ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

בארץ מפלצלצת- הסיפור שמאחורי הספר

הורים רבים המגיעים אליי לקליניקה מביעים דאגה גדולה לנוכח פחדים וחרדות שמבטאים ילדיהם. מרבית הפחדים מתעוררים לקראת השינה, וילדים לא מעטים אף מתעוררים באמצע הלילה בצעקות ובבכי עקב חלום מפחיד.
כאשת מקצוע (וגם כאימא) אני ממליצה לאותם הורים להצטרף אל הפחדים של הילדים. למה אני מתכוונת? הורים רבים מנסים להרגיע את ילדיהם במילים כמו: אין דבר כזה מפלצות, הן לא קיימות, זה רק בדמיון שלך... אני מאמינה שדרך זו איננה מרגיעה את הילד, אלא רק מבטלת את תחושתו או מקטינה את חשיבות פחדיו. בעיניו המפלצת בלילה אמתית ונוכחת כל כך...
אני "מאמינה" לילד, ובהתאם לכך מדריכה הורים דווקא לשאול אותו שאלות כמו: איך נראית המפלצת? מה היא אומרת לך? וכו', בוא נבנה לה לוכד / תרסיס... בוא נצייר אותה... מניסיוני, גישה זו עוזרת לילד להתגבר על הפחדים בצורה יעילה יותר מאשר השכנוע כי המפלצות אינן קיימות.
הסיפור שלפניכם צמח מחוויותיי עם ילדיי, שתיארו את החלומות שלהם על המפלצות, נתנו למפלצות שמות ולאט לאט הצליחו להתיידד עמן. הוסיפו לכך גם סיפורים של ילדים שטיפלתי בהם, שציירו ופיסלו את המפלצות, ואפילו לקחו אותן לישון עמם בחדרם.
נוסף להיותי אימא אני עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית, ומתמחה בטיפול פרטני וקבוצתי בילדים ובבני נוער, מקיימת מפגשי הדרכות הורים ומטפלת בטיפול דיאדי (הורה-ילד).

חשוב חשוב חשוב!!! ניתן להיכנס באופן חופשי לבלוג שלי בתפוז, לעיון בפוסט המתדרך את ההורים כיצד לעבוד עם הילד על הפחדים באמצעות הספר "בארץ מפלצלצת" הקישור: http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=5322117
בהצלחה!!!

הצצה אל הספר

אֲבָל שׁוּב הִגִּיעוּ אֶל אַלּוֹן הַמִּפְלָצוֹת
(בַּלַּיְלָה הַזֶּה הֵן הָיוּ יְרֻקּוֹת),
ומִפְלֶצֶת אַחַת שֶׁנִּרְאֲתָה קְצָת מְנֻמֶּסֶת
לָחֲשָׁה בְּאָזְנוֹ: "בּוֹא אִתָּנוּ אֶל אֶרֶץ מִפְלַצְלֶצֶת".

אַלּוֹן הֻפְתַּע שֶׁיֵּשׁ אֶרֶץ שֶׁל מִפְלָצוֹת,
כִּי אִמָּא אָמְרָה שֶׁזֶּה לֹא יָכוֹל לִהְיוֹת...
וּמִפְּנֵי שֶׁהוּא יֶלֶד נָבוֹן וְסַקְרָן,
נָעַל אֶת נַעֲלָיו וְהִכְרִיז: "אֲנִי מוּכָן!"

כָּךְ יָצָא מֵהַבַּיִת בְּשֵׂעָר מְפֻזָּר,
מֻפְתָּע מְאֹד מֵהָאֹמֶץ שֶׁאָזַר,
וְיָד בְּיָד עִם מִפְלֶצֶת יְרֻקָּה
הִגִּיעַ לְאֶרֶץ מִפְלַצְלֶצֶת הָרְחוֹקָה.

קטע מתוך הספר... מוזמנים להציץ

שיתוף אישי וזיכרונות מהילדות

מאז שאני זוכרת את עצמי, אני אוהבת לכתוב... בעיקר סיפורים קצרים... יושבת בבית, כותבת וכותבת, והופ... למגירה... היה לי אפילו ניסיון לכתוב ספר, שכמובן לא יצא אל הפועל... בניגוד לרוב חבריי, הייתי נהנת לכתוב מבחנים בספרות, חיבור, תנ"ך, תמיד התשובות היו יוצאות לי כמו סיפור אחד, והייתי יוצאת מהמבחן כאילו כתבתי עכשיו בעצמי איזו יצירה ספרותית. וככה התגלגלתי, וכתבתי כנערה טור בעיתון המקומי בעיר מגוריי... זו הייתה חוויה יוצאת דופן ומאד מהנה...לפני כמה חודשים החלטתי שאני גם מחפשת את הכתבות האלו... ותאמינו? אפילו מצאתי חלק מהן... מוזמנים לקרוא...

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 79 משקיעים
 • ₪4,840 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
32%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪30 ($8.57) ספר דיגיטלי הספר "בארץ מפלצלצת" אצלכם בטאבלט או במחשב עם תודה גדולה ממני (עם יציאת הספר לאור) *מצורפת הדרכה להורים- כיצד לעבוד עם הילד באמצעות הספר על הפחד מינימום ₪55 ($15.71) הספר 'בארץ מפלצלצת' בהקדשה אישית הספר יישלח דרך דואר ישראל אל בית המשקיע, עם הקדשה אישית למשקיע (או לילדיו) ממני, מאלון ומחבורת המפלצות הצבעוניות. *מצורפת הדרכה להורים- כיצד לעבוד עם הילד באמצעות הספר על הפחד מינימום ₪100 ($28.57) שני ספרים של 'בארץ מפלצלצת' תרומה הספר 'בארץ מפלצלצת' יוכל לסייע לילדים בסיכון להתגבר על פחדיהם ממפלצות בזכותך... אני אעביר אישית את הספרים שייתרמו לפי בחירת המשקיע, בצירוף הקדשה עם שמכם מינימום ₪250 ($71.43) פגישת ייעוץ פרטנית להורים פגישת הורים בקליניקה שלי (בנהריה) שתעזור להורים לסייע לילדיהם להתגבר ולהתמודד עם פחדים של ילדיהם (ניתן להגיע לייעוץ לגבי פחדים מגוונים, ולא רק ממפלצות). יש אפשרות גם לשיחת ייעוץ דרך הסקייפ. מינימום ₪350 ($100.00) סדנה קבוצתית לילדים- בארץ מפלצלצת- להתיידד עם הפחד .הזמינו אותי ואת חבורת המפלצות הצבעונית לגן של ילדכם או אל ילדכם וחבריו... נגיע כולנו עם הספר 'בארץ מפלצלצת' ונעבוד על פחדים ממפלצות ודמויות אחרות שמגיעות בלילה... מובטחת סדנה חוויתית ומשמעותית בת 45 דקות. הסדנא מיועדת לגילאי 3-6. * שימו לב, סדנאות באיזור נהריה, מעלות, כרמיאל- ללא תשלום נוסף על נסיעות. שאר האיזורים יתווסף תשלום נוסף על הנסיעה. מינימום ₪450 ($128.57) סדנת הורים קבוצתית הזמינו אותי ואת חבורת המפלצות הצבעוניות אליכם לסדנת הורים מרתקת... בסדנא נעבוד על העולם הרגשי של הילד, נכיר את הרגשות המשמעותיים, ונלמד איך לחזק את החוסן הרגשי של ילדינו. הסדנא אורכת שעה וחצי. מותאם לקבוצות הורים של גן או בית ספר (גילאי 3-7). באיזור מעלות, נהריה, כרמיאל- ללא תשלום נוסף. איזורים מרוחקים, יתווסף מחיר הנסיעות.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!