ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מי אני?

שמי אלינה, אני מתנדבת מזה 5 שנים בארגון ישראלי מדהים שנקרא "אור קטן".
התחלתי ב"אור קטן" כאשר התנדבתי בגן במשך מספר חודשים אחרי הצבא, התאהבתי בילדים ובצוות וראיתי איך המקום הזה באמת מעורר שינוי בכל מי שנוגע בו, וכך עד היום אני מתנדבת עבורם מישראל בכל מה שאני יכולה ומנהלת את פעילות העמותה בישראל.

מה זה "אור קטן"?

"אור קטן" הוא ארגון שהוקם לפני 7 שנים על ידי מתנדבים ישראלים בשיתוף הקהילה המקומית.

הארגון פועל בלב שכונת עוני מאוד קשה בקמפלה בירת אוגנדה, שכונה שחיים בה מעל 15,000 תושבים כאשר 70% מתוכם מתחת לגיל 18, ויותר ממחצית הילדים יתומים.

הארגון מפעיל למען הילדים בשכונה גן ילדים בחינם, גן שלומדים בו 70 ילדים בני 6-3, מקבלים בו כל יום ארוחת בוקר וצהריים, לומדים אנגלית וחשבון, אמנות ותיאטרון, ומקבלים המון אהבה מהמתנדבים הישראלים שמגיעים למקום.

הגן הוא המקום היחיד שהילדים יכולים להרגיש בו בטוחים, יכולים לחוות ילדות ולא רק הישרדות יומיומית,
ולא פחות חשוב, הגן נותן להם הזדמנות לחינוך, ללמידת קרוא וכתוב, אנגלית וחשבון.

במרכז של "אור קטן" פועלים גם פרוייקטים חשובים נוספים למען הילדים והאוכלוסיה המקומית: מרפאה, קבוצת העצמה לנשים בסיכון, מיזם להסברה ואיבחון איידס, קבוצות נוער ועוד.

הארגון מנוהל בהתנדבות מלאה (!) על ידי מתנדבים כמוני שעבדו במקום, ומקבלי השכר היחידים הם עובדי צוות הגן, כולם מהקהילה המקומית ונתמכים בידי העמותה כחלק מתהליך ההעצמה לתושבי המקום.

בחודשים האחרונים התרומות הלכו ואזלו, וילדי "אור קטן" נמצאים בסכנה ממשית של חזרה לרחובות.

איך מצילים את הגן?

לא מזמן קיבלתי הודעה שהגן בסכנת סגירה עקב מחסור בתרומות, לכן החלטתי לנסות לגייס מלגות אישיות לכל ילדי הגן כדי להבטיח להם לפחות שנה אחת של שקט נפשי, של ארוחת בוקר וצהריים בכל יום, של חינוך, של משחקים וחברים, ולא שנה של הישרדות יומיומית בשכונה המסוכנת בה הם חיים, שכונה שבה הם חשופים לאלימות, לרעב ולמחלות. לאף ילד בעולם לא מגיע לחיות ככה!!!

מלגה אחת בסך 230$ לשנה יכולה להציל חיים של ילד!

"הורה מאמץ" יקבל עידכונים אישיים בכל סוף סמסטר עם פרטים על הילד/ה שאומצו: התקדמות בלימודים, תחביבים ותמונות, ואת הידיעה שהעניק לילד אחד בעולם את ההזדמנות לחיים קצת יותר טובים, הזדמנות להגשים את עצמו בעולם הזה.

כי לכל ילד בעולם מגיעה הזדמנות.

www.littlelight.co.ug

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!