ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

עזרה להחלים ולהילחם

אנונימית

עזרה להחלים ולהילחם - סיפורה של מותקפת


שלום, אני מ' ואני נמצאת במצוקה כבר זמן רב אך עד עכשיו לא הייתי מסוגלת לבקש עזרה ונאלצתי להתמודד עם מצבי ללא פניה החוצה, אך הגעתי לנקודה שאני חייבת להתגבר על החששות והפחדים ואני משתפת אתכן ואתכם קצת במי אני ועם מה אני מתמודדת..

אני מתמודדת עם פוסט טראומה מורכבת כבר שנים רבות, פיתחתי הפרעת אכילה בגיל צעיר שהתפתחה לבולימיה בגיל 14, אני בטיפולים רגשיים מכיתה ד', אני מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי מגיל 19, אני מקבלת קנאביס רפואי בגלל פוסט-טראומה, הייתי מאושפזת 6 פעמים, מתוכם 4 בגלל הפרעת האכילה ו-2 עקב ניסיונות אובדניים.

עברתי שנים קשות, שבהן נשרתי מבית הספר, התרחקתי מאנשים ומחברים, הייתי שקועה עמוק בבולימיה שלי, באלכוהול (אני מעדיפה לא להרחיב) בדיכאון וברצון להפסיק את הכאב.
בגיל 20, לאחר שניסיון ההתאבדות השני שלי כשל, הבנתי שאם אני לא מצליחה להפסיק לכאוב על ידי מוות, אני חייבת לעשות משהו כדי לא לסבול.

התחלתי ללכת לטיפול יותר מותאם, להיעזר בכדורים נגד דיכאון, מצאתי עבודה שאהבתי בה עבדתי 4 שנים, השלמתי בגרויות, עשיתי פסיכומטרי, התחלתי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה, מצאתי חברות, הצלחתי להקטין מאוד את הפרעת האכילה והשתייה וטיפלתי בבעיות נוספות.

אך בדיוק כשחשבתי שעליתי על המסלול, בסוף שנה ב' ללימודיי נזכרתי בפגיעות מיניות שעברתי בילדותי מידי אבא שלי.

ההיזכרות טלטלה אותי והתפתחה בהמשך להתקף מאניה חמור שנמשך כ-3 חודשים, בהם לא הצלחתי לישון יותר מ-15 שעות לערך בשבוע, לא הייתי מסוגלת לאכול, לא הייתי מסוגלת לתפקד וכמובן שלא יכולתי לעבוד וללמוד יותר. במהלך ההתקף, כאשר שיקול דעתי לא היה תקין ולא הייתה לי שליטה על מחשבותיי ומעשי, כתבתי את חיי, כאביי, פחדיי, מחשבותיי וכל מה שעבר עליי בפייסבוק.
אם הייתי במצב נפשי תקין לעולם לא הייתי כותבת את הדברים ובוודאי ובוודאי לא הייתי מפרסמת אותם בפייסבוק (או בכלל).

הפרסומים נפסקו כאשר המאניה חלפה ונכנסתי לדיכאון שתמיד מגיע אחרי.
מאז ועד היום אני עובדת בלשקם את עצמי: התאשפזתי כדי לאזן בחזרה את הפרעת האכילה שלי שחזרה בעת הדיכאון, התחלתי טיפול במרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית אחרי שנת המתנה, אני במעקב על הפרעת האכילה שלי וחסרת סימפטומים, חזרתי לאוניברסיטה אך שיניתי את כיווני בחיים ואני רוצה להתעסק עם העלאת מודעות לסימפטומים של פוסט טראומה מורכבת, של פגיעות מיניות במשפחה ולחקור זיכרונות טראומטיים ולכן אני לומדת מגדר בנוסף לפסיכולוגיה.

אך לצערי הסיפור יותר מורכב..

במהלך המאניה, בגיל 24, כשלא הייתי במצב נפשי מאוזן ובר שליטה, אבא שלי תבע אותי על לשון הרע בסכום של מיליון שקל. ובתחילת פברואר שתיים מבנות משפחתו הגישו נגדי תביעה על לשון הרע בגין אותם הפרסומים שנפסקו ב-2015, בסך מאות אלפי שקלים.

מכיוון שהתביעות מתנהלות בבית המשפט לענייני משפחה הדיונים בדלתיים סגורות ואסור לי לשתף בהליך. אבל אני יכולה להגיד שהתביעות שלהן נועדו לפגוע בי. מטרתן לשבור אותי, להקשות עליי לתפקד, להרוס אותי כלכלית, להשתיק אותי ולמנוע ממני להחלים.

התקף המאניה שלי נמשך 3 חודשים במהלכם היה הרבה זמן לעצור אותי ולעזור לי, אך מיד עם היכנסותי למשבר, אבא שלי לא רק שהסית את משפחתי נגדי, נטש אותי, לא ניסה לעצור את הפרסומים ולדאוג למצבי הנפשי, אלא ישר החל לתעד את כל מעשיי ותבע אותי על לשון הרע.

אם הוא היה חף מפשע, הייתי מצפה שהוא ידאג למצבי הנפשי ולא לשמו הטוב.
אם הוא היה חף מפשע הייתי מצפה שהוא יתבע כדי לנקות את שמו, אבל במקום זאת הוא תבע אותי על סכומי עתק שברור לו שאין לי.
אם הוא היה חף מפשע ומטרתו לנקות את שמו הוא לא היה צריך עוד שתי תביעות שנה וחצי לאחר שנגמרו הפרסומים.

אני עושה ככל שביכולתי להחזיק מעמד ולא להישבר אבל קשה לי להיות לבד בתוך אי-הצדק הזה, לא להיות מסוגלת לקבל תמיכה בגלל החיסיון.
זה זמן רב שאני חיה תחת איום ופחד ועד עכשיו לא העזתי לבקש עזרה וכיליתי את חסכונותיי המעטים. אבל אני לא יכולה לתת לתביעות האלה לפגוע בי יותר ממה שהן כבר פגעו. הבנתי שאין לי ברירה אלא להתגבר על הפחדים שלי ואני פונה אליכן ואליכם.
ההליך עצמו מתנהל כבר זמן רב בבית המשפט ומכיוון שנוספו עוד שתי תביעות עלות ההליך עלתה משמעותית. אני חייבת להגן על עצמי בדרך הטובה ביותר, ובשביל זה אני זקוקה לעזרתכן ועזרתכם.
אני צריכה שתעזרו לי לראות את האור בקצה המנהרה, תעזרו לי לא להתייאש אל מול המלחמה עם אבא שלי ומשפחתו, מלחמה קשה, סוחטת רגשית, נפשית וכלכלית. אני צריכה שתעזרו לי להשקיע את המשאבים שלי בהחלמה. אני מקווה שיום יבוא וכנגד כל הסיכויים, אני אחווה צדק ומאמינה כי אוכל לתרום בחזרה לחברה, יש לי תקווה.

אני אודה לכן ולכם אם תוכלו לעזור בתרומה כפי יכולתכן ויכולתכם ותשתפו את הפרויקט בפייסבוק ותעבירו אותו לכל מי שאתן ואתם מכירים.
עזרו לי לנצח במאבק חיי.

תודה על הזמן שהקדשתם והקדשתן לי.

קבצים נוספים

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 456 משקיעים
 • ₪67,976 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
90%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה רבה על התמיכה! העלית לי חיוך 3> מינימום ₪50 ($14.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! מרגישה פחות לבד 3> מינימום ₪100 ($28.57) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! העלית לי חיוך על השפתיים 3> מינימום ₪120 ($34.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מעידה על אמפתיה, חמלה ואכפתיות, תודה רבה מקרב לב 3> מינימום ₪150 ($42.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מקרבת אותי צעד חשוב בהחלמה שלי, תודה רבה על האכפתיות שלך 3> מינימום ₪180 ($51.43) תודה רבה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תודה מקרב לב על העזרה, מרגישה יותר אופטימית ומחוזקת 3> מינימום ₪200 ($57.14) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא ביטוי מובהק לאמפתיה, תמיכה ואכפתיות. מרגישה יותר אופטימית, תודה רבה מקרב לב 3> מינימום ₪300 ($85.71) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא חלק ממאבקן של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לא לחיות בפחד ולהצליח להחלים. תודה רבה מקרב לב 3> מינימום ₪400 ($114.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> תרומתך מזכירה לי שעליי לא להתייאש ושיש אנשים שעומדים לצידי. העלית לי חיוך על השפתיים, תקווה ואופטימיות, תודה לך מעומק ליבי :) מינימום ₪500 ($142.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> אין לי דרך להביע את תודתי הרבה! תרומתך מחזקת אותי, עוזרת במאבק בהפחדה והשתקה כנגד החלשים, מביעה תמיכה, סולידריות ואכפתיות. תודה לך מעומק ליבי :) מינימום ₪1,000 ($285.71) אין לי מילים להביע את תודתי בזכותך אני מאמינה יותר בטוב ובצדק. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), היא ממלאת אותי באופטימיות ובתקווה והלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. תודה רבה מעומק ליבי 3> מינימום ₪2,500 ($714.29) אני כל כך מודה, מתרגשת ומוקירה תודה בזכותך אני יכולה לממן חלק מעלות חוות דעת פסיכיאטרית שתוכל להטות את הכף לטובתי! התרומה שלך מדהימה ומפעימה את ליבי. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), הלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. אני מרגישה תקווה ולא לבד. תודה רבה רבה רבה
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!