ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

נאבק בתביעות השתקה

שלום,

שמי רוויטל מדר. אני חובשת כובעים שונים, ביניהם עיתונאית ופובליציסטית, חברה בתנועת אחותי, סטודנטית ופעילה פמיניסטית. אני פונה אליכן מתוקף הכובע האחרון שלי והפעילות שלי עם ולמען נשים בנושאים שונים. פעילות שכל כולה נובעת מהאמונה שלי בנשים וברצון שהזכות על גופנו תהיה ברורה מאליה - כזו שאנחנו לא צריכות כלל לדון בה; פעילות למען חיים מלאים לנשים מכל שכבות האוכלוסיה ובכל התחומים, כי אני מאמינה בנשים ומעבר לכך בזכות של כל אחת ואחד להגשים חלומות.

בימים אלה תלויה כנגדי תביעת לשון הרע שהגיש נגדי שלומי חתוכה ע״ס 200 אלף שקלים, בה הוא מייחס לי פרסומים שונים שלטענתו פגעו בשמו הטוב (לפרטים נוספים ראן הקבצים המצורפים). ההתמודדות עם התביעה כרוכה בעלות שאיני יכולה לשאת עבור הייצוג המשפטי שלו אני נדרשת כדי להוכיח את חפותי. מסיבה זו אני פונה אליכן ואליכם - בבקשה לעזרה במימון הוצאות המשפט.

יש להבין: מעבר למחיר הפרטי שאני נדרשת לשלם, מחיר שבא לידי ביטוי בזמן יקר שאין לי כי אני עובדת מאוד קשה לפרנסתי ומתעקשת למרות הכל להמשיך ללימודי דוקטורט, ובכסף, מדובר בתביעת השתקה - SLAPP בעגה המקצועית.
תביעת SLAPP היא תביעת השתקה אסטרטגית שעניינה מניעת השתתפות ודיון ציבורי.

המשמעות של תביעה כזו חמורה מאוד, והשפעתה חורגת מהמקרה שלי. ככזו, התביעה הזו מופנית נגד כולנו, כלל הנשים, ולמעשה לא רק נגד נשים כי הלכה למעשה תביעות בסכומים כאלה לא פעם מהוות כלי בידי החזקים כדי לשתק מאבקים חברתיים ולדאוג שהאמת - הלא נעימה - לא תצא לאור ולא ייערך בה דיון.

במקרה הנוכחי מדובר בגבר שעושה שימוש בכלים המשפטיים שעומדים לרשותו כדי לנסות ולהשתיק אותי תוך הטלת איום כלכלי כבד עליי, ותוך האפשרות שעלול להיווצר תקדים שיעמוד כחרב על גרונן של נשים שרוצות לספר את סיפורן האישי, גם בלי להזדהות.

חלק אינהנרטי מהמאבק הפמיניסטי כרוך בכך שנשים ישמיעו את קולן. אנחנו מודרות ממרחבים רבים, וביחס לנושאים רבים אנחנו נתפסות כלא ראויות מספיק כדי להביע דעה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה גם בכל הקשור לנשים שנתקלות בטענות של אחרות להטרדה או פגיעה על ידי גבר. הסיכוי שיקשיבו להן, שיאמינו להן – עדיין נמוך מאוד לצערי, ואילולא המאבק הפמיניסטי ספק אם היינו מתחילות כלל לדבר על נושא זה שקשה כל כך להעלות אותו בגלל התגובה הציבורית שנוטה להאשים את הקרבן ובגלל הבושה ותחושת האשמה שמלווה נפגעות למן הרגע הראשון, בגלל שהחברה שלנו נוטה להאשים אותנו בפגיעות שאנחנו חוות ולא להאמין לנו.

אחרי יותר ממאה שנים של מאבק יש היום כמה וכמה מרחבים שבהם נשים יכולות לדבר על פגיעות שלהן או לדון בטענות של אחרות מבלי לחשוש מהתגובות שיקבלו. אלה מרחבים קטנים, מעטים מדי, אבל הם קיימים, והם עושים שינוי גדול ברמה החברתית, כי הם מאפשרים לנשים רבות לספר את הסיפור שלהן גם מחוץ למרחבים הללו, ולהראות כי המציאות משתנה, ואנחנו לא מוכנות להמשיך לשתוק את הפגיעות שנעשו בנפשות שלנו ובגופנו.

תביעה כמו זו שעומדת נגדי מכוונת, גם אם בלי כוונה תחילה, כנגד השינוי הזה, כנגד נשים שמשמיעות את הקול שלהן או של חברותיהן, כנגד הכוח שלנו כנשים לעמוד בסולידריות אחת לצד השנייה. בשביל למנוע ממנה להפוך לתקדים משפטי חמור עבורנו, בשביל שאוכל להוכיח את חפותי ולא לאפשר לגבר התובע להשתיק אותנו, אשמח מאוד אם תוכלו לסייע לי בגיוס הסכום הנדרש לייצוג המשפטי שלו אני נדרשת.

ואחרי שתתרמו, אשמח מאוד אם תפיצו בין חברות וחברים, במיילים ובפייסבוק ובטוויטר, כמו גם ברשתות חברתיות אחרות, את בקשתי לתרומה לאור המצב שאליו נקלעתי מתוקף הפעילות שלי למען נשים.

היה ואזכה בתביעה ובית המשפט יפסוק לתובע החזר הוצאות אעשה שימוש בכסף למימון שכר דירה לאמהות חד הוריות.

לפרטים נוספים והבהרות, מוזמנות ומוזמנים לקרוא את כתב ההגנה >>> http://bit.ly/1KsXxBw

אני מודה לכן מאוד על זמנכן ועל התמיכה של כל אחת ואחד מכן.

שלכן,
רוויטל

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 446 משקיעים
 • ₪55,485 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
100%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) תודה רבה לך על התמיכה שלך אני כבר לא מרגישה לבד <3 מינימום ₪100 ($28.57) מכתב תודה בכתב יד תרומתך היא חלק ממאבקן של נשים להשמיע את קולן. אשמח לשלוח לך מכתב תודה בכתב יד שיישלח אליך בדואר - כמו פעם... מינימום ₪120 ($34.29) תודה רבה לך על התמיכה שלך + דיסק הבכורה של מעין מדר תרומתך היא ביטוי מובהק לסולידריות בין החותרות והחותרים לשינוי חברתי. אשמח לשלוח לך את הדיסק ״הערב עוד מעט יורד״ של המוסיקאי מעין מדר, הכולל חומרים מקוריים שלו. 52 זמינים מתוך 100 מינימום ₪150 ($42.86) תודה רבה לך על תמיכתך + ספרה של האמנית איילת בן נר, ״דמותו של הנעדר״ תרומתך היא ביטוי לסולידריות אמיתית! אשמח לשלוח לך עותק מספרה של האמנית איילת בן נר, ״דמותו של הנעדר״. 1 זמינים מתוך 6 מינימום ₪220 ($62.86) תודה רבה לך על תמיכתך + כניסה זוגית לאריסה, ליין המזרחית הראשון לגייז! תמיכתך היא ביטוי לאמונה במאבק כנגד תביעות השתקה, ובתמורה לאמונה זו מובטח לך ערב בלתי נשכח בליין המזרחית הראשון לגייז, של יותם פפו ועומר טובי, ששינו את סצנת חיי הלילה בכלל, ואת זו של קהילת הגייז בפרט 16 זמינים מתוך 25 מינימום ₪300 ($85.71) תודה רבה לך על תמיכתך + טי-שירט של בית האופנה comme il faut תרומתך היא ביטוי לסולידריות אזרחית מרגשת ומעוררת תקוה. אשמח לשלוח לך טי-שירט מושלמת של בית האופנה comme il faut 22 זמינים מתוך 50 מינימום ₪400 ($114.29) תודה רבה לך על תמיכתך + צילום פורטרט שלך כשמאחורי העדשה הצלמת לובה פיין תרומתך היא נקודה של אור עבורי וביטוי לתמיכה במאבקן של נשים להשמיע את קולן! אשמח לתאם עבורך צילום פורטרט שלך (כי מי לא צריך/ה תמונה טובה בימינו?) עם הצלמת המקצועית לובה פיין, שמצלמת פורטרטים יפהפיים. 17 זמינים מתוך 30 מינימום ₪500 ($142.86) תודה רבה לך על תמיכתך + הזמנה להרצאה שלי על ״שיימינג״ ומרחבים בטוחים תרומתך מחזקת אותי ומהווה תמיכה חד משמעית במאבקן של נשים להשמיע את קולן! אשמח להזמין אותך להרצאה שלי על ״שיימינג״ ומרחבים בטוחים שהעברתי באוניברסיטת רומא בתחילת השנה. 27 זמינים מתוך 30 מינימום ₪1,000 ($285.71) אלף תודות והזמנה זוגית לארוחת ערב תוניסאית וואו! התרומה שלך היא ביטוי לאמונה כה מובהקת בי ובדרכי , שלא נאמר במאבק כנגד תביעות השתקה, שבאמת שנגמרו לי המילים. אשמח לשלוח לך הזמנה זוגית לארוחת ערב תוניסאית, שתכלול 3 מנות ואלכוהול ים תיכוני. הארוחה תכלול לא יותר מ-10 אנשים. מובטחת אווירה אינטימית, אוכל בלתי נשכח ושיחה משובחת... 19 זמינים מתוך 20
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!