צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444

עזרה להחלים ולהילחם

מירב

עזרה להחלים ולהילחם - סיפורה של נאשמת


משתיקים אותי ואם ההשתקה שלי תהפוך להיות תקדים – זו תהיה מכה חמורה לי ולכל מי שעברה אי פעם פגיעה מינית ורוצה לשתף ולקבל תמיכה.

בתקופה האחרונה נהייתה מגמה של פוגעים שתובעים את הקורבנות שלהם על כך שהן שיתפו את סיפורן.

איך נשים תוכלנה ללכת להתלונן ולהרגיש בטוחות, אם, כאשר קורבן כבר מעיזה להתלונן והחקירה נסגרה מחוסר ראיות ולא מחוסר אשמה, הפוגע יכול לתבוע את הבחורה שהתלוננה עליו??

אם התביעה נגדי תתקבל, יכול להיווצר תקדים שישמש פוגעים לאיים על נשים ולהפחידן ולמנוע מהן להתלונן על מה שהם עשו להן.
תקדים שישתיק נשים שנפגעו.
תקדים שיחייב אותן לפצות את הפוגע שלהן, מכיוון והן לא הצליחו להוכיח את אשמתו בבית משפט.

אני נתבעת על ידי הפוגע שלי ולכן פתחתי את הקמפיין הזה. לאחר שפתחתי אותו גיליתי שאני לא היחידה, ושיש איתי עוד בנות בסירה הקשה הזו.

במידה ויישאר לי כסף, הוא יועבר לנתבעת אחרת שצריכה עזרה במימון הגנה.
אני יודעת כמה קשה ההתמודדות ועד כמה חשוב שנמגר את התופעה הזו.

אספר לכם קצת על עצמי:
שמי מירב, אני בת 26 ואני מתמודדת עם פוסט טראומה מורכבת כבר שנים רבות.

בגיל 20, לאחר שנים קשות, שבהן נשרתי מבית הספר, התרחקתי מאנשים ומחברים, הייתי שקועה עמוק בהפרעת אכילה, בדיכאון, אלכוהול וברצון להפסיק את הכאב. לאחר שניסיון ההתאבדות השני שלי כשל - הבנתי שאם אני לא מצליחה להפסיק לכאוב על ידי מוות, אני חייבת לעשות משהו כדי לעזור לעצמי.

התחלתי ללכת לטיפול יותר מותאם, להיעזר בכדורים נגד דיכאון, מצאתי עבודה שאהבתי בה עבדתי 4 שנים, השלמתי בגרויות, עברתי פסיכומטרי, התחלתי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה, מצאתי חברות, הצלחתי להקטין מאוד את הפרעת האכילה שלי, עברתי לגור קרוב ללימודים ולעבודה וטיפלתי בבעיות נוספות.

אך, בדיוק כשחשבתי שעליתי על המסלול, בסוף שנה ב' ללימודיי, נזכרתי בפגיעות מיניות שעברתי בילדותי מידי בן משפחה קרוב.

ההיזכרות טלטלה אותי והתפתחה בהמשך להתקף מאניה חמור שנמשך כ-3 חודשים, בהם לא הצלחתי לישון, לא הייתי מסוגלת לאכול, לא הייתי מסוגלת לתפקד וכמובן, שלא יכולתי לעבוד וללמוד יותר. במהלך ההתקף, כאשר שיקול דעתי היה לא תקין ולא הייתה לי שליטה על מחשבותיי ומעשי, פרסמתי את סיפורי בפייסבוק.

כמובן, שהפרסומים נפסקו לחלוטין כאשר המאניה התחלפה לדיכאון שתמיד מגיע אחריה.

מאז ועד היום אני ממוקדת בלשקם את עצמי. חזרתי לגור בבית, התאשפזתי כדי לאזן בחזרה את הפרעת האכילה שלי שחזרה בעת הדיכאון, התחלתי טיפול במרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית, אני במעקב על הפרעת האכילה שלי, חזרתי ללימודים ומצאתי כיוון לחיים.

אך כפי שהבנתם, זה לא סוף הסיפור -
בשיא המאניה, בספטמבר 2015, כשהייתי רק בת 24, ולא הייתי במצב נפשי מאוזן ובר שליטה, הפוגע שלי תבע אותי על 1,000,000 ש"ח בבית המשפט לענייני משפחה.

ההשתקה, הרדיפה והבגידה באמון לא מסתכמים בפגיעות המיניות בילדותי ובתביעה שלו.
בתחילת בפברואר 2017 גם שתיים מבנות משפחתו הגישו נגדי תביעה בגין אותם הפרסומים מלפני שנה וחצי, בסכום כולל של מאות אלפי שקלים.

מכיוון שהתביעות מתנהלות בבית המשפט לענייני משפחה איני יכולה לחשוף את זהות התובעים, תוכן התביעות ואת הזוועות איתן אני מתמודדת.

אני חייבת להגיד שמפחיד ומכאיב להיות מותקפת בצורה כזו, במיוחד על ידי אנשים ממשפחתי, שאמורים לשמור עליי, לעזור לי, לדאוג לי, להתחשב במצבי ובטח שלא לנסות להרוס אותי.

מטרת התביעות היא להפיל אותי ועוד יותר להשתיק אותי. אם המטרה שלו הייתה לעצור את הפרסומים, הרי הוא יכול היה לעצור אותי בדרכים מהירות אחרות, שלא כוללות גרירה שלי לבית משפט ומאבק ארוך על חיי מול אנשים שאמורים לדאוג לי.

בגלל אופי התובעים אני מפחדת לחשוף את זהותי מחשש שגם בקשת העזרה הזו שלי תוביל לתביעות נוספות ולהמשך רדיפה.

לצערי, כאמור, לאחר שפרסמתי את מצבי גיליתי שאני ממש לא היחידה והמלחמה הזאת היא כבר לא רק שלי.

רציתי להתייחס לשאלות הפרו בונו והעלויות הגבוהות שאני נתקלת בהן;

תביעת לשון הרע על ידי הפוגע שונה מתביעת נזיקין על ידי הקורבן. להגנה בפני תביעה זו הרבה יותר קשה לקבל עזרה כלכלית ומעשית.

ברגע שנזכרתי במה שעברתי פניתי ל'מרכז לנפגעות פגיעה מינית' שמלווה אותי. המרכז הפנה אותי לעורכת הדין שלי, רותם אלוני-דוידוב (מתמחה בתחום ובדיני נזיקין), אשר מייצגת אותי בתיק החל מאוקטובר 2015.
אני לא מעוניינת להחליף את רותם, במיוחד אחרי שהיא מלווה, תומכת ומייצגת אותי עוד מהשלב שבו הייתי ברגעים הכי קשים של חיי.

מכיוון והתיק חסוי פחות ששים לייצג את הנתבעת פרו-בונו. לא ניתן לפרסם את ההצלחה בתיק ואין בכך תרומה לרזומה של אותו עורך דין.

חשוב לי להדגיש שעלות מימון ההגנה המשפטית שלי קפצה משמעותית כי הוגשו נגדי 3 תביעות. פירושו כי ההליך יימשך מעל שנתיים ויכלול דיונים רבים, הופעות רבות בבית משפט, וחוות דעת פסיכיאטרית. חוות דעת זו משמעותית להגנה ועלותה יקרה.

אני מקווה שיום יבוא וכנגד כל הסיכויים, אני אחווה צדק בחיי ומאמינה כי אוכל לתרום בחזרה לחברה.

אני אודה לכם אם תוכלו לעזור בתרומה כפי יכולתן/ם ותשתפו את הפרוייקט בפייסבוק ותעבירו אותו לכל מי שאתם מכירים.
עזרו לי לנצח במאבק חיי, למעני ולמען אחרות.

תודה על הזמן שהקדשתם והקדשתן לי
מירב

קבצים נוספים

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 166 משקיעים
 • ₪30,196 הושקע מתוך ₪
 • 2
  1
  ימים
  :
  0
  5
  שעות
  :
  0
  8
  דקות
40%
השקע בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
₪20 ($5.71) תודה רבה על התמיכה! העלית לי חיוך 3> ₪50 ($14.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! מרגישה פחות לבד 3> ₪100 ($28.57) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! העלית לי חיוך על השפתיים 3> ₪120 ($34.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מעידה על אמפתיה, חמלה ואכפתיות, תודה רבה מקרב לב 3> ₪150 ($42.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מקרבת אותי צעד חשוב בהחלמה שלי, תודה רבה על האכפתיות שלך 3> ₪180 ($51.43) תודה רבה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תודה מקרב לב על העזרה, מרגישה יותר אופטימית ומחוזקת 3> ₪200 ($57.14) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא ביטוי מובהק לאמפתיה, תמיכה ואכפתיות. מרגישה יותר אופטימית, תודה רבה מקרב לב 3> ₪300 ($85.71) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא חלק ממאבקן של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לא לחיות בפחד ולהצליח להחלים. תודה רבה מקרב לב 3> ₪400 ($114.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> תרומתך מזכירה לי שעליי לא להתייאש ושיש אנשים שעומדים לצידי. העלית לי חיוך על השפתיים, תקווה ואופטימיות, תודה לך מעומק ליבי :) ₪500 ($142.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> אין לי דרך להביע את תודתי הרבה! תרומתך מחזקת אותי, עוזרת במאבק בהפחדה והשתקה כנגד החלשים, מביעה תמיכה, סולידריות ואכפתיות. תודה לך מעומק ליבי :) ₪1,000 ($285.71) אין לי מילים להביע את תודתי בזכותך אני מאמינה יותר בטוב ובצדק. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), היא ממלאת אותי באופטימיות ובתקווה והלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. תודה רבה מעומק ליבי 3> ₪2,500 ($714.29) אני כל כך מודה, מתרגשת ומוקירה תודה בזכותך אני יכולה לממן חלק מעלות חוות דעת פסיכיאטרית שתוכל להטות את הכף לטובתי! התרומה שלך מדהימה ומפעימה את ליבי. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), הלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. אני מרגישה תקווה ולא לבד. תודה רבה רבה רבה
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!