ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

המושחתים הורסים את המדינה, בואו נתבע אותם!

רפי רותם להאבק בשחיתות

מה אנחנו מתכוונים לעשות ומה המטרה

בימים אלה אנו נערכים להגשת מספר תביעות כנגד המדינה.
התביעות שבכוונתנו להגיש הן:
בג"צ כנגד המשטרה ומבקר המדינה שמסרבים לחקור את פשעיה של רות דוד
תביעה אישית של רפי רותם כגד רות דוד על הפרת הבטחה שלטונית.
תביעה אישית של רותם כנגד השוטרים שהיכו אותו בתא המעצר בהיותו כפות באזיקים בידיו ורגליו.

מה רוצים
שהצדק ייצא לאור, שהפרשה תקבל את החשיפה שהיא ראויה לה
להציף, לתבוע להצליח לעודד חושפי שחיתויות עתידיים שיש בשביל מה לחשוף שחיתות ושבכל זאת יש מי שמקשיב, ולא מקבל את השחיתות כנורמה הכרחית.
המטרה של כולנו היא מדינה שראוי לחיות בה ויש לציבור אמון ברשויות ובמוסדות השלטון.

הסבר רקע

כבר לפני 14 שנים, חשף רפי רותם, שהרשויות במדינת ישראל מתנהלות בצורה נפשעת. זה התחיל ברשות המסים, שהתברר שבכירים בה קשורים למשפחות פשע ולטייקונים ומאפשרים להם גניבות מס של עשרות מיליארדים בשנה, והמשיך ברשויות נוספות מושחתות המעורבות בטיוח הפשעים ברשות המסים ממניעים משפחתיים וחברתיים, כמו : שופטים, קציני משטרה בכירים כולל מהמטה הארצי, להב 433, יאח"ה, והונאה ת"א, ופרקליטים, בעיקר פרקליטת מחוז ת"א רות דוד.
בנוסף, חשף רפי רותם פשעים נוספים ברשות המסים, כמו חשיפת מקורות מודיעיניים של בכירי רשות המסים לארגוני פשיעה המקורבים אליהם דבר שהביא לרצח של מקור מודיעיני ולשוחד מיני של בכיר ברשות המסים בנחקרות (מקרה אחד של השוחד המיני תועד בוידיאו, ולמרות ששודר בערוצי התקשורת, אותו בכיר "במקרה" קודם ברשות המסים, לאחר שמנהליה טייחו את הפשע הזה).
מרגע שחשף את השחיתות ברשות המסים, נחשף רפי רותם למנגנון משומן היטב של הגנת הרשויות האחת על השנייה. הרשות השופטת, המשטרה, הפרקליטות ומבקר המדינה, כולן נחלצו להגנה על בכירי רשות המסים, וכך זה ממשיך להתנהל עד היום. הדמות הבולטת ביותר, שסייעה למסע הטיוח והרדיפה, היא רות דוד שבזמן חשיפת השחיתות כיהנה כפרקליטת מחוז תל אביב, וסגרה את התיק הפלילי נגד בכירי רשות המסים מהנהלת הרשות, וממחלקת החקירות בת"א המגובה במאות קלטות, מאות עדויות, ואלפי מסמכים תוך שלושה ימים, ובהם שישי שבת.
. כאשר רפי רותם אמר שהיא מושחתת, כל גורמי האכיפה כולל התנועה לאיכות השלטון (שבשנת 2014, העניקה ל רפי רותם, את אות אביר איכות השלטון, בקטגוריה של חושפי שחיתויות בממסד) כולם, התקשו להאמין. לימים הסתבר שכל מה שאמר היה אמת לאמיתה ואם היו אז שומעים בקולו הרבה עוולות היו נמנעות.
אין ספק שהחשיפה של רפי רותם ועוד 14 מחבריו ברשות המסים, קציני חקירות ומודיעין ובהם רואי חשבון ועורכי דין הביאה לשינויים מבורכים. חלק מהבכירים ריצו עונשים לא קלים, רשות המסים הקשיחה נהלים וכיום דברים בהחלט מתנהלים יותר טוב. אבל ליקויים רבים עדין לא תוקנו. רוב הבכירים שעליהם התלוננו רותם וחבריו יצאו ללא פגע, חלקם קודמו וחלקם עברו מיוזמתם לעבוד אצל לקוחות עבר.
רותם וחבריו מאמינים שחשיפת שחיתות היא דבר הכרחי, גם אם חלקם שילמו מחיר כבד מאוד על מעשיהם.
כאשר רותם ושאר הקצינים ברשות המסים יצאו עם הממצאים שלהם, זה היה טרום עידן הפייסבוק הטוויטר והעיתונות האלטרנטיבית. צעקותיהם כמעט לא נשמעו, והנילונים בשיתוף חבריהם לחונטה, שופטים, שוטרים ואנשי פרקליטות, השכילו לדחוק אותם לפינות ללא מוצא. ייצויין כי שוטרי משטרת מחוז ת"א, בגיבוי חבריה של רות דוד בפרקליטות תפרו לרפי רותם - לאחר שחשף את קשר השתיקה, ודיבר על כך מס' פעמים בתחקירים בתקשורת, עשרות תיקים פליליים הזויים ושיקריים, שגרמו למעצרו של רותם על מעורבתו ברצח בעולם התחתון, הטמנת מטען חבלה בביתו של סגן מנהל רשות המסים, הצתת רכוש של מושחתי רשות המסים, יריות על הסגן של רות דוד וכו. תיקים שכמובן לא הניבו כתב אישום.אף שופט - כולל דרישת המשטרה למעצר בבית המשפט המחוזי עד תום ההליכים של כשנה - לא הסכים להאריך את מעצרו של רותם מעבר ל - 24 שעות בתנאי מעצר מחפירים, עת רותם היה כפות באזיקים בידיים וברגליים, ללא שינה, אוכל, שירותים וכו'.

כיום בעידן שלנו, אנחנו מצליחים להעלות את סיפור השחיתות ברשויות המדינה למודעות הציבור ויותר ויותר אנשים הפכו שותפים למאבק למען מדינה הוגנת הפועלת ע"פ חוק.
כ - 50 עיתונאים מגבים את רפי רותם וחבריו, ואת הראיות שהציג בפניהם על הפשעים בימסד, כשהמובילים שביניהם הם העיתונאים :
משה ליכטמן מגלובס, גיא לרר מערוץ 10, עדי מאירי מרשת ב',יעל דן מגלי צה"ל, דן מרגלית ואיתי לנדסברג מערוץ 1, אמנון לוי מערוץ 10.פנייה של אותם עיתונאים הביאה לאחר "זמן קצר" של כ - 12 שנים את מבקר המדינה יוסף שפירא לתת לרפי רותם צו הגנה של חושף שחיתות. אך, מבקר המדינה מסרב לחקור את השחיתות, למרות שקיבל את כל הראיות לפשעים בממסד וברשות המסים/ פרשיית הפשעים ברשות המסים שאותה הגדיר בשנת 2013 מני מזוז - היועץ המשפטי לשעבר וכיום שופט עליון - כ'פרשת השחיתות החמורה ביותר שהיתה בישראל'.

רפי רותם היה חוזר על חשיפת הפשעים במימסד, למרות המחיר ששילם בכל המובנים, המעצרים והציד שמתקיים נגדו כ - 14 שנים.

מה נדרש

לצורך הגשת התביעות, אנחנו צריכים עורכי דין טובים ולשם כך צריך כסף וצריך תמיכה.
אנחנו רוצים להגיש 3 תביעות גדולות. בכל תביעה עורך דין מבקש בין 50,000 ל- 70,000 שקל, אלה המחירים כיום ויש כאן גם הרבה עבודה.


קצת עלינו

אנחנו קבוצת אזרחים, עם מודעות חברתית ופוליטית, ללא כל שייכות מפלגתית אחידה. נתקלנו לפני כמה שנים (כל אחד מאיתנו בזמנו) בסיפור של רפי רותם. שמענו את הסיפור ומאז אנחנו מתקשים להמשיך כרגיל. כולנו עובדים, בעלי משפחות, חלקינו צעירים וחלקינו מבוגרים מאד, המשותף לנו הוא הדאגה למדינה. הקמנו את עמותת רותם למיגור השחיתות כדי לרכז את הפעילות שלנו.

אז איך תדעו שכספכם הגיע ליעדו?

איך תדעו שהכסף באמת ישמש למטרות שפירטנו לעיל?
אנחנו מתחייבים לדווח בעמוד הפייסבוק שלנו "רפי רותם - להאבק בשחיתות" על כל שלב בעשייה החל משלב שכירת עורכי הדין דרך הגשת התביעות וכמובן שנפרסם מועדי ישיבות בית משפט ופרוטוקולים.

ההכרה של האו"ם ברפי רותם כאחד מ-5 חושפי השחיתות המובילים בעולם

שוקי משעול ורפי רותם מתראיינים לצינור לילה, ערב הליכתו של משעול לכלא

תודה לכל הפעילים

סרטון הקמפיין - הפקה ובימוי: ענת הלחמי
צילום: זהר באסל

צילום תמונת נושא - הילה עוז
תרגומים: מירי ניר, סילבי רפאל, יורי פולשצ'וק, אריאל עמר, טלעת כח'יל.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 1613 משקיעים
 • ₪212,160 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
106%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה רבה, הבעתם את אמונכם בנו! אם כל אחד יתרום 20 שקל נעבור בהליכה את סכום היעד. 9755 זמינים מתוך 10000 מינימום ₪50 ($14.29) 10 דקות ייעוץ עו"ד התרומה שלך תאפשר לנו לקנות עוד זמן ייעוץ עו"ד שלצערנו יקר מאד. ועל כך תקבל/י מאיתנו אימייל ברכה ותודה מכל הלב. 480 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪100 ($28.57) 20 דקות שכר טרחת עו"ד התרומה שלך תאפשר לנו לקנות עוד זמן עו"ד. על תרומתכם זו תקבלו מאיתנו אימייל ברכה ותודה מקרב לב. 14 זמינים מתוך 500 מינימום ₪250 ($71.43) 50 דקות עו"ד. כאמור, אנחנו רוצים לקחת את הטובים ביותר, והם עולים כסף. 50 דקות, זה המון, וזה מה שתרמתם כרגע. תודה ועל כך נשלח לכם אימייל ברכה ותודה מקרה לב. 106 זמינים מתוך 250 מינימום ₪500 ($142.86) השתתפות אח"מ בסיורי רותם תרומה בסך 500 ש"ח תזכה אתכם בהשתתפות בסיורי השחיתות הנודעים של רפי רותם. סיור במיניבוס ברחבי תל אביב, תוך כדי האזנה לסיפוריו של רפי רותם על מקרי השחיתות בעיר ועל הפעולות שהיה שותף להן. 42 זמינים מתוך 80 מינימום ₪1,000 ($285.71) הרצאה/ חוג בית עם רפי רותם תרומתכם זו מזכה אותכם בהרצאה חינם של רפי רותם, חוג בית או מקום ציבורי. תבחרו מקום וזמן ורפי רותם יגיע, מבטיחים שלא יהיה משעמם לרגע. 17 זמינים מתוך 20
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!