ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מה הסיפור?

דמיינו לעצמכם ים. גלים. שקיעה. שקט. ואסדת טיפול בגז- מפעל מתכת מפלצתי הבוקע מן המים, כמו זה בתמונה, תקועה לכם מול הפרצוף - 9.5 ק"מ מהחוף.
באסה. "אז נלך לחוף אחר" אתם אומרים. אז זהו...שאין לכם כל כך לאן לברוח. עד 32 אסדות כאלה ופארק ימי ליצוא גז, עתידים להיות מוקמים לאורך חופי ישראל מחוף דור ועד נתניה. זוהי תכנית שאושרה כחקיקת משנה ע"י הממשלה (תמ"א 37/ח). האסדה הראשונה שעתידה להיות מוקמת מול חוף דור, כבר בבנייה בארה"ב!

"טוב אז לא נלך לים. למי יש כח למאבקים?" - אבל גם אז אתם לא חומקים מהאסון שעתיד להתרחש פה, אם תוקמנה האסדות האלה. שפך כמעט וודאי של חביות “קונדנסט“ (סוג של נפט קל- נדיף, פציץ ומסרטן) ושפך מים מזוהמים מהאסדה לים, מי תוצר המופרדים מן הגז לים וכוללים מתכות כבדות שאסורות למאכל אדם או לשתייה, הם אסונות והרס בלתי הפיכים לחוף, לדגת הים שנאכל ולמי השתייה המותפלים ממימי הים במפעל ההתפלה שבחדרה.

הסכנה היא גם למי הברז כתוצאה מהולכת הקונדנסט ביבשה- ע"פ חוות דעת הידרוגיאולוגית העוסקת בנתיב צינור הקונדנסט דור-חגית, מדובר בסכנה מוחשית ומהותית ביותר למעיינות, מי התהום, נקודות השאיבה, מתקני ההתפלה ולמקורות מי השתייה שלנו

זה יגיע אליכם גם באמצעות האוויר שאתם נושמים - ארובות ונשמי האסדה פולטות מזהמים רעילים, גם במצב שגרה ולא רק במצב תקלה- עד פי עשרות מאשר בתי הזיקוק בחיפה, על סמך נתונים עדכניים של המשרד להגנת הסביבה, מאסדת תמר, אחותה הקטנה של אסדת לוויתן המתוכננת להיות מוקמת מול חוף דור.

אחד החומרים המסוכנים ביותר לבריאות הוא הקונדנסט, חומר המופרד מן הגז באסדת הטיפול. זהו חומר מאד מסרטן שיובל בצנרת סבוכה וארוכה אל היבשה ודרך מיכלי אחסון באתר חגית, יקנעם לקרקעות הצפון במפרץ חיפה. קונדנסט הוא חומר נדיף ונפיץ מאד, המכיל בנזן בשיעורים גבוהים- בנזן הוא חומר הידוע בוודאות כמסרטן, כמו גם קסילן, טולואן, אתיל-בנזן ועוד- חומרים החשודים כמסרטנים. מספיקה תקלה קטנה בכדי לגרום לקטסטרופה.
חשבו על טיל אחד, או רעידת אדמה, שמצליחים חס ושלום לפגוע בצינור להובלת הקונדנסט או במתקן לאחסונו...
בקליפורניה אסדות מסוג זה הוצאו מהחוק כבר ב 1997, בשל הסכנה לאזרחים...

תמכו בנו. למען הסביבה. למען עצמכם. למען אהוביכם. למען משפחתכם. למען ילדיכם. למען הדורות הבאים! עשו זאת עכשיו בבקשה. אין זמן אחר להציל את בתיכם ומשפחותיכם מהסכנה הזו.

יש פתרון אחר

הטכנולוגיה שממשלת ישראל בחרה בה לטיפול בגז היא מיושנת וכמעט שאין בה שימוש יותר בעולם.
הפתרון הנכון (שלאחרונה גם נבחר לטיפול במאגרי הגז "כריש" ו"תנין") הוא אסדה צפה במעמקי הים (כ 100 ק"מ מהחוף) על פי באר הגז. ובאנגלית FPSO.
היתרונות ברורים:
1. אין צורך בצנרת ארוכה להובלת הגז מעומק הים לאסדה. 2. הקונדסנט נשמר על גבי האסדה, ומשם מובל בספינות לכל העולם, במקום להובילו בצינורות ללב יבשה מאוכלסת. רק צינור גז יבש נקי מגיע לישראל.
זהו פתרון בטוח, יעיל, גמיש שמשתמשים בו בכ- 80% של הפרויקטים בעולם מאז 1980 (כ- 98% מהפרויקטים הימיים בשדות הגז בעולם, הינם מבוססי פתרונות צפים).

מי אנחנו? מה מטרותנו?

אנחנו עמותת אזרחים שהתאגדו יחד כדי להתנגד ולעשות כל מה שניתן בכדי למנוע את אסון האסדות. למען בריאותנו, בריאות ילדנו, בטיחותנו, וסביבתנו.
מטה המאבק הציב לנגד עיניו שלוש מטרות עיקריות:
1. הרחקת האסדה הראשונה אל פי באר הקידוח בשדה לוויתן (שימוש ב- אסדות צפות FPSO).
2. מניעת הקמת מיכלים, מתקנים ומפעלים פטרוכימיים ליד אתר "חגית" ו/או אתר "מרץ" או בכל מתחם אחר באזור מיושב.
3. מניעת הכנסת הקונדנסט לארץ ואיסור על שינועו בצינורות ו/או אחסונו במיכלים ביבשה או בקרבת החוף.

כיצד אנחנו פועלים להשיג את מטרותנו ולמה אנו זקוקים לתרומתכם?

1. עבודה משפטית ביצוג משרד עו“ד ליפא מאיר להפסיק את שגעון בניית האסדה הקבועה בחוף דור ולשנות תוכניות לבניית אסדה צפה, כפי שהציעה נובל אנרג׳י במקור וכפי שלאחרונה קבלה הזכיינית אנרג'יאן אישור ביחס למאגרים כריש ותנין..

2. עבודה עם לוביסט בכנסת ובוועדותיה לבטל את חוק תמא 37, ולסכל את נסיון הממשלה להעביר את חוק האזורים הימיים תוך ניטרול משרדי איכות הסביבה והבריאות בכל תהליכי קבלת החלטות בנושא, לרבות האסדות המוקמות.

3. קמפיין סרטונים ויראלי חסר תקדים שבו אלפי ילדים מבקשים תשובה מהמבוגר האחראי אשר מבצע כסף מפקיר את כולנו, לא דואג לעתיד הילדים והדורות שיגיעו.

4. פעילות מדיה עניפה לגיוס האזרחים, אמצעי התקשורת, המועצות וכל אירגוני הסביבה, איכות השלטון, כדי להפעיל לחץ בילתי אמצעי על כל אחד ממקביל ההחלטות.

עשרות מתנדבי העמותה עובדים, ללא שומ פיצוי ושכר, ימים כלילות עבור המאבק הזה להצלת כל מישור החוף מפני שואה.

אך בכדי שנצליח אנחנו זקוקים לאנשי מקצוע ולמשאבים הדורשים כסף: פרסומאים/ עורכי סרטים/ לוביסטים/ עורכי דין/ הדפסת חומרים.
ולשם כך אנו זקוקים לתרומתכם.
כל תרומה תתקבל בברכה.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 249 משקיעים
 • ₪65,481 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
43%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪60 ($17.14) שעת עורך וידאו בתרומתך אתה עוזר לנו במימון שעת עורך וידאו. הקמפיין של העמותה מפיץ ויפיץ כמה שיותר סרטי וידאו למטרות הסברה. תודה! מינימום ₪90 ($25.71) שעת עבודה של מידען תפקידו של מידען הוא לאסוף מידע בנושאים שאנו מכוונים אותו אליהם (לרוב נושאים טכניים וכלכליים מורכבים), ובכך מסייע לנו לבסס את המידע שאנו מפיצים במאבק. בתרומתך זו אתה עוזר לנו לממן שעת עבודה של מידען. תודה רבה! מינימום ₪150 ($42.86) שעת מתכנת בתרומה זו תסייע לממן עבודת מתכנת לצורך התממשקות האתר לגורמי סליקה בכדי שנוכל לקבל תרומות בדרכים שונות. תודה! מינימום ₪250 ($71.43) שעת לוביסט בתרומה זו את עוזר לנו לממן שעה של עבודת לוביסט שייצג את המאבק שלנו בכנסת. חשוב מאד בכדי לקדם את המאבק! תודה! מינימום ₪500 ($142.86) שעת עו"ד מן השורה בתרומה זו אתה מסייע לנו לממן שעת עבודה של עו"ד מן השורה. אנו זקוקים לעורכי דין שיעזרו לנו וייצגו אותנו בבתי המשפט בהתנגדויות המשפטיות שאנו מגישים. תודה רבה! מינימום ₪650 ($185.71) שעת עו"ד בכיר בתרומה זו אתה מסייע לנו לממן שעת עבודה של עו"ד בכיר. כי אנחנו נאבקים פה בטייקונים. אנחנו זקוקים לעורכי הדין הטובים ביותר. תודה על התרומה הנדיבה! מינימום ₪800 ($228.57) יום עבודה של משרד יחסי ציבור בתרומה זו אתה מסייע לנו לממן יום עבודה של משרד יחסי ציבור שעובד עבורנו בהפצת המידע בציבור ומול התקשורת תודה רבה על נדיבותך! מינימום ₪1,000 ($285.71) הדפסת שלטים בתרומה זו אתה מסייע לנו בהדפסת 50 שלטים מסוג פלריג בגודל 2*1 מטר, כולל גלופה. שלטים עפ ססמאות המאבק שיתנוססו ברחבי הארץ ויעוררו מודעות בציבור. תודה רבה על התרומה הנדיבה! מינימום ₪1,500 ($428.57) חודש פרסום ממומן בפייסבוק וואו תודה רבה! בתרומתך זו אתה מסייע לנו במימון של חודש פרסום ממומן בפייסבוק - הפלטפורמה הכי חשובה בהפצת מסרים. מינימום ₪4,500 ($1,285.71) שלושה חודשי פרסום ממומן בפייסבוק תרומה נדיבה מאד. תודה רבה! בתרומה זו אתה מסייע לנו במימון של שלושה חודשי פרסום ממומן בפייסבוק. אתה עוזר לנו להגיע להרבה יותר אנשים ולחזק את הלחץ הציבורי.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!