ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

צועדים בשביל החיים 2015

בשביל החיים

מי אנחנו ומה אנחנו עושים?

שמי אבשלום אדרת ואני יו"ר עמותת "בשביל החיים"- עמותה העוסקת בסיוע למשפחות שיקיריהן התאבדו ובמניעת התאבדויות ברמה הלאומית.
בני ערן ז"ל התאבד לפני 16 שנה, בהיותו בן 19, במהלך שירותו הצבאי. היום אני יודע שאני, בית הספר, היחידה הצבאית, המפקדים, החברים, היינו יכולים לזהות את מצוקתו של ערן ולהושיט לו סיוע שייתכן והיה מוביל למציאות אחרת, באם היו בידינו הכלים המתאימים.

מדי שנה מתאבדים במדינת ישראל כ- 500 בני אדם (לצורך השוואה, בשנת 2014 מספר ההרוגים בתאונות דרכים עמד על 315), ומעל ל-6000 מבצעים ניסיונות התאבדות המסתיימים בחדרי המיון. אלה אנשים המגיעים מכל המגזרים ומכל קבוצות הגיל. מחקרים בעולם ופיילוט שנערך בישראל, הראו כי על ידי מודעות הציבור, יצירת פתיחות לפנות לעזרה כשנמצאים במצוקה נפשית ותכנית לאומית שמיישמת אסטרטגיות מוכחות למניעת התאבדויות, ניתן לצמצם את מספר המתאבדים בלפחות 20%. כלומר, ניתן להציל לפחות מאה בני אדם מדי שנה בארץ.

יחד עם משפחות אחרות שיקיריהן התאבדו ואנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש הקמנו את עמותת "בשביל החיים" כי אנו יודעים שניתן למנוע חלק משמעותי ממקרי ההתאבדות.

למה אנחנו צועדים?

בתחילת שנת 2014, יצאה לדרך התכנית הלאומית למניעת התאבדויות ואנו מקווים כי התכנית תמשיך לקבל תקציב ואנו עושים הכל על מנת שזה יקרה.
הצלחת התכנית תלויה במידה רבה בהכרה ובמודעות לנושא ובמוכנות לדבר עליו על ידי אישי ציבור ומקבלי החלטות. מחקרים בעשור האחרון הצביעו על כך שמודעות ודיבור פומבי אחראי בנושא מסייעים למנוע התאבדויות, ולא כפי שחשבו בעבר.
ביום חמישי, 10.9.15, במסגרת אירועי היום הבינ"ל למניעת התאבדויות, נקיים בתל אביב זו הפעם הרביעית צעדה תחת הכותרת "צועדים בשביל החיים". הצועדים יצעדו בדממה בשעות הערב על מנת לבטא את החושך והמצוקה בה מצויים בעלי הנטיות האובדניות.
פרטים באתר העמותה - walk.path-to-life.org
(הצעדה באישור עיריית ת"א, המשטרה וכל הגורמים הרלוונטיים)
צעדות דומות מתקיימות בארה"ב תחת הכותרת
"out of the darkness", בהשתתפות אלפים וזוכות לסיקור נרחב. במקומות נוספים בעולם מתקיימות פעילויות דומות במסגרת היום הבינ"ל למניעת התאבדויות.

למה ישמש הכסף?

תרומתכם תסייע לנו בין היתר
-בארגון הסעות מרחבי הארץ תל אביב, במטרה להביא כמה שיותר משתתפים לאירוע משמעותי.
-בהפקת אירוע הסיום של הצעדה (הגברה, תאורה, וכו')
-הכנת חולצות ואביזרים נוספים לצועדים.

*תרומות לעמותה מוכרות לצרכי מס לפי סעיף 46

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 69 משקיעים
 • ₪15,268 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
61%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה מכולנו, כל שקל חשוב!!! טיפה ועוד טיפה ממלאות את הקערה. תרומתכם מתקבלת בהמון תודה! מינימום ₪50 ($14.29) תודה מקרב לב, מכל משתתפי הצעדה טיפה ועוד טיפה ממלאות את הקערה. תרומתכם מתקבלת בהמון תודה! מינימום ₪100 ($28.57) אנו מוקירים מאוד את תרומתכם! נשמח לשלוח לכם תעודת הוקרה מינימום ₪250 ($71.43) אנחנו כבר בצעד הראשון! תרומתכם משמעותית מאוד עבורנו, תקבלו מאיתנו תעודת הוקרה וחולצת הצעדה. מינימום ₪500 ($142.86) אתם איתנו, יד ביד נזמין אתכם להקרנת הסרט "על כורחך" - הסרט התיעודי שהוקרן לראשונה במסגרת פסיטבל דוקאביב 2015, מספר את סיפורם של גיל ואסתר אלכסנדר, בני זוג מהקיבוץ הדתי מעלה גלבוע, מתמודדים עם התאבדותם של שניים מבניהם בצבא. מינימום ₪1,000 ($285.71) אתם צועדים בראש! נוקיר אתכם באופן אישי באירוע הסיום של הצעדה ונזמין אתכם להקרנת הסרט "על כורחך" - הסרט התיעודי שהוקרן לראשונה במסגרת פסיטבל דוקאביב 2015, מספר את סיפורם של גיל ואסתר אלכסנדר, בני זוג מהקיבוץ הדתי מעלה גלבוע, מתמודדים עם התאבדותם של שניים מבניהם בצבא.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!