ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

זו המציאות

במציאות היומיומית שבה אנו חיים, הנוער חווה שיגרה של עימותים אלימים ומלחמות. ההזדמנות להיפגש, לתקשר ולהביע דעה או רגש, נעשית בעיקר דרך הרשתות החברתיות, אך אלה פרוצות להסתה ולשנאה. דעותיהם מתעצבות דרך סיקור מקוטב באמצעי התקשורת הרבים.
כך נסללת דרך מפוצלת, מלאה בשנאה ובדגש על הפערים שהולכים וגדלים.
הפירוד מעמיק, דעות מתחלקות והסיכוי להיכרות אמתית בין הצדדים הולך ומתרחק. חיים משותפים לצד סובלנות וכבוד נראים כמו חלום רחוק וכמעט בלתי אפשרי.

"אני מאמינה שזה הזמן לעשות שינוי. מספיק כאב. האחריות שלי כרגע היא ליצור גשר מהסבל שלי למקום של שלום, בטחון ואמון"
נאבילה ג'ובראן בת 15 מאל עזריה בוגרת תוכנית דיאלוג
"ילדים חיים בשלום הכיר לי את האנשים הנפלאים שכאן, עזר לי להבין את הצד שלהם, הכאב שלהם. ללא ספק התכנית שנתה את חיי לטובה."
ישראל מיימון, בן 15 מפסגת זאב בוגר תוכנית דיאלוג

נעים מאוד

"ילדים חיים בשלום" - בונים גשרים בגלל המציאות.
אנחנו עמותה ללא מטרות רווח, המפתחת ומפעילה את תכנית "דיאלוג", תכנית חינוכית אשר מטרתה פיתוח ערך היחיד, למנהיגות אישית וקבוצתית בסביבה מאתגרת.
בעזרת מפגשים במתכונת קצת אחרת, אנחנו עוזרים למשתתפים להכיר אחד את השני, להכיר את עצמם, להתגבר על המחסומים שבדרך: שפה, מקום מגורים, לאום, דת, דעות קדומות ודעות של הסביבה.
העמותה פועלת משנת 2006, ומאז ועד היום מאות בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ, משני צדי החומה וממזרח ומערב ירושלים השתתפו בתכניות ייחודיות, יוזמות משותפות, אירועים מרגשים ומחנות קיץ חווייתיים.
בזכות קידום שותפויות ומעורבות של בעלי עניין במגוון תחומים, אנו מצליחים לחולל שינוי בקרב משפחה, חברים וקהילה.
אנחנו השינוי
יש לי חלום שלכל ילדי העולם תינתן החכמה לקבל החלטות נכונות, על מנת שיזכו בחיים מלאי וודאות, שמחה, דאגה לזולת, והחשוב מכל ביכולת השליטה על גורלם.
קרן ברג, מייסדת "ילדים חיים בשלום"

היכן מושקע הכסף ?

מאחורי הקלעים של תכנית "דיאלוג" פועל מערך לוגיסטי מיוחד: תיאומים, היתרים והסעות, הכשרות צוות, בנייה ושיפור תמידי של התכנית החינוכית ומערכי השיעורים, רכישת ציוד, פיתוח והרחבת התכנית לאוכלוסיות נוער נוספות, הקמת רשת הבוגרים ועוד.
על מנת להמשיך לבנות, לפעול, להגיע, לגשר ולשנות, אנו זקוקים ל- 600,000 ₪ לפעילות שנתית.
תכנית "דיאלוג" כוללת עשרה מפגשים דו שבועיים, ומחנה קיץ אחד.
בני ובנות הנוער רוכשים כלים להתמודדות עם אתגרים המאפיינים את חייהם, למצוא את המשותף, לפתח יכולת חשיבה עצמאית למנהיגות, ליצור יוזמות משותפות למען הקהילה, ולהוביל שינוי חברתי.
מרכיבי התכנית:
• מפגשי הכנה נפרדים/חד לאומיים - במטרה להפיג את הדעות הקדומות ואת החששות מפני האחר, כהכנה למפגש משותף/דו-לאומי. המפגשים כוללים: פיתוח, העצמה והערכה עצמית, מנהיגות, בניית אמון ויישוב מחלוקות.
• יוזמות קהילתיות – בהנהגת הנוער, בהתבסס על תכנון, פיתוח ויישום של שיתוף פעולה במגוון רחב של נושאים, התנדבויות והשקת יוזמות גם במדיה חברתית, בתמיכה והכוונת העמותה והצוות החינוכי.
• מחנה קיץ משותף - חמישה ימים שמטרתם לסכם את התהליך השנתי של בניית האמון וחיזוקו, ומאפשר למשתתפים לאסוף חוויות חיוביות שיצרבו בזיכרונם.
• אירוע סיום חגיגי- בהשתתפות משפחת "ילדים חיים בשלום" המורחבת, הורים, בני משפחה, חברים, מורים, תורמים ותומכים. באירוע מוצגות פעילויות העמותה והיוזמות המשותפות לאורך השנה עם דגש על חוויות אישיות של הנוער .

כיצד אנו מודדים השפעה

על מנת להבין את ההשפעה של התהליך, אנו עורכים שאלונים אישיים לפני הפעילות ואחריה, תצפיות על הפעילות השונות, ובמהלך השנה נערכים ראיונות עומק עם הנוער ובני משפחתם.
בשנים האחרונות ד"ר מאיה כהנוב ביצעה תהליכי הארה שממחישים בבירור את השפעת התכניות והשפעת המודל הייחודי שלנו על בני הנוער.
הצוות החינוכי של העמותה דואג להיות בקשר עם הנוער גם לאחר שעות הפעילות.

ברוכים הבאים למשפחת KCP

כמו בכל משפחה, גם אנחנו ב'ילדים חיים בשלום' חווים עליות וירידות, זמנים טובים יותר או פחות. במהלך השנים חווינו אינספור אתגרים, המשפחה שלנו רואה בכל אתגר הזדמנות.
יש סביבנו נוער מקסים ואופטימי,
ואנחנו כאן בשבילם!
בשביל אותו ניצוץ בעיניים שמאיר כשחששות מתפוגגים, התובנות הנפלאות שעולות ברגע שיורדים המסכים, התקשורת המקסימה שמקרבת בין כולם ולא דוברת אף שפה. כל אלה גורמים לנו להמשיך לפעול
"כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו" הרב קרליבך.
אנחנו מאמינים שבכל נער ונערה קיים המבוגר האחראי הבא, ולכן אנחנו כאן בשבילם. לצייד אותם בכלים הנכונים, לכוון אותם אל הדרך המתאימה, נאמין בהם וביחד נצא אל המסע לעתיד טוב יותר.

תודה

עיסאם, מייקל, האלה, בר, שיר, עדי, באדר, חאלד, רחל, ורד, רחלי,קרן , סמדר, רועי פלד, דניאל דפני, שי קופצובסקי, יוסף אלון.קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 47 משקיעים
 • ₪29,837 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
4%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) "הצלחה מורכבת מאחוז אחד של השראה ומתשעים ותשעה אחוזים של זיעה." תרומה לרכישת ציוד לפעילויות מינימום ₪55 ($15.71) "המסע עצמו מודד את חוזק החברות, הרבה יותר מהמרחק אותו אנו עוברים" תרומה למימון הסעות למפגשים מינימום ₪120 ($34.29) "במקום לנחש את העתיד, אפשר פשוט לתכנן אותו." תרומה למימון פעילויות רשת הבוגרים "השאר חותם" מינימום ₪250 ($71.43) "רוב האנשים שהצליחו מול תנאים שנראו בלתי אפשריים הם אלו שפשוט לא יודעים איך לוותר." תרומה למימון הכשרות מנחים מינימום ₪420 ($120.00) "לעולם לא ניתנת לך משאלה, מבלי שיינתן לך הכוח להגשימה, אך ייתכן שתצטרך לעמול לשם כך" תרומה להשתתפות הבוגרים בסמינר Youtubers . מינימום ₪620 ($177.14) "ישנם פרחים בכל מקום למי שרוצה לראות אותם." תרומה להרחבת פעילות העמותה לכל חלקי הארץ גם בשנה הבאה... מינימום ₪1,250 ($357.14) "מעולם לא נעשה דבר גדול שלא החל עם תקווה מוגזמת" תרומה למימון נער/ה לעשרה מפגשים של התכנית. מינימום ₪4,725 ($1,350.00) "אנשים שאין להם פנטזיה, לא עושים דברים פנטסטיים." תרומה למימון נער/ה למחנה קיץ חוויתי ומעצים (5 ימים). מינימום ₪7,000 ($2,000.00) "בחיים אל תגיד לי שהשמיים הם הגבול כשיש עקבות על הירח" תרומה למימון שנת פעילות שלמה לנער/ה הכוללת 10 מפגשים לאורך השנה ומחנה קיץ (5 ימים).
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!