צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444

עזרה להחלים ולהילחם

מירב

עזרה נגד הפחדה והשתקה


שלום, שמי מירב ואני נמצאת במצוקה כבר זמן רב אך עד עכשיו לא הייתי מסוגלת לבקש עזרה ונאלצתי להתמודד עם מצבי ללא פניה החוצה, אך הגעתי לנקודה שאני חייבת להתגבר על החששות והפחדים ואני משתפת אתכם קצת במי אני ועם מה אני מתמודדת..

אני בת 26 ואני מתמודדת עם פוסט טראומה מורכבת כבר שנים רבות.
פיתחתי הפרעת אכילה בגיל צעיר שהתפתחה לבולימיה בגיל 14, אני בטיפולים רגשיים מכיתה ד', אני מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי מגיל 19 בערך, הייתי מאושפזת 6 פעמים, מתוכם 4 בגלל הפרעת האכילה ו-2 עקב ניסיונות אובדניים.

בגיל 20, לאחר שנים קשות, שבהן נשרתי מבית הספר, התרחקתי מאנשים ומחברים, הייתי שקועה עמוק בבולימיה שלי, בדיכאון וברצון להפסיק את הכאב,
ולאחר שניסיון ההתאבדות השני שלי כשל, הבנתי שאם אני לא מצליחה להפסיק לכאוב על ידי מוות, אני חייבת לעשות משהו כדי לא להמשיך לסבול.

התחלתי ללכת לטיפול יותר מותאם, התחלתי לקחת כדורים נגד דיכאון, מצאתי עבודה שאהבתי בה עבדתי 4 שנים, השלמתי בגרויות, עשיתי פסיכומטרי, התחלתי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה, מצאתי חברות, הצלחתי להקטין מאוד את הפרעת האכילה שלי, עברתי לגור קרוב ללימודים ולעבודה וטיפלתי בבעיות נוספות.

אך, בדיוק כשחשבתי שעליתי על המסלול, בסוף שנה ב' ללימודיי נזכרתי בפגיעות מיניות שעברתי בילדותי מידי בן משפחה קרוב.

ההיזכרות טלטלה אותי והתפתחה בהמשך להתקף מאניה חמור שנמשך כ-3 חודשים, בהם לא הצלחתי לישון, לא הייתי מסוגלת לאכול, לא הייתי מסוגלת לתפקד וכמובן שלא יכולתי לעבוד וללמוד יותר. במהלך ההתקף, כאשר שיקול דעתי לא היה תקין ולא הייתה לי שליטה על מחשבותיי ומעשי, פרסמתי את סיפורי.

הפרסומים נפסקו לחלוטין כאשר המאניה התחלפה לדיכאון שתמיד מגיע אחרי.

מאז ועד היום אני עובדת בלשקם את עצמי, חזרתי לגור בבית, התאשפזתי כדי לאזן בחזרה את הפרעת האכילה שלי שחזרה בעת הדיכאון, התחלתי טיפול במרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית אחרי שנת המתנה, אני במעקב על הפרעת האכילה שלי, חזרתי לאוניברסיטה אך שיניתי את כיווני בחיים ואני רוצה להתעסק עם העלאת מודעות לסימפטומים של פוסט טראומה מורכבת, של פגיעות מיניות במשפחה ולחקור זיכרונות טראומטיים ולכן אני לומדת מגדר בנוסף לפסיכולוגיה.


אך לצערי הסיפור יותר מורכב..

במהלך המאניה, בספטמבר 2015, כשהייתי רק בת 24, ולא הייתי במצב נפשי מאוזן ובר שליטה, הפוגע שלי תבע אותי על 1,000,000 ש"ח.

אך הרדיפה והבגידה באמון לא מסתכמים בפגיעות המיניות בילדותי ובתביעה שלו..
ולפני כחודש, בפברואר 2017 גם שתיים מבנות משפחתו הגישו נגדי תביעה בגין אותם הפרסומים מלפני שנה וחצי בסך מאות אלפי שקלים,
למרות שכאמור, כל מה שעשיתי מאז המשבר הוא ניסיון לשקם את עצמי ולהתאושש מהגילוי הכואב.

מכיוון שהתביעות מתנהלות בבית המשפט לענייני משפחה אני לא יכולה לחשוף את זהות התובעים, תוכן התביעות ואת הזוועות איתם אני מתמודדת, אבל אני חייבת להגיד שזה מפחיד ומכאיב להיות מותקפת בצורה כזו, במיוחד מצד אנשים ממשפחתי, שאמורים לשמור עליי, לעזור לי, לדאוג לי, להתחשב במצבי ובטח שלא לנסות להרוס אותי.

אני מתנצלת הן על כך שאני לא יכולה להרחיב על המתקפה שאני עוברת והן על כך שאני לא יכולה לחשוף את זהותי מחשש שאפילו בקשת העזרה הזו שלי תוביל לתביעות נוספות ולהמשך רדיפה.

אני עושה ככל שביכולתי להחזיק מעמד ולא להישבר אבל קשה לי להיות לבד בתוך אי-הצדק הזה, לא להיות יכולה לשתף מה אני עוברת ולקבל תמיכה בגלל ההליך החסוי.

למעשה, זה זמן רב שאני חיה תחת איום ופחד ועד עכשיו לא העזתי לבקש עזרה וכיליתי את חסכונותיי המעטים אבל אני לא יכולה לתת לתביעות האלה להרוס אותי יותר ממה שהן כבר הרסו.

יש לי ייצוג משפטי בהמלצת המרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית וההליך עצמו מתנהל כבר זמן רב בבית המשפט אך מכיוון שנוספו עוד שתי תביעות עלות ההליך עלתה משמעותית.
אני חייבת להגן על עצמי בדרך הטובה ביותר, ובשביל זה אני זקוקה לעזרתכם ותרומתכם אשר תאפשר לי לממן את הגנתי.

אני אודה לכם אם תוכלו לסייע לי עם תרומה כפי יכולתכם ואח"כ תשתפו את סיפורי,
אני צריכה שתעזרו לי לא להתייאש אל מול מלחמה סוחטת רגשית, נפשית וכלכלית ולהילחם על זכותי להחלים.

תודה על הזמן שהקדשתם לי

קבצים נוספים

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 82 משקיעים
 • ₪16,120 הושקע מתוך ₪
 • 3
  0
  ימים
  :
  0
  7
  שעות
  :
  5
  1
  דקות
21%
השקע בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
₪20 ($5.71) תודה רבה על התמיכה! העלית לי חיוך 3> ₪50 ($14.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! מרגישה פחות לבד 3> ₪100 ($28.57) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! העלית לי חיוך על השפתיים 3> ₪120 ($34.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מעידה על אמפתיה, חמלה ואכפתיות, תודה רבה מקרב לב 3> ₪150 ($42.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מקרבת אותי צעד חשוב בהחלמה שלי, תודה רבה על האכפתיות שלך 3> ₪180 ($51.43) תודה רבה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תודה מקרב לב על העזרה, מרגישה יותר אופטימית ומחוזקת 3> ₪200 ($57.14) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא ביטוי מובהק לאמפתיה, תמיכה ואכפתיות. מרגישה יותר אופטימית, תודה רבה מקרב לב 3> ₪300 ($85.71) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא חלק ממאבקן של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לא לחיות בפחד ולהצליח להחלים. תודה רבה מקרב לב 3> ₪400 ($114.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> תרומתך מזכירה לי שעליי לא להתייאש ושיש אנשים שעומדים לצידי. העלית לי חיוך על השפתיים, תקווה ואופטימיות, תודה לך מעומק ליבי :) ₪500 ($142.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> אין לי דרך להביע את תודתי הרבה! תרומתך מחזקת אותי, עוזרת במאבק בהפחדה והשתקה כנגד החלשים, מביעה תמיכה, סולידריות ואכפתיות. תודה לך מעומק ליבי :) ₪1,000 ($285.71) אין לי מילים להביע את תודתי בזכותך אני מאמינה יותר בטוב ובצדק. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), היא ממלאת אותי באופטימיות ובתקווה והלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. תודה רבה מעומק ליבי 3> ₪2,500 ($714.29) אני כל כך מודה, מתרגשת ומוקירה תודה בזכותך אני יכולה לממן חלק מעלות חוות דעת פסיכיאטרית שתוכל להטות את הכף לטובתי! התרומה שלך מדהימה ומפעימה את ליבי. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), הלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. אני מרגישה תקווה ולא לבד. תודה רבה רבה רבה
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!