ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

רפואת יתר-בריאות בוחרים בתבונה

בכל יום ראשון אני יוצא לרכיבת אופניים עם חבריי. כולנו בגילאי ה 45-65. בעצירות אנחנו תמיד משוחחים, ושמתי לב שיש כמה נושאים קבועים: התרופות שאני לוקח, התרופות של ההורים שלי, לאיזה בדיקה אני מלווה את הוריי מחר (ובלי להודות בקול רם- אני פוחד שגם אני אצטרף למסע הרפואי הזה בקרוב...)

אני לא רופא, ואין לי השכלה רפואית. הרבה אנשים פונים אלי לייעוץ, כי הם יודעים שאני מתעמק, ולפעמים הם אומרים לי: "אם אתה אומר- אנחנו מאמינים". ואז אני זז בחוסר נחת. אל תאמינו לי, תקשו קושיות, תקבלו רק את מה שמרגיש לכם נכון. קחו אחריות על ההחלטות שלכם. אני לא יכול להגיד לאף אחד מה לעשות. כמו שהרופא לא יכול. הקלות שבה אנחנו מחשיבים דבר כ"אמת" מטריד אותי מאוד.

ואז פגש אותי הספר Doctoring Data של הרופא ד"ר מלקולם קנדריק. קראתי אותו באנגלית ומיד הרגשתי שאני צריך לתרגמו לעברית.

הספר נותן כלים לשיפוט עצמאי של עצות רפואיות, עוזר לברור עצות מועילות מתוך דברי הבל, לזהות הטעיה ולעמוד איתן מול כותרות מפחידות.
הספר חושף בפניי מידע שלא נשקף אלי מבין כתלי המרפאה. ותאמינו או לא - יש גם רופאים ממליצים על הספר. ראו בהמשך הדף.

בברכה, גיא בן צבי

מטרת הפרויקט:

מטרת קמפיין זה היא לתרגם את הספר Doctoring Data לעברית.
זהו פרויקט חברתי שאינו למטרת רווח, מטרתו היא הפצת ידע! הכספים שיאספו בקמפיין ישמשו לתרגום, הפקה והדפסת הספרים.
לאחר הקמפיין מחיר השוק של כל ספר יעמוד על כ 90 ש"ח.

אילו נושאים נחשפים בספר?

כולסטרול, לחץ דם, השמנת יתר- האם אלו מחלות?
ממוגרפיה מגיל 40, קולונוסקפיה מ 50, פאפס מגיל 20- האם הבדיקות נחוצות או סתם מלחיצות? שמן או רזה- מה זה משנה? ; סכרת, HRT, כימותרפיה, סטטינים, ציפרלקס, חוסמי ACE, חוסמי-בטא, מולטי-ויטמינים, חיסונים, סיטי-גב, ניתוחים בריאטרים ; מחקרים כפולי סמיות Evidence Based Medicine ; Big Pharma Big Money, מטא-אנליזות ענקיות, ביקורת עמיתים, BMJ, NEJM, Lancet, JAMA ; FDA, NIH
על דבר אחד כולנו מסכימים- עישון כבד מזיק לבריאות.

אודות המחבר- ד"ר מלקולם קנדריק

ד"ר מלקולם קנדריק, רופא משפחה סקוטי, סופר, מרצה וסקפטי, אשר יום אחד התחיל לשאול שאלות... וגילה כיצד המידע "מטופל", ואיך מוכרים לנו "אמת" שלא תמיד לטובתנו.
"...ידעתי שעבור רבים זה יישמע מסוכן מדי. ללכת נגד המיינסטרים, ללכת נגד מה שהרופא אומר, לאתגר את המומחים... לפיכך החלטתי לנסות ולחשוף, אם זו המילה הנכונה, איך מייצרים נתונים. איך משתמשים בסטטיסטיקה כדי להפחיד בני אדם, או להרגיעם, בטענות שווא... אני יודע שיתקפו אותי על חלק מהדברים שאמרתי. זה בלתי נמנע. ובכל זאת, אין דבר. מה שחשוב הוא שאתם, אחרי שקראתם ספר זה, תוכלו להבין באופן ברור יותר איך ומדוע "מטפלים" בנתונים. תוכלו אז להבין את הכותרות ביתר בהירות. "שתי נקניקיות ביום מגדילות את הסיכון שלכם ללקות בסרטן המעי ב 50%". אוי, ואבוי, וקשקוש. תוכלו לעשות את ההחלטות בעצמכם לגבי מה שאפשר ורצוי כדי לחיות חיים ארוכים, בריאים ושמחים יותר.
לכן כתבתי את הספר הזה, מפני שידע הוא כוח".

קנדריק עושה את זה בשפה ברורה, עם הומור ודוגמאות פשוטות. זה הקסם של הספר שלו.
אתם יכולים להתרשם מפעילותו בבלוג שלו: https://drmalcolmkendrick.org/

צורת מסירה:

בסיום הפרויקט אצור קשר עם כל רוכש לתאום צורת המסירה.
יתאפשרו שלוש צורות מסירה:
1. משלוח עד הבית בעלות 25 ש"ח
2. איסוף עצמי מהמקומות שמפורסמים להלן
3. בצירוף להזמנת מוצרים מאומגה 3 גליל (העסק שלי), ללא תוספת עלות

נקודות איסוף עצמי:

בסיום ההפקה תוכלו לאסוף את הספרים שהזמנתם מהכתובות הבאות (והיד עוד נטויה לכתובות נוספות):
* תל אביב: מרכז שורשים, רחוב בן יהודה 35
* כפר סבא: חנות ביו-גאיה, רחוב לוי אשכול 2
* חיפה: בית מרקחת ארמון, רחוב משה גוט לוין 48
* נודד: בשוקי meat-paleo המפורסמים לקראת המועד
* קיבוץ המעפיל (בית פרטי)
* פרדס-חנה (בית פרטי)
* שכניה

**בעת ביצוע ההזמנה נא לציין בהערות שאתם מעוניינים באיסוף ומהיכן.

תודה רבה לידידיי שהסכימו לתת מקום לספרים העתידיים!

רוצה מעל 10 ספרים?

לחץ על כפתור האדום "השקע בפרויקט" שבראש העמוד, ובחר סכום בכפולות של 50 ש"ח.
נא לרשום הערה בעמוד ההזמנה.

אנשי מקצוע ממליצים:

ד"ר עופר שחר- רופא משפחה:

"אתם אוחזים בידכם את אחד הספרים שישנו את המחשבה שלכם מקצה לקצה על מה טוב ומה רע בעולם הרפואה. מה אמיתי ומה פחות אמיתי. למי ולמה להאמין ולמי וממה להתעלם. קנדריק שוחט כמה וכמה פרות על הדרך מבלי לפחד מאף אחד, תוך כדי כך שהוא סולל לנו דרך חדשה או בעצם רק מנקש עשבים וחושף דרך ישנה. זו שמאז ומעולם הלכנו בה, רק שבמרוצת השנים שכחנו שהיא קיימת. אני מזהיר אתכם מראש, זה לא ספר של סוף טוב. זה לא ספר שמבטיח עולם טוב יותר, אבל זה כן ספר שיפקח את עיניכם לעולם הרפואי האמיתי של ימינו, על שלל צבעיו וגווניו. הכרות זו, לטעמי, רלוונטית מאוד לכל אחד שבריאותו חשובה לו"... ההסבר המופלא של דר' עופר שחר יככב בהקדמה לספר שאפשר להזמין פה משמאל.
לחוות הדעת המלאה: https://goo.gl/h1RgI9

פרופ' משה פרנקל:

פרופ' משה פרנקל
פרופ' חבר קליני באוניברסיטת טקסס ארה"ב, מייסד המרפאה לרפואה משלימה ואינטגרטיבית במרכז הרפואי לסרטן ע"ש מד אנדרסון ביוסטון טקסס, מנהל היחידה לרפואה משלימה במכון האונקולוגי במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא:
"...הבנת נקודות אלו דורשות מהמטופלים כיום להיות יותר מעורבים באבחון ובטיפול, ולעיתים אף לחפש אפשרויות יעילות נוספות בעלות פוטנציאל נמוך לנזק...אנחנו יודעים בצורה חד משמעית שמטופלים המעלים שאלות ומעורבים יותר בטיפול הניתן להם, יותר בריאים" מתוך ההקדמה לספר שאפשר להזמין פה משמאל.
למאמר המלא: https://goo.gl/bNpmcO

ד"ר דן קרת- רופא ונטורופת:

דוקטור לרפואה .M.D, דוקטור לנטורופתיה .N.D מארה"ב: "תודה ד"ר מלקולם קנדריק שאתה קיים, שיש לך את הסבלנות להיכנס לפרטי הפרטים של המחקרים החשובים, כאלה שמעצבים מדיניות טיפולית, ולגלות את ההטעיה שקיימת ברובם המכריע לגבי התוצאות שלהם... תלמדו על המדיקליזציה של אנשים בריאים, כלומר הפיכת קבוצות שלמות של אנשים המרגישים טוב לחולים הזקוקים לתרופות" הטקסט המעמיק של דר' דן קרת יככב בהקדמה לספר שאפשר להזמין פה משמאל.
לחוות הדעת המלאה: https://goo.gl/GfHvUf

דעאל שלו- הסוד הקדמוני:

ערב אחד הרמתם את הטלפון וזה קרה. שיחת הדאגה השבועית מאמא.
אמא: "הרופא אמר היום לאבא שהוא חייב כדורים נגד לחץ דם. תגיד, זה לא יתנגש לו עם הסטטינים?"
גם אם זה לא קרה לכם עדיין, הסיכוי שמשהו דומה יתרחש הוא כמעט מוחלט... לאדם הסביר אין הרי שום דרך לשפוט את הדברים. אנו לא קוראים מחקרים ולא שותפים באיגוד הקרדיולוגים ולא חברים בועדת סל התרופות. אז אנו מרגישים שאין לנו ברירה אלא לקחת את דבריו של הרופא כתורה מסיני. הוא הרי בטח יודע....מול עומס המידע הבריאותי, ספרו של ד"ר קנדריק הוא קרן אור באפלה.. הוא מדריך מעשי נהדר וממוקד כדי לעזור לנו הבדיל בין המוץ לתבן, בין אמת לבין בדיה, בין ממצאים קליניים לבין כותרות צעקניות שאין ביניהן ובין המציאות ולא כלום..." הטקסט של דעאל יככב גם הוא בהקדמה לספר. ניתן לקרוא עכשיו כאן: https://goo.gl/cZzL8p

ד"ר ריטה רחמני- פנימאית, אבחון וטיפול יתר

פנימאית, עוסקת בתחום של מניעת אבחון וטיפול יתר:
"הורגלנו לחשוב שהמדע עליו מבוססים מחקרים רפואיים הוא מדויק, אנו נוטים להאמין שהנחיות של מומחים הוגי-דעות, אלה שעולם הרפואה פועל על פיהם, מבוססים על בסיס מדעי איתן.
לאחר קריאת ספר זה, מבינים שבהנחות יסוד אלו ישנם סדקים עמוקים.
מן העובדות המוצגות בספר אנו מבינים שעולם המדע אינו יוצא דופן, וגם הוא לעיתים קרובות מושפע ומנווט על ידי אינטרסים שונים וכסף.
ד״ר מלקולם קנדריק מלמד אותנו, הרופאים, להעז, להטיל ספק, לשאול שאלות ולבדוק עובדות, גם אם מדובר בפרות קדושות, כאלה שבקונצנזוס.
ד״ר ריטה רחמני פנימאית עוסקת בתחום של מניעת אבחון וטיפול יתר. חוות דעתה תופיע בקובץ ההקדמות לספר.
*חשוב לציין- אין לדר' רחמני כל קשר עסקי או מקצועי עם חברת אומגה גליל.

מי אני? גיא בן צבי

אני גיא, את הספר Doctoring Data קראתי באנגלית, מילה במילה, וידעתי מיד שהוא חייב לראות אור בעברית.
ולמה הספר הזה מצא דווקא אותי?
בעשרים השנים האחרונות אני עוסק הרבה מאוד בבריאות. הכל החל עוד בימי כטייס בחיל האויר, כאשר הייתי נשלח מדי שנה לעשות בדיקות. בפקודה. כאשר היו מגיעות תוצאות הבדיקות הייתי מקבל הודעות כגון "הכולסטרול שלך עולה" או "תפסיק לאכול שומן" וכד'. נשמעתי להוראות היחידה הרפואית של חיל האויר, ולאט לאט התחלתי להרגיש חולה, כאב לי והייתי אלרגי והכושר שלי נפגע. משהו היה לא בסדר.
ואז קרה האסון שלי, שהוא גם הנס שלי, ובני האמצעי אובחן בתסמונת טורט והתחיל לקבל תרופות קשות. יצאתי למסע הריפוי שלו. המסע כלל הורדת תרופות ושינוי תזונתי, שבאורח פלא ריפא גם אותי.
ומאז ועד היום אני חוקר את עולם הבריאות.
אני לא רופא.
הייתי טייס, עבדתי בתעשייה, הקמתי מיזמי היי-טק וניהלתי חברות טכנולוגיה. כיום אני מלמד יזמות באקדמיה ומשמש מנכ"ל ויועץ מדעי בחברה שלי ושל אשתי "אומגה 3 גליל".
את הפרויקט של תרגום הספר מנהלים ביחד איתי החבר'ה הטובים באומגה גליל ואני נעזר באנשי מקצוע שפגשתי בדרך.
החזון שלי - לחיות ללא תרופות.

ציטוטים מהספר מתורגמים

"כרופא, אין דבר מספק יותר מאשר למצוא משהו "לא בסדר": רמה מוגברת או מונמכת בדם, או גוש. אם משהו מוגבר, ואתה יכול להנמיך אותו, מה טוב. אם אפשר להרחיק גוש... נפלא. אם זה גוש סרטני... כפליים, כביר, גדול"

פרופסור באום:"כל שנה אני משחק עם הסטודנטים המתמחים בקורס בתחום הסרטן מטעם הקולג' המלכותי לכירורגיה של אנגליה. אני אומר להם שיש שני אמצעי סריקה יעילים פוטנציאלית לסרטן הערמונית, האחד שיפחית את סיכויי המוות מהמחלה בין 20 ל-30 אחוזים, בעוד שהאחר יציל את חייו של אדם אחד מתוך 10,000 סריקות.
כצרכן או כנציג בריאות הציבור, באיזה הייתם בוחרים? כולם מצביעים בעד הראשון;
אבל- שני האמצעים זהים, הם רק מוגשים בעטיפה שונה..."
יהיו ביניכם כאלה שיצטרכו לקרוא זאת שוב כדי להבין מה בדיוק קרה.
* אמצעי סריקה אחד מפחית את הסיכויים למות מסרטן הערמונית ב-20-30%.
* האמצעי האחר יציל נפש אחת לכל 10,000 שנת-אדם בסריקת ערמונית.
למעשה, שניהם כלי סריקה זהים, ושתי התוצאות זהות לגמרי, הן רק מוצגות באופן שונה. כמה אפשר להשתעשע עם סטטיסטיקה. חכו רק עד שאתחיל לבחון את התחום הזה ביתר פירוט. מצחיק עד שיגעון, סמכו עלי. הדפים חולפים ביעף כמו במעשה קסם".

"אחת ההשקפות הבסיסיות שלי היא 'אל תעשה סתם משהו, עדיף שתעמוד בשקט'. אבל רוב משמעותי של אנשי מקצוע הרפואה נראים מוצפים בצורך להתרוצץ כה וכה ולעשות דברים. לא משנה מה. לפעמים אני מדמה אותם לבעלי כלבים הקופצים לאוקיינוס להציל את כלביהם מטביעה, גם כשהם עצמם לא יודעים לשחות. הם טובעים, הכלב שוחה לחוף, מסתכל סביבו בסקרנות ותוהה לאן לכל הרוחות הסתלק בעליו"

"צר לי, כשהסכר ייסדק, כל הקרדיולוגים יטענו שהם מעולם לא האמינו בהנחת הכולסטרול. הרי זה בסך הכל סתם דלקת. ובינתיים, הראשון שימרוד דינו מוות."

ציטוטים מהספר באינגליש

ד"ר דן קרת ממליץ על תרגום הספר

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 847 משקיעים
 • ₪72,170 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
120%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) ספר אחד לפחות אני חייב (רוצה יותר מאחד? גלגל למטה) הספר רפואת יתר-מידע יקר במחיר זול! ספר ב 50 ש"ח במקום 90 ש"ח |||למסירת הספרים אצור עמך קשר בנפרד לאחר סיום ההפקה. יוצעו אפשרויות של איסוף עצמי בנקודות שיפורסמו או משלוח בתשלום של 25 ש"ח למשלוח||| 4 זמינים מתוך 500 מינימום ₪65 ($18.57) ספר אחד לפחות אני חייב (רוצה יותר מאחד? גלגל למטה) ספר ב 65 ש"ח במקום 90 ש"ח 366 זמינים מתוך 500 מינימום ₪100 ($28.57) אחד לי ואחד לחבר 2 ספרים במחיר 100 ש"ח (במקום 180 ש"ח). 21 זמינים מתוך 200 מינימום ₪130 ($37.14) אחד לי ואחד לרופא 2 ספרים במחיר 130 ש"ח (במקום 180 ש"ח) 193 זמינים מתוך 200 מינימום ₪250 ($71.43) אני מכיר כמה אנשים שזה בשבילם 5 ספרים ב 50 ש"ח לספר (במקום 90 לספר) מינימום ₪500 ($142.86) מתנה לעובדים או מארז חברים 10 ספרים ב 50 ש"ח לספר (במקום 90 לספר) מינימום ₪1,000 ($285.71) אנחנו בעניין! 25 ספרים ב 1000 ש"ח (40 ש"ח לספר) 7 זמינים מתוך 10 מינימום ₪2,500 ($714.29) לקיבוצים ואירגונים- ספרים והרצאה 50 ספרים + הרצאה שוברת מוסכמות חינם! עם היזם גיא בן צבי, בנושאי הספר, אצלכם בסלון או במועדון 2 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!