ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מי משמיעה את קולך? הקמת הקרן לסיוע משפטי

קולך - פורום נשים דתיות

תמכו ב'קולך' - ארגון נשים דתיות העומדות על זכויותיהן ומקדמות את מעמדן של נשים בישראל.

ב-2010 פנתה אלי סטודנטית חרדית למשפטים בשם אורלי ליבוביץ. אורלי מונתה למייצגת של אגודת הסטודנטים במכללה החרדית ותכננה להגיש מועמדות לנשיאות האגודה. כשהודיעה על כוונותיה אלה, הנשיא המכהן של אגודת הסטודנטים החליט להוסיף סעיף לתקנון שימנע מנשים לעמוד בראשה. הטענה הייתה שהתיקון לתקנון נעשה מסיבות הלכתיות בלבד – לשם צניעות. לאורלי היה מספיק ידע הלכתי ומשפטי להבין שההישענות על ה"הלכה" הייתה טריק פוליטי לא הגון שנועד למנוע ייצוג נשים ותו לא. היא הבינה שהתיקון המוצע פוגע בזכותן של נשים לשוויון ובזכות להיבחר. הפנייה שלה אלי הייתה אמוציונאלית מאוד עבורי. לא בכל יום אני מקבלת טלפון מאישה חרדית שמוכנה לשנות את מעמדה באמצעות כלים משפטיים. רוב הנשים החרדיות חוששות לצאת למאבק פומבי על זכויותיהן, כיוון שהן מסכנות את עצמן בהרחקה מקהילותיהן.

'קולך' נאבקת למען נשים בישראל המתקשות בהשמעת קולן ובעמידה על זכויותיהן – הרבה מהן זקוקות לנו באופן קריטי!

למרבה הצער, כיום בישראל הדרת נשים בשם ההלכה היא בעיה שמחריפה ומתעצמת: היא נוגעת בהטרדה גוברת בקשר לגדרי לבוש; היא מתבטאת בהפרדת נשים באוטובוסים, בתי קברות, מרפאות ואפילו במדרכות ציבוריות. מתקיימים כנסים על רפואת נשים שבהן אין ולו דוברת אישה אחת, ותחנות רדיו מסרבות להשמיע את קולן של נשים. נשים דתיות זקוקות כיום באופן נואש למי שייאבק למענן ויעמוד על כך שקולן ישמע.

'קולך', כבסיס להתאגדותן של נשים דתיות, מאפשרת לנו לעמוד על שלנו ולפעול נגד אפליית נשים בשם היהדות, הדת וההלכה.

מה אנחנו עושות?

במשך שנים אנחנו מנהלות מאבקים משפטיים בשם נשים שזכויותיהן נפגעו, וההצלחות שלנו משפיעות על מעמדן של הנשים בישראל!

אנחנו זקוקות לעזרתכן על מנת להקים קרן לסיוע משפטי, כדי שנוכל לתמוך ביותר נשים הנלחמות על מקומן.


לאחרונה מספר הפניות אלינו הולך וגובר! נשים רבות מבקשות סיוע והגנה משפטית ואנו מעודדות נשים נוספות לנקוט בפעולות המגנות על מעמדן וזכויותיהן. בפועל - אנחנו מייצגות את הנשים שהדרתן, השתקתן ודיכוין מתנהלים הרחק מעינו של הציבור.

אנא הצטרפו אלינו בתמיכה ב'קולך' ובהקמת קרן לסיוע משפטי לנשים דתיות. כל סכום שתתרמו יסייע להגיע אל יעד הגיוס!


תודה רבה.

ריקי שפירא רוזנברג, יועצת משפטית.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

מי אנחנו?

"קולך – פורום נשים דתיות" היא עמותה ישראלית וחלוצית המחויבת להלכה יהודית ולשוויון מגדרי. קולך נוסדה ב-1998 במטרה ליצור שינוי חברתי ולהעלות את המודעות לשוויון מגדרי בחברה הדתית בישראל: הפצת ערכים של שוויון וכבוד הדדי, קידום שוויון הזדמנויות לנשים במרחבים ציבוריים, שיפור מעמדן במרחב הדתי וההלכתי, תיקון אפליות במעמדן האישי של נשים בנישואין, ומאבק עיקש באלימות מגדרית מכל סוג. 'קולך' היא עמותה ללא מטרות רווח המנוהלת על ידי מתנדבות בעיקר.

ד"ר רותי פויכטונגר, העומדת בראש 'קולך' מהקיץ האחרון, כיהנה עד לא מזמן כחברת ועד בעמותה. יש לה תואר ראשון ושני במדעי הטבע ודוקטורט במגדר על נשים למדניות. בנוסף, היא בוגרת בתי מדרש לנשים. רותי עבדה בהיי-טק בעבר, ותרמה רבות לעיצוב ולפיתוח אתר 'קולך'. יש לה גם ניסיון בחינוך והוראה במסגרות חברתיות שונות, בעיקר כאלה העוסקות בפמיניזם דתי. היא גרה בהושעיה שבגליל.

ד"ר חנה קהת היא ממייסדות קולך ועמדה בראש 'קולך' עד לאחרונה. את תאריה במחשבת ישראל היא רכשה באוניברסיטה העברית בירושלים. היא כתבה שלושה ספרים ועשרות מאמרים על מחשבת ישראל, תיאוריות חינוכיות ותנ"ך, כמו גם פמיניזם ויהדות. ד"ר קהת היא בוגרת המחזור הראשון של בית הספר למנהיגות חינוכית מנדל, של התכנית למנהיגות ועשיה חברתית במרכז זיגמונד פרויד של האוניברסיטה העברית, ושל תכנית המנהיגות של הפקולטה למדעי המדינה באוניברסיטת קולומביה. ד"ר קהת היתה מעורבת ביסודם של מוסדות מחקר וחינוך המבוססים על גישה יהודית-הומניסטית. כיום היא מרצה על חינוך ויהדות במוסדות רבים, ביניהם מכללת וושינגטון, המכללה האקדמית אחווה וסמינר הקיבוצים. על פעילותה בקולך זכתה ד"ר קהת בפרס הנשיא להתנדבות (2004), פרס שדולת הנשים (2005), ותואר דוקטור של כבוד ממכון וייצמן ב2010.

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 165 משקיעים
 • ₪25,092 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
83%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה על תמיכתך! תודה רבה על תמיכתך! כל תרומה תסייע לנו במאבק למניעת פגיעה בנשים בשם הדת וההלכה. מינימום ₪50 ($14.29) ברכון 'קולך'! לאיסוף עצמי תרומה בגובה 50 ₪ תזכה אותך ברכון 'קולך' - נוסח ברכת המזון המכיל התייחסות גם לנשים המברכות (בנוסח אשכנזי או עדות מזרח לבחירתך). מינימום ₪100 ($28.57) 3 ברכוני 'קולך'! כולל משלוח תרומה בגובה 100 ₪ תזכה אותך בסט של שלושה ברכוני 'קולך' - נוסח ברכת המזון המכיל התייחסות גם לנשים המברכות (בנוסח אשכנזי או עדות מזרח לבחירתך). מינימום ₪140 ($40.00) להיות אשה יהודיה – דברי הכנס תרומה בגובה 140 ₪ תזכה אותך באחד מן הספרים השלישי/הרביעי/החמישי של הארגון, במשלוח דואר לביתך. מינימום ₪250 ($71.43) אשה ויהדותה – הספר החדש תרומה בגובה 250 ₪ תזכה אותך בכרך השישי המכיל את דברי הכנסים השישי והשביעי של הארגון, במשלוח דואר לביתך. מינימום ₪500 ($142.86) שילוב מנצח! תרומה בגובה 500 ₪ תזכה אותך בספר החדש "אשה ויהדותה" וגם בחמישה ברכוני 'קולך' לכל המשפחה, במשלוח דואר לביתך. מינימום ₪1,000 ($285.71) סרטון תודה אישי ו... תרומה בגובה 1000 ₪ תזכה אותך בסרטון 'אנחנו רוצות להודות לך באופן אישי' שיעלה בעמוד הפייסבוק שלנו, וכן ספר חדש "אשה ויהדותה" ועשרה ברכוני 'קולך', למשפחה ולחברות/ים שיישלחו בדואר לביתך. מינימום ₪1,500 ($428.57) הרצאה ייחודית בנושאי יהדות ומגדר תרומה בגובה 1500 ₪ תזכה אותך, את חברייך או את המוסד שאת/ה שותפ/ה בו להרצאה בת שעה בנושאי יהדות ומגדר. 12 זמינים מתוך 12
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!