צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444
crowd funding course

תומכים במאבק המשפטי בHIT!

Yogev Tamir

הסיפור בקצרה- יוגב טמיר נגד המכון הטכנולוגי

במשך שבע שנים אני מנהל מאבק משפטי עם המכון הטכנולוגי בחולון שם למדתי בין השנים 2007-2010 במחלקה לעיצוב תעשייתי.
תבעתי אותם כי אני חושב שקיבלתי יחס שונה וחריג הגובל ברדיפה. לאחר שלוש שנים בהן עשיתי כמיטב יכולתי להביא את כשרוני לידי מיצוי גבוה ככל האפשר ולאחר ששיפרתי את הישגי התקבלה החלטה שרירותית ע"י ראש החוג באותה התקופה, להרחיק אותי מהלימודים. הדבר קרה לאחר שלא הגעתי להגשה מסכמת בה הייתי צריך להציג את כל עבודותי בשלוש השנים האחרונות. הסיבה הייתה שלא ישנתי ארבעה לילות והייתי על סף קריסה. הם לא הסכימו לתת תאריך נוסף לבדיקת העבודות וגם לא הסכימו לדבר איתי במחלקה והורחקתי תוך כדי הכפשות ושקרים אודותיי. חשתי פגוע, ועל כן תבעתי. לא מתחרט על כל רגע. התביעה הייתה מוצדקת. חוסר הצדק המשיך כאשר עורך דיני נטש והשאיר אותי להתמודד לבד בדיון ההוכחות מולם שמיוצגים על ידי גולפרב זליגמן (אחד מהמשרדים הגדולים בארץ).
בסיכומים בכתב אחרי דיון ההוכחות, הצלחתי להראות כיצד המרצים לא דברו אמת כאשר השוויתי את תשובותיהם להקלטות שהיו בתיק מראשיתו. הדבר לא היה לרוחה של עורכת דינם ולכן היא ביקשה להוציא את הראיות הללו. השופטת הסכימה ודחתה לי את התביעה. עקב כך אני ערערתי למחוזי. עכשיו אני נדרש לשלם פיקדון על סך 5000 ש"ח (שאין לי) בכדי שבית המשפט ידון בערעור.
התחושה היא שגם בבית המשפט אין צדק.
על כן אני מבקש את עזרת הציבור. זוהי המדינה שלנו והשופטים והמרצים שלנו. היום זה אני ומחר סטודנט/ית ייפגעו ועל כן אני רואה במאבק שלי מאבק שהוא גם ציבורי מעבר למקרה האישי.

עזרת הציבור

זה המקצוע שבו רציתי לעסוק, או לפחות לעשות פרוייקט גמר ולקבל תואר אקדמאי שייקדם אותי בתקופה בה ההשכלה היא כרטיס כניסה למקומות כה רבים.
הדברים לא קרו כפי שרציתי. כיום אני לא עובד מזה שנתיים וחי מקצבת נכות בסך 2300 (עניין של רגישות נפשית שאובחנה בגיל הנעורים ובדיעבד מסתבר שהיה זה עניין של צליאק לא מאובחן, אבל הסטיגמה נשארה)
זה המצב ולכן חשבתי שהציבור צריך לדעת מה אני עובר. ייתכן שיש עוד אנשים כמוני שלא יכולים להלחם. ממש בזה הרגע סובלים מאיזה עוול רגעי או מתמשך מטעם איזה גוף חזק כמו האקדמיה או בית המשפט.
אני מבקש לגייס מימון ציבורי כדי להראות למכללה ולבית המשפט שיש גבול לחוסר הצדק והציבור ייתן את דעתו במקרים כאלה ויעזור.
הייתי נציג אגודת הסטודנטים בזמן הלימודים ורציתי לשנות שם כמה דברים בהיותי סטודנט. הדבר לא הוסיף לאהדה המועטה שהייתה לאנשי הסגל כלפיי.
למדתי במסגרות אחרות (הנדסאי אדריכלות, אמנות ופילוסופיה באונ' חיפה, לימודי פוסט פרודקשיין) ואני יכול לומר שרק שם קיבלתי יחס שונה, יחס מפלה יחס לא אנושי עד לפגיעה האמורה, בדמות הרחקה לא מוצדקת.
אני טוען שהתדמית שיש להם בקרב שוחרי ומתענייני עיצוב שונה ממה שקורה בפועל.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 1 משקיעים
 • ₪100 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
1%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
₪25 ($7.14) מכתב תודה אישי מכתב תודה אישי מיוגב טמיר. הראת לבית המשפט ולאקדמיה שהם אינם יכולים לעשות כרצונם. בפעם הבאה הם יחשבו שנית לפני שייבצעו מהלכים לא הוגנים.
זמן אספקה משוער: מרץ 2018
₪50 ($14.29) הראת לבית המשפט שאזרח הקטן לא לבד. מכתב תודה. בזכות תרומתך תרמת לבית המשפט את הסכום וגרמת לו להבין שסכומי פיקדון גבוהים לא יוכלו לשמש כחומת מגן מפני עוולות משפטיות ששופטים גורמים בעוורונם וחוש שיפוט לקוי. ₪100 ($28.57) ספר במתנה בנוסף למכתב תודה תקבל ספר במתנה לפי העדפה אישית של נושאים. 9 זמינים מתוך 10 ₪250 ($71.43) פסלון מדס/חימר משולב מתכת. או ציור אבסקרטי לבית. תורמי סכום זה יזכו לציור נאה שיוכלו לתלות בביתם בסגנון מודרני (צבעים וצורות מופשטות) או פסלון קטן מדס/ חימר בסגנון ייחודי.
זמן אספקה משוער: דצמבר 2017
5 זמינים מתוך 5
₪1,000 ($285.71) פסל או פריט עיצובי לבית לפי בקשת התורם יוזמן ציור או פסל על פי יכולתיי (רישום פיסול וריאליזם) ברמה גבוהה יותר של השקעה בהזמנה אישית. 5 זמינים מתוך 5 ₪1,500 ($428.57) רהיט ייחודי לפי הזמנה ייקבל התורם ריהוט לביתו לפי בחירה והזמנה אישית. השימוש בחומרים ממוחזרים (עץ מתכת, פלסטיק) מתוך השקפת עולם הדוגלת בסגנון חיים רגוע יותר. 3 זמינים מתוך 3 ₪2,000 ($571.43) הרצאה בנושא לימודי עיצוב, אדריכלות וזכויות הסטודנט בסכום זה אבוא וארצה באופן אישי לקבוצה שתרצה בכך על נושא אדריכלות עיצוב תעשייתי אמנות הנסיון שלי וזכויות הסטודנט, הנפשות הפועלות והאם כדי ללמוד והיכן. ההרצאה תגע במבחר נושאים כאשר יהיה אפשר לבקש מיקוד על נושא או נושאים ספציפיים. 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!