ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

כתב-העת "עכשיו"

לכבוד יום השנה ה-60 (!) לייסוד כתב העת "עכשיו" אנו פותחים במגבית שתאפשר לנו להוציא לאור בקביעות את "עכשיו" פעמיים בשנה במקום פעם אחת בלבד. בטרם נפרט את מבנה הפרסום המחודש שאנו יוזמים, נזכיר כי "עכשיו" נוסד בשלהי שנות ה-50 של המאה שעברה על-ידי יהודה עמיחי, נתן זך, גבריאל מוקד והמו"ל והעורך ברוך חפץ. במשך שנות קיומו, בהיותו הביטאון המרכזי והאוונגרדי של דור המדינה בספרות העברית, העלה "עכשיו" את כל "נבחרת החלומות" של דור המדינה בספרות העברית – בשירה והסיפורת, במחזה ובביקורות ומחקר, מיהודה עמיחי, נתן זך ודוד אבידן, יונה וולך ובני דורה ועד צעירי הצעירים של היום, הן בכתב העת עצמו והן בספרים שהוצאנו לאור – יחד כ-150 פרסומים.

נציין גם כי בשדה התרבות בכללו ניצב "עכשיו" הן נגד פסבדו-שמאל אנטי-ציוני והן נגד הימין הלאומי – ובשדה האומנות בכללו אנו ניצבים על בסיס אובייקטיביסטי ועל בסיס המצויינות של המודרניזם והניאו-מודרניזם ונגד הריאלטיביזם של הדקונסטרוקציה הפוסט-מודרנית ונגד תקינות פוליטית של הערצת כל אחר.

אולם מחמת מצוקה תקציבית וחוסר תמיכה של ממסד בירוקרטי יכולנו בדרך כלל להוציא לאור רק כרך אחד של "עכשיו" לשנה. כעת אנו יוזמים חידוש דינמי של הופעת "עכשיו" – ואנו מקווים כי תמיכתכם תאפשר זאת כבר לקראת ראש השנה. בכוונתנו עתה להוציא לאור בכל שנה נוסף לכרך "עכשיו" הגדול גם שתי חוברות של "עכשיו" בפורמט של חצי-עיתון יומי שתהיה בו יחד עם פרקי שירה, סיפורת וביקורת התייחסות לכל סוגיות התרבות והחברה בישראל.

כרך "עכשיו" מס' 76

כרך "עכשיו" מס' 76 מתוכנן לכלול כ- 200 עמודים, ובהם שירה, סיפורת, מחזות, ביקורת והגות.

ישתתפו בו יותר מ- 60 יוצרים מכל התחומים הללו, המייצגים את מיטב הכוחות בספרות העברית. נוסף לכך, יתייחס הכרך לשאלות מרכזיות של תרבות וחברה במדינת ישראל.

במרכז הכרך יעמדו פרק מרומן חדש של א.ב. יהושע, מדור המוקדש ליצירתו, מסות של פרופ' גבריאל מוקד, פרופ' ניסים קלדרון, פרופ' אברהם בלבן ופרופ' חיים מרנץ, דיון על תרבות ערבית בת ימינו מפרי עטו של פרופ' נעים עריידי המנוח, מדורים מגוונים של שירה עברית צעירה ושל תרגומים מספרות העולם, מדורי ביקורת ספרים, והטור הסאטירי "דג הדיו".

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!