ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מתגייסים להצלת גן יבנה - פנינת השפלה הירוקה

עוצרים את העיר והבנייה לגובה

בכוחנו לשנות את סוף הסיפור של גן יבנה

שנה וחצי נאבקים תושבי גן יבנה לשמירת אופיה של המושבה ההיסטורית והירוקה.

ביום בהיר אחד, נודע לנו כי המושבה, בה בחרנו לגור ולגדל ילדינו, עתידה לשנות פניה לעד ולהפוך לעיר בטון ענייה.

פניותינו החוזרות ונשנות אל ראש המועצה בבקשה לפעול ביחד לבטל את רוע הגזירה נענו ריקם. גם טענותינו בפני חוקר ההתנגדות לתכנית הבנייה לגובה (אשר מונה ע"י המדינה) נתקבלו בחלקן.

בנייה זו תהרוס שטחים חקלאיים, ריאות ירוקות, טבע ונוף תעמיס על התשתיות הרעועות הקיימות היום בישוב ואף תביא לקריסה כלכלית של קופת המועצה, החסרה בעוגנים כלכליים.

אחד ההישגים החשובים, בהתנגדות התושבים לתכנית הבנייה לגובה, הוא הקדמת ביצוע תשתיות להתחלת בנייה. עם זאת, טענותינו ביחס לשימור אופי הבנייה הכפרית ביישוב נדחו על ידי החוקר והועדה לקידום מתחמים מועדפים (ותמ"ל) ולפיכך אנו מעוניינים להגיש עתירה מנהלית לבית משפט.

מטרת העתירה - הבאת הנושאים המהותיים לפתחו של בית המשפט לבחינתו והכרעתו. הליך זה כרוך בתשלום אגרה משפטית והוצאות ככל שתפסקנה.

לשם מימוש זכותנו החד-פעמית, כתושבי גן יבנה, אנו פונים אליכם בבקשה להצטרף לעתירה ולהשתתף בעלויות. כל אחד כפי יכולתו.

עו"ד אורטל חמדני, תושבת היישוב, תמשיך לייצג אותנו בהתנדבות בעתירה המנהלית, ללא כל תמורה כספית.

כיצד הכסף שתשקיעו יכול לקדם אותנו...?
1. אגרת הגשת העתירה המנהלית - כ-2000 ש"ח
2. מניעת הבנייה באופן זמני ע"י בית המשפט כ-30,000 ש"ח.
3. הסעה מסודרת לדיון בבית המשפט של התושבים להביע תמיכה בעתירה - כ-1700 ש"ח
וכיסוי הוצאות נוספות ככל שתפסקנה ע"י בית המשפט

הכספים יופקדו בחשבון 'עוצרים את העיר' וייעשה בהם שימוש לטובת מאבקינו במשרדי הממשלה שאינם מתחשבים באזרח הפשוט ודורסים זכויותיו. איסוף הכספים מפוקח על ידי רואה חשבון.

ללא התגייסותכם, לא נוכל להמשיך ולפעול לביטול רוע הגזירה.

מועד הגשת העתירה האחרון - 21/04/2016. שעון החול אוזל ומלאכה רבה לפנינו.

הסופרת יהודית מורגנבסר (82), תושבת הישוב "עת לפעול"

"העולם שייך לצעירים", קוראים בכל פינה, ואני שואלת; האומנם?? להזכירכם, גם אנו היינו צעירים, והקרבנו הכול כדי להקים מדינה. כל שעל אדמה ספוג בדם בנינו ובנותינו, שהקריבו נפשם למען שמירה על מדינתנו הקטנה. חלמנו על ארץ ירוקה, ארץ זבת חלב ודבש, אך התבדינו; כול חלקה ירוקה נכבשה על ידי מפלצות הבטון שצצו בכול פינה.

לצערנו, הגיעה הצרה הזאת גם אלינו, אל גן-יבנה, שהייתה יעד לחיים כפריים שקטים. עד שבאו המושכים בחוטים, שהמושבה שלנו הייתה לצנינים בעיניהם, והחליטו להפוך את המקום היפה, לעיר סואנת עם בניינים רבי קומות, כלי רכב רבים שיסתמו את הכבישים, העמוסים ממילא כבר היום. תוספת של אלפי מכוניות, תגרום לעומס יתר, והתנועה תהייה בלתי אפשרית בעליל.

בזמנו חתמו על העצומה נגד הפיכת גן יבנה לעיר, 4500 (ארבעת אלפים וחמש מאות) תושבים מאוכזבים (אני, באופן אישי, החתמתי למעלה מאלף איש), 724 תושבים חתמו על כתב התנגדות לבנייה לגובה. אך לא היה בזה די כדי לשכנע את קברניטי הישוב לחזור בהם מכוונתם הלא ברורה. ולמרות זאת, הצלחנו לפעול למען צמצום רוע הגזירה, ויישר כוח על מה שהשגנו. כיום, אנו קרובים ממש לשעת האפס!

תושבי גן-יבנה, בידיכם לעצור את עיור המושבה! הירתמו לפעילות מידית, התגייסו למימון אגרת והוצאות העתירה המנהלית, שיאפשרו לעורכת הדין אורטל חמדני לייצגנו נאמנה בבית המשפט.

הקץ לאדישות שתהייה בעוכרינו ונזק לדורות הבאים.

פני גן יבנה לאן...?

לדניאל בת 11.5 יש מה לאמר לכם

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!