ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

לחם לילדי קוובנג (גאנה)

Einat Agasi

קצת על הכפר

בדצמבר 2016 נסעתי להתנדב בכפר קטן בשם קוובנג הנמצא צפונית לעיר הבירה בגאנה.
בכפר גרים כ 5000 גברים, נשים וילדים. בלב הכפר ממוקם שוק שעיקר מוצריו הם פירות וירקות. בכפר יש חשמל אך התשתית אינה מספיקה על מנת לספק חשמל לבתים. המים אינם ראויים לשתיה בשל חפירות הזהב שמתקיימות באזור וזיהמו את הנהר הקרוב.

לחם לילדי קוובנג

מעבר לתוכנית החינוכית שהעברתי לילדים בכפר, נפגשתי עם קבוצת נשים שהביעו משאלה להפוך את ההכנסה שלהם לקבועה, יציבה ואם ניתן גם להגדיל אותה.
מרבית הנשים בכפר מתפרנסות ממכירת ירקות ופירות אותן הן מגדלות בחוות בג'ונגל. ההכנסה הממוצעת היא 8 סידי ליום שהם שווה ערך ל 8 ש"ח ליום. לאחר תהליך חשיבה ממושך וניתוח האפשרויות הן הגיעו למסקנה שהן רוצות לפתוח מאפיה בקוובנג.
כיום אין מאפיה בכל האזור, גם לא בכפרים הסמוכים ולחם מגיע לעיתים מהעיר הגדולה.

מה נדרש

יצרתי קשר עם עמותה מקומית בשם
Network of Women In Growth - NEWIG Ghana אשר באמצעותה ותחת פיקוחי קבוצת הנשים תקים את המאפיה, הן רק צריכות את הדחיפה הראשונה.
מקום בכפר המיועד למאפיה כבר יש בנמצא וכן רשיונות להקמת העסק.
בעזרת התרומות שלכם נתחיל (בכל סכום) לקנות את הציוד:

שני תנורי אפיה על בסיס גז (בעלי נפח אפיה של 100 לחמים)
ציוד לישה והכנת בצק
ריהוט בסיסי כגון שולחנות וכסאות
ועוד.

קצת על עצמי

שמי עינת אגסי, נשואה ואם לשלושה ילדים. לפני כארבע חודשים יצרתי קשר עם שגרירות ישראל בגאנה וביקשתי מהם עזרה במציאת מקום התנדבות. בעקבות בקשתי אשת השגריר יצרה את החיבור ביני לבין עמותת Network of Women In Growth - NEWIG Ghana.
בניתי תוכנית התנדבות בבקרים עם בני הנוער אותם הכשרתי להדריך מדעים. ואילו אחר הצהריים נפגשתי עם קבוצת נשים בעלות חלום לצאת ממעגל העוני ולאפשר להם ולילדיהם עתיד אחר. לא הבאתי את התרבות של העולם המערבי איתי אלא ניסיתי להקשיב לצרכים שלהם וללמד אותם לחלום, לתכנן לפרוט למטרות ויעדים ולצאת לדרך.

כל חיי עסקתי ואני עדיין עוסקת בעשיה חברתית בישראל ואמשיך לתרום גם בעתיד, אני בדעה כי יש לנו אפשרות להשפיע גם במעגלים רחבים יותר הזקוקים לעזרה לא פחות.

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 43 משקיעים
 • ₪5,930 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
29%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) מעשר שכר יומי לעובדת השכר הממוצע ליום בגאנה הוא 20 סידי שווה ערך ל 20 ש"ח ליום, הגנאי הממוצע יאכל שתי ארוחות ביום. אם הוא מרוויח בממוצע 20 שקל ליום (לפעמים במקרה הטוב), סביר להניח שהוא יוציא את זה על מנת האורז או על מזון אחר שנאסף בג'ונגל כפי שקורה בכפר בקוובנג. מינימום ₪50 ($14.29) ציוד בסיסי תרומתך תצטרף לתרומות נוספות שישמשו לקניית ציוד בסיסי למאפיה כגון: קערות לבצק, כלי חיתוך, מערוכים ועוד מינימום ₪100 ($28.57) ריהוט בסיסי תרומתך תצטרף לתרומות נוספות שישמשו לקניית ריהוט בסיסי למאפיה כגון: שולחנות, כסאות ועוד מינימום ₪150 ($42.86) כרטיס כניסה להרצאה "מחלום למציאות" סיפור ההתנדבות בקוובנג מלווה בסרטים ותמונות. פרטים נוספים בנוגע למקום ומועדי ההרצאות יפורסמו בהמשך מינימום ₪500 ($142.86) תרומת ציוד תרומתך תצטרף לתרומות נוספות שישמשו לקניית תנור אפיה הפועל על גז. מינימום ₪1,500 ($428.57) חוג בית התארגנתם קבוצת חברים למפגש חברתי? מחפשים תוכן מעורר השראה ועניין ליום הולדת מיוחד? זה הזמן למשהו חדש וחד פעמי. מינימום ₪2,500 ($714.29) הרצאות ל 50 איש ומעלה "מחלום למציאות" סיפור ההתנדבות בקוובנג מלווה בסרטים ותמונות . הרצאה מיועדת לערבי תרבות מאורגנים, מקומות עבודה וכו'.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!