ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

על מהותו של הג’סטין, שירי הטארוט ושירים חדשים

אילן שיינפלד

על הפער הגדול בין כתיבה לבין פרסום

,
תודה לכם על השתתפותכם איתי באחד האתגרים הגדולים של חיי - הוצאה לאור בו-זמנית של שלושה ספרי שירה חדשים מפרי עטי.
זה נשמע תמוה, כשאני מכתיר זאת כאחד מאתגרי חיי. אבל בואו ואספר לכם עד כמה זה חשוב לי.
אני כותב שירה מגיל 14. הוצאתי לאור עשרים ספרי שירה, ילדים, הדרכה וסיפורת, שזכו בפרסים. גם קיבלתי פעמיים את פרס ראש הממשלה ליצירה.
אבל הסוד הכי גדול שלי הוא, שכמות הכתיבה השמורה בביתי, וטרם פרסמתי אותה, עולה לאין-ערוך על מה שהבאתי בפני הרבים.
אריאנה מלמד, שהראיתי לה בשנות השמונים את הרשימה הקודמת של כתבי-היד שלי, שטרם פורסמו, הייתה המומה מזה. "אנשים עוד בכלל לא מכירים אותך כיוצר," אמרה לי. וצדקה.
מאז ראו אור חלק מן הספרים ברשימה שהראיתי לה. אבל כתבתי עוד רבים אחרים, שכלל אינכם מכירים.
הסיבה העיקרית לכך היא, שאני מאמין גדול בערכו של השכתוב, בשכלול היצירה האמנותית עד תום. תהליך זה אורך זמן. אבל אצלי זה אורך שנים בשל מטלות חיי. בהיותי אב יחידני לתאומים, מיכאל ודניאל, שרובכם ודאי מכירים, עלי לטפל בהם ולפרנסם. לכן, אני עובד כמורה לכתיבה וכעורך של ספרי אחרים, מעביר שבע סדנאות כתיבה בשבוע ועורך מדי שנה לפחות ארבעה ספרים.
סדר הזמנים הזה מקשה עלי מאוד להקדיש זמן לפיתוח היצירה שלי עצמי - וגם לא מספק את מרב המשאבים הכלכליים לכלכלת המשפחה הקטנה שלנו.
ובמצב כזה, אין מה לדבר על הקדשת כסף להוצאה לאור של ספריי הרבים.

מצב המו"לות והשפעתו על היוצר

רוב הסופרים הפעילים בארץ אינם מתפרנסים מכתיבתם. כמוני, הם עובדים בעבודות אחרות, ומקווים שספריהם יתקבלו בבתי הוצאה כדי שיוכלו לפרסמם.
בכל הנוגע לכתיבה ולפרסום של רומאנים, אני שמח בחלקי. בית הוצאה 'כתר' בעבר, וכיום 'כינרת זמורה ביתן,' שמחים להוציא לאור את הרומאנים שאני כותב, שהפכו לרבי מכר וזכו להכרה ציבורית.
אבל בשל מצב המו"לות בארץ, גם סופר מוכר כמוני מתקשה למצוא בית ההוצאה, שירצה להוציא לאור את ספרי השירה, ספרי ההדרכה, ספרי ההגות, המחזות והתסריטים, גם לא את ספרי הילדים שכתבתי, ועודני כותב. וזה מאוד מתסכל.
מצב המו"לות כיום הוא כזה, שגם סופר ידוע ומבוסס כמוני מתקשה למצוא בית הוצאה לפרסום מגוון יצירתו, בשל החשש להפסד.
כך יוצא, אפוא, שמצב המו"לות משפיע באופן ישיר על תפוקת הסופר. על מידת הגיוון בכתיבתו, ועל מידת יכולתו להביאה בפני קהל קוראיו.
אני כותב הרבה, בכול ז'אנר, עובד קשה על כול יצירה שאני רוצה להוציא מתחת ידיי, אבל מתקשה לעשות כן בשל מצב השוק ועלויות ההדפסה.

לברך על השפע

ישנם סופרים הכותבים בז'אנר אחד בלבד. ישנם הכותבים בכמה ז'אנרים ספרותיים. אני התברכתי בזה שיש בי מגוון של קולות פנימיים, לא פעם מנוגדים זה לזה, ויכולת להביאם לידי ביטוי בסוגי כתיבה וגם בסגנונות כתיבה שונים. אבל כאשר עוברות שנים, וכתבי-היד של ספרים בסוגים השונים האלה מצטברים אצלי על המדף ובמגירות, זה מכאיב לי - ומרחיק אותי משולחן הכתיבה, עליו אני יוצר ספרים חדשים.

חמש עשרה שנים סחבתי אתי את התסכול הזה, הכרוך בפער בין כול מה שכתבתי לבין מה שהוצאתי לאור, עד שהחלטתי לנקוט עמדה, לשנות פאזה, לחולל את הנס.

החלטתי לפנות למימון המונים, וכעת אני פונה אליכם ואליכן, קוראיי וקוראותיי הנאמנים, בני משפחה וחברים, וכמובן גם כול האנשים הטובים שעוקבים אחרי עלילות הורותי עם בניי בבלוג שלנו בפייסבוק, להיות שותפים איתי באתגר הגדול הזה - סגירת הפער הבלתי נתפס בין מאות המחברות וכתבי היד, הגנוזים בביתי, לבין עשרים הספרים שכבר הוצאתי לאור עד כה.
יש לי המון מה לתת, אני רוצה לתת, ואתם יכולים להיות הצינור שלי לנתינה הזאת לתרבות העברית. בזה גם תתרמו תרומה עמוקה ומשמעותית להמשך ולהתמד היצירה שלי בעתיד.

לתת לקורא דמות, לתת לו שם

אשמח במיוחד אם תרכשו מראש את ספרי השירה החדשים שלי. כך אזכה להכיר כול אחד ואחת מקוראיי אישית. זה הדבר שהכי ירגש אותי. הידיעה שאני עמל כעת על הכנת ספרי שירה לבני אדם שמעוניינים בהם, לקוראים שיש להם פנים ושם.

שלכם בתודה,
אילן שיינפלד.

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 222 משקיעים
 • ₪30,663 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
68%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪10 ($2.86) תודה רבה פעם היו משלמים למשורר שכר סופרים לפי שורת שיר. אז הנה, סייעת לי בשכר סופרים לשיר אחד שלם, אחד מרבים שיראו אור בשלושת ספריי החדשים, בזכותך. 992 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪15 ($4.29) כמה שנים לוקח למשורר צעיר להבשיל? התחלתי לכתוב בגיל חמש עשרה, ארבע עשרה בעצם. אז בתרומתך נתת לי שקל אחד בעבור כול שנת הבשלה כמשורר, מתינוקותי ועד גיל חמש עשרה, אז פרסמתי כבר את שירי הראשון בעיתון בית הספר. תודה רבה על האמון ועל התמיכה. 992 זמינים מתוך 1000 מינימום ₪30 ($8.57) טורים לרע בפרידה עותק בחתימתי מספר שיריי השני, שראה אור לפני 35 שנים, בהוצאת 'אלף' הזכורה לטוב. 91 זמינים מתוך 100 מינימום ₪50 ($14.29) המדריך לתייר עותק בחתימת ידי מספר שיריי 'המדריך לתייר,' העוסק בנזילות המושג זהות - לאומית, מעמדית ומינית - בשלהי המאה העשרית ובראשית המאה העשרים ואחת. 86 זמינים מתוך 100 מינימום ₪60 ($17.14) ממלכה ושמה קוליסיה 'ממלכה ושמה קוליסיה' הוא ספר ילדים מרהיב, פרי עטי, עם ציוריה הנפלאים של הילה חבקין. הספר מספר על כוכב מאוד נקי, שתושביו מעולם לא ראו טיפת לכלוך, עד שיום אחד משתעל החור השחור בשמיים ופולט מתוכו גרגר אבק. מה קורה בהמשך? זאת תוכלו לגלות עם הילדים שתרצו להעניק להם ספר זה כמתנה. 164 זמינים מתוך 200 מינימום ₪70 ($20.00) ספר שירי הטארוט 240 עמודי שירה וקלפים, בצבע, ובהם המסע שלי בתוך קלפי הטארוט מחפיסת 'ריידר.' בשירים שכתבתי עם הקלפים ישנם שירים חברתיים ופוליטיים, וגם שירים אישיים, המשקפים את מצבי שלי באותה תקופה, ולוכדים גם משהו מן התמורות שעברו על החברה הישראלית בעשור האחרון. 486 זמינים מתוך 500 מינימום ₪80 ($22.86) הסדנה לשירה עותק בחתימת ידי מספרי 'הסדנה לשירה,' המיועד לכותבי שירה ואוהביה. הספר מביא בפני קוראיו סדנה שלמה לכתיבת שירה וקריאתה, ובה ידע נרחב על תהליך הכתיבה, מבנה השיר, לשון השירה ועוד. זהו ספר חובה לכול כותב שירה, ודאי גם למי שמלמד שירה, או מעוניין להעמיק ידיעתו בעולמה של שירה. 174 זמינים מתוך 200 מינימום ₪120 ($34.29) שני ספרים חדשים יחד ספר 'שירי הטארוט' והספר 'על מהותו של הג'סטין' - שני ספרי שירה חדשים, ובהם שירים חברתיים ופוליטיים בצד שירי אהבה ופרידה, כמיהה וגעגוע, למבחר בחורים. זו חבילת שי נהדרת לאהוביכם. 476 זמינים מתוך 500 מינימום ₪150 ($42.86) שלושה ספרים בתמורה אחת 'טורים לרע בפרידה,' 'המדריך לתייר' ו'הסדנה לשירה' בחבילת שי אחת, המציעה לקוראיה הנאה משירתי וגם למידת שירה וכתיבת שירה על פי דרכי. 70 זמינים מתוך 100 מינימום ₪250 ($71.43) שלושת הספרים החדשים יחדו אשמח לשלוח לך את שלושת ספרי השירה החדשים, שתמכת בהם בסכום נכבד זה, בחתימת ידי ועם הקדשה כאשר תחפוץ/י, אם לך עצמך ואם כמתנה לזולת. 278 זמינים מתוך 300 מינימום ₪500 ($142.86) חבילת שי מיוחדת בעבור תרומתך הנדיבה אשלח אליך את שלושת ספרי השירה החדשים, בחתימתי ובהקדשה לפי רצונך, וכמו כן תוכל/י לבחור עוד שלושה ספרים ממבחר הספרים שראו אור בהוצאת שופרא לספרות יפה, שבבעלותי. תוכל/י לבחור אותם מן הקטלוג בחנות ההוצאה, באתר האינטרנט שלי, המצוין לעיל. 83 זמינים מתוך 100
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!