ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

עוצרים את השחיתות בישראל - מחזקים את עמותת עוגן

עמותת עוגן

עמותת "עוגן" - בחזית המאבק נגד השחיתות

מזה 27 שנה, עמותת “עוגן” חרטה על דגלה את מטרתה להגן על חושפי השחיתות וכיום, "עוגן" הינה הארגון היחיד בישראל שכל מהותו הוא לסייע ולהגן על חושפי שחיתויות הסובלים מפיטורים, התנכלויות ורדיפות.

“עוגן” מעניקה לחושפי השחיתות תמיכה משפטית, תקשורתית, ציבורית, חברתית ונפשית. עד כה “עוגן” סייעה ללמעלה מ- 1,000 חושפי שחיתות, הביאה לכך שרבים מהם שעמדו בפני פיטורין הוחזרו למקום העבודה שאותו ניסו לתקן וגרמה למהפכה שלמה בטיפול בחושפי שחיתות בישראל.
"עוגן", המתפקדת גם כ'ידידת בית המשפט' בתיקים משפטיים של חושפי שחיתויות, זכתה בפרס יו"ר הכנסת לאיכות החיים בישראל לשנת תשנ"ח.

על אף הפעילות הענפה, עמותת "עוגן" פועלת ללא מקורות מימון ולמעשה ללא תקציב, פרט לתרומות קטנות של מתנדבי ופעילי "עוגן", התורמים מזמנם וכספם כדי להגן על חושפי שחיתויות.

"עוגן" זקוקה לכם כשותפים במלחמה החשובה נגד השחיתות בישראל – תרומה שלכם תסייע למגר את תופעת השחיתות וליצור חברה חסינה ויציבה יותר

בנוסף על הסיוע לחושפי השחיתות, “עוגן” מפעילה "קו חם" המשמש כמוקד פנייה לחושפי השחיתות; פועלת בכנסת לקידום חקיקה המגנה על חושפי השחיתות; מפעילה קליניקות משפטיות למאבק בשחיתות ולהגנה על חושפי שחיתות במרכז הבינתחומי ובמכללה האקדמית "ספיר"; מעבירה תוכנית לימודים לטוהר המידות בבתי ספר ואוניברסיטאות; יוזמת הרצאות על אתיקה במקומות עבודה, ולאחרונה הקימה פרויקט בשם ״תו היושר״, שבמסגרתו "עוגן" פועלת להטמעתה ולאימוצה של מערכת של נהלים וסטנדרטים למניעת שחיתות בארגונים שונים, פרטיים וציבוריים כאחד, למען ייעול סביבת העבודה ולמען ההגנה: הן על חושף השחיתות, הן על מקום העבודה והן על הציבור בכללותו.

בזכותכם, נוכל להמשיך ולקדם פעילות חשובה זו.

"עוגן" לחושפי השחיתויות

“עוגן” הוקמה בשנת 1989 בידי מיה קוך ז"ל, עובדת אמיצה של "תנובה", אשר דיווחה על סדרת גניבות במקום עבודתה. במקום לתת למיה תעודת הוקרה, מעסיקיה פיטרו אותה, רדפו אותה ואף ניסו להוביל מהלך לאישפוזה בכפיה, והכל כדי להשתיקה.

מיה ראתה ב"עוגן" מפעל חיים והקדישה לעמותה את כל זמנה ומרצה. מיה הייתה גם התורמת המרכזית של העמותה ומימנה אותה מכספי הפיצויים שקיבלה מ"תנובה".
לאחר מותה, הפך עורך הדין חי בר-אל ל"חבל ההצלה" ולעוגן של “עוגן”. בר-אל משמש כיו"ר העמותה וכרוח החיה מאחוריה, משקיע בה רבות מזמנו ואף מממן חלק גדול מפעילותה מכיסו הפרטי.

בין מאות העובדים להם “עוגן” סייעה ומסייעת נמנים מספר אבירי יושר שחשפו פרשות שחיתות מפורסמות :
• משה חזות - עובד רכבת ישראל שחשף שם כשלים בטיחותיים, מינוי קרובים ואי-סדרים רבים. משה הוחזר לעבודתו לאחר 8 שנים של הליך משפטי;
• משולם דאר - עובד בית הדין הרבני שחשף החתמות פיקטיביות על כרטיסי נוכחות;
• אבי בר-לב - עובד בית החולים וולפסון שחשף מכרזים תפורים ושוחד;
• אביר איכות השלטון מורן גינוסר עובד חברת החשמל שחשף את "פרשת סימנס" פרשה חמורה של תשלום שוחד, הטיית מכרזים ובזבוז ענק של כספי ציבור בחברה ;
• איציק זקשבסקי - גם הוא מחברת החשמל, שחשף התנהלות פלילית בחברה שכללה מקרים של גניבת חשמל;
• מקסים דרקץ - שחשף התנהלות קלוקלת בשירות בתי הסוהר;
• יוסי אילן, יוני ברבי ואורי שיק - מצילים בחופי ת״א שחשפו מכרזים תפורים, העסקה בניגוד לחוק וכשלים רבים נוספים בעיריית ת"א.

וזהו, חברים, רק קצהו של הקרחון.

קיומה של “עוגן” מהווה את חוד החנית בתמיכה במאבק בשחיתות. “עוגן” מטפלת באנשים שנמצאים במצוקה קשה דווקא בגלל יושרתם ואומץ ליבם. אנשים שההקרבה שלהם נעשתה עבור הציבור כולו ולא רק עבור עצמם. כך, טיפול באבירי היושר של היום יעודד את אבירי היושר של מחר לפעול ולא להרים ידיים.

היום יותר מאי פעם, אם ה"עוגן" יחדל מלהתקיים, אנו ניסחף לים הסוער והמסוכן של השחיתות.

נמאס לכם מהשחיתות שהפכה לדבר של מה בכך בחברתנו? הכח למנוע זאת נמצא בידיים של כולנו. תמכו ב"עוגן" כדי שנוכל ליצור חברה חזקה ללא שחיתות אשר מכרסמת ביציבותה.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 68 משקיעים
 • ₪10,285 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
5%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) תודה חמה וחברה טובה יותר תודה רבה על תרומתכם! כל שקל יופנה להגנה על חושפי שחיתויות, למיגור השחיתות ולחברה טובה יותר 9986 זמינים מתוך 10000 מינימום ₪50 ($14.29) מכתב תודה מחושפי השחיתויות תרומתך חשובה לנו ביותר! לאות הוקרה תקבל מכתב תודה מחושפי השחיתויות ש"עוגן" תומכת בהם מגנה עליהם מפיטורים והתנכלויות בעזרת תמיכתך 9987 זמינים מתוך 10000 מינימום ₪100 ($28.57) תעודת "מגן אבירי היושר" של עמותת עוגן לאות הוקרה על תרומתך הנדיבה שתממן את ההגנה המשפטית והציבורית על חושפי השחיתויות, אבירי היושר, תקבל/י תעודת מיוחדת כמגן אבירי היושר בחתימת יו"ר עמותת עוגן, אוותה ניתן להדפיס ולתלות במשרד 9980 זמינים מתוך 10000 מינימום ₪110 ($31.43) "ופל פרימיום" - ופל בלגי ענק באדיבות גלידה אלדו אילת מנת ופל בלגי מיוחדת עם המון פינוקים - מתנת גלידה Aldo (אילת, טיילת מלכת שבא, ההטבה ניתנת למימוש רק באילת) 2 זמינים מתוך 2 מינימום ₪110 ($31.43) וופל בלגי מתנת ״נוצולה גלידריה״ בחיפה וופל בלגי עם 2 כדורי גלידה, מתנת ״נוצולה גלידריה״ בחיפה מרכז זיו. 3 זמינים מתוך 3 מינימום ₪125 ($35.71) מארז 1 ק"ג גלידה מתנת גלידה אלדו אילת "גלידה לקחת הביתה" מארז 1 ק"ג של טעמים לבחירתכם מתנת גלידה Aldo (אילת, טיילת מלכת שבא, ההטבה ניתנת למימוש רק באילת) 1 זמינים מתוך 2 מינימום ₪150 ($42.86) ארוחה במסעדת הבשרים "חם על האש" במושב קדימה ארוחה (ליחיד) חינם במסעדת הבשרים המומלצת "חם על האש" שבמושב קדימה, תרומתה הנדיבה של המסעדה 9 זמינים מתוך 10 מינימום ₪180 ($51.43) מגש פיצה ושתייה חריפה מגש פיצה בליווי קנקן בירה, או בקבוק יין (לבן או אדום), או שני קוקטיילים לבחירה, מתנת המסעדה המומלצת "פאצו" ברעננה 3 זמינים מתוך 5 מינימום ₪400 ($114.29) מפגש הנעה אישית למנהלים ויזמים מפגש אישי עם מאמנת המנהלים לירון פורת להנעה אישית, פיתוח אישי ויצירת מוטיבציה, בשווי 585 שקלים למפגש 1 זמינים מתוך 5 מינימום ₪2,500 ($714.29) הרצאה למנהלים באירגון של מאמנת המנהלים לירון פורת לארגונים שתורמים - הרצאה באורך מלא של מאמנת המנהלים לירון פורת בנושא פיתוח אישי ועסקי (מתאים במיוחד למנהלים בארגון) בשווי של 3000 ש"ח 1 זמינים מתוך 1 מינימום ₪2,500 ($714.29) הפעמון והשעון – סדנה מעשית לפיתוח היצירתיות סדנה למנהלים או עובדים לפיתוח יצירתיות - סיעור מוחות זו שיטה יצירתית עם חוקים ומבנה. תרגול קבוצתי של סיעור מוחות הוא מהנה, מגבש ועוזר במציאת פתרונות קונקרטיים לשאלות אמיתיות. דרך משחקים ומשימות נגיע ביחד לניצוץ שמתחבא אצלנו ביום יום, ונגלה דרכים חדשות וטובות יותר לעשות את הדבר שלנו. במרכז השולחן יש פעמון ושעון, ומסביב לשולחן יש 4-10 מוחות יצירתיים שרק מחכים להזדמנות. רותם מלנקי הוא במאי, כותב בבלייזר, מרצה ובעל מח סוער. התורם יקבל את הסדנה לאירוח במשרדיו או במקום לבחירתו ויוכל לזמן אלייה עד 10 משתתפים לבחירתו 2 זמינים מתוך 2 מינימום ₪2,500 ($714.29) שר הטבעות בלשכת הגיוס - הרצאה ייחודית טרילוגיית שר הטבעות הופקה ויצאה בימים בהם המערב התארגן כדי ללחום באויב החדש שנולד עם נפילת הגוש הקומוניסטי: האיסלם. כיצד הונדסו הסרטים כדי לעזור לגייס את הנוער הנוצרי למלחמות בעירק, אפגניסטן וסומליה? המרצה, רותם מלנקי, הוא במאי, כותב בבלייזר, מרצה ובעל מח סוער. התורם יקבל את ההרצאה לאירוח במשרדיו או במקום לבחירתו ויוכל לזמן אלייה עד 10 משתתפים לבחירתו 2 זמינים מתוך 2
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!