ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

בולטון הכנסת אורחים מירון ע"י ציון הרשב"י

בולטון מירון

יש אצלי אורחים ואין לי מאיפה לתת להם לאכול

יוסף חיים בולטון שמארח בביתו המונים המגיעים לפקוד את ציונו של רבי שמעון בר יוחאי מספר על השנה הקשה שהייתה לו: "באותה שנה רכשנו את המשק שבו אנו גרים והיה גם את הבר מצווה. לא נעים שאורחים רוצים קפה ואין"…

תרשו לי לספר מה שהרבה לא יודעים על ל"ג בעומר התשע"ג..

כמו בכל שנה מאז שעברנו למירון ביתנו פתוח ואוהלים נבנים בחצר.
אבל מעטים יודעים את הנס של לג בעומר התשע"ג
באותה שנה ל"ג בעומר יצא במוצ"ש וכבר מיום שלישי אנשים התחילו לתפוס מקום בחצר שלנו, וליבי ומוחי קודחים כל אותה העת..
באותה שנה רכשנו את המשק שבו אנו גרים והיה גם את הבר מצווה של מנדול. ולא היה נראה בעיני בשר מאיפה אביא אוכל ושתיה לכל אותם אורחים שבאים אלינו ושמספרם הולך וגדל.
אחד האורחים ביקש חלב לקפה ואני הלכתי לאסוף את המטבעות מהבית כדי ללכת לקנות חלב, וכך הגיע לה שעת הצהריים של יום שלישי ואני אנא אני בא. יש אצלי אורחים ואין לי מה ומאיפה לתת להם לאכול או לשתות, ושלא נישכח שבשבת ובמוצ"ש יהיה השיא.
ואין כסף בקופה!!!!
מי שמכיר אותנו יודע ששפע האוכל והמגוון הם חלק בלתי נפרד מהאירוח אצלינו.

המשפחה שמחכה לכל אורחי הרשב"יבבית של יוסף וברכה בולטון, אין רגע אחד שקט. ל"ג בעומר שלהם הוא לא עוד יום אחד של חג, אלא מערך שלם של הכנסת אורחים נדירה, שלא מותירה מקום לספק: מדובר באנשים שלא פוגשים כל יום. אז עדיין לא נסעתי לפגוש את ברכה במירון, אבל שיחת טלפון בהחלט קיימתי איתה, ואפילו קיבלתי תמונות שימחישו את שסיפרה.

קצת על על הילדים שלנו

חסד ללא הפסקה
אחד משני הצימרים שממוקמים בחצר הבית, הוקדש למען חיילים בודדים מהמגזר החרדי אשר משפחותיהם מתנכרות אליהם. הבולטונים מעניקים לחיילים אלו בית חם ומשפחה אוהבת.

ששת ילדי המשפחה נושמים ומשתתפים גם הם בפעילות הברוכה, שניים מהילדים (בן 16 ובן 6) הם בעלי צרכים מיוחדים (ניתן לצפות ביוטיוב בסרט 'שומע תפילה' שמספר את סיפורו של מנחם מענדל, הבן הבכור).

ל"ג בעומר וראש השנה הם שני המועדים שבית משפחת בולטון לובש חג.
אוהל ענק מוקם בחצר אשר מארח את הסועדים הרבים.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 49 משקיעים
 • ₪9,355 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
9%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪18 ($5.14) חי שקל לזכות תרומה לזכות ואו לע"נ . מינימום ₪180 ($51.43) ח"י רוטל - מים מובא בספר טעמי המנהגים: שקבלה מזקני ארץ ישראל, שתרומת ח"י רוטל יין לכבוד רשב"י, ובפרט ביום ההילולא שלו, הוא סגולה לזרע חייא וקיימא. ומובא בספרים שאמנם המנהג הוא ביין או מיץ ענבים, אך ניתן גם לקיימו בכל משקה. רוטל היא מידה בערך של כשלושה ליטרים ולפיכך, ח"י רוטל, הם חמישים וארבע (54) ליטרים. מינימום ₪280 ($80.00) ח"י רוטל - שתייה מתוקה מובא בספר טעמי המנהגים: שקבלה מזקני ארץ ישראל, שתרומת ח"י רוטל יין לכבוד רשב"י, ובפרט ביום ההילולא שלו, הוא סגולה לזרע חייא וקיימא. ומובא בספרים שאמנם המנהג הוא ביין או מיץ ענבים, אך ניתן גם לקיימו בכל משקה. רוטל היא מידה בערך של כשלושה ליטרים ולפיכך, ח"י רוטל, הם חמישים וארבע (54) ליטרים. מינימום ₪540 ($154.29) ח"י רוטל - יין / מיץ ענבים מובא בספר טעמי המנהגים: שקבלה מזקני ארץ ישראל, שתרומת ח"י רוטל יין לכבוד רשב"י, ובפרט ביום ההילולא שלו, הוא סגולה לזרע חייא וקיימא. ומובא בספרים שאמנם המנהג הוא ביין או מיץ ענבים, אך ניתן גם לקיימו בכל משקה. רוטל היא מידה בערך של כשלושה ליטרים ולפיכך, ח"י רוטל, הם חמישים וארבע (54) ליטרים. מינימום ₪1,000 ($285.71) עכשיו תרמת לפעילות הכנסת אורחים נציב שלט ענק במקום לזכות התורם . על השתתפות בבנית המקום . וכן מקום מכובד באתר הבית שלנו
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!