס על חוויות ראשוניות בתחום הדרכת נוער חבורות רחוב.

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!