צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444

על אונץ

הספר הקצר (נובלה) "אונץ" נכתב בדם ליבי.

זה סיפור אמיתי, שלי. כתבתי אותו במהירות, בבהירות מוחלטת, כמו הארה, ובתוך סערת רגשות עצומה כאחד, כשהבנתי, שנים אחרי, מה קרה.
שלחתי אותו לחברות וחברים.
קיבלתי הרבה תגובות חזקות לסיפור. הרגשתי שזה חשוב מכדי להיות מופץ רק כך. ביקשתי מדנה ספקטור שתעשה איתו משהו והיא כתבה עליו בטור שלה בידיעות אחרונות, בסוף דצמבר 2016, בטשטוש הפרטים, ובתמצות גדול.
גם דנה סיפרה שהסיפור הזה מעורר הדים. הרגשתי שזה חשוב ומועיל וצריך להמשיך ולפרסם אותו באופן מסודר וקבוע, באורכו המלא.

אונץ, הגדרה (ציטוט מתוך הספר)

אונס עוקץ, אונץ, הגדרה:
אונס שנעשה באמצעות תרגיל עוקץ, כשהנגנב הוא לשכב עם אישה (או גבר), והסכמתה של האישה למין, בניגוד לרצונה ו/או תוך כדי הונאה/ מרמה/ הפרת אמון/ הבטחת שווא וכדומה.

רוצות, רוצים למנוע את האונץ הבא? בואו

"אונץ" נכתב במטרה לשנות את התפישה. במטרה שיקראו אותו נשים ואנשים רבים, שיבינו באופן מדוייק ומחודד:
ממה וכיצד להזהר?
מתי להפסיק? מתי תדעו שזה בסדר להמשיך?
איך לזהות שמישהו/י בסביבה החברתית שלכם אונץ?
איך לזהות גם פגיעה מתוחכמת, שבלי אלימות פיזית, ובלי שום פעולה בלתי חוקית, ותוך הערמה גם על נשים (ואנשים) חזקות ומנוסות, מנסה להיווצר?

אונץ מתוחכם אי אפשר לזהות באקראי מהצד. הברמן לא יכול לדעת ולא יוכל לעצור. הטרדות אחרות כן, לא את זה. אונץ כמעט ולא קורה בבאר. יש דברים שאפשר לשים לב אליהם רק כשמכירים היטב ומזהים את הסממנים.

הספר "אונץ" נותן כלים, מחדד גבולות, מעצים, מטפח את הטוב והבריא שבנו, נשים וגברים, מבחין בין טוב ורע, מחדד את הגבול בין אי הבנה וטעות – לבין אלימות נפשית שיטתית.

אז תקנו. ותשתפו. ותקראו לאחרות לקנות. ותביאו את זה במתנה למישהו שאתן אוהבות...
ותעזרו בכל דרך שאתן/ם רואות לנכון!

תודה :)

קוראות וקוראים של כתב היד אמרו

“אני חושבת שכל אישה ובת צריכות לקרוא את זה"
אלינה רסקין

“אני כל כך רוצה להודות לך על הטור החשוב הזה ועל המונח שהבאת"
דנה ספקטור

"זה אונס רגיל, ההסכמה שלך לא ממש נחשבת."
ארטור וייט

“הכתיבה שלך מרתקת וסוחפת. אני חושב ... שכדאי לשתף את הסיפור הזה במסגרת שבה תחשבי שראוי לעשות זאת … אני מוצא את הכתוב מלמד מאוד, מסקרן וכתוב בצורה מאוד סיפורית ובשפה נוחה לכל איש ... רק מקריאה ראשונה, אין לי ספק שסיפור זה יכול לעזור להרבה נשים צעירות להימנע מסיטואציות לא נוחות כאלו בעתידן או להסביר להן על סיטואציות דומות שקרו בעברן"
ניב ברוך

“לצערי זו חוויה כל כך אישית אבל משהו שכולנו מכירות, כל אחת וה"ניק" שלה"
לירון נוי

“הסיפור מגביר מודעות לאלימות פסיכולוגית"
אנה בילינה

"זה ילווה אותי. הסיפור הזה. אני צריך לחשוב עליו המון. לא כדי להחליט אם אמיתי או לא או אמין או לא. כאן אין לי מה לחשוב. אני צריך לחשוב כמה נשים וגברים ואפילו אני עברנו את אותו דבר בדיוק."
עופר בן עמי

"וואו... סיפור קשה. ממש מעורר סערת רגשות.
אני מצטערת שהיית צריכה לעבור את הטראומה ארוכת השנים המצערת הזאת, ויחד עם זאת ממש גאה בך שהצלחת להבין את זה ושאת מוציאה את זה החוצה.
מגיע לך ומגיע לאחרות."
נדיה לאנדר

"רציתי לומר לך שזה מאוד אמיץ ונוגע ללב"
גיא לוי

מתי, איך, כמה, למה, ומה עוד

למה הכסף מיועד?
הכסף מיועד להפקה של הספר, עריכה, הגהה, הדפסה, משלוח בדואר, הפקה של ספר אלקטרוני, ואם נהיה קצת מעבר לסכום הראשוני – גם אודיובוק, לטובת כל מי שמעדיף להקשיב מאשר לקרוא.

* הוצאת הספר בפורמט רגיל + אלקטרוני תקרה אם הפרוייקט יגיע לגיוס 12,000 ש"ח.
זו, להערכתי, העלות הדרושה להוצאה, break even, בלי רווח או שכר עבודה עבורי, ובהנחה שאין הוצאות שכלל לא צפיתי (ייתכן שיהיה רווח או הפסד זעום בסכום זה).

מתי תקבלו?
אני מקווה שבתוך חודש-חודשיים מזמן ההגעה ליעד התקציבי הזה.

* הוצאת ספר שמע (אודיובוק) אם הפרוייקט יגיע ליעד של 14,500 ש"ח ניצור לו גם ספר שמע,

כל מי שקנה את הספר האלקטרוני ו/או הפיזי עד לאותו רגע, יקבל גם אותו.

מתי תקבלו?
כנראה ביחד עם הספר הרגיל או עד חודש אחרי, כלומר בתוך 1-3 חודשים מרגע שנגיע ליעד זה.

* המשך הסיפור
אם נגיע ל-21,000 ש"ח, אכתוב את המשך הסיפור שלי – מה קרה אחרי אותו לילה, איך יורדים למטה ועולים בחזרה, וכל אותו unhappily 6 years after.
שוב, כל מי שיקנה את הספר בנקודות הקודמות, יקבל גם את החלק השני בלי תוספת עלות.

מתי תקבלו?
כשנגיע ליעד התקציבי הזה, אשב לכתוב את זה. אינני בטוחה כמה זמן הדבר יארך, מבטיחה לשמור על איכות גבוהה של כתיבה קודם כל, ושנית, שאסיים בתוך זמן סביר וכל החלקים יגיעו אליכם.

* אם יהיה עוד תקציב, מה יעשה בו?
graphic novel? תרגום לשפות נוספות? סרט?
ספרו מה הייתן/ם רוצות :) lolita.r.amber@gmail.com

עוד על התמורות השוות שאספנו עבורכן

תוכלו לראות פרטים על התמורות שנתרמו לפרוייקט (מלבד הספר עצמו) בקישורים:

האלבום הדיגיטלי RED של הפסנתרנית שירה שקד

הסדנא (הקשוחה) לגיוס המונים עם מיסד מימונה אריק מרמורשטיין

מפגש עם תזונאית קלינית - יולי באום

אימון אישי עם חיה גולן

דברו איתי!

יש לכם רעיון נוסף? בקשה או שאלה? רוצים להציע תמורה נוספת? משהו אחר? דברו איתי! מבטיחה לענות בנועם
lolita.r.amber@gmail.com

באהבה,
לוליטה ר. אמבר (שם עט)

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 24 משקיעים
 • ₪2,035 הושקע מתוך ₪
 • 1
  7
  ימים
  :
  0
  7
  שעות
  :
  5
  0
  דקות
16%
השקע בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
₪20 ($5.71) אונץ - ספר אלקטרוני - early bird בטאבלט/ קינדל/ אימייל הקרוב למקום מגוריכם ותודה :)
זמן אספקה משוער: מאי 2017
47 זמינים מתוך 50
₪25 ($7.14) אונץ - ספר אלקטרוני בטאבלט/ קינדל/ אימייל הקרוב למקום מגוריכם ותודה :)
זמן אספקה משוער: מאי 2017
₪50 ($14.29) אונץ - ספר פיזי + אלקטרוני + משלוח בדואר - early bird ספר אמיתי שאפשר למשש ולקרוא ולהניח על המדף, וגם אלקטרוני, שיהיה :) ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
61 זמינים מתוך 70
₪60 ($17.14) אונץ - 2 סטיקרים + ספר פיזי + אלקטרוני - early bird 2 סטיקרים משני תפישה: "כאן אין סובלנות לאנצים!" "גבר אמיתי מעדיף לאונן מאשר לאנוץ" לכל מקום שבו תרצו להדביק אותם... בנוסף, ספר אמיתי שאפשר למשש ביד, בדואר, ספר אלקטרוני, ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
69 זמינים מתוך 70
₪60 ($17.14) אונץ - ספר פיזי + אלקטרוני + משלוח בדואר ספר אמיתי שאפשר למשש ולקרוא ולהניח על המדף, וגם אלקטרוני, שיהיה :) ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
₪70 ($20.00) אונץ - ספר עם הקדשה אישית + 2 סטיקרים + ספר אלקטרוני - early bird ספר עם הקדשה אישית, 2 סטיקרים, ספר אלקטרוני, ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
69 זמינים מתוך 70
₪70 ($20.00) אונץ - 2 סטיקרים + ספר פיזי + אלקטרוני 2 סטיקרים משני תפישה: "כאן אין סובלנות לאנצים!" "גבר אמיתי מעדיף לאונן מאשר לאנוץ" לכל מקום שבו תרצו להדביק אותם... בנוסף, ספר אמיתי שאפשר למשש ביד, ספר אלקטרוני, ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
₪75 ($21.43) אונץ - ספר פיזי + אלקטרוני + משלוח לחו"ל ספר אמיתי שאפשר למשש ולקרוא ולהניח על המדף, מישראל לארצות ניכר, וגם אלקטרוני, שיהיה :) ותודה :) המשלוח עשוי להגיע בזמנים שונים במקצת בהתאם ליעילות הדואר המקומי שלכם :)
זמן אספקה משוער: יולי 2017
₪85 ($24.29) האלבום הדיגיטלי RED של הפסנתרנית הקלאסית שירה שקד + אונץ - ספר פיזי + אלקטרוני + 2 סטיקרים האלבום הדיגיטלי RED של הפסנתרנית הקלאסית שירה שקד http://www.shirashaked.com/red בנוסף עותק פיזי ואלקטרוני של הספר אונץ, 2 סטיקרים, ותודה :)
זמן אספקה משוער: מאי 2017
₪110 ($31.43) הסדנה (הקשוחה) לגיוס המונים עם מייסד מימונה + אונץ ספר אלקטרוני + 2 סטיקרים אריק מרמורשטיין, מייסד מימונה, עורך ב-14/3 סדנא לגיוס מימון המונים. הסדנה תתקיים במתחם הצעירים של מאז"ה 9 בתל אביב ברחוב...מאז"ה 9 בתאריך 14.3.17 בשעה 18:15-21:15 https://www.mimoona.co.il/Projects/3936 בנוסף - אונץ ספר אלקטרוני + 2 סטיקרים (הספר והסטיקרים ישלחו כשיהיו מוכנים, הסדנא תקרה קודם) ותודה :) 0 זמינים מתוך 1 ₪120 ($34.29) מפגש עם תזונאית קלינית - יולי באום + אונץ ספר אלקטרוני + 2 סטיקרים מפגש של שעה עם התזונאית יולי באום, בבית המטופל באיזור תל אביב. https://www.facebook.com/JuliaVegDiet/ זמן המפגש בתיאום עם התזונאית + ספר אלקטרוני + 2 סטיקרים ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
0 זמינים מתוך 1
₪120 ($34.29) אחד לי אחד במתנה - אונץ - 2 ספרים פיזים + 2 אלקטרוניים + 4 סטיקרים הכל כפול - אחד לכם אחד במתנה 4 סטיקרים משני תפישה: "כאן אין סובלנות לאנצים!" "גבר אמיתי מעדיף לאונן מאשר לאנוץ" לכל מקום שבו תרצו להדביק אותם... בנוסף, 2 ספרים אמיתיים שאפשר למשש ביד, בדואר, 2 ספרים אלקטרוניים, ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
₪150 ($42.86) איך לכתוב ביקורת קולנוע ודברים אחרים הרצאתה של עינת חורשי ("עין הדג") ההרצאה בת כשעה וחצי, תתקיים בחודש מאי ביום שני בשעה 20:00 באיזור גוש דן תקבלו הודעה על התאריך המדוייק והמיקום בנוסף - עותק פיזי ואלקטרוני של הספר "אונץ", 2 סטיקרים, ותודה :)
זמן אספקה משוער: מאי 2017
20 זמינים מתוך 20
₪350 ($100.00) אימון אישי עם חיה גולן + ספר פיזי ואלקטרוני שעה של אימון אישי טלפוני או פרונטלי בכפר סבא, עם חיה גולן - מאמנת אישית, מאמנת מאמנים, מנחת סדנאות ופוטותרפיה. זמן המפגש יהיה בתיאום עם המאמנת. http://www.phototherapy-il.co.il/ בנוסף עותק פיזי + אלקטרוני של הספר אונץ + 2 סטיקרים ותודה :)
זמן אספקה משוער: יוני 2017
1 זמינים מתוך 2
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!