ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

’ביכורים’ - כפר הנוער החדש לאמנויות הבמה בנגב

’ביכורים’, כפר הנוער לאמנויות הבמה באשכול

*הסרטון לקוח מתוך כתבה מ-Ynet אודות הפרויקט

מה קורה כאן?

השנה, מיד לאחר מבצע 'צוק איתן', החל לפעול הכפר כשהוא מכיל 20 חניכים ראשונים בכיתות ט'-י', מתחום המוזיקה. המגמה המוזיקלית שהוקמה השנה היא הראשונה בכפר, והיא מכינה את החניכים לבגרות של עד 15 יחידות לימוד במוזיקה.
תוכנית הלימודים נכתבה במיוחד על ידי המנהל המקצועי של המגמה, עמיקם קימלמן - מבכירי אמני הג'אז בישראל וממנהלי בית הספר 'רימון'. החניכים מודרכים במהלך השבוע על ידי צוות צעיר של בוגרי מגמות מוזיקה ברחבי הארץ אשר גרים בפנימייה, ונהנים משיעורים עם מורי המגמה:

עמיקם קימלמן - סקסופוניסט, מלחין ומעבד, ממנהלי בית הספר 'רימון'
ורד דקל - זמרת ומלחינה, ראש החוג לזמרה באקדמיה למוזיקה בירושלים
אלון שטרן - נגן קונטרבס ומלחין

למה בעצם?

הכפר הוקם מתוך ההבנה שחינוך אמנותי מפתח, מעשיר ותורם לבניית אישיותם של בני נוער רבים, ועל כן יש להפוך אותו לנגיש לכלל האוכלוסייה. בכפר ישנו דגש גדול על רעיון המצוינות האמנותית ואנו מקנים לחניכנו כלים אמנותיים ויכולות מקצועיות. בנוסף, הכפר מושתת על הרעיון כי אמן טוב הוא גם אדם חושב ומודע לחברה הסובבת אותו.
מיקומו של הכפר בדרום הארץ נועד לקדם את התרבות והאמנות באזורים מרוחקים מהמרכז. אנו מאמינים כי חניכי הכפר יחושו חיבור אל האזור וייקחו חלק פעיל בפיתוחו.

מה בעתיד?

הכפר מוקם על בסיס מבניו של המוסד החינוכי 'מעלה הבשור' שנסגר לפני כמה שנים, וחניכי הכפר לומדים בתיכון 'נופי הבשור' הצמוד אליו. המבנים משופצים בהדרגה ככל שהכפר יגדל ויתפתח, והוא עתיד להכיל כ-200 בני נוער מכל שכבות האוכלוסייה המתעסקים באמנויות שונות. כיום קיימת בכפר מגמת מוזיקה ובשנים הקרובות (אולי אפילו בשנה הבאה) יוקמו בהדרגה מגמות אמנות נוספות כמו מחול ותאטרון.

לשם מה מימונה?

כמו שאתם יכולים לשער, הקמה של פרויקט שכזה דורשת משאבים כספיים ואנושיים רבים. חברי צוות ההקמה הבוגרים והצעירים עובדים רוב הזמן בהתנדבות בכדי לאפשר את קיומו של המקום – משפצים, מלמדים, מפעילים, מגייסים משאבים נוספים...קיבלנו תמיכה מארגון קק"ל אנגליה, המנהל לחינוך התיישבותי של משרד החינוך ומגופים נוספים, אבל כמו כל גוף חינוכי בהקמה – דרושים לנו משאבים נוספים בכדי להצטייד בציוד מוזיקלי וטכני, בכדי להמשיך בבנייה ובשיפוץ של מבני הכפר ובכדי להציע לחניכים חוויה של בית ספר לאמנויות.

כאן אתם נכנסים לתמונה

הכסף שאנו מנסים לגייס יסייע לנו לרכוש ציוד מוזיקלי שישמש את חניכי הפנימייה לאורך השנים, בלימודיהם וביצירתם המוזיקלית. אנו זקוקים למערכות תופים, פסנתרים, קלידים, מגברים, ציוד הגברה, אקוסטיקה לחדרים, ציוד הקלטה ולמעשה לכל דבר שעשוי לשמש את החניכים.
כל סכום נוסף שנגייס יקדם אותנו בדרך אל מימוש החלום ואל יצירת אפיק נוסף בחינוך האמנותי לבני נוער שעד כה לא יכלו להתקדם ולהתפתח בתחום. זאת על ידי הענקת סבסוד נוסף ללימודים, שיפוץ וריהוט הכפר, הבאת אמנים אורחים...לא חסרים דברים שניתן לעשות.
כל סכום שנאסוף מיועד לפיתוח הכפר. לטובת פיתוח החינוך האמנותי בפריפריה. בכדי להפוך את הכפר למרכז תרבותי עשיר ותורם, מרכז המהווה חלק מקהילה ופועל מתוכה, לטובת כלל האוכלוסייה.

יש עוד הרבה דרכים בהן אפשר לתרום!

רוצים להצטרף ולעזור? יש לכם ציוד מוזיקלי עודף או סתם חפצים שאתם לא צריכים? נשמח לכל עזרה שתוכלו להעניק, וכמובן שנדע להגיד תודה יפה.לפרטים נוספים:
ג'וי - 0504389702

Kfarmusica@gmail.com
אתר האינטרנט שלנו:
www.bikurim.org

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 21 משקיעים
 • ₪5,850 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
23%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) המון תודה מכתב תודה אישי מחניכי ומדריכי הכפר מינימום ₪100 ($28.57) העולם הדיגיטלי עותק דיגיטלי של דיסק סוף השנה של שנתון א' ב'ביכורים' מינימום ₪250 ($71.43) העולם האמיתי הארד קופי של דיסק סוף השנה, כולל הקדשה + הזמנה זוגית למופע הסיום של הכפר מינימום ₪500 ($142.86) ביקור ב'ביכורים' סיור אישי בכפר + מכתב תודה אישי + הארד קופי של דיסק סוף השנה + הקדשה + הזמנה זוגית למופע הסיום של הכפר מינימום ₪1,000 ($285.71) ביקור מוזיקלי ב'ביכורים' סיור בכפר + סדנא מוזיקלית מאת אחד מחברי הצוות המוזיקלי + מכתב תודה אישי + הארד קופי של דיסק סוף השנה + הקדשה+ הזמנה זוגית למופע הסיום של הכפר מינימום ₪5,000 ($1,428.57) שיר מ'ביכורים' חניכי ומדריכי הכפר ישברו את הראש, יכתבו,יבצעו ויקליטו שיר לכבוד נותן התרומה. + סיור בכפר + מכתב תודה אישי + הארד קופי של דיסק סוף השנה + הקדשה + הזמנה זוגית כאורחי כבוד למופע הסיום של הכפר 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪15,000 ($4,285.71) הנצחה + דבר הדוקטור שמך יונצח בכפר (בתיאום אישי) + הרצאה של שעה בתחומי היסטוריה או אקטואליה מפי דר' יונתן דקל חן, מקים הכפר + סיור אישי בכפר + סדנא מוזיקלית מאת אחד מחברי הצוות המוזיקלי + מכתב תודה אישי + הארד קופי של דיסק סוף השנה + הקדשה + הזמנה זוגית כאורחי כבוד למופע הסיום של הכפר 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!