ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

למה לי אוגנדה? הקמת אמבולנס קהילתי!

Yael Magdassi

במחיר של פיאט פונטו 2011 יד שניה אפשר להציל כפר שלם!

רק 40,000 ₪ ואלפי תושבים נהנים מאמבולנס קהילתי חינמי!

מי אנחנו?

אנחנו עמותה אוגנדית רשומה ללא מטרות רווח בשם KICVOP, שפועל לשיקום האוכלוסייה המוחלשת בכפר KAZO הצמוד לקמפלה (בירת אוגנדה). הארגון קם מתוך הקהילה באזור, ובתחילת דרכו התמקד בסבסוד לימודים וטיפולים רפואיים של ילדים ממשפחות מצוקה, וילדים נשאי HIV. עם השנים הרחבנו את היקף עבודתנו לקהילה כולה, וכעת אנחנו שואפים לייסד שירות אמבולנס קהילתי. חשוב לציין שצוות ומנהלי הארגון כולם אוגנדים, ואלו נעזרים בצוות מתנדבים, ובמנהלים מתנדבים מאירופה ומישראל.

שניה לפני שאפרט על הפרויקט עצמו..

למה לי אוגנדה?

כשאני מספרת על כך שאני מתנדבת באוגנדה כמעט תמיד אני שומעת בתגובה- מה עם "עניי עירך קודמים"?

יכולתי לספר ימים ארוכים על כך שהעוני שם כל כך עמוק שזה כואב, על איך האוגנדים שם נכנסו לי ללב, ועל המחויבות החברתית שלנו לבני אדם באשר הם בני אדם. אבל אני מבינה את הטענה, קל יותר להזדהות עם מי שאתה רואה, ואיתם אתה מזדהה. תשובתי היא - באוגנדה, התרומה שלנו הרבה יותר גדולה.

אשתף בסיפור מביקורי הראשון באוגנדה,

הגעתי לגן ילדים בכפר קטן בשם נמולנדה, במסגרת פרוייקט התנדבות אחר שלקחתי בו חלק. הלימודים בגן ניתנו בחינם למעט מילדי הכפר בתנאי אחד- על ההורה לשלוח את ילדו עם נייר טואלט ואוכל לילד, כביכול- בקשה מגוחכת. הבעיה היא, שההורים, שבאמת עשו כל שביכולתם לעמוד בדרישה, עדיין התקשו לספק מזון לארוחת הצהריים. אני זוכרת שישבתי איתם וחשבתי על השניצל והפירה שנהגתי לאכול כשהייתי חוזרת מהלימודים כילדה, ולא הבנתי איך הם מצליחים לשרוד עם כל כך מעט אוכל. פתאום ראיתי ילד בן 3 מבחין בילדה שישבה לידו ולא היה לה אוכל, פותח את הקופסא שלו שהכילה כמות מזערית של גרגירי שומשום, וחולק עימה את האוכל שלו שווה בשווה.

הסיפור הזה הוא לא חריג באוגנדה, והוא היה הבסיס להבנתי את התרבות האוגנדית- תרבות שדואגת לאחר גם במחיר של ויתור על המעט שיש לך. אותו סיפור גם נתן לי משמעות חדשה למונח "ביחד".

אז מה הוא הפרויקט שלנו בעצם?

כשמדברים על איידס באפריקה לרוב חושבים על מדינות שכ50% מהאוכלוסייה בהן היא נשאית HIV, הנתון הזה כל כך מייאש שמרגיש שאין בכלל מה להתחיל לנסות להילחם בו. אוגנדה לעומת זאת, עומדת על פחות מ5% חולי איידס, נתון שהולך ומשתפר באופן משמעותי עם השנים לאור השקעת המדינה בהעלאת המודעות למחלה.

למה פתחתי בעובדה הזאת? כדי להראות שיש לנו אפשרות להשפיע ובגדול!

חולי HIV חייבים לקחת תרופות לפי לו"ז כל כך מדויק, שאפילו סטייה של שעה מקבלת המנה, משמעה סכנה ממשית לבריאותם. במהלך עבודתנו בארגון גילינו שהבעיה המרכזית המקשה עלינו לאפשר טיפול הולם לחולי HIV בקהילה, הוא באופן מפתיע, לא אספקת הטיפול והתרופות, אלא הקושי שיש לחולים להגיע לטיפולים! למעשה, אנחנו לא יכולים לנצל כראוי את התקציב שגייסנו לטיפול הרפואי, כיוון שהמשפחות לא מצליחות להגיע לטיפולים.

כמו כן, באוגנדה לא קיים שירות רפואת חירום ממשלתי, אלא מדובר בשירות פרטי למי שידו משגת! משום כך, נשאי HIV שסובלים מבעיות רפואיות, נמצאים בסיכון ממשי. דמיינו אדם עם 40 מעלות חום שנאלץ לנסוע לבית החולים באוטובוס במשך יותר משעתיים בגלל שזה חייב להמשיך במסלולו הרגיל..

**בעקבות כל זאת, החלטנו להקים שירות אמבולנס קהילתי חינמי- האמבולנס ישמש להסעת חולים לבדיקות התקופתיות בבתי החולים ולחלוקת תרופות. בנוסף, האמבולנס ישמש כמרכז נייד המסייע ברפואת חירום, וכדרך תחבורה חינמית במקרי חירום קשים לקהילה כולה- כל זאת בהנהלת ופיקוח KICVOP. הסכום שאנו מנסים לגייס- 40,000 שקלים- יממן הכל!!! רכישת האמבולנס, ביטוח, אביזרים בסיסיים לטיפול חירום, ודלק לתקופה הראשונית של תפעולו.**

למה התמורה שלי יותר גדולה?

באוגנדה, במציאות בה חצי קופסת גרגירי שומשום משמעה ההבדל בין חיים ומוות, הביטוי "כל שקל משפיע" מקבל משמעות מוחשית. אולי קשה להאמין, אבל סכום שמשמש בישראל לקניית בירה, יאפשר באוגנדה ארוחה מלאה ל-30 אנשים. מחיר מסטיק בזוקה בארץ, יאפשר באוגנדה נסיעה מהכפר לבית החולים. כך, גם תרומה קטנה שלכם יכולה להשפיע באופן *משמעותי* על חיים רבים (כבר אמרנו שיש 38,000 איש בכפר קאזו?!)

מה יקרה אם נצליח לגייס יותר (או פחות) מהסכום המבוקש?

במקרה כזה, נשתמש ביתר הכסף לקידום פרויקט לביצוע בדיקות HIV בקהילה, דבר שיעלה את המודעות למחלה, ויסיע במיגורה. כמו כן, אנחנו מעוניינים שהאמבולנס יספק חיסונים למחלות כגון צהבת ושחפת.

הגענו לפחות מהסכום המבוקש? מצער, אבל אנחנו נמשיך בגיוסי תרומות בפלטפורמות אחרות, ובכל מקרה- כל הסכום יעבור למטרה של סיוע רפואי בקהילה ולהקמת שירות אמבולנס קהילתי!

אני מאמינה שאם אתה שולח טוב לעולם הוא גומל לך באותו מטבע. אבל גם אם אתם לא, וגם אם קארמה נשמע לכם רחוק וחסר טעם, אני בטוחה שכולכם הייתם רוצים לתמוך ולחזק קהילה ששמה במקום הראשון את הדאגה לאחר, ומחנכת לאהבה ללא גבולות.

אנא, עזרו לנו ושתפו כדי שנצליח לגייס את הסכום הדרוש לפרוייקט!

תודה רבה לכל מי שהקדיש מתשומת ליבו, ותודה מיוחדת לכל מי שתורם!

רוצים להכיר את הארגון שלנו ולהתרשם מההשפעה שלו יותר מקרוב?

כנסו לסרטון- https://www.youtube.com/watch?v=bEh4gljAg-c

למידע על הארגון מוזמנים לבקר באתר שלנו: http://www.kicvop.com/

עוד פרויקט שלנו שצלח בעזרת תורמים ומתנדבים: https://www.youtube.com/watch?v=8PBI2F8fQGw

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 70 משקיעים
 • ₪18,810 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
47%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪30 ($8.57) תודה לך! אנחנו מעריכים מאוד את התרומה שלך, אתה עוזר לשמור על חיים רבים! 991 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪50 ($14.29) תודה רבה! אנחנו מעריכים מאוד את התרומה שלך, אתה עוזר לשמור על חיים רבים! 985 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪75 ($21.43) תודה! אנחנו מעריכים את זה מאוד! אנחנו מעריכים מאוד את התרומה שלך, אתה עוזר לשמור על חיים רבים! 996 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪100 ($28.57) כל התודות!! כאות תודה לתרומתך תקבל סרטון תודה מהכפר קאזו המקסים :) 977 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪250 ($71.43) אתה מדהים! תודה! כאות תודה לתרומתך תקבל סרטון תודה מהכפר קאזו המקסים :) 994 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪500 ($142.86) וואו!! תודה רבה! כאות תודה לתרומתך, תקבל סרטון תודה מהכפר קאזו המקסים ומכתב הוקרה :) 995 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪1,000 ($285.71) אנחנו לא יכולים להודות לך מספיק! כאות תודה לתרומתך, תקבל סרטון תודה מהכפר קאזו המקסים ומכתב תודה אישי מילד בכפר :) 10000 זמינים מתוך 10000 מינימום ₪2,000 ($571.43) הנדיבות שלך מדהימה! תודה רבה! כאות תודה לתרומתך, תקבל סרטון תודה מהכפר קאזו המקסים ומכתב תודה אישי מילד בכפר :) 1000 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪3,000 ($857.14) אתה באמת משהו מיוחד! המון תודה! for your donation, you will receive a thank you video from the village, a personal thank you note from a child from the village, and a poster of the beautiful Kazo כאות תודה לתרומתך, תקבל סרטון תודה מהכפר, מכתב תודה אישי מילד בכפר, ופוסטר עם תמונה של קאזו היפהפיה :) 999 זמינים מתוך 1000
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!