צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444
crowd funding course

תקציר הספר

המאה החמישית לספירה הייתה תקופה סוערת שבה העולם העתיק הקיים מזה מאות שנים עמד על סף שינוי דרמטי. יציבותה של האימפריה הרומית, שהיה נדמה שתתקיים לעד, מתחילה להתערער בעקבות פלישות חוזרות ונשנות של שבטים ברבריים ושורה של משברים חברתיים וכלכליים קשים.

על רקע תקופה זו של חוסר ודאות והתנגשות בין עמים, שבטים, דתות ותרבויות, מובא סיפורו של שמעון, נער יהודי שגדל ברומא ומוצא עצמו, לאחר אירוע טראומטי, נספח לשבט ברברי נודד. הוא מתיידד עם גייזריק, מנהיג ברברי קשוח, פיקח וכריזמטי, ויחד הם חוצים ארצות ויבשות, עוברים הרפתקאות רבות ומייסדים לעצמם ממלכה חדשה בצפון אפריקה לאחר קרב אדירים מול לגיונות הצבא הרומי מטיל האימה. שמעון מוצא עצמו נקרע באהבתו לשתי נשים כמו גם בין עברו היהודי לזהות הברברית החדשה שאימץ לעצמו. נוסף על כך הוא נאלץ להתמודד עם רוחות רעות שרודפות אותו ונבואה מסתורית המושכת אותו באופן לא מוסבר מזרחה, לעבר ירושלים העומדת בשיממונה מאז חורבן הבית.

הסיפור שופך אור על יהדות ועל יהודים, בעיקר בצפון אפריקה, בתקופה סוערת אשר מעט מאד ידוע עליה. העלילה, שבה משולב מחקר עצמאי, משקפת יחסי גומלין מיוחדים במינם בין שני עמים (יהודים וברברים אנשי הצפון) שמאות שנים לאחר מכן הפכו צאצאיהם ליריבים מרים. הספר גם מציע גישה חדשה ומרתקת לשאלה המסעירה את דמיונם של יהודים ולא יהודים במשך 2,000 שנה – היכן הם כלי המקדש?

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 18 משקיעים
 • ₪4,940 הושקע מתוך ₪
 • 0
  2
  ימים
  :
  1
  6
  שעות
  :
  0
  6
  דקות
12%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!