ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

רס"ן אורי אזולאי ז"ל - יום ההנצחה ה-21

מלאכי אריק

אגדה בחייו

בשדות בהם פסע נאספה כבר הכותנה, ברז ישן דומע את מימיו אל אדמה רוויה. איקליפטוס מרכין את צמרתו. כאן צעד גיבור. נשמתו רכה, גופו סגסוגת פלדה, חיבוקו - מלחצי ברזל. עלה נושר מבשר על בוא הסתיו.

חייו ונפילתו של רס"ן אורי אזולאי ז"ל שזורים אולי יותר מכל בסיפורה הטרגי של קרית שמונה. בן קרית שמונה אשר גדל, התחנך ובגר בה, נופל במשימה על הגנת שלומה וביטחונה. אותו חוט שני הרוקם את חייו טלאים, טלאים: ניתק בדיוק במקום בו החל. בדיוק מעל המקום בו נולד, מרחק פסיעה מבית הוריו, אשר שמעו באותו לילה מר את רעם המסוקים, את זעקת הפצועים ולא ידעו כי בנם בנופלים.

אורי נולד בסתיו 1970 בקריית שמונה. אח תאום לאורלי והרביעי בין עשרה ילדים, אשר נולדו למשה ומטילדה אזולאי. עבורם היו התאומים נחמה. רק שנה חלפה מאז שכלו את בנם הצעיר, יעקב, לאחר מחלה ופתאום ממלא האור שוב את בית המשפחה.
בקיץ 1988 התגייס אורי לצה"ל. בתחילה הוא מצטרף לקורס טיס, אולם מיד כאשר נודע לו על קבלתו לסיירת מטכ"ל, הוא עוזב את הקורס ומצטרף ל"יחידה" כדי להישאר עם הרגליים על הקרקע, כדבריו. תקופת שירותו בסיירת מטכ"ל עלומה ואסורה לפרסום. לפני תום השירות הסדיר, נשלח אורי לקורס קצינים וחוזר ליחידה כמפקד צוות.
אותה תקופה החלה רצועת עזה לגעוש. אורי מבין שעיקר הפעילות מתרחשת ברצועת עזה ולמרות אהבתו לסיירת מטכ"ל ולאנשיה, הוא עוזב את היחידה ומצטרף ליחידת המסתערבים "שמשון" כמפקד פלוגה. על פעילותה של יחידה זו, אשר אחראית למעצרם ולחיסולם של עשרות רוצחים ולביעור הטרור מרצועת עזה, נרקמו אגדות רבות, רובן למרבה הפלא, היו אמתיות לחלוטין. השירות ביחידת המסתערבים חושף פן נוסף באישיותו של אורי. מפקד נועז, אשר דואג לחייליו, עומד בראשם ומחנכם לסובלנות וליחס הוגן לאוכלוסייה המקומית. גם כאן בולטים כישוריו, מקוריותו ונחישותו המדהימה. עם פינוי עזה, מתפרקת יחידת המסתערבים. אורי, ששמו יצא כקצין מצטיין שזוכה להערכה בדרגים הגבוהים ביותר, מתנדב לשרת כמפקד פלוגת צנחנים. תפקיד אותו ביצע שלוש פעמים רצופות בטרם מצא את מותו.

בראיונות עיתונאים מספרים חייליו בהערצה, כיצד תרם שלוש ממשכורתיו למימון הקמת מועדון פלוגתי. החיילים, אשר שמעו על עברו המפואר, למדו להעריכו ולהעריצו כאב והוא החזיר להם ביחס אבהי, בנכונות לעזור ולהקשיב. תחת פיקודו מילאו פלוגות הצנחנים משימות ברמת סיירת מובחרת. בד בבד עם שירותו בצנחנים, נערך אורי לקראת יציאתו לקורס טרור מיוחד בארצות הברית, המשך לקורס הממושך בו השתתף עוד בהיותו ביחידת "שמשון". לאחר היה אמור אורי להיכנס למסלול אופ"ק המיועד לקצינים מצטיינים, לצאת ללימודים אקדמאים מטעם הצבא ולחזור לאחר מכן אל עמדות הפיקוד הבכירות.

לאחר מותו סיפרו חבריו, שגם ביחידה עילית זו, הצליח אורי להתבלט בכוחו העז, בפיקחותו ובנחישותו לבצע את הבלתי אפשרי בצורה המוצלחת ביותר.

(אתר ההנצחה).

הבהרה


פרויקט גיוס זה נפתח, עקב העלויות הכלכליות הכבדות מידי שנה ב-20 השנים האחרונות, ובמעמסה הרגשית הכרוכה בהפקת אירוע בסדר גודל כזה עבור בני המשפחה. משכך, מבקשים אנו את עזרתכם במימון חלק מהעלות הכוללת, ולאפשר את המשך קיום מורשתו של אורי ז"ל, בהיבט החינוכי הערכי והלימודי, וגם כאירוע ספורטיבי לכ-1500 המשתתפים בו מידי שנה.

היה ונגייס סכום שמעל 60,000 ש"ח, יתרת הכסף תשמר ב"קרן ההנצחה לזכרו של רס"ן אורי אזולאי", הכסף הנותר ישמש את הקרן לפעילויות נוספות לשימור מורשתו.
היה ונגייס פחות כסף מהסכום הדרוש (מחצית פלוס), נעשה מאמץ גדול מאוד לקיימו במתכונת מצומצמת ובהתאם לעלויות.
במקרה של החלטה על ביטול המירוץ עקב עלויות גבוהות מידי, כל תורם שיבקש את כספו בחזרה מקרן ההנצחה, כספו יוחזר.
תודה רבה.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!