ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

...פעם, לפני לא הרבה שנים, היה היה בירושלים ילד דתי שחלם ריקוד. הילד ההוא חי חיים כפולים.

בבוקר היה לומד בבית הספר הדתי לבנים "מקור חיים" ושומר נגיעה. אחר הצהריים היה רוקד דואטים עם בנות בסטודיו למחול. בשבתות היה צועד שעות לאולם ההופעות ואז מוריד את הכיפה ועולה על הבמה.

שלום, אני יענקל'ה. האגדה הזו היא שלי.

העניין הוא שבבית הספר הדתי לימדו אותי ש"האמת היא מעל לכל". יום אחד, חצי שנה אחרי בר המצווה שלי, כשישבתי מתחת לעץ ביער, קלטתי פתאום את המשמעות של המשפט הזה. באותו היום נפרדתי מהכיפה כדי לממש את החלום ולהפוך לרקדן מקצועי.

את בית הספר לבנים החלפתי בתיכון האקדמיה למחול. אחרי התיכון עברתי לתל אביב כדי ללמוד במסגרת הטובה בתחומה: המסלול להכשרת רקדנים במרכז ביכורי העתים. היה קשה, אך בתור הצעיר מבין ארבעה אחים ידעתי להילחם על מקומי.

ועכשיו לפואנטה.

לא מזמן קבלתי הודעה מרעישה: לאחר מבחנים מפרכים התקבלתי להיות תלמיד בלהקת המחול בת שבע. משמעות הדבר היא שאני זוכה בחזרות והופעות 24/7 בלי שאצטרך לשלם על זה שכר לימוד. מצד שני, מדובר בפעילות שלא משאירה אפשרות להתפרנס.

אין לי אופציה לקבל עזרה כלכלית מהוריי. אבי החרדי מטפל בשבעה ילדים נוספים. אימי מביאה לי קופסאות אוכל והרבה אהבה, אך לא יכולה לתרום מעבר לכך.

מאז היותי בוגר הצלחתי לפרנס את עצמי במו ידיי, ואני גאה בכך. עבדתי כרקדן עצמאי, מלצרתי, ארגנתי ריקודי פלאש מוב באירועים. אם פעם תרצו, אוכל לספר הרבה גם על החוויות שעברתי כרקדן רחוב. אגב, מחוויות אלו צמח הרומן שלי עם הריקוד ברחוב, שנמשך עד היום.

עכשיו אני נחוש למצוא מימון לשנה הקרובה על מנת להשלים את הכשרתי כרקדן. 20,000 השקלים יהוו סכום התחלתי שיקל עלי להתמודד עם השנה הזו כלכלית. לאחר השנה הזו אהפוך לרקדן מן המניין באנסמבל בת שבע או לחילופין בקבוצות אחרות.

בקיצור, כאן אתם נכנסים לתמונה.

אני ניצב בפינת הרחוב, על המדרכה, מתנועע בריקוד קטן. כובע משובץ קצת מעוך מונח בפניי על הארץ. אני סומך על חכמת הלב של עוברי האורח. עיננו נפגשות ואני מבקש:

תעזרו לי להמשיך לרקוד.

לסרטון התודה שיצרתי בשבילכם
לכתבה על הקמפיין
לראיון בגל"צ
לסרטון שיצרנו לקמפיין עם Yafo Creative
לסרטון עם אנסמבל Fusion 1721
"החרדי המרקד" בפייסבוק
לערוץ היוטיוב שלי

...

יענקל'ה פילצר: רקדן עצמאי בתחילת דרכו, כיום תלמיד באנסמבל בת שבע. הוכשר בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ובמסלול להכשרת רקדנים במרכז ביכורי העתים. בשנה האחרונה עבד כרקדן מבצע עם כוריאוגרפים שונים: אודליה קופרברג, שלומי ביטון, תמי יצחקי, עידו צדר ועוד. הקים את קבוצת האמנים "אומנות ברחוב" שמטרתה לקרב בין אמנות צעירה למרחב הציבורי. הפיק 8 מפגשים פתוחים של אמנות ברחוב במקומות שונים בארץ: ירושלים, ערד, כפר סבא ותל אביב. בנוסף, מפיק אירועי "פלאש מוב" בהשתתפות רקדנים והקהל הרחב.

צרו איתי קשר בפייסבוק, או במייל: yaacov101@gmail.com

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 114 משקיעים
 • ₪22,308 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
111%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) סרטון תודה סרטון ריקוד מקורי ברחוב עם קרדיט לתורמים, לצפייה במחשב, בטאבלט או בסלולרי. מינימום ₪180 ($51.43) גלויה אישית וסרטון תודה בנוסף לסרטון תקבלו בדואר גלויה אמנותית עם הקדשה אישית, ותמונה של הרקדן מאת הצלמת מאיה שהם. מינימום ₪200 ($57.14) כרטיסים למופעי האנסמבל זוג כרטיסים למופע של אנסמבל בת שבע 4 זמינים מתוך 15 מינימום ₪280 ($80.00) הזמנה לאירוע אינטימי זוג כרטיסים VIP למופע אינטימי לתורמים בלבד: אירוע חגיגי עם אווירה וכיבוד, בו יועלו קטעי ריקוד במיוחד עבורכם. מינימום ₪860 ($245.71) שיעור מחול ושיחה בבגדי התעמלות או על כוס קפה אצלכם בבית, אצלי בסטודיו או בכל מקום שתבחרו. בנוסף תקבלו זוג כרטיסים למופע האינטימי לתורמים. מינימום ₪1,800 ($514.29) רקדן סמוי באירוע יש לכם חתונה, יום הולדת או אירוע משמח אחר? האורחים שלכם אוהבים אמנות? אגיע לשדרג לכם את האירוע בהופעת בוטיק מפתיעה. בנוסף תקבלו אירוח כבוד זוגי במופע האינטימי לתורמים.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!