ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

בקשה לתרומות לפרויקט 'שותפים למסע' - ליווי של מתמודדים עם מחלות קשות, עם סף המוות ועם מצבים כרוניים קשים.

עמותת קשב פתוח ב'פסיכו-דהרמה'- בית הספר לתורת הנפש הבודהיסטית, משיקה תכנית ייחודית המכשירה מתנדבים לליווי של מתמודדים עם מחלות קשות, עם סף המוות ועם מצבים כרוניים קשים. תפקידם להתייצב לצד המתמודדים, ולסייע בהיבטים הרוחניים של ההתמודדות. המתנדבים הינם מתרגלים ותיקים בדרך המדיטציה והבודהיזם.

"הנטייה לחשוב על המוות כעל אירוע ייחודי, דרמטי ומאיים מאין כמוהו שגורה עד מאוד במקומותינו. זאת ועוד: המוות, על פי רוב, נתפס כאויב החיים. מתוך כך, בתרבות בה אנו חיים, הכחשת המוות היא עניין שגור, עניין שביומיום.
התפיסה המקובלת היא שלא כדאי להיפגש עם מוות, וגם לא עם קרוביו, החולי וההזדקנות.. לכן יודע כל תלמיד תכנון ערים שאת בתי האבות, את בתי החולים ואת בתי הקברות יש להציב בפאתי העיר, ואם ניתן, מחוצה לה. שהרי לא נרצה לפגוש, לא את החולי, לא את הזיקנה ובוודאי לא את המוות כשאנחנו מטיילים בעיר, עושים קניות, יושבים בבית קפה, נהנים וצוחקים. לא, לא...
יובל אידו טל מתוך המאמר "המוות כשעון מעורר לחיים"

"בתרבויות בהן המוות אינו מוכחש אלא נמצא בתוך מרקמי היומיום, כמו בתרבות היפנית, למשל, החוויה אחרת. אנחנו מלווים את המת בדרכו האחרונה, ליווי קשוב, מהורהר, מתמסר. איך אנחנו רוצים שהוא יחווה את רגעיו האחרונים אתנו? איך אנחנו רוצים לחוות אותו ברגעיו האחרונים? האם אנחנו מוכנים לתת מקום לשמחה בצד העצב? חלק גדול מהטראומה שנחווית סביב מוות הוא תוצר של חוויה קטועה של הליווי, כשלא ניתנת באמת 'ברכת הדרך' להולך לדרכו. שים את עצמך במקום ההולכים; אילו פרצופים תרצה שילוו אותך – פרצופים קודרים ומתייפחים, או פרצופים אחרים?
יעקב רז מתוך "המוות כשעון מעורר לחיים"

המתנדבים מתחייבים מראש לליווי בפועל של נזקקים לתקופה של 4 שנים לפחות, בלא תמורה כספית. כמו כן, הם משתתפים בכיסוי עלויות ההכשרה.

אנו זקוקים לתרומות מהקהילה כדי לסבסד את הכשרת המתנדבים.

למידע נוסף ועדכונים בקרו באתר שלנו - http://www.shutafimlamasa.com

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 42 משקיעים
 • ₪8,450 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
8%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) כל מסע מתחיל בצעד אחד, וגם תרומה קטנה תעזור מינימום ₪50 ($14.29) לפעמים צעד קטן בכיוון הנכון הופך להיות הצעד הגדול ביותר בחייך מינימום ₪100 ($28.57) תרומה בסכום זה תאפשר לפחות שעת ליווי אחת לאדם נזקק מינימום ₪200 ($57.14) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך שבוע לפחות מינימום ₪400 ($114.29) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך כשבועיים לפחות מינימום ₪600 ($171.43) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך כשלושה שבועות לפחות מינימום ₪600 ($171.43) בתרומת סכום זה תוזמנו להשתתף ב- 3 הרצאות בבי"ס פסיכודהרמה מתוך סדרה בנושא "המוות כמורה לחיים" בין המרצים - יובל אידו טל, יעקב רז, נחי אלון, בעז עמיחי, לילה קמחי, נעמה אשרי, איתן בולוקן, וקרן ארבל. 69 זמינים מתוך 70 מינימום ₪800 ($228.57) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך כחודש או יותר מינימום ₪800 ($228.57) בתרומת סכום זה תוזמנו להשתתף ב- 5 הרצאות בבי"ס פסיכודהרמה מתוך סדרה בנושא "המוות כמורה לחיים" בין המרצים - יובל אידו טל, יעקב רז, נחי אלון, בעז עמיחי, לילה קמחי, נעמה אשרי, איתן בולוקן, וקרן ארבל. 59 זמינים מתוך 60 מינימום ₪1,500 ($428.57) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך כחודשיים או יותר מינימום ₪1,500 ($428.57) בתרומת סכום זה תוזמנו להשתתף ב- 10 הרצאות בבי"ס פסיכודהרמה מתוך סדרה בנושא "המוות כמורה לחיים" בין המרצים - יובל אידו טל, יעקב רז, נחי אלון, בעז עמיחי, לילה קמחי, נעמה אשרי, איתן בולוקן, וקרן ארבל. 50 זמינים מתוך 50 מינימום ₪4,500 ($1,285.71) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך חצי שנה או יותר מינימום ₪9,000 ($2,571.43) תרומה בסכום זה תאפשר ליווי לאדם נזקק במשך שנה או יותר
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!