ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

אנדרטת ״קרב מנהרת ניר-עם שדרות״

אנדרטת הארבעה בשדרות

אנדרטת הארבעה בשדרות

מבקשים את עזרתכם בגיוס מימון להקמת אנדרטה לזכר הארבעה שנפלו בגבורה בקרב מנהרת ״ניר עם שדרות״ בכג תמוז תשע״ד 21.7.14 במסגרת מבצע ״צוק איתן״.
האנדרטה מעוצבת כדלתות של ג׳יפ, צופה לאזור הקרב עצמו כ 700 מטר משדרות וממוקמת בתוך מצפה פנורמי.
המקום יספר את סיפור הקרב ואת סיפורם של הארבעה שקיבלו צל״ש על תפקודם בקרב תוך הקרבת חייהם.
במקום ייבנה גם מרכז מבקרים על ידי עיריית שדרות.

על הנופלים

רב סמל בכיר בייניסיאן קסהון

בן 39 מנתיבות, גשש בקבע בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה. נפל בתקרית חדירת מחבלים דרך מנהרה באזור קיבוץ ניר עם, במהלך מבצע "צוק איתן".
חבריו של בייניסיאן באוגדת עזה שבה היה מוצב קראו לו "דני". הוא שירת בצה"ל 21 שנה ונפצע במהלך שירותו בהתהפכות של ג'יפ סיור. כתוצאה מהפציעה סבל בייניסיאן משברים בקרסול ומשטפי דם בראשו והועבר לתפקיד בפיקוד, אבל נלחם במשך שנתיים וחצי כדי לחזור אל השטח. כחצי שנה לפני שנפל חזר בייניסיאן אל תפקידו כגשש. "הוא תמיד פחד מהמנהרות", אמרה גליאטו אשתו, "כואב לי הלב שהוא עכשיו הלך בדרך הזו. יצאו מהמנהרה ולקחו לו את החיים".
"הוא איש צנוע ושקט, בנאדם טוב שעזר לכולם", סיפרו בני משפחתו. "כל מי שביקש עזרה הוא נתן לו, תמיד חייך לכולם, איש טוב עם לב גדול".

בייניסיאן הותיר אחריו אישה בהריון מתקדם ושלושה ילדים.

רב סמל בכיר בייניסיאן קסהון הובא למנוחת בבית העלמין בנתיבות.

רס״ל נדב גולדמכר

בן 23, לוחם בבה"ד 1 מבאר שבע, נהרג בתקרית שבה חדרו מחבלים דרך מנהרה אל שטח מדינת ישראל במהלך מבצע "צוק איתן".

"גידלתם בן למופת", אמר מפקדו של נדב להוריו. "לא ניתן להיות טוב מזה. הוא ביצע כל מטלה, וסייע בנחישות ובצניעות ובלי הרבה רעש. אני מודה ומחבק אתכם, וכואב את כאבכם, ומצדיע למי שנתן את חייו למעננו ולמען מדינת ישראל".

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ספד לבן עירו: "נדב מסמל את ארץ ישראל היפה והמיוחדת. הוא היה צעיר יפה תואר, מלא באהבה למשפחתו ולארצו. הוא וחבריו הגיבורים הקריבו עצמם במסירות נפש למען המולדת ולהגנה על אזרחי מדינת ישראל".

נדב הותיר אחריו הורים ושלושה אחים.

סמ"ר גולדמכר נטמן בית העלמין הצבאי בבאר שבע.

סגן אלוף דולב קידר

בן 38 ממודיעין, נהרג בתקרית שבה חדרו מחבלים לשטח מדינת ישראל, ליד קיבוץ ניר עם, במסגרת מבצע "צוק איתן".

סא"ל קידר מונה לתפקידו בתור מג"ד רק שבועיים לפני האירוע. דולב התגייס לפלוגת החבלה וההנדסה (פלחה"ן) של חטיבת גבעתי במרץ 1995. הוא יצא לקורס קצינים ושימש בתפקידי קצונה בפלוגה ובחטיבה. מאוחר יותר, חזר לפלחה"ן כמפקדה, ולאחר מכן שימש כמג"ד גדוד רותם של החטיבה. לאחרונה היה קצין אג"ם אוגדתי באילת, עד שהועבר לתפקידו החדש.
סא"ל קידר הגיע לאוגדת עזה במהלך המבצע יחד עם צועריו מקורס קציני החי"ר שעליו הוא מפקד, כחלק מהתמרון הקרקעי. בזמן שהכין את גדודו לפעילות נגד חמאס, חייליו אבטחו את היישובים בצפון עוטף עזה מחשש לחדירת מחבלים במנהרות.
ערב לפני האירוע, הספיק סא"ל קידר לתדרך את מאות פקודיו סמוך לגבול, התריע בפניהם על סכנת החדירה ממנהרות והורה להם להגביר ערנות ולחתור למגע עם המחבלים.
"לא היה אכפת לו מדרגות, הוא העריך ופרגן לכל מי שעשה משהו. חייכן ומאיר פנים. מקצוען בכל קנה מידה", סיפר קצין ששירת תחתיו. "הוא היה מומחה לעזה והכיר אותה היטב עוד מהשנים שבהן ישבנו ברצועה".
"הוא התעקש להיות באזור על אף שהוא היה אמור להיות במצפה רמון", סיפרה אשתו מיכל קסטן-קידר. "הוא טען שזה לא ערכי שיש גיוס מילואים, וצוערים של בה"ד 1 לא יהיו שותפים ללחימה בעזה". "הוא היה בעל נפלא. איש חם ואוהב. אבא נהדר ומצחיק שאהב לעשות שטויות עם הילדים שלו. כולם ניבאו שהוא יהיה אלוף. כל מה שעשה, הוא היה עושה בהצטיינות. כולם בצבא ראו בו מודל לחיקוי ורצו להיות כמוהו. הוא היה איש חם ואוהב. הוא היה בן נהדר ואהב מאד את כל המשפחה שלו".

דולב הותיר אחריו את אשתו מיכל, בתו בת 10, בנו בן 6 ואת בתו הפעוטה בת שנתיים.

סגן אלוף דולב קידר הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין במודיעין.

סג"מ יובל היימן

בן 21 מאפרת, נפל בהיתקלות עם מחבלים שחדרו אל שטח ישראל, במהלך מבצע "צוק איתן".

יובל היה לוחם בחה"ן (חבלה והנדסה) צנחנים וצוער בבה"ד 1, שם שימש כקשר מג"ד.
במותו הוא הועלה מדרגת סמל לדרגת סגן-משנה.
"הוא היה מצטיין בהכל, בכל תחום בלימודים, בספורט, בעזרה לאנשים, סיים קורס מכי"ם בהצטיינות, הוא הצטיין בהכשרה בקורס קצינים" מספר חברו הקרוב, גלעד כהן. לפני גיוסו לצה"ל למד יובל בישיבת מעלה.
מכרי המשפחה סיפרו כי אביו משה שירת בסיירת מטכ"ל ולאחר מכן בסיירת צנחנים, וגם כיום משרת בצבא בתחום המודיעין. אחיו של יובל משרת בצה"ל כלוחם. הסבא רבא של יובל, נפל במהלך מלחמת השחרור.

עודד רביבו, ראש מועצת אפרת, אמר כי העיר "עטופה בצער כבד וביגון עמוק על מותו של אחד מטובי בניה, דור רביעי לבוני אפרת ולמשפחה שורשית שכל ההיסטוריה שלה פוסעת בנתיבי בניין העם, הארץ ובביסוס ביטחון המדינה".
יובל הותיר אחריו הורים, אח צעיר ושתי אחיות צעירות.

סגן משנה יובל היימן הובא למנוחות בחלקה הצבאית בהר הרצל.

קבצים נוספים

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!