ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

עיקורים וסירוסים- מצילים חיים

מדי שנה נולדים מאות אלפי חתולים לחיים ברחובות הערים. יכולת ההתרבות של החתולים ברחוב היא גבוהה מאוד, אם כי בממוצע רק כל גור שלישי שורד ומגיע לבגרות. בהנחה שכל חתולה לא מעוקרת ממליטה ארבעה גורים כל חצי שנה, היא תלד כ-160 חתולים במשך שנתיים (!). התרבות חתולי הרחוב מעוררת מספר בעיות אקוטיות:
הגורים הנולדים חשופים לסכנות פגעי מזג האוויר, התעללות, רעב, מחלות והרעלות. חתולי הרחוב מהווים מטרה נוחה למקרי התעללות. העמותות למען בעלי חיים הן הנושאות בעיקר נטל הטיפול בבעלי החיים הללו.
הזנתם של המוני חתולי הרחוב והטיפול הרפואי בהם נעשים על-ידי אלפי מתנדבים ברחבי הארץ.
במקומות רבים בארץ ריבוי חתולי הרחוב מהווה בעיה תברואתית, העולה כדי מטרד לאזרחים. עם חקיקת חוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), התשנ"ד-1994, ולאור פסיקת בית המשפט העליון, האוסרת על המתה גורפת של חתולי רחוב, לא הצליחו הרשויות המקומיות לגבש דרך פעולה לטיפול בבעיית חתולי וכלבי הרחוב.
כתוצאה מחוסר היכולת של הרשויות המקומיות לטפל בבעיה, ומאחר ומדינת ישראל לא הציבה את הטיפול בחתולי הרחוב על סדר יומה, אזרחים וגופים פרטיים עושים דין לעצמם, ופועלים לסלק חתולים מן האזור הסמוך אליהם. עובדה זו, מעבר להיותה עבירה פלילית, יוצרת "שוק שחור" של לוכדי ורוצחי חתולים.
השיטות בהם נוקטות הרשויות המקומיות - עצימת עיניים
הפתרון המדעי – עיקור/סירוס – מודל TNR
העיקור/סירוס הוא תהליך קצר ביותר הנעשה תחת הרדמה מלאה, שלאחריו נתון בעל החיים בהשגחה וטרינרית במשך 48 שעות ולאחר מכן מחוסן, מסומן ומשוחרר למקום ממנו נלקח. השיטה גובשה בשנות השבעים, מחקרים הוכיחו כי היא היעילה ביותר (מה גם שהיא המוסרית ביותר), והיא אומצה על-ידי מדינות מערביות בעולם כולו. בארץ יושם המודל על-ידי עיריות תל אביב–יפו, כפר סבא, רמת-גן, גבעתיים ואחרות. המודל המוצע כאן גובש על-ידי נציגי עמותות לרווחת בעלי חיים בישראל, ובסיוע המחלקה הווטרינרית של עיריית תל-אביב-יפו, והוא מגובה בהישגים בשטח.
ניסיון העמותה
במשך 30 שנות פעילותה מקיימת "תנו לחיות לחיות" אלפי עיקורים של חתולים מדי שנה. כיום מבצע את רוב העיקורים ווטרינר העמותה ביעילות רבה ובאחוזי תמותה נמוכים מאוד. במקביל, דואגת העמותה לעקר ולחסן חתולי רחוב באמצעות ווטרינרים נוספים, לרוב בתשלום, אך בקצב לא מספק מסיבת חוסר תקציב הולם. כמו כן, פועלת העמותה במישור ההסברתי לחשיבות העיקורים בקרב האוכלוסייה בכלל, ובקרב מאכילי חתולי הרחוב בפרט. עם השנים הוכח, כי ישום מודל TNR מביא לירידה גם בכל הקשור בתלונות אזרחים, אשר אינם חובבי חתולים, כמו גם לירידה במקרי התעללות ובסכסוכי שכנים.
יתרונות מודל הTNR:
חסכון של מיליוני שקלים המבוזבזים מידי שנה על חשבון משלם המסים - כשכר ללוכדי בעלי חיים (שהרי לכידת בעל החיים אינה פותרת את הבעיה, עקב שיעור ההתרבות הגבוה).
בעלי החיים יקבלו טיפול הומאני לפתרון בעיית ההתרבות וכך תיווצר שליטה מוחלטת על אוכלוסייתם. כידוע, חתולים תורמים רבות לשמירה והגנה מפני מזיקים כמו עכברים וחולדות, ונוכחותם חשובה לאיזון המערכת האקולוגית.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 45 משקיעים
 • ₪4,070 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
40%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) פד עכבר פד לעכבר כדי שתמיד תוכלו לעבוד ולגלוש ולזכור שעזרתם לתנו לחיות לחיות מינימום ₪100 ($28.57) חולצת העמותה חולצת שרוול ארוך, שמתאימה לעונות המעבר,נוחות ונעימות בשלל צבעים, שכל קנייה שלהם היא תרומה עבור בעלי החיים. הדפסה דו צדדית. צד קדמי צמוד ללב כף רגל של חיה עם לב בתוכה בגב החולצה לוגו העמותה צבעוני. מינימום ₪300 ($85.71) לוח שנה שולחני לוח שנה צבעוני עם כלבי וחתולי העמותה. הקונספט השנה היה להגשים את כל החלומות הכי ורודים של כל הכלבים והחתולים. אז נכון שכולם חולמים על בית אבל החלטנו לעוף איתם הכי רחוק שאפשר עם החלומות בתקווה, שלפחות את החלום למצוא בית, הם יצליחו להשיג עוד השנה הזאת. קלוד חולם לשיר, לורד חולם להיות טייס, ספידי חולם שמישהו יקריא לו כל לילה סיפור לפני השינה מינימום ₪1,000 ($285.71) ארוחת יחיד במסעדת Green shack מסעדת Green shack היא מסעדה טבעונית חדשה, הממוקמת בליבו השוקק של פלורנטין, ומציעה מגוון רחב של מאכלים מוכרים וטעימים עם השפעות של המטבח האמריקני- הכל טבעוני! 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪1,500 ($428.57) ארוחת בוקר במסעדת אנסטסיה ארוחת בוקר במסעדת "אנסטסיה" קפה אנסטסיה הוא בית הקפה בתל אביב, בית הקפה הטבעוני הראשון בארץ. המקום מציע קפה ותחליפי קפה על בסיס חלב שקדים שנעשה במקום, לצד ארבעה סוגי חלב אחרים לבחירה. בנוסף, המקום מציע שייקים ותפריט נרחב של מנות טבעוניות – חלקן גם טבעונאיות וללא גלוטן, תוך שימוש במגוון רחב של חומרי גלם איכותיים ומזונות על וללא התפשרות על טעם 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪2,000 ($571.43) ארוחה זוגית במסעדת ננוצ'קה בר מסעדה טבעונית, גרוזינית, היחידה והראשונה מסוגה בעולם, מזמינה אתכם לחוויה בלתי נשכחת. מסעדת ננוצ'קה ייחודית בעיצובה ובאופייה בהשראת הצארים שלפני המהפכה הרוסית, פולקלור של ריחות, צבעים, טעמים וריחות מפתים, אמנות גרוזינית ושירה רומנטית. 8 זמינים מתוך 8
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!