ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מיק"ה: מרכז יום לאוטיסטים בקהילה

מיקה

מרכז יום ייחודי לצעירים עם אוטיזם

יעד חדש:
אנחנו נפעמים מהתמיכה וההתגייסות של כל כך הרבה אנשים יקרים.
כשהעלינו את הקמפיין, לא שיערנו שנצליח לגייס יותר מאשר את המינימום הנדרש להקמת הפרוייקט. את היעד ההתחלתי, מעל 200 תומכים עזרו לנו לגייס במהירות עצומה. תודה רבה!!

היעד החדש הוא 120,000 ש"ח!

מעודדים מהאמון שזכינו בו, אנו מבקשים מכם להמשיך ולסייע לנו בהקמת הפרוייקט החדשני -- הקמת "מרכז יום" ייחודי לשילוב צעירים עם אוטיזם בקהילה, אשר יהווה מודל למרכזים נוספים ברחבי הארץ.

הסכום הנוסף יסייע לנו להפעיל את המסגרת עם הדרכה ותמיכה מקצועית לכמה חודשים נוספים. ​


בנינו הם בוגרים צעירים (בני 21) עם אוטיזם בתפקוד נמוך אך משולבים בקהילה מגיל צעיר. הם שייכים לדור חדש של אוטיסטים. חרף הקשיים הרבים שלהם, הם לומדים בכיתה מיוחדת בבית ספר רגיל ומשתלבים בו במגוון פעילויות. במהלך שנות הלימודים הם התקדמו ורכשו כישורים רבים לחיים עצמאיים ומספקים.

זו השנה האחרונה שלהם במערכת החינוך. כהורים, אנו מודאגים לגבי השלב הבא בחייהם. חלומנו הוא מקום המאפשר להם להמשיך להתפתח ולהשתלב בחברה, כמו לכל צעיר בגילם. אכן, המדינה דואגת לתכנית בסיסית למרכז יום לבוגרים צעירים אך אנו שואפים להרבה יותר! לכן, החלטנו להקים מסגרת שונה וחדשנית של "מרכז יום", בו ילדינו יוכלו לפתח את כישוריהם על מנת שיוכלו להיות כמה שיותר עצמאיים, ומבקשים את עזרתכם על מנת להגשים את החלום הזה.

"מרכז היום" יפתח בספטמבר הקרוב; הוא ימוקם בירושלים ויופעל ע"י עמותת שק"ל - שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים. המרכז יכלול בסיס רב תכליתי מתוכו יצאו החברים לפעילויות בתוך הקהילה: תעסוקה כגון עבודה בנגרייה, בחקלאות, הוצאת כלבים לטיול, ועוד; פעילויות פנאי כגון ספורט, מוסיקה, אמנות, וצילום.

הסיוע שלכם ישמש להתאמת מבנה לצרכי החברים, לרכישת ציוד ייעודי למגוון הפעילויות, למימון הדרכה מקצועית בתקופת ההקמה של המסגרת ולבניית תכנית שותפויות בקהילה.

*המעוניינים יקבלו אישור תרומה עבור החזר מס.

תרומה לחברה הישראלית

ה"אני מאמין" שלנו הוא שהמסגרת תשמש כמודל להקמת מסגרות דומות נוספות לאנשים עם אוטיזם או עם מוגבלויות אחרות הן בישראל והן בעולם. הפעילות בתוך הקהילה תורמת ומעשירה לא רק את החברים בה אלא בעיקר את החברה הסובבת, הלומדת להכיר ולקבל את האחר.
אנו מזמינים אתכם להיות שותפים מלאים לתכנית החדשנית הזאת אשר תחולל שינוי לא רק בחיי הצעירים עם אוטיזם אלא גם בחייהם של אחרים.

מה זה אוטיזם?

אחד מכל 100 אנשים יאובחן על הספקטרום האוטיסטי .
אוטיזם הוא מצב התפתחותי- נוירולוגי המשפיע על שני תחומים עיקריים ביכולתו של האדם: תקשורת חברתית עם הסביבה והתנהגות ותחומי עניין חזרתיים ומצומצמים.
אוטיזם משפיע על האופן שבו אנשים יוצרים קשר עם אנשים אחרים ועל הדרך שבה הם מבינים את הסביבה, כך שלעיתים קרובות העולם הוא עבורם מקום מבלבל.
אנשים רבים על הספקטרום האוטיסטי חווים קשיים בוויסות חושי, לחלקם סף גירוי תחושתי נמוך , הם רגישים מדי לצלילים, למגע, לטעמים או לריחות. כל אלה יכולים לגרום להם מצוקה ולעורר אצלם תגובות קשות. לאחרים יש דווקא סף גירוי תחושתי גבוה והם נזקקים לגירויים רבים על מנת להגיב.
אנשים על הספקטרום האוטיסטי צריכים להתאמץ כדי להבין אנשים אחרים ולתקשר עם סביבתם, לעתים זה יכול לגרום להם להתנהגות קיצונית, כמו התפרצויות זעם, שעשויה להיות תוצאה של מצבי חרדה.
על הספקטרום האוטיסטי נמצאים אנשים ברמות תפקוד שונות, מרמת תפקוד נמוכה בה הם נזקקים לסיוע והשגחה מתמדת (כמו הבנים שלנו) ועד רמת תפקוד גבוהה המאפשרת עצמאות יחסית בחיי היומיום.

אוטיזם הוא הפרעה נוירוביולוגית הנמשכת לאורך כל החיים, ולא קיימת תרופה לאוטיזם. מסגרת תומכת חיונית לאיכות החיים של בוגרים עם אוטיזם ולהמשך לימוד והתפתחות.

כתבו עלינו

כתבו עלינו לאחרונה

החניכים במרכז היום העתידי לומדים יחד מאז גיל 6 עם אותה מחנכת מסורה ואוהבת. השנה, עם תום הלימודים נפרדו ממנה ומבית הספר.

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 248 משקיעים
 • ₪90,538 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
75%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!