צרו פרויקט עוד היום! לייעוץ אישי חינם חייגו 077-2233444

עזרה להחלים ולהילחם

אנונימית

עזרה להחלים ולהילחם - סיפורה של מותקפת


שלום,

אני מ' ועברתי פגיעה מינית כילדה מבן משפחה קרוב. לאחר שנים של הדחקה, ביולי 2015 נזכרתי באותן פגיעות ועברתי משבר נפשי נוראי שהתפתח להתקף מאניה חמור, שבמהלכו לא שלטתי על מעשיי וכתבתי את חיי, כאביי, פחדיי, חרדותיי הרבות, מחשבותיי וכל מה שעבר עליי בפייסבוק.
בשיא המשבר, אותו בן משפחה קרוב, תבע אותי על מיליון שקלים. מה שרק החריף את ההתקף ולא עצר את הפרסומים, מכיוון שתביעה על מיליון שקל אינה תרופת קסם להחזרת שיקול דעת, אלא עוד משהו שהנפש שלי לא יכלה להתמודד איתו באותה תקופה.

ויותר מכך, אחרי שהתקף המאניה התחלף בדיכאון כל כך חמור שהוביל בסופו של דבר לאשפוז, וכמובן הפרסומים נפסקו,
בן משפחתי לא משך את התביעה אלא ממשיך לרדוף אותי ובתחילת פברואר 2017 שתיים מבנות משפחתו הגישו נגדי עוד שתי תביעות בסך עוד מאות אלפי שקלים על אותם הפרסומים, שנפסקו ב- 2015.

מכיוון שזהו מקרה עם קרבה משפחתית, התביעות מתנהלות בבית המשפט לענייני משפחה ולכן זהות התובעים, תוכן התביעות ותוכן ההליך חסויים.

אבל אני יכולה להגיד שהתביעות שלהן נועדו לפגוע בי. מטרתן לשבור אותי, להקשות עליי לתפקד, להרוס אותי כלכלית, להשתיק אותי ולמנוע ממני להחלים.

התקף המאניה שלי נמשך 3 חודשים במהלכם היה הרבה זמן לעצור אותי ולעזור לי, אך מיד עם היכנסותי למשבר, אותו בן משפחה לא רק שהסית את משפחתי נגדי, נטש אותי, לא ניסה לעצור את הפרסומים ולדאוג למצבי הנפשי, אלא ישר החל לתעד את כל מעשיי ותבע אותי על לשון הרע.

אם הוא היה חף מפשע, הייתי מצפה שהוא ידאג למצבי הנפשי ולא לשמו הטוב.
אם הוא היה חף מפשע הייתי מצפה שהוא יתבע כדי לנקות את שמו, אבל במקום זאת הוא תבע אותי על סכומי עתק שברור לו שאין לי.
אם הוא היה חף מפשע ומטרתו לנקות את שמו הוא לא היה מגיש עוד שתי תביעות שנה וחצי לאחר שנגמרו הפרסומים.

עד עכשיו כיליתי את חסכונותיי המעטים ומכיוון שנוספו עוד שתי תביעות עלות ההליך עלתה משמעותית ומצאתי את עצמי במצב שעליי לפנות החוצה בבקשת עזרה.

חילוקי דעות והתקווה שלי


אני יודעת שיש המון חילוקי דעות בנוגע לפרסום של פגיעות בפייסבוק, ואני יודעת שיש חילוקי דעות בנוגע למהימנותם של זיכרונות מודחקים, טראומטיים וזיכרונות בכלל, אני יודעת שיש דעות הגורסות שאם הפרקליטות לא הגישה כתב אישום אז הקורבן היא שקרנית והפוגע הוא חף מפשע, אני יודעת שקשה לתמוך במשהו שמעדיפים להאמין שהוא לא קיים וכמובן שאני יודעת שכל הנושא של פגיעות מיניות בכלל ובמשפחה בפרט זה נושא מאוד קשה.

אבל אני גם רוצה לקוות שאם אתם הייתם במצב שבו בת משפחה שאתם אמורים לדאוג לה נמצאת במשבר נפשי חמור, לא הייתם תובעים אותה אלא מנסים לעזור לה בכל דרך אפשרית לפני שאתם מובילים אותה בגיל 24 לתהום רגשית, נפשית, משפטית חסויה, יקרה, חודרנית ומפחידה.

מה שאני עוברת עכשיו זו התעללות בפני עצמה, ואני לא מבינה כיצד הם עושים לי את זה.

אני אשתף במה שאני יכולה מחיי ותחליטו אתם מה הייתם עושים.

קצת עליי


אני מתמודדת עם פוסט טראומה מורכבת כבר שנים רבות.

פיתחתי הפרעת אכילה בגיל צעיר שהתפתחה לבולימיה בגיל 14, אני בטיפולים רגשיים מכיתה ד', אני מקבלת קצבת נכות מביטוח לאומי מגיל 19, אני מקבלת קנאביס רפואי בגלל הפוסט-טראומה, הייתי מאושפזת 6 פעמים, מתוכם 4 בגלל הפרעת האכילה ו-2 עקב ניסיונות אובדניים.

ניסיתי להתאבד לראשונה בכיתה ט' בזמן שחבריי לשכבה היו בטיול שנתי. לאחר שבוע באשפוז במחלקה פסיכיאטרית התאשפזתי במחלקה להפרעות אכילה ילדים ונוער בתל השומר.
חזרתי ללימודים מספר חודשים אחרי תחילת כיתה י' ובכיתה י"א נשרתי מהתיכון.
היו לי בעיות עם אלכוהול ובנים אך אני מעדיפה לא להרחיב.
לא גויסתי לצבא, ובגיל 18 ובגיל 19 התאשפזתי שוב במחלקה להפרעות אכילה, הפעם במבוגרים. לקראת גיל 20 ניסיתי להתאבד בפעם השנייה ולאחר שהניסיון הזה כשל, הבנתי שאם אני לא מצליחה להפסיק לכאוב על ידי מוות, אני חייבת לעשות משהו כדי לא לסבול.

התחלתי ללכת לטיפול יותר מותאם, להיעזר בכדורים נגד דיכאון, מצאתי עבודה שאהבתי, בה עבדתי 4 שנים, השלמתי בגרויות, עשיתי פסיכומטרי, התחלתי ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה, מצאתי חברות, הצלחתי להקטין מאוד את הפרעת האכילה שלי וטיפלתי בבעיות הנוספות.

אך בדיוק כשחשבתי שעליתי על המסלול, בסוף שנה ב' ללימודיי נזכרתי בפגיעות המיניות שעברתי בילדותי מידי בן משפחתי.

ההיזכרות טלטלה אותי והתפתחה בהמשך להתקף מאניה חמור שנמשך כ-3 חודשים, בהם לא הצלחתי לישון (ישנתי בערך 15-10 שעות בשבוע), לא הייתי מסוגלת לאכול (ירדתי 9 קילו בשבועיים), לא יכולתי להכיל כלום, שמעתי מוזיקה כל הזמן, לא הפסקתי לכתוב, לשיר, לרקוד, לבכות, להתקלח, להצטלם ופחדתי להיות לבד אך לא יכולתי להיות ליד אף אחד.
הייתי בעולם מלא חרדות ופחדים ומחשבות וכמובן שלא יכולתי לעבוד וללמוד יותר ולכן נשרתי מהלימודים והפסקתי לעבוד. במהלך ההתקף, כאשר שיקול דעתי לא היה תקין ולא הייתה לי שליטה על מחשבותיי ומעשי, פרסמתי את סיפורי בפייסבוק מתוך אמונה שזה יעזור לי.

כמובן שהפרסומים נפסקו כאשר המאניה חלפה ונכנסתי לדיכאון שתמיד מגיע אחרי.
מאז ועד היום אני עובדת בלשקם את עצמי: התאשפזתי כדי לאזן בחזרה את הפרעת האכילה שלי שחזרה בעת הדיכאון, התחלתי לפני כמה חודשים טיפול במרכז לנפגעות ונפגעי פגיעה מינית אחרי שנת המתנה, אני במעקב על הפרעת האכילה שלי, אני חסרת סימפטומים מאז האשפוז, הצלחתי לחזור ללימודים ומכיוון ואני רוצה להתעסק עם העלאת מודעות לסימפטומים של פגיעות מיניות במשפחה ולחקור זיכרונות טראומטיים, אני לומדת מגדר בנוסף לפסיכולוגיה.

עבדתי ואני עובדת קשה כדי לחזור לתפקוד ואני באמת גאה בעצמי על הדרך שעברתי ועל המקום בו אני נמצאת היום.

אך כפי שכבר סיפרתי, המצב הרבה יותר קשה ומסובך מכיוון שקרוב משפחתי ובהמשך עוד שתיים מבנות משפחתו, שהן למעשה גם בנות משפחתי תבעו אותי על לשון הרע בסכום חסר כל פרופורציה.

אני עושה ככל שביכולתי להמשיך ולהחזיק מעמד ולא להישבר אבל ממש קשה לי להיות לבד בתוך אי-הצדק הזה, ולא להיות מסוגלת לקבל תמיכה בגלל החיסיון.

החיסיון הזה כואב לי ממש. אני מרגישה מותקפת ונרדפת אך אסור לי להסביר באמת את מקור הכאב שלי כי כל דבר עלול לשמש נגדי. גם את הקמפיין כתבתי בצנזור רב על מנת שלא יאשימו אותי עוד יותר בכך שאני מנסה לפגוע בו.

ההליך עצמו מתנהל כבר זמן רב בבית המשפט ומכיוון שנוספו עוד שתי תביעות עלות ההליך עלתה משמעותית. אני חייבת להגן על עצמי בדרך הטובה ביותר, ובשביל זה אני זקוקה לעזרתכם ותרומתכם.

אני מקווה שיום יבוא וכנגד כל הסיכויים, אני אחווה צדק בחיי ומאמינה כי אוכל לתרום בחזרה לחברה, יש לי תקווה.

אני אודה לכם אם תוכלו לעזור בתרומה כפי יכולתן/ם ותשתפו את הפרויקט בפייסבוק ותעבירו אותו לכל מי שאתם מכירים.
עזרו לי לנצח במאבק חיי, למעני ולמען אחרות.

תודה על הזמן שהקדשתם והקדשתן לי

קבצים נוספים

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 238 משקיעים
 • ₪37,356 הושקע מתוך ₪
 • 0
  4
  ימים
  :
  1
  7
  שעות
  :
  4
  5
  דקות
49%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
₪20 ($5.71) תודה רבה על התמיכה! העלית לי חיוך 3> ₪50 ($14.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! מרגישה פחות לבד 3> ₪100 ($28.57) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! העלית לי חיוך על השפתיים 3> ₪120 ($34.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מעידה על אמפתיה, חמלה ואכפתיות, תודה רבה מקרב לב 3> ₪150 ($42.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך מקרבת אותי צעד חשוב בהחלמה שלי, תודה רבה על האכפתיות שלך 3> ₪180 ($51.43) תודה רבה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תודה מקרב לב על העזרה, מרגישה יותר אופטימית ומחוזקת 3> ₪200 ($57.14) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא ביטוי מובהק לאמפתיה, תמיכה ואכפתיות. מרגישה יותר אופטימית, תודה רבה מקרב לב 3> ₪300 ($85.71) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה! תרומתך היא חלק ממאבקן של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית לא לחיות בפחד ולהצליח להחלים. תודה רבה מקרב לב 3> ₪400 ($114.29) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> תרומתך מזכירה לי שעליי לא להתייאש ושיש אנשים שעומדים לצידי. העלית לי חיוך על השפתיים, תקווה ואופטימיות, תודה לך מעומק ליבי :) ₪500 ($142.86) מודה על העזרה והתמיכה, מאוד מעריכה 3> אין לי דרך להביע את תודתי הרבה! תרומתך מחזקת אותי, עוזרת במאבק בהפחדה והשתקה כנגד החלשים, מביעה תמיכה, סולידריות ואכפתיות. תודה לך מעומק ליבי :) ₪1,000 ($285.71) אין לי מילים להביע את תודתי בזכותך אני מאמינה יותר בטוב ובצדק. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), היא ממלאת אותי באופטימיות ובתקווה והלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. תודה רבה מעומק ליבי 3> ₪2,500 ($714.29) אני כל כך מודה, מתרגשת ומוקירה תודה בזכותך אני יכולה לממן חלק מעלות חוות דעת פסיכיאטרית שתוכל להטות את הכף לטובתי! התרומה שלך מדהימה ומפעימה את ליבי. תרומתך עשתה לי את היום (וכנראה גם את הימים הבאים), הלוואי שאוכל להחזיר לעולם קצת ממה שקיבלתי כאן. אני מרגישה תקווה ולא לבד. תודה רבה רבה רבה
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!