ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

להיות הורים זה לא בשמיים

מוטי לייבל

להיות הורים זה לא בשמיים

שלום אנשים יקרים,
עכשיו עם הצפת נושא "חטיפת ילדי תימן, מזרח ובלקן" מתחילים להבין כולם שחטיפות הילדים היו פה מקום המדינה,
העניין הוא שזה ממשיך עד היום. אותם גופים שהיו אחראים אז בשנות החמישים כגון ויצ"ו עדיין מתקיימים מילדינו שנמצאים בחזקתם.

בשלושת השנים האחרונות אני וקבוצה של פעילים, תומכים בהורים שילדיהם הוצאו מהם. אנחנו דואגים להם ל:

* תמיכה נפשית, * עורכי דין במחירים סבירים ביותר ולעיתים גם בחינם * היוועצות חינם עם עורכי דין * הפגנות * מיצגים * ליווי צמוד הכולל נסיעות לכל רחבי הארץ * ליווי בועדות במשרד הרווחה * הפקת סרטוני הסברה * גיוס כספים וציוד לילדים לקראת חזרתם הביתה ועוד.

המטרה שלנו

יחד אתכם, להקים מרכז תמיכה מסודר שאליו יוכלו להגיע אבות שנותקו מילדיהם ואמהות שילדיהן נלקחו לאומנה, אימוץ או מוסדות רווחה.

המרכז יהיה למעשה משרד באיזור תל אביב אשר בו ישהו עורכי דין מתנדבים, פסיכולוגים מתנדבים ופעילים שיוכלו לקבל את אותם הורים, להדריך ולתת להם ייעוץ איך להתמודד עם המציאות החדשה שנקלעו אליה,בשלב זה אין לנו עדיין מיקום רלוונטי ונוכל לדעת לאחר הצלחתו של הפרוייקט המשותף שלי ושלכם.

למעשה התמיכה של כולנו תאפשר לקיים את המרכז והפעילות בו למשך השנה הראשונה

אני מזמין אתכם להיות חלק משינוי שיציל אלפי ילדים והורים.

הנה לפניכם כתבתו של אמנון לוי בעניין האינטרס הכלכלי מאחורי הוצאת הילדים, שימו לב שמנכ"ל משרד הרווחה לשעבר יוסי סילמן אומר במפורש שלפחות חצי מהילדים לא אמורים היו לצאת מבית הוריהם.
. http://10tv.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1176396

בתמיכה משותפת שלנו ושלכם, נוכל לנסות ולשנות את החוק, להלאים חזרה את המוסדות המופרטים ולהוציא את האינטרס הכלכלי מחוץ למשוואה ולנסות להעביר חוק נגד סחר בבני אדם, חוק אשר במתכונתו הנוכחית מגדיר רק סחר למטרת עבדות או זנות.

קצת נתונים על כל נושא הוצאת הילדים

1. ישראל נמצאת במקום הראשון בעולם המערבי בהוצאת ילדים מהבית עם 4.8% מכלל הילדים לשם ההשוואה בריטניה במקום השני עם 0.4% (פי 12 פחות - על פי נתוני האו"ם וה OECD).

2. בשנת 2001 הופרטו רוב השירותים של משרד הרווחה והם נמצאים בידיים פרטיות, עמותות וחברות בע"מ המרוויחות כסף עבור כל ילד בכל חודש ולכן האינטרס שלהם ברור.

3. בכל שנה מוצאים מביתם כ 12,000 ילדים ומתוכם 8,000 בצווי חירום כאשר לפחות 4,000 מתוכם לא אמורים לצאת – חלקם מנותקים מהוריהם בגלל סיבות הזויות כגון "בעיות רגשיות", אנחנו מדברים על ממוצע של כ 22 ילדים בכל יום כולל שבתות וחגים.

4. מרכז חירום של חברות פרטיות אשר לשם מוציאים את הילדים מהוריהם מקבל עבור כל ילד 17,100 שקלים בחודש (עפ"י נתוני מכרזי משרד הרווחה) וזאת במקום לתמוך בהורים, ללמד אותם, לטפל בהם ולשקמם, דבר שהיה עולה למדינה הרבה פחות.

5. חלק גדול ממרכזי החירום שולחים ילדים קטנים עם הגעתם לאשפוז קצר בבתי חולים פסיכיאטריים וזאת על מנת לקבל תוספת של כ 4,000 שקלים בחודש עבור כל ילד בשביל לכאורה תרופות פסיכיאטריות.

6. בכל יום אני ושאר הפעילים מקבלים בממוצע כ 5 פניות חדשות מהורים שאיבדו את ילדיהם.

7. עובדת סוציאלית לחוק נוער רשאית על פי חוק להכנס לביתו של כל אדם ולהוציא את ילדיו ב"צו חירום" ללא חתימת שופט עד לשבוע ימים, במשך השבוע הזה היא אמורה לגשת לבית המשפט ולבקש הארכה, רוב ההורים אשר ילדיהם נלקחים מהם הינם חסרי יכולות כלכליות לשכור עורך דין פרטי והזמן הקצוב להם עד לדיון הינו קצר מאוד, דבר שמונע מהם לקבל ייצוג מיידי מהמדינה או מעורכי דין אשר שותפים לתכניות כגון "שכר מצווה" של לשכת עורכי הדין.

8. וועדות משרד הרווחה אשר בהם מחליטים למעשה על עתידם של הילדים וההורים לעיתים קרובות פועלות כנגד החוק ולא נותנים לאותם הורים להיות מיוצגים על ידי עורכי דין כאשר גם מבקר המדינה פרט לא מעט על הכשלים בוועדות אלו אך דבר לא נעשה.

9. למשרד הרווחה בניגוד לאמנה שחתמה ישראל בוועדה לזכויות הילד באו"ם אין נציב תלונות ציבור חיצוני וכל התלונות מגיעות בסופו של דבר לעובדות משרד הרווחה עצמו, דבר המהווה ניגוד אינטרסים.

בשנתיים האחרונות בלבד הצלחנו להחזיר כ 30 ילדים להוריהם אשר כעת חיים יחד באושר

אנחנו רוצים לעזור לעוד הרבה - וזה יכול לקרות רק בעזרתכם
הנה סרטון שעשינו לזכרה של אמא שהתאבדה כי לקחו לה את הילדה היחידה.
לצערנו, לא הצלחנו להגיע אליה לפני ולדעת מה עובר עליה.

רק ביחד נצליח

הקדשנו את עצמנו 365 ימים בשנה 24/7 לפעילות הזו, פעילות שגבתה מאיתנו מחיר יקר אם זה במקורות הפרנסה, אם בחקירות במשטרה כדי לנסות ולהשתיק אותנו, צווי הרחקה מפקידות סעד וכן, לפעמים גם מעצרים כי באנו לדרוש את הילדים למשל משר הרווחה חיים כץ שהעדיף להפעיל שוטרים ומעצרים במקום לבדוק מה לא בסדר.
לצערי הגיע הרגע שאנחנו לא מסוגלים לעמוד יותר בדרישות התקציביות של המאבק,
אנחנו לא מבקשים דבר לעצמנו אלא לתמיכה של כולנו באלו שלא מסוגלים בעצמם לקום ולהילחם על הילדים שלהם.
נחלנו לא מעט הצלחות אבל זה לא מספיק.

בכוח החדש והחזק שנקים יחדיו למעשה נהיה שותפים להצלת ילדים והורים שלעיתים מתאבדים בגלל שהם לא מסוגלים לחיות ללא ילדיהם או הוריהם.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 16 משקיעים
 • ₪4,450 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
12%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) תעודת הוקרה במייל תעודת הוקרה מעוצבת בהקדשה אישית על תמיכתכם הפרוייקט להצלת משפחות נשלח אותה לאי-מייל שלכם מינימום ₪100 ($28.57) תעודת הוקרה בדואר תעודת הוקרה מעוצבת בהקדשה אישית על תמיכתכם בפרוייקט להצלת משפחות נשלח אותה לתיבת הדואר בביתכם מינימום ₪250 ($71.43) כי המשפחה זה ערך עליון בשבילי תעודת הוקרה מעוצבת בהקדשה אישית עבור תרומתך - תישלח בדואר מינימום ₪300 ($85.71) ליטוגרפיה יפייפיה ליטוגרפיה בגודל 70/100 ס"מ של האמן יהודה ביטון בחתימה אישית מקורית 98 זמינים מתוך 100 מינימום ₪300 ($85.71) תרמת שעת ייעוץ של פסיכולוג קליני שעת ייעוץ ובה יבדוק פסיכולוג את הדוחות שהוציאו על הילדים וההורים וייתן המלצות להמשך הדרך ואיך להתמודד. מינימום ₪600 ($171.43) תרמת שעת ייעוץ להורה עם עורך דין מומחה תרמת שעת ייעוץ עם עורך דין מומחה בחוק נוער שיקרא את החומר ויסביר להורה על ההליכים והדרך להשבת ילדיו מינימום ₪1,000 ($285.71) אורח כבוד בכנס הסברה גדול בתחילת השנה נקיים כנס גדול בנושא ניתוק ילדים מהורים, תוזמן כאורח של כבוד בשולחן מיוחד שיוקצה לעניין. מינימום ₪2,000 ($571.43) ייצוג משפטי בוועדת החלטה של הרווחה בזכותך, הורה יקבל ייצוג משפטי בפני ועדת החלטה של משרד הרווחה - זהו המקום ששם ייקבע גורלו וגורל ילדיו. מינימום ₪3,000 ($857.14) ייצוג משפטי בוועדה ברווחה + הזמנה להיות אורח של כבוד בכנס בזכותך, הורה יקבל ייצוג משפטי בפני ועדת החלטה של משרד הרווחה - זהו המקום ששם ייקבע גורלו וגורל ילדיו. וגם בתחילת השנה נקיים כנס גדול בנושא ניתוק ילדים מהורים, תוזמן כאורח של כבוד בשולחן מיוחד שיוקצה לעניין.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!