ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

אני חולה נפש? - אמנות למען נפגעי נפש

איריס חבר

אני חולה נפש?

מיהו נפגע נפש?
מחלת נפש היא לא פחות מחלה חברתית מאשר מחלה אישית, שכן כאשר המוח והנפש יוצאים מאיזון ההשפעה על הסובבים היא מיידית. החברה, שמגיבה מתוך תחושות פחד וניסיונות הרחקה, לא מתוך ההבנה שכל אחד יכול לעבור משבר נפשי, פוטרת את החולה בכדור ובהבטחות שווא, ומכניסה את האדם הסובל לסטיגמה בה הוא נשאר לשנים ארוכות ללא תקווה.

מטרת הפרויקט
להעלות את המודעות למצוקת אנשים שנמצאים בשולי החברה, ע"י תערוכה רב תחומית שתעסוק בנושאי בריאות הנפש. לחזק אנשים במשבר, או נפגעי טיפולים קובנציונאליים, באמצעות המשאבים האמיתיים של ריפוי הנפש – תזונה/ תנועה / נשימה / מדיטציה / יצירה.

איך?
הפרויקט יתאפשר באמצעות תרומה לנפגעי נפש אשר יקבלו טיפולים ע"י מטפלים מוסמכים בתחום הרפואה המשלימה. לשם כך אני מעמידה את זמני ואת יצירות האמנות שיצרתי בלמעלה מ-30 שנה האחרונות, לתרומה.
התורם למיזם מזמנו או מכספו, יוכל לעשות זאת ע"י תרומה, שתמורתה יקבל הנפגע טיפולים מגוונים ומועילים ברפואת הגוף והנפש באמצעות שירותיה האדיבים של קליניקת טיליה לרפואה משלימה בת"א, או אצל מטפלים נוספים מחוץ לת"א.

למי מיועד הפרויקט?
* לאנשים המתלבטים בין פסיכיאטריה לריפוי טבעי, לנפגעים ולמשפחותיהם, למי שמרגיש שכדורים פסיכיאטריים הם לא הפתרון.
* למי שמעוניין לצאת ממשבר ולהמשיך בדרך בטוחה לחיים מלאים ושלמים בצמיחה וביצירה מתמדת' ולכל אדם שמעוניין לתחזק את נפשו ולקיים אורח חיים בריא ונורמלי.
* למי שנמצא ליד אדם קרוב, המוגדר חולה נפש או מכור, ורוצה להצילו ממצבו.

מה החלום שלי?
החלום שלי הוא שאנשים שעוברים משברים נפשיים בחייהם, ומשפחותיהם, שעוברות אותו איתם, לא ייבהלו מהחברה שנבהלת מהם, ולוקחת בעלות על גופם ונפשם, אלא ימצאו את הדרך הטבעית לחזק את עצמם תוך הכרה בשינוי החל בחייהם. במיזם זה אני מבקשת למנף את הנושא באמצעות תרומה לאנשים שמחפשים איזון נפשי בדרכים טבעיות, לטובת אלה שלא התנסו בה מספיק, ועדיין שבויים באמונות עבר.

על עצמי
כמו אמנים רבים, גם אני לקיתי בדיכאון קליני לפני שנים רבות, יצאתי מהדיכאון הזה מהר מאוד ומאז לא חזרתי אליו. האמנות היתה סיבת מחלתי וסיבת הירפאי. על הנסיבות שהביאו אותי לדיכאון ואת סיפור יציאתי ממנו, אספר לכם כשניפגש. לאורך השנים התנסיתי בשיטות שונות של דרכי טיפול טבעיות ע"י מטפלים שונים, והבנתי שכדרך חיים, היא הבלעדית.

תערוכת "ברא או ברע" – תערוכה רב תחומית בנושא בריאות הנפש
נושא בריאות הנפש הוא חלק בלתי נפרד עבורי מהאמנות, מה שהופך אותו בתקופה זו של חיי לתערוכה בנושא. כדי להמשיך ולהזרים את מעגל החיים והיצירה הטבעיים, אני מבקשת לחלוק בפרויקט זה את נסיוני ולתרום את חלקי למאמץ זה הן לטובת אנשים הפגועים פעמיים (גם מנפשם וגם מהטיפול המדכא), והן לטובת תערוכה רב תחומית שתעסוק בבריאות הנפש ובכלל. אם אוכל באמצעות האמנות שלי לגרום לאנשים להתייחס לגוף ולנפש שלהם בנועם ובאהבה, ולא מתוך פחד ואימה, הרי שעשיתי את שליחותי. כמו התערוכות הקודמות שלי, היא תקיף מספר תחומי מדיה, לרבות יצירת וידאו חדשה והפעם יצורף לחגיגה גם מיצג/ב וידאו המבוסס על הפקה מוזיקלית למילים ומוזיקה פרי עטי.

רכישת יצירת אמנות

כל רכישה של יצירת אמנות מעניקה למשתקמים ו/או למתנדבים אפשרות לקחת חלק ביצירה ובהקמת התערוכה "ברא או ברע", בנושא בריאות הנפש בהנחייתי.
אלה מעט מעבודותי, יותר מהן תוכלו לראות באתר
http://iheveri.wixsite.com/iris-hever
ובמלון דאיגילב ברח' מזא"ה 56 ת"א, שם הן מוצבות בלובי.

צלחת המוח - איריס חבר - A Brain plate

טכניקה: סיבי בגדים/חוטי נחושת/צלחת/לכה
55X10 cm
3500ש"ח

כרית הצוואר - איריס חבר - Neck Pillow

טכניקה: כרית חימום גומי/צינורית גז מנחושת
45X30X10 cm
2900ש"ח

ראש זכוכית - איריס חבר - A Glass Head

טכניקה: ראש זכוכית שבור/עופרת/צבע/אפוקסי
35X23 cm
3200ש"ח

מתנות

רוכש יצירת אמנות יקבל אחת מהמתנות הבאות:
1. ספר אמן העוסק במוח וטכנולוגיה
2. ארוחת בריאות בביתי.
3. לינק לסרט המתעד את שיח הגלריה שהתקיים בתערוכה
שיצרתי ב-2015 שעסקה בנושא האגרנות ורדי מייד.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 7 משקיעים
 • ₪1,200 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
1%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) תפריט בריאות תפריט הכולל מה כדאי לאכול ומה לא כדאי לאכול במצבים נפשיים לא מאוזנים מינימום ₪50 ($14.29) תפריט בריאות תפריט הכולל מה כדאי לאכול ומה לא כדאי לאכול במצבים נפשיים לא מאוזנים 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪80 ($22.86) ארוחת בריאות ארוחת בריאות זוגית עבור המשתקם והמתנדב 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪85 ($24.29) יוגה או דיקור קבוצתיים המחיר הוא לאדם אחד בשיעור קבוצתי 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪250 ($71.43) שיחות און ליין שיחות און ליין בנושאי גוף-נפש-מוח 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪300 ($85.71) ייעוץ תזונתי מותאם אישית 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪300 ($85.71) טיפולים פרטניים שיאצו, דיקור, רייקי, רפלקסולוגיה, אורגונומי ועוד 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪600 ($171.43) ביקור רופא מעקב רופא בתהליך הריפוי טבעי לא כולל תוספי תזונה וצמחי מרפא 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪600 ($171.43) בדיקה וירטואלית סריקה וירטואלית און ליין לאיתור בעיות גופניות ונפשיות 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!