ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

צועדים וצועדות בשביל החיים 2017

בשביל החיים

עלינו

עמותת "בשביל החיים" הוקמה בשנת 2000 ושמה לה למטרה להתמודד עם תופעת ההתאבדות בישראל – למנוע אותה ברמה הלאומית ולתמוך במשפחות שיקיריהן התאבדו. בעמותה חברים אנשי ונשות מקצוע מתחום בריאות הנפש, אשר מתמחים בתחום האובדנות ובמניעתה וכן בני ובנות משפחה שיקיריהן התאבדו.

למה אנחנו צריכים את התרומה שלכם

מדי שנה אנחנו מארגנים צעדה שנתית ברחובות תל אביב כדי לעורר את את המודעות למניעת אובדנות. צעדה כזו דורשת משאבים וכאן אתם/ן נכנסים/ות.

התרומות שלכם/ן יעזרו לנו ב:
- לוגיסטיקה – הקמת המיתחם והבמה לארוע המרכזי, הגברה, תאורה, אמבולנס, שולחנות, כסאות וכד'
- גרפיקה ופרסום – שלטי חוצות, פליירים, חומרי הסברה וכד'
- ציוד – חולצות, בלונים, אספקת שתיה לצועדים ולצועדות, שלטים לצעדה
- הסעות למתנדבים ולמתנדבות

חייבים לדבר על זה

בכל שנה מתאבדים כ-500 אנשים בישראל. מדובר במספר הגבוה בהרבה ממספר ההרוגים בתאונות הדרכים, אך כמעט ואין מודעות לכך. למעלה מ-6,000 בני אדם מגיעים כל שנה לחדרי המיון עקב ניסיון אובדני, מחציתם – צעירים.

סביב נושא האובדנות יש השתקה רבה, מתוך חשיבה מוטעית כי דיבור על הנושא יגדיל את הסבירות לאובדנות, בעוד מחקרים מוכיחים בדיוק את ההיפך – שיח אחראי ומכיל יכול למנוע התאבדויות.

ההשתקה שהייתה מקובלת עד היום גובה מחיר חיים כבד, כיוון שהסביבה לא יודעת לזהות סימני מצוקה ולא יודעת כי ניתן להתמודד עמם. עמותת "בשביל החיים" שמה לה למטרה לייצר שיח פתוח ואותנטי, ללא חשש, שכן מדובר בתופעה חוצת מגזרים ואוכלוסיות.

צועדים וצועדות בשביל החיים

בעקבות יוזמה שהחלה בארה"ב, מקיימת העמותה צעדה שנתית ברחובות המרכזיים של תל אביב, במסגרת ארועים לציון היום הבינלאומי. המשתתפים צועדים בחשכה על-מנת לבטא את החושך והמצוקה בהם מצויים אנשים עם מחשבות אובדניות. כמו כן, נערכת הצעדה בדממה מוחלטת על-מנת לבטא את השתקת השיח בחברה בנושא התאבדויות. הצעדה מהווה אמירה ברורה לגבי שבירה של הסטיגמה החברתית, שהיא כל כך חשובה לצורך שיקום והתמודדות.

ביום חמישי, ה-07/09/17, במסגרת אירועי היום הבינ"ל למניעת התאבדויות, תהיה זו הפעם השישית בה תתקיים הצעדה. נתכנס ברחבת בית אריאלה בשעה 19:00. בסיום הצעדה המרכזי נתכנס ביחד לשמוע קטעי מוזיקה ולהשמיע דברים באוזני מקבלי ההחלטות בישראל לגבי הצורך בהמרצת הפעילות למניעת התאבדויות בישראל ובחשיבות של התכנית הלאומית למניעת אובדנות במשרד הבריאות.

לאחר כל צעדה, אנו נתקלים בגל פניות של בני ובנות משפחה שלראשונה מפסיקים להכחיש את עובדת ההתאבדות של יקיריהם ומבקשים מהעמותה סיוע ותמיכה בהתמודדות עם האובדן, לעיתים גם שנים לאחר האסון. בדרך זו הצעדה לא רק מגבירה את מודעות האוכלוסייה הכללית לתופעת ההתאבדות אלא גם מאפשרת הגעה לעוד ועוד משפחות שמתקשות להתמודד לבדן עם האסון, ומוכנות, לראשונה, לקבל תמיכה וסיוע של העמותה.

*הצטרפו אלינו, כי חייבים לדבר – אפשר למנוע התאבדויות*

להרשמה לצעדה

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 56 משקיעים
 • ₪12,415 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
49%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) תודה מקרב לב כל סכום עוזר. התרומה מתקבלת בהמון תודה והערכה. מינימום ₪50 ($14.29) תודה רבה מקרב לב כל סכום עוזר. התרומה מתקבלת בהמון תודה והערכה. מינימום ₪100 ($28.57) תעודת הוקרה התרומה מתקבלת בהמון תודה והערכה. נשמח לשלוח אלייך תעודת הוקרה. מינימום ₪130 ($37.14) תעודת הוקרה וחולצה התרומה מתקבלת בהמון תודה והערכה. נשמח לשלוח אלייך תעודת הוקרה וכן חולצה של הצעדה מינימום ₪150 ($42.86) הספר "יותר מאחד, פחות משניים"/ רועי אופנבכר שנים‭ ‬אחרי‭ ‬שאחותו‭ ‬התאבדה, ‬יוצא‭ ‬רועי‭ ‬אופנבכר‭ ‬למסע‭ ‬אישי‭ ‬ומחקרי‭ ‬לתוך‭ ‬עולמם‭ ‬של‭ ‬אחים‭ ‬ואחיות‭ ‬למתאבדים. הוא‭ ‬פוגש‭ ‬אחים‭ ‬נוספים‭ ‬החולקים‭ ‬אתו‭ ‬את‭ ‬סיפוריהם‭, ‬שחלקים‭ ‬מהם‭ ‬לא‭ ‬סיפרו‭ ‬מעולם. ביחד‭ ‬הם‭ ‬מישירים‭ ‬מבט‭ ‬אל‭ ‬הטראומה‭ ‬המשפחתית‭ ‬ומאירים‭ ‬באור‭ ‬חדש‭ ‬את‭ ‬מקומה‭ ‬של‭ ‬ההתאבדות‭ ‬בחברה‭ ‬בישראל. 1 זמינים מתוך 10 מינימום ₪300 ($85.71) כרטיס זוגי להצגה "נסיך הצללים" של תיאטרון פסיק בירושלים סיפורו המרתק של מצעב חסן יוסף, בנו של אחד מראשי החמא"ס בגדה המערבית אשר שימש במשך עשור סוכן של השב"כ והיה מעורב במבצעי סיכול ומודיעין רבים ובכך סייע רבות למלחמתה של ישראל בטרור הפלסטיני בשנים 1996-2006. המחזה פועל בתוך הקונטקסט הפוליטי (הסכסוך הישראלי –פלסטיני) אולם עוסק בשאלות אנושיות שכל אחד יכול להתחבר אליהן. כמה רחוק מוכן אדם ללכת עם האמת שלו? יחסי הורים-ילדים, בגידה ונאמנות ועוד. http://bit.ly/2w0EweS 2 זמינים מתוך 2 מינימום ₪350 ($100.00) מנוי לחודש לשיעורי יוגה נשית ברמת הגולן עם אליה רייקין גרובר מנוי חודש לשיעורים קבוצתיים של יוגה נשית ברמת הגולן עם אליה רייקין גרובר - מורה מוסמכת ליוגה נשית. 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪350 ($100.00) טיפול זן שיאצו אצל אסתר גרשברג בחיפה טיפול היכרות זן שיאצו אצל אסתר גרשברג - מטפלת בכירה מוסמכת בחיפה. http://bit.ly/2hVz9HB 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪450 ($128.57) פגישת ייעוץ אישית עם רונית בר כוכבא - דיאטנית קלינית בראשון לציון פגישת ייעוץ אישית עם רונית בר כוכבא - דיאטנית קלינית בראשון לציון. עובדת עם קופות החולים מכבי וכללית וגם עם פרטיים. 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪500 ($142.86) כרטיס זוגי לקונצרט "פיאנו בנטף" עונה 2018 כרטיס זוגי לקונצרט "פיאנו בנטף" עונה 2018 - העונה החמישית עונה החמישית של סדרת הקונצרטים האיכותית ביישוב נטף. http://www.pianonataf.org.il/ 2 זמינים מתוך 6 מינימום ₪600 ($171.43) שני מפגשי הנחיה פרטניים בשיטת שרמן לנשים ולנערות שני מפגשי הנחיה פרטניים על-ידי דיקלה רימון, בשיטת שרמן לנשים ולנערות: להיפתח לעוצמה הנשית שבך - ידע וכלים להקלה בכאבים ולקיצור משך המחזור. המפגשים יתקיימו במושב גן הדרום (ליד אשדוד). 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪700 ($200.00) צילומי משפחה בבית או בטבע, על-ידי הצלמת יונית שלום צילומי משפחה בבית או בטבע, על-ידי הצלמת יונית שלום - פוטותרפיה וצילום. בסביבת נס ציונה/תל אביב. http://bit.ly/2vuqz7C 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪1,000 ($285.71) שני ספרים וכרטיס זוגי לקונצרט כרטיס זוגי לקונצרט "פיאנו בנטף" עונה 2018 ביישוב נטף + הספר "יותר מאחד, פחות משניים" + הספר "להאיר את הרי החושך" 4 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!